Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  33
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Me perfundimin e Kampionatit Kombetar te Futbollit te Kategorise Superiore, kemi kete tabele klasifikimi si me poshte:  Skenderbeu, si Kampion i Shqiperise, mer pjese ne Turin e Dyte para-eleminator te UEFA Champions League.

  Kukesi dhe Laēi, qe ne perfundim te kampionatit u renditen respektivisht te dytet dhe te tretet, marin pjese ne Turin e Pare para-eleminator te UEFA Europa League.Flamurtari, i cili fitoi Kupen e Shqiperise, luan gjithashtu ne Turin e Pare para-eleminator te UEFA Europa League.

  Pas hedhjes se shortit per Turin e Dyte para-eleminator te UEFA Champions League, Skenderbeut i takoi te gjente ne short Bate Borisov.

  FC BATE Borisov (BLR) v KS Skėnderbeu (ALB)

  Ndeshja e pare do te luhet me date 15 Korrik ne Bjellorusi ndersa ndeshja e kthimit do te luhet nje jave me vone ne Korēe. Besoj se nuk duhen shume fjale per te treguar kush eshte BATE Borisov, pasi tashme te gjithe e kemi pare qe ky ekip ka qene pjese e grupeve ne UEFA Champions League ne edicionin 2012-2013 e madje shkaktoi edhe nje rezultat surprize duke mundur 3-1 Bayern Munich qe ate sezon u shpall kampion i UEFA Champions League.
  ______

  Pas hedhjes se shortit per UEFA Europa League, ekipet Shqiptare gjeten keto kundershtare:

  FC Sioni Bolnisi (GEO) v KS Flamurtari (ALB)

  FC Kairat Almaty (KAZ) v FK Kukėsi (ALB)

  NK Rudar Velenje (SVN) v KF Laēi (ALB)


  Sioni Bolnisi eshte ekip gjeorgjian, i cili e mbylli kampionatin ne vendin e 4-ti ne klasifikim. Ne kampionatin gjeorgjian marin pjese 12 ekipe dhe ne perfundim te kampionatit, 6 vendet e para luajne ndeshje mes tyre per te percaktuar Kampionin dhe ekipet qe do marin pjese ne Kupat e Europes. Ne Play-Off, Sioni Bolnisi u kualifikua i treti duke u kualifikuar per ne Turin e Pare para-eleminator te UEFA Europa League.

  Kairat Almaty eshte ekip nga Kazakistani i cili ka te njejtin sistem si kampionati Gjeorgjian. Kairat Almaty u rendit i 5-ti ne kampionatin e Kazakistanit ndersa ne Play-Off ne vendin e trete duke u kualifikuar per ne Turin e Pare para-eleminator te UEFA Europa League.

  Rudar Velenje eshte ekip nga Sllovenia qe e mbylli kampionatin ne vendin e 3-te te klasifikimit te pergjithshem.

  Takimet e para te Turit te Pare para-eleminator te UEFA Europa League jane luajtur me daten 3 Korrik, ndersa takimet e kthimit jane luajtur me daten 10 Korrik. Te tre ekipet shqiptare i kane luajtur takimet e para ne transferte, ndersa takimet e kthimit ne shtepi.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 2. #2
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Si eshte katandisur futbolli ne Shqiperi. Del Kuksi e Laci vend te 2 e te 3-te. Hajde gallate hajde...

 3. #3
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  33
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Flamurtari, Laēi dhe Kukesi kane permbyllur takimet e tyre te vlefshme per Turin e Pare para-eleminator te UEFA Europa League. Pas perfundimit te takimeve kemi keto rezultate:

  E Enjte, 3 Korrik:

  Ora 16:00 - Kairat Almaty 1 - 0 Kukesi
  Darabayev '89

  Ora 19:00 - Sioni Bolnisi 2 - 3 Flamurtari Vlore
  Isiani '27, '30 / Veliu '20, Kuqi '74, Shehaj '90+3

  Ora 20:00 - Rudar Velenje 1 - 1 KF Laēi
  Klinar '17 / Adeniyi '89

  E Enjte, 10 Korrik, ndeshjet e kthimit

  Ora 17:00 - *KF Laci 1 - 1 Rudar Velenje (Penallti 3-2)
  Adeniyi '58 / Eterovic '90+3

  Ora 19:00 - *Flamurtari Vlore 1 - 2 Sioni Bolnisi
  Shehaj '85 / Ugulava '56, Kuqi '83 (autogol)

  Ora 19:30 - Kukesi 0 - 0 Kairat Almaty*

  Me * jane shenuar ekipete kualifikuara.

  Keshtu, Laēi u kualifikua fale penalltive. Duhet theksuar se Laēi ka luajtur shume me mire se Rudar dhe ka patur mundesine ta mbylle ndeshjen brenda 90 minutave nese do t'i kishte finalizuar si duhet rastet e pastra qe kishte. Ajo qe me beri pershtypje ishte se futbollistet e Laēit ishin shume me te pregaditur fizikisht se ata te Rudar. Gje e rralle kjo per ekipet Shqiptare.
  Ndersa portieri i Laēit eshte treguar fantastik nga pika e bardhe e penalltive. Arriti te neutralizoje ne menyre fantastike 3 penalltite e para qe gjuajten lojtaret e Rudar. Ishte pikerisht Vujadinoviē heroi i kualifikimit per ekipin e Laēit.

  Flamurtari kaulifikohet per ne turin tjeter te UEFA Europa League si pasoje e shenimit te me shume golave ne fushe kundershtare se sa ekipi i Sioni Bolnisi. Rezultati i pergjithshem eshte 4-4, por nga 4 golat, Flamurtari ka shenuar 3 gola ne fushe kundershtare, ndersa Sioni vetem 2. Keshtu qe Flamurtari vijon me tej fale rregullit te golit ne fushe kundershtare.

  Ndersa ekipi i Kukesit u eleminua me rezultatin e pergjithshem minimal 1 - 0. Vendosi keshtu pra rezultati i takimit te pare. Duhet theksuar se Kukesi i eshte imponuar Almatyt me lojen e vet por nuk ka mundur te finalizoje si duhet aksionet. Po ashtu i eshte mohuar edhe nje penallti flagrante nga arbitri i takimit.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 4. #4
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  33
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Pas perfundimit te Turit te Pare para-eleminator te UEFA Europa League, do te kemi dy ekipe Shqiptare ne Turin e Dyte para-eleminator te UEFA Europa League, nga 3 ekipet qe moren pjese ne Turin e Pare.

  Ndeshjet e radhes do te jene:

  FC Petrolul Ploieşti (ROU) v KS Flamurtari (ALB)

  KF Laēi (ALB) v FC Zorya Luhansk (UKR)

  Ndeshjet e para do te luhen ne daten 17 Korrik ndersa ndeshjet e kthimit nje jave me vone, me 24 Korrik. Flamurtari do ta luaje ndeshjen e pare ne transferte, ndersa Laci ne shtepi.

  Petrolul Ploiesti eshte ekip rumun, qe u klasifikua i 3-ti ne renditjen e pergjithshme ne perfundim te Kampionatit Rumun te Futbollit. Petrolul Ploiesti mer pjese direkt ne Turin e Dyte para-eleminator te UEFA Europa League, pasi Kampionati Rumun i Futbollit ka nje koeficient veshtiresie me te larte se Kampionati Shqiptar i Futbollit.
  Ekipi i Petrolul stervitet nga Razvan Lucescu, i cili me pare kujtojme qe ka qene edhe trajner i Rapid Bucuresti dhe trajner i Kombetares Rumune ne vitet 2009-2011. Pjese e ekipit te Petrolul eshte edhe sulmuesi veteran i Rumanise, Adrian Mutu qe ka qene pjese e ekipeve te njohura ne europe si Inter, Parma, Fiorentina, Juventus, Chelsea, etj.

  Zorya Luhansk eshte ekip Ukrainas. Zorya u klasifikua e 6 ne renditjen e kampionatit Ukrainas qe dergon gjithsej 5 ekipe ne Kupat e Europes dhe fituesin e Kupes se Ukraines, por u kualifikua per ne UEFA Europa League sepse dy ekipet Finaliste te Kupes se Ukraines ishin kualifikuar ne kupat e europes direkt nga klasifikimi i pergjithshem, e per pasoje, kualifikohet ne kupat e europes ekipi i 6 ne renditjen e pergjithshme te Kampionatit. Ndeshja e kthimit qe do te luhet ne Ukraine ne daten 24 Korrik nuk do te luhet ne stadiumin e ekipit te Zoryas per shkak te luftimeve mes Ukrainasve dhe pro Ruseve ne ate rajon. Ndeshja e kthimit do te luhet ne Kiev ne stadiumin e Dinamos se Kievit.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 5. #5
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  33
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Si eshte katandisur futbolli ne Shqiperi. Del Kuksi e Laci vend te 2 e te 3-te. Hajde gallate hajde...
  Thuj ēa dush ti, po ekipet me tradite si Tirana, Partizani, Dinamo e Vllaznia kane luajtur nje jete ne kupat e europes dhe kane lene kokrren e namit, ndersa Kukesi vjet mori pjese per here te pare dhe arriti deri ne raundin e fundit ku u eleminuan nga Trabzonspor i Turqise, me shume-fish buxhetin e Kukesit, ekip qe ka mare pjese ne UEFA Champions League duke fituar ndaj Interit madje ne grupe si dhe mer pjese rregullisht ne UEFA Europa League vitet e fundit.

  Ndersa Skenderbeu jo me ndonje tradite kushedi, vitin e kaluar arriti te kaloje Turin e Dyte para-eleminator dhe u takua ne Turin e Trete me Chernomorets duke u eleminuar me nje rezultat minimal ne Ukraine. Nese do arrinte te kaulifikohej me Chernomorets, do te luante ne Turin e Fundit para-eleminator te UEFA Champions League ku edhe nese eleminohej do te merte pjese ne grupet e Europa League.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Nuk jepet Skėnderbeu, barazim historik me Bate Borisov

  Emri: phpimage.jpg

Shikime: 667

Madhėsia: 140.2 KB

  Skėnderbeu bėn surprizėn e madhe, e mbyll nė barazim pa gola ndeshjen e parė tė turit tė dytė tė Ligės sė Kampioneve me Bate Borisov. Rezultat mbresėlėnės, po tė kihet parasysh se luhej nė transfertė dhe ndaj njė kundėrshtari me emėr e me njė buxhet tė konsiderueshėm financiar, qė ka provuar edhe fazėn e grupeve tė Ligės sė Kampioneve. Nė stadiumin ku kampionėt e Shqipėrisė dolėn tė pamposhtur kėtė tė martė janė mundur hic mė pak se bavarezėt e Jup Hejnkes nė vitin kur patėn sukses tė trefishtė. Kujtojmė se BATE Borisov nė vitet e fundit ėshtė klubi qė ka vėnė diktaturė nė futbollin bjellorus, pasi e fiton titullin kampion pa ndėrprerje qė nga viti 2006. Pėrpos kėsaj, BATE ka vėnė njė traditė edhe nė Europė, ku kulmin e ka nė sezonin 2012-2013, pasi kaloi nė fazėn e grupeve nė Ligėn e Kampioneve. Bjellorusėt ndodheshin nė grup me Bajernin e Mynihut, Valencian dhe Lilėn. Historike ishte fitorja 3-1 qė ata arritėn ndaj Bajernit tė Mynihut.


  BATE BORISOV-SKENDERBEU 0:0
  BATE: Chernik, Gayduchik, Khagush (Gordeychuk 70′), Filipenko, Polyakov, Karnitski, Aleksievich, Krivets (Pavlov 70′), M.Volodko, Sihnevich, Rodionov. Trajner: Aleksandr Yermakovich
  SKENDERBEU: Shehi, Arapi, Osmani, Ademir (Nimaga 74′), Vangjeli, Radaš, Progni (Jashanica 90+5′), Orelesi, Lilaj, Shkembi, Sefa (Ribaj 90+2′). Trajner: Mirel Josa
  Gjyqtare: Georgi Kabakov, Ivan Valchev, Martin Margaritov (Bullgari)
  Kartone te verdhe: Krivets 38′, Rodionov 54′ / Progni 43′, Radas 44′, Orelesi 50′, Arapi 70′, Sefa 72′
  Bate-Skenderbeu 0-0, Shkembi ne dyluftimNdeshja Skėnderbeu ka zhvilluar qė nga fillimi njė ndeshje dinjitoze, duke mos u shfaqur inferior karshi njė kundėrshtari me emėr, qė ėshtė mėsuar tė luajė edhe nė fazėn e grupeve tė Ligės sė Kampioneve. Kujtojmė kėtu se Bate Borisov luajti nė njė grup kualifikues me Bajernin e Mynihut nė Champions, madje i mundi bavarezėt me rezultatin 3-1 nė Minsk. Skuadra e drejtuar nga Mirel Josa luajti me uniforma tė reja, ato tradicionale, edhe me shpresėn se do t’i sillte fat. Fantastik me pritjet e tij portieri Orges Shehi, superndeshje pėr Kristi Vangjelin, ish-mbrojtėsin e kombėtares kuqezi, qė ka luajtur edhe nė Greqi e Ukrainė. Nė tėrėsi, Skėnderbeu funksionoi edhe si grup, ku repartet mbėshtetėn mė sė miri njėri-tjetrin dhe mundėsuan ekuilibrin e domosdoshėm nė veprimet defensive, sidomos, karshi Bate Borisovit, qė ushtronte presing, ishte tėrėsisht e orientuar nga porta korcare dhe bėri gjithcka pėr ta zhbllokuar rezultatin e bardhė. Por kampionėt e Shqipėrisė nuk ditėn vetėm tė mbroheshin, sepse rrezikuan seriozisht, iu afruan ndjeshėm golit nė minutėn e 24-t me Orelesin. Goditja e mesfushorit kuqebardhė tronditi bjellorusėt, duke ua qartėsuar edhe mė shumė idenė atyre se nuk do ta kenė tė lehtė ndaj tė besuarve tė Mirel Josės. Dy kartonė tė verdhė, tė panevojshėm, nė pjesėn e parė pėr Prognin dhe Radasin, ndėrkohė qė luftoi shumė dhe e mbajti nė panic prapavijėn kundėrshtare lushnjari Fatjon Sefa. Ai pėrbėnte majėn e ofensivės korcare, i mbėshtetur nga Lilaj dicka mė pas, por edhe Progni e Shkembi.
  Pjesa e dytė ka qenė mė dominuese pėr vendėsit, qė nuk i kanė rreshtur sulmet e tyre drejt kuadratit korcar, por kanė hasur nė njė barrikadė tė vėrtetė tė ndėrtuar dhe ideuar me kujdes nga Mirel Josa. Pas 70 minutash lojė, trajneri i Bate Borisov bėn dy zėvendėsime tė menjėhershme, duke dashur t’i japė njė tjetėr shtysė lojės sė tė tijve. Pėrforcimet bėhen nė sulm, nė pėrpjekje tė ethshme pėr tė shėnuar, duke parė kalimin e minutave. Kryesori bullgar nuk i kursen kartonėt e verdhė, sidomos pėr korcarėt, disa prej tė cilėve zverdhen rast pas rasti. Trajneri Josa vendos tė bėjė zėvendėsimin e parė nė minutėn e 74-t. Braziliani Ademir ia lė vendin Nimagės, njė lojtar tipik sulmues ky, qė i bashkangjitet Sefės nė repartin e pėrparmė. Trajneri i kampionėve tė Shqipėrisė guxon shumė nė kėtė rast, duke tentuar tė shfrytėzojė hapėsirat e krijuara nga Bate Borisov, e hedhur e tėra nė sulm. Kuqebardhėt i luajnė 15 minutat e fundit me dy sulmues tė deklaruar, duke iu pėrgjigjur me tė njėjtėn “monedhė” kundėrshtarit, qė pak e nga pak humbet qetėsinė dhe nė mėnyrė dėshpėruese kupton se ndeshja ka prekur fundin dhe goli nuk ka dalė dot nė dritė. Njė barazim mbresėlėnės i Skėnderbeut nė Minsk, ndaj njė skuadre me shumė potrencial dhe me njė buxhet dhjetėra herė mė tė madh, me eksperiencė nė Ligėn e Kampioneve, por qė kishte katėr mungesa tė rėndėsishme kėsaj here. Gjithcka do tė nisė nga zero ndeshjen e kthimit nė Korcė, kur do tė vendoset edhe fati i skuadrės qė kualifikohet pėr mė tej. Kuqebardhėt do tė kenė me vete “lojtarin e 12-tė”, tifozėt e shumtė korcarė, tė gatshėm pėr ta mbushur stadiumin e qytetit juglindor dhe pėr tė qenė pjesė e rėndėsishme e njė kualifikimi tė mundshėm tashmė, pas barazimit nė Bjellorusi.

  Burimi: http://www.panorama-sport.com/lajmi-...#ixzz37ZpLqgG4

  .................................................. .....

  Forca Kampiona, qendrese edhe nje 90minutsh tjeter, kesaj here ne Strofull: vallezim me Ujqeriiiiiit!!

 7. #7
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  33
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  U habita edhe une kur mesova se rezultati BATE Borisov vs Skenderbeu ishte 0-0. Per vete eksperiencen, cilesine e lojtareve, infrastrukturen dhe organizimin qe ka BATE si klub, kisha menduar se fitorja per ta nuk do te ishte e veshtire perballe nje Senderbeu modest. Mesa lexova ne gazete, Kristi Vangjeli kishte qene fenomenal dje per Skenderbeun. I pakalueshem ne mbrojtje. Uroj qe Skenderbeu te beje nje ndeshje te madhe ne Korēe e te kaloje ne Turin tjeter.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 8. #8
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Citim Postuar mė parė nga madaber Lexo Postimin
  thuj ēa dush ti, po ekipet me tradite si tirana, partizani, dinamo e vllaznia kane luajtur nje jete ne kupat e europes dhe kane lene kokrren e namit, ndersa kukesi vjet mori pjese per here te pare dhe arriti deri ne raundin e fundit ku u eleminuan nga trabzonspor i turqise, me shume-fish buxhetin e kukesit, ekip qe ka mare pjese ne uefa champions league duke fituar ndaj interit madje ne grupe si dhe mer pjese rregullisht ne uefa europa league vitet e fundit.

  Ndersa skenderbeu jo me ndonje tradite kushedi, vitin e kaluar arriti te kaloje turin e dyte para-eleminator dhe u takua ne turin e trete me chernomorets duke u eleminuar me nje rezultat minimal ne ukraine. Nese do arrinte te kaulifikohej me chernomorets, do te luante ne turin e fundit para-eleminator te uefa champions league ku edhe nese eleminohej do te merte pjese ne grupet e europa league.
  shko rritu mor bir se je i vogel

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  shko rritu mor bir se je i vogel
  Agghiacciante Ledio,

  Bej te fala systemes,

  Do ndrrojme Pirlon me Muntarin tani...

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 10. #10
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Agghiacciante Ledio,

  Bej te fala systemes,

  Do ndrrojme Pirlon me Muntarin tani...

  kto po lujn me ekipet e fermave ruse

  partizani- austria vien 2-0 kam qen personalmente ne staduim

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  kto po lujn me ekipet e fermave ruse

  partizani- austria vien 2-0 kam qen personalmente ne staduim
  1-0 mduket, plako,

  Se kam qene edhe vete.

  Po amon, akoma me futbollin shqiptar merresh ti?

  Kur Lu Laci, kruja, ballshi, ne kategori te pare.

  Prit kur te hyj edhe puka, kopliku, dhe luzzi I vogel....lol

  P.s

  Sna postove noj foto te dojcave dje ne Berlin.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  U habita edhe une kur mesova se rezultati BATE Borisov vs Skenderbeu ishte 0-0. Per vete eksperiencen, cilesine e lojtareve, infrastrukturen dhe organizimin qe ka BATE si klub, kisha menduar se fitorja per ta nuk do te ishte e veshtire perballe nje Senderbeu modest.
  Pikerisht kete mendova pas ndeshjes! K.F Skenderbeu ka nje vlere prej 3 deri 4 milion euro, nderkohe qe vlera e bjellorusve te Bate shkon ne €35million(gati 10fish) Bate fiton kampionatin bjellorus non-stop prej 2006 dhe ka marre pjese disa here ne fazen e grupeve te Champs.League (2008/09, 2011-/12, 2012/13)
  Ajo qe vihet re, eshte se Skenderbeu ka erdhur ne rritje qe prej fitimit te titullit te dyte Kampion ne historine e vet, ne 2011 dhe ne vazhdimesi ne pjesmarrje ne kupat e europes... eshte maturuar ndjeshem, duke fituar eksperience njekohesisht. Vitin qe kaloi, Sknd. ne ChL eliminoi te favorizuarit azerbajxhansit e Neftchi Baku (0-0 atje; 1-0 ne "strofull") Me pas ne turin e 3-te kishte perballe kazaket e Shakhter Karagandy (0-3 atje; 3-2 strofull) prej te cileve u eliminua, por aventura e Sknd. ne kupat e Europes, s'perfundoi atje sepse kishte edhe nje shans tjeter ne Europa League ku u ndesh me ukrainasit e Chornomorets Odesa me te cilet nese fitonte shkonte ne grupet e Eu.League. Skend. humbet 1-0 ne Ukraine por fiton 1-0 ne Shq. Penalltite i japin perparesi ukrainasve.

  Me bjelloruset e Bate-s s'ka perfunduar asgje, beteja e vertete do jete ne kthim! Shpresojme...

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Shkėmbi: Ja si e kalojmė BATE-n, sot tifo pėr Flamurtarin

  Skedarėt e Bashkėngjitur 164904

  Barazimi nė transfertė me BATE Borisovin ka shtuar entuziazmin te korēarėt, megjithėse janė tė ndėrgjegjshėm se pėr t’i kaluar bjellorusėt u duhet tė fitojnė patjetėr. Bledi Shkėmbi pranon se kundėrshtarėt nuk janė mė ata tė disa viteve mė parė kur mundnin Bajernin e Mynihut, por gjithsesi me mė pak kujdes dhe mė pak sens inferioriteti ndaj rivalėve, kampionėt e Shqipėrisė mund t’ia dalin. Nė njė intervistė pėr “Panorama Sport”, kapiteni i Skėnderbeut prek edhe tema tė tjera, si ēėshtja “Bakaj” apo lėvizjet nė sulm.

  Si ėshtė tė barazosh me Baten nė transfertė?
  Ndjesi e mirė dhe pa dyshim qė rrit vetėvlerėsimin. E dinim qė do ta kishim tė vėshtirė, por besonim se mund tė merrnim njė rezultat pozitiv. Sigurisht, patėm fat, por edhe luftuam shumė.
  Sa shanse ka Skėnderbeu nė kthim?
  Ka shanse tė mira, por BATE mbetet favorite. Duhet tė jemi tė sinqertė me veten dhe tė pranojmė se ekipet shqiptare shumė pak herė janė favorite nė arenėn ndėrkombėtare. Nė kėtė rast, rivalė si BATE Borisov duhet shumė pėr t’i eliminuar, por ne besojmė.
  Ēfarė i thatė skuadrės para ndeshjes?
  Nuk e kam zakon tė mbaj fjalime, por ndonjėherė flas para kėtyre ndeshjeve kaq tė rėndėsishme. Thjesht u kėrkova shokėve tė ekipit tė jemi vetvetja dhe tė luajmė ashtu siē dimė, aq sa ē’dimė… Ndonjėherė sensi i tepruar i inferioritetit qė kemi ne shqiptarėt ndaj kundėrshtarėve tė huaj, na i bėn gjėrat mė tė vėshtira se ē’janė. Nuk doja tė ndodhte kjo dje (tė martėn) dhe nuk ndodhi.
  Sa e rėndėsishme ėshtė eksperienca nė tė tilla nivele?
  Shumė. Ne po luajmė pėr herė tė katėrt nė Champions dhe pa dyshim qė nuk jemi mė si vitin e parė. Vjet e treguam kėtė gjė dhe sivjet jemi nė rrugėn e duhur. Nuk mund tė na marrė koka erė dhe tė fluturojmė pas kėtij barazimi, por gjithsesi duhet tė pranojmė se tani kemi mė shumė besim te forcat tona dhe mė shumė qetėsi.
  Ēfarė i duhet Skėnderbeut qė tė bėjė hapin e madh?
  Eh, kjo ėshtė shumė e thellė… i duhet pak nga tė gjitha, por jo vetėm nė organikė. Shikoni, futbolli shqiptar ecėn paralel me fushat e tjera tė jetės. Shqipėria sot nuk shkėlqen as nė industri, as nė drejtėsi, as nė turizėm dhe pa dyshim as nė sport. Sot qė flasim, jemi nė atė pikė saqė, po tė kalojmė turin e dytė, na kap paniku: po tani nė cilin stadium do luajmė?! Nuk e kam vetėm pėr Skėnderbeun, por pėr futbollin tonė nė pėrgjithėsi. Kudo qė shkojmė, gjejmė stadiume dhe klube mė tė organizuara se ne… Investohet pak dhe jo me plane afatgjata. Por e pėrsėris, kjo temė do shumė kohė dhe shumė faqe pėr t’u diskutuar. Sa i pėrket ndeshjes, mendoj se kemi shanse tė mira, por duhet tė luftojmė fort.
  Sipas jush, cila ishte pika mė e dobėt e BATE-s?
  Nuk kishin shumė pika tė dobėta, por tani presionin e kanė ata. Pashė qė u nervozuan shumė dhe e konsideruan humbje barazimin me ne. Sė pari ne duhet tė japim 120 pėr qind pėr tė kaluar dhe duhet tė luftojmė si skuadėr. E rėndėsishme ėshtė tė mos pėsojmė kurrsesi gol dhe mė pas tė shohim se ēfarė do tė dalė. Sigurisht do tė na duhet edhe fat. Ai ėshtė shumė i rėndėsishėm.
  Josa tha se luajtėt si Kosta Rika nė kėtė ndeshje…
  Luajtėm si skuadėr dhe shfrytėzuam maksimumin e potencialit tonė. Duhet ta pranojmė: njė skuadre si BATE nuk i luajmė dot hapur dhe nė sulm. Gjithsesi, tė jeni tė bindur se nė Korēė, sė bashku edhe me tifozėt tanė, Skėnderbeu do ndryshojė.
  Mė mirė Pejiē apo Sefa?
  Mė mirė Sefa.
  Pse?
  Sepse ėshtė pjesė e jona tani dhe i pėrket tė ardhmes. Por edhe sepse ėshtė njė sulmues i zoti dhe djalė i mirė. Ju siguroj se do tė shėnojė shumė gola kėtė sezon me ne.
  Si kapiten, nuk keni folur kurrė pėr ēėshtjen Bakaj, ēfarė ndodhi me tė?
  Unė gėzoj respekt pėr Bakajn dhe pėr potencialin qė ka si futbollist. Por ndonjėherė gjėrat nuk funksionojnė dhe, kur njė lojtar, kushdo qoftė ai, nuk arrin tė pėrshtatet me grupin, i bie qė duhet tė largohet ai, sepse nuk mund tė largojmė 20 lojtarė. Skėnderbeu ėshtė nga ato klube qė nuk shquhet pėr probleme brenda “gardhit” dhe nuk duam ta prishim kėtė traditė…
  Ēfarė do i thuash mikut tėnd Muzaka pėr nesėr (sot)?
  Nuk kam folur ende me tė, por do t’i uroj patjetėr tė fitojė. Pa diskutim, nuk kam ndonjė raport mbresėlėnės me Flamurtarin, por kur kjo skuadėr luan jashtė, jam tifoz i saj. Jam tifoz i ēdo skuadre shqiptare kur luan jashtė, sepse nė lojė ėshtė imazhi ynė, pra i shqiptarėve. Nesėr (sot) ju siguroj se do tė jem njė tifoz i Flamurtarit!
  Si tė janė dukur lėvizjet nė merkaton shqiptare? E kam fjalėn pėr Kukėsin, Flamurtarin, Tiranėn dhe Partizanin.
  Shoh Flamurtarin mė solid dhe mė tė kompletuar. Deri tani mendoj se ėshtė skuadra qė mund tė na rivalizojė denjėsisht edhe nė kampionat. Kukėsi ėshtė po ai qė ka qenė. Tirana nė letėr duket mirė dhe besoj se do ketė njė ekip tė mirė. Partizanin ėshtė herėt pėr ta gjykuar. Kanė marrė shumė lojtarė, njė pjesė nuk i njoh, ndaj para se tė flasim, duhet ta shohim nė fushė se ēfarė ėshtė nė gjendje tė bėjė.

  JETMIR HALILAJ

  Burimi: http://www.panorama-sport.com/ballin...#ixzz37kDnb6vE

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Nga Tonin Frroku

  Sipas presidentit, shanset janė reale, por kundėrshtari ėshtė i rrezikshėm
  Takaj: Duhet kujdes, luhet edhe 90-minuta

  Emri: TAKAJ_LSA-300x217.jpg

Shikime: 573

Madhėsia: 20.3 KB

  “Luhen edhe 90 minuta tė tjera, ndaj askush nuk ka tė drejtė tė festojė pas kėtij takimi tė parė”, thotė presidenti i Skėnderbeut. Sepse, Bate Borisov ka treguar se luan mė mirė jashtė fushės sė vet se nė shtėpi. Ndaj, dhe pėr kėtė tė gjithė duhet tė jemi mė kėmbė nė tokė, pasi nė ndeshje tė tilla evropiane gjėrat ndryshojnė aty pėr aty. Tė gjithė kemi tė drejtė tė festojmė vetėm pas takimit tė dytė. “Kėsaj radhe luajmė nė fushėn tonė, aty ku tė gjitha skuadrat janė nėn presion. Pėrjashtim nuk bėn as Bate”, tha Takaj. Kur e ndan nė pėrqindje kalimin e skuadrės nė turin tjetėr, ai thotė se mundėsitė kėsaj radhe janė 60 me 40 pėr Skėnderbeun.

  -Takaj, barazim pa gola nė takimin e parė me bjellorusėt. Tė kėnaqur?
  -Shumė. Njė rezultat si ky ka qenė edhe objektivi ynė pėr kėtė takim. Mė pak fjalė ja kemi arritur qėllimit. Tė gjithė besoj se e pranojnė se ky takim ka qenė njė nga ndeshjet mė tė bukura qė skuadrat tona kanė luajtur nė kupat europiane.
  -Mė pak fjalė ky rezultat nuk ka qenė surprizė?
  -Kush guxon dhe e thotė kėtė ka gabuar rėndė. Ky rezultat ka ardhur falė lojės sė skuadrės, ekip qė ka funksionuar nė tė gjitha drejtimet. Si njė skuadėr evropiane. Nuk ishte aspak e lehtė tė luaje nė atė stadium, sė pari ndaj njė ekipi tė njohur nė kupat evropiane dhe sė dyti nė njė stadium tė mbushur plotė me tifozė vendas tė cilėt nuk kanė pushuar pėr asnjė ēast sė pėrkrahuri ekipin e tyre. Vetėm njė skuadėr si Skėnderbeu duke pasur nė pėrbėrje lojtarė tė njė niveli tė lartė ėshtė nė gjendje tė pėrballojė njė ndeshje si kjo dhe mbi tė gjitha presionin e njė takimi tė tillė.
  -Mund tė themi se Skėnderbeu pas kėsaj ndeshje ėshtė mė afėr kalimit nė turin tjetėr?
  -Para se tė them nėse Skėnderbeu kalon nė turin tjetėr mė duhet tė bėj tė ditur se Bate Borisov ka treguar se nė tė shumtėn e rasteve mė mirė luan nė transfertė se nė fushėn e vet. Gjė tė cilėn nė mos gabohem e ka pranuar ditė para kėsaj ndeshjeje edhe trajneri Mirel Josa.
  -Ēfarė do tė thoni mė kėtė?
  -Sigurisht qė asgjė mė tepėr se pas kėtij takimi nuk ėshtė pėrcaktuar kalimi i Skėnderbeut nė turin tjetėr. Pranoj se pas kėtij rezultati ėshtė radha jonė tė tregojmė mė shumė gjėra se nė ndeshjen e parė. Dhe kemi pėr ta bėrė kėtė. Por, nuk duhet tė harrojmė se njė rezultat pa gola si ky me Bate nuk jep siguri maksimale pėr kalimin e turit. Mė pak fjalė duhet tė jemi tė kujdesshėm nė maksimum edhe nė takimin e shtėpisė.
  -Mė pak fjalė po thoni se ky rezultat nuk ju favorizon?
  -Nė ndeshjen e dytė luajmė para fansave tanė, nė njė fushė ku kemi treguar se nuk mundemi lehtė. Nė fushėn tonė kemi treguar se mė njė tifozeri si kjo qė ka Skėnderbeu vėshtirė tė ketė ekip tė pėrballojė skuadrėn tonė. Por, sigurisht qė jemi tė detyruar tė pranojmė se njė rezultat pa gola si ky me Bate tregon se gjithēka nis nga e parė.
  -Por, kjo nuk na pengon tė themi se Skėnderbeu ka mė tepėr shanse pėr tė kaluar?
  -Kalimi nė turin tjetėr mė tepėr se tek Bate Borisov varet tashmė nė dorė tė vetė Skėnderbeut. Mė kėtė dua tė them se shanset pėr tė luajtur nė turin tjetėr tashmė janė vetėm nė dorėn tonė. I bindur se do ta administrojmė mė sė miri kėtė ndeshje tė dytė ashtu siē administruar po kaq mirė dhe ndeshjen e parė.
  -Sipas jush kalimi vjen vetėm nė qoftė se skuadra ėshtė nė maksimum?
  -Nuk jam vetėm unė personi qė mendoj kėshtu. Tė gjithė janė nė kėtė linjė, sepse nė ndeshjet tė tilla evropiane gjėrat ndahen vetėm pas dy takimeve. Kėtė e dimė po kaq mirė edhe lojtarėt dhe trajnerėt e tyre. Nuk ėshtė koha pėr tu ngutur, por tė jemi mė kėmbė nė tokė. Siē dhe kemi qenė para ndeshjes sė parė.
  -Mė tė gjitha kėto do tė tregoni urimin tuaj pėr skuadrėn, e cila vjen vetėm pas ndeshjes sė dytė?
  -Pas takimit tė barazuar sigurisht qė kam thėnė fjalėt mė tė mira pėr lojėn e secilit lojtar. Urimi final i ēdo presidenti vjen vetėm pasi tė jetė arritur qėllimi, i cili pėr Skėnderbeun ėshtė kalimi nė turin tjetėr. Jemi shumė afėr, por duhet kujdes se luhet edhe njė ndeshje tjetėr.
  -Diku mė lart thanė se Skėnderbeu i ka lojtarėt e duhur pėr tė administruar njė ndeshje si kjo?
  -Qė kur kemi vendosur tė sjellim nė ekip gjithė kėta lojtarė tė njohur pikė sė pari kemi pasur parasysh kėrkesat tona pėr ndeshjet evropiane. Vetėm pasi kemi bėrė gati njė grup tė tillė jemi shprehur se tashmė kemi njė grup me lojtarė tė pjekur pėr tė luajtur si tė barabartė nė ndeshje europiane. Por, unė edhe njė herė tjetėr rikthehem tek takimi i dytė, sepse janė edhe 90 minuta tė tjera qė kėrkojnė njė pėrqendrim maksimal.
  -Tifozeria korēare ka filluar pėrgatitjet pėr natėn e ndeshjes sė dytė. Madje ata shkojnė mė tej, kur thonė se jemi nė turin tjetėr?
  -Nė mos gabohem, diku mė sipėr thash se me njė tifozeri si kjo e Skėnderbeut gjithnjė ėshtė e lehtė pėr ekipin tonė dhe tejet e vėshtirė pėr skuadrat e tjera. Bate, sigurisht qė nuk bėn pėrjashtim. Kėtė e pranoj edhe unė. Por, tė gjithė ne duhet tė jemi tė pėrgatitur edhe pėr njė tjetėr ndeshje po aq tė vėshtirė sa ajo e para,nė mos mė shumė.
  -Pėr ta mbyllur,nga njė deri nė dhjetė, sa e shikon Skėnderbeu nė turin tjetėr?
  -(Qesh). Ju mendoni se unė do tė them 50 me 50. Pas ndeshjes sė parė tė barazuar tani gjėrat e shikojmė ndryshme. 60 me 40 pėr Skėnderbeun.

  http://www.sportishqiptar.com.al/new....mA2BkGbG.dpuf

 15. #15
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  33
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Deshtim i ekipeve Shqiptare ne ndeshjet e para te Turit e Dyte te Europa League.

  Ora 17:00: KF Laēi 0 - 3 Zorya Lugansk
  Sheta '23 (autogol), Ljubenovic '47, Boli '75

  Ora 18:30: Petrolul Ploiesti 2 - 0 Flamurtari Vlore
  Nepomuceno '77, Tamuz '84
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Ndeshja e kthimit ne stadiumin Skenderbeu, KORCE, Skenderbeu 1-1 Bate Borisov
  Shenimi i golit ne fushe kundershtare i jep kualifikimin bjelloruseve.
  Vlen te theksohet se Skenderbeu beri nje paraqitje te mire dhe i anullohet nje gol, plotesisht i rregullt pasi replay i momentit te golit, tregon qarte se nuk ka faull ndaj portierit bjellorus, i cili ngaterrohet me panxhat e tij dhe duke ecur prapa humb ekuilibrin dhe rrezohet.

  Vlora dhe Laci sot luajne ndeshjen e kthimit ne turin e dyte. Laci eshte pothuajse i eliminuar duke humbur ne fushe te vet (0-3) ndersa lebrit kane edhe nje shans tjeter sot per te permbysur rezultatin e pergjithshem, ne stadiumin e vet kunder rumuneve, ndaj te cileve humben ne transferte(2-0)

 17. #17
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  33
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Ekipet Shqiptare ne Kupat e Europes

  Te gjitha ekipet Shqiptare u eleminuan nga Kupat e Evropes. Kukesi u eleminua i pari qe ne Turin e pare, ndersa Laēi dhe Flamurtari ne Turin e Dyte Eleminator te UEFA Europa League.

  Ndersa Skenderbeu mori pjese direkt ne Turin e Dyte Eleminator te UEFA Champions League dhe u eleminua me 2 barazime, 0-0 ne Bjellorusi dhe 1-1 ne Korēe. Vertet mekat per Skenderbeun, pasi ne fundin e takimit pati vertet 2 shanse te arta per te shenuar e kaluar me tej.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •