Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 108
 1. #41
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Shqipėria ka vėndosur tė ndėrhyjė ushtarakisht nė Maqedoni !

  ...vetėm se ushtria jonė edhe pse nė NATO nuk ka armė !! Pėr momentin kemi vėtėm kėtė sozinė qė na la shoku Sali me shokun Tope

  Emri: Shqiperia-ne-NATO-Topi-Berisha.jpg

Shikime: 161

Madhėsia: 29.5 KB


  Duroni vėllezėr sa t'i blejnė armėt ushtria jonė dhe do t'iu ēlirojmė nga ēizmja shoviniste sllave
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Wordless : 10-07-2014 mė 14:04
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  mos te merremi me politikan por te mobilizohemi si komb

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Anėtarėsuar
  29-09-2012
  Mosha
  36
  Postime
  1,425
  Faleminderit
  102
  133 falenderime nė 103 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Apo shkon maqedonia drejt shkatrrimit dhe aduhet te shkatrrohet ky
  Mvaret e gjitha nga qendrimi i sllavo-maqedonasit...nese duan qe shteti te vazhdoje te ekzistoje duhet te jetojne ne paqe me Shqipetaret e Maqedonise, te respektojne shqiptaret e kesaj ane dhe te jene partnere ne shtetin e perbashket, perndryshe ky shtet do t'ju ndahet vendeve fqinje...prandaj, maqedonasit duhet te mendohen mire perpara se hyne ne nje konflikt me shqiptaret...

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Fare mer Derjans. Nuk duhet te kete fare flamuj arab.
  Mos te harrojme, qe kete radhe ka edhe raste te montuara nga vete qeveria e Gruevskit...duhet kujtuar qe, ne Maqedoni ka edhe sllav-myslimane dhe nuk dmth qe flamuri jeshil ishte ne doren e nje shqiptari...
  Ketij rasti j'u dha edhe nje karakter fetar, ku te rinjte shqiptare u burgosen pa asnje deshmi dhe u quajten "radikaliste islamiste", por shqiptaret nuk duhet te bien pre e ketyre provokimeve, mos harrojme qe pan-islamizmi eshte fenomeni me i luftuar ne Evrope...
  Pranimi i ketij identiteti (duke dale ne proteste me flamurin terrorist) do te beje qe te na luftoje Evropa.. por me keq, te nxise edhe urrejtje nderetnike...
  Me sa mbaj mend edhe ne Kosove kishte grupime te ketilla ekstremistesh, mirepo Kosova beri ate cfare beri Shqiperia para 100 viteve, pra nuk lejoj qe keto grupime te shtojne numerin por i luftoj ato... sepse e dim mire cfare ndodhi ne luften e Bosnjes, masakrimet qe u bene aty nuk u bene ne asnje vend tjeter...
  Le te marrim shembull edhe ne Iliridasit nga Kosova, le te pranojme ndihmen e Evropes dhe jo te xhihadisteve
  Une jam vete muslimane si shume te tjere, por le mos shkoje kete radhe besimi ne ekstrem sepse tani duhet te fitojme si komb(te luftojme per te drejtat kombetare) dhe jo si fe...Radikalizmi vec qe do shkaterronte popullin shqiptar ne Maqedoni dhe me kete do frynte zemren e sllavi sepse pikerisht ky eshte edhe QELLIMI i tyre
  Ndaj, Tirana dhe Prishtina mos te rrine pasive sikurse ne Iliridasit qe nuk ndejtem kurre pasive per JU... Zgjoheni nga gjumi o popull i fjetur se kampionatet botrore nuk arrihen duke bere gjume...sa me shume qe zvarritet puna aq me i thelle behet hendeku e me ne fund nuk dime se kush po bien ne ate hendek, ndodh qe arrin gropa edhe ne Shqiperi dhe KS e me gjere...
  Dhe si fund, me vjen shume keq per NE si komb (nga disa komentues te Shqiperise te vjen per te vjelle), sepse kurre nuk ditem te jemi te bashkuar...le mos bejme shume me jo, le te bejme aq sa ben serbi per sllavet se kemi per te dale te fituar
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Shkenca : 11-07-2014 mė 07:05
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e CRASH
  Anėtarėsuar
  30-12-2012
  Postime
  92
  Faleminderit
  9
  7 falenderime nė 6 postime

  Gruevski kundėr Ramės: Protestat janė fetare, s’bėhen pėr Ohrin

  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  Eh ok le ti lejm maqedont ti zhdukin krejt kto islamik

  Le te solidarizohemi me gruefskin se na paska dal ni musliman ne proteste me flamur islamik

  Citim Postuar mė parė nga Naa2i Lexo Postimin
  lexoj shpesh postime tek 1 forum maqedonas .. mendimet e njejta i ke si ata per bes po

  protestat me flamur islamik ishin para 2 viteve ... ne 2/3 protesta kishte flamur islamik .... nuk do te thot qe te gjith shqiptaret ne maqedoni protestojn me flamura islamik
  Qeverise se Nikola Gruevskit i mjafton vetem nji flamur arab ne duar te Shqiptarve qe t'i paraqes para botes si terrorista - jo viktima!

  Ja per shembull, cdo protestues Shqiptar atje arrestohet/dhunohet me pretekstin se Shqiptaret kerkojne Xhihad! qe te justifikohen para nderkombetarve!


  Gruevski kundėr Ramės: Protestat janė fetare, s’bėhen pėr Ohrin

  Rama nuk do tė jetė gjatė Kryeministėr, tė shohė se si jetojnė maqedonasit

  Partia e Kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski, VMRO-DPMNE nė njė deklaratė zyrtare ka kontestuar qėndrimin e Kryeministrit Edi Rama nė lidhje me zhvillimet pėr protestat e shqiptarėve pas vendimit tė gjykatės pėr rastin “Monstra”. Pėr kėtė parti nė pushtet protestat e shqiptarėve nuk kanė lidhje me marrėveshjen e Ohrit, por ato janė tė natyrės fetare. Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka vendosur t’i hedhė benzinė zjarrit nė vend. Njė qėndrim ky qė po acaron mė shumė gjendjen tashmė tė trazuar dhe tė acaruar nė Maqedoni.

  VMRO-DPMNE deklaroi se protestat radikale qė po ndodhin kėtyre ditėve nė Maqedoni nuk kanė lidhje me Marrėveshjen e Ohrit, apo me marrėdhėniet ndėretnike. Pėrkundrazi organizatorėt e kėtyre protestave fshehin axhendėn e tyre radikale, duke krijuar huti dhe duke mobilizuar mė shumė pėrkrahės, duke gėnjyer se i bėhen padrejtėsi dhe po rrezikohen tė drejtat e shqiptarėve. “Kjo nuk mund tw kalohet, pėr shkak se kjo situatė nuk ka asnjė lidhje me atė qė ata e organizojnė. Kėto protesta janė tė motivuara dhe produkt i elementeve radikale islamike, qė kundėrshtojnė vendimin e gjykatės sė pavarur pėr kryerjen e njė vrasje makabre tė pesė personave, prej tė cilėve katėr tė rinj”, reagon VMRO-DPMNE. Sipas mediave shqiptare nė Maqedoni, kjo parti thotė se reagon dhe dėnon ēdo tentim qė kėto protesta tė shihen nė konotacion etnik dhe ndėretnik dhe se nuk pajtohet qė elementet radikale islamike tė fshihen pas dimensioneve etnike, duke gjeneruar tensione dhe ndarje. “Nė kontekst tė deklaratės sė zotit Rama, dhe duke marrė parasysh faktin se ai nuk do tė jetė gjatė nw kohė si Kryeministėr i Republikės sė Shqipėrisė, i bėjmė thirrje qė tė bėjė njė vizitė nė mjediset ku jeton popullata etnike maqedonase nė Shqipėri dhe tė shohė kushtet nė tė cilat jetojnė ata dhe tė bėjė njė paralele me kushtet nė tė cilat jetojnė shqiptarėt nė Republikėn e Maqedonisė”, nėnvizon VMRO-DPMNE.

  Deklarata e Ramės

  Nė njė pritje tė organizuar dy ditė mė parė pėr nder tė muajit tė Ramazanit, Kryeministri Rama foli dhe pėr ngjarjet nė Maqedoni, duke kėrkuar mbi tė gjitha ndėrhyrjen e ndėrkombėtarėve pėr zbatimin e Marrėveshjes sė Ohrit. “Ēka po ndodh kėto ditė nė Maqedoni meriton vėmendje, maturi pa dyshim, po reflektim dhe madje tė thellė po ashtu. Marrėveshjes sė Ohrit nuk i kanė dalė pėr zot vetėm dy palėt qė e pėrbėjnė Maqedoninė, maqedonasit dhe shqiptarėt, por edhe garantėt e asaj marrėveshjeje, miqtė dhe partnerėt e besuar ndėrkombėtarė. E nėse maturia u duhet shumė dy palėve tona, reflektimi i thellė nevojitet tė jetė trepalėsh, pasi as burgosja e pėrjetshme e gjashtė shqiptarėve, as reagimi me flamuj tė njė radikalizmi fetar qė i bie ndesh interesave shqiptare, nuk mund tė justifikohen. Por kėto janė pasoja tė moszbatimit tė plotė tė Marrėveshjes sė Ohrit dhe njė humbjeje besimi ndėr shqiptarėt, pėr tė cilat garantėt nuk duhet t’i kėrkojnė tė gjitha shkaqet jashtė sferės sė pėrgjegjėsive tė tyre. Ashtu sikundėr besoj unė, edhe flamujt e radikalizmit fetar nuk ngrihen mbi shkopinj, por mbi plagė sociale gėrryese, varfėrim, papunėsi, keqarsimim dhe izolim, tė cilat shkaktojnė reaksione nga mė agresivet nė organizmin shoqėror tė njė bashkėsie. E pėr kėto duhet menduar me tre palė pėr Maqedoninė. Pėr kėto duhet menduar me shumė palė pėr Ballkanin”, tha Rama.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga CRASH : 11-07-2014 mė 07:42

 5. #45
  Veritas liberatis Vos
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,206
  Faleminderit
  74
  51 falenderime nė 46 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Alil Demiri, Afrim Ismailovic, Agim Ismailovic, Fejzi Aziri, Haki Aziri and Sami Ljuta
  shqiptaret e denuar .....?!
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 6. #46
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Gruevski kundėr Ramės: Protestat janė fetare, s’bėhen pėr Ohrin
  E moret vesh tani pse po "cirrem" une qe nuk duhet te lejohen absolutisht flamuj islamik neper protesta. Qofte dhe nje i vetem ben nje dem te pallogaritshem. Nese nuk jane besimtare shqiptare pa tru ata qe nxjerrin keto flamuj atehere jane provokatore te cilet duhen shembur ne dru nga vete protestuesit dhe grisur ato flamuj pacavure qe skane asgje te perbashket me shqiptarine. Me thjesht e qarte se kaq nuk ka ku te shkoje. Kush nuk shikon dot pertej kesaj qenka i verber (madje me deshire)

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Anėtarėsuar
  29-09-2012
  Mosha
  36
  Postime
  1,425
  Faleminderit
  102
  133 falenderime nė 103 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Nuk ėshtė nevoja se po i'a dalin vetė mbanė

  )
  Valla s'kemi hajr nga askush e duhet me ja dale vetem ca te bejme...dhe do ja dalim, pse, a pak po t'dukemi?

  Duhej te dalin dhe Grujevskoviqet si kunderpergjigje por s'po ju ndegjohet zeri, e as te montojne nje Flamur Arab nuk ja arriten...
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 8. #48
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Kshtu protestohet me dinjitet me flamuj kuq e zij.

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Anėtarėsuar
  29-09-2012
  Mosha
  36
  Postime
  1,425
  Faleminderit
  102
  133 falenderime nė 103 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Kshtu protestohet me dinjitet me flamuj kuq e zij.
  Keshtu kemi protestuar bre Lexues, por doli nje dele e Zeze ne mes turmes se bardhe dhe e pan te gjithe....

  ja deshmite...protestat ne disa qytete

  Tetove


  Gostivar


  Kercove  Te Struges i keni me lart....nuk vrej flamur ekstremistesh une ketu....po e pan do disa nje shkop me nje pelhure jeshile dhe gjithe pas atij shkopi po kapen....
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 10. #50
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Citim Postuar mė parė nga Shkenca Lexo Postimin
  Keshtu kemi protestuar bre Lexues, por doli nje dele e Zeze ne mes turmes se bardhe dhe e pan te gjithe....

  ja deshmite...protestat ne disa qytete

  Tetove


  Gostivar  Kercove

  Te Struges i keni me lart....nuk vrej flamur ekstremistesh une ketu....po e pan do disa nje shkop me nje pelhure jeshile dhe gjithe pas atij shkopi po kapen....


  Ato delmet e zeza duhet vet me I kap me I largu prej turmes :P


  A edhe ti je knej a ?

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Anėtarėsuar
  29-09-2012
  Mosha
  36
  Postime
  1,425
  Faleminderit
  102
  133 falenderime nė 103 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Ato delmet e zeza duhet vet me I kap me I largu prej turmes :P


  A edhe ti je knej a ?
  epo i larguan por derisa e kapen
  po, une aty jam ne rendin e pare, aty rrin trimat/trimereshat, nuk rrin para Monitorit te te shesin trimeri
  Fatekeqesisht qe sot nuk ndodha ne Ballkan, se e para do kisha shkuar ne Shkup....

  po ti a je kendej?
  Drejt per dretj nga kufiri i Kosove - Maqedoni nuk lejohen te kalojne kufirin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Shkenca : 11-07-2014 mė 11:20
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 12. #52
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Une jam ky me kablushe qe veq pak ballin ma paska kap hahaha. Jo sot vetem biznesmenet kan lane te futen andej .
  E une aas qe kam provu me shku. Nese ngrihen te gjithe ata cka jan adnej mjaftojN

 13. #53
  Veritas liberatis Vos
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,206
  Faleminderit
  74
  51 falenderime nė 46 postime

  Pėr: Gruevski kundėr Ramės: Protestat janė fetare, s’bėhen pėr Ohrin

  po femrat nuk protestojne andej nga maqedonia?
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 14. #54
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Citim Postuar mė parė nga Shkenca Lexo Postimin
  Keshtu kemi protestuar bre Lexues, por doli nje dele e Zeze ne mes turmes se bardhe dhe e pan te gjithe....
  Duke ju referuar fotos tende nuk eshte aspak nje dele po jane disa. Dhe kjo vetem ne nje grupim te protestuesve. Jam i bindur qe ka shume me teper ne turmen qe pason

  Emri: protesta_62.jpg

Shikime: 155

Madhėsia: 198.9 KB

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Darius pėr postimin:

  CRASH (11-07-2014)

 16. #55
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Citim Postuar mė parė nga Shkenca Lexo Postimin
  epo i larguan por derisa e kapen
  po, une aty jam ne rendin e pare, aty rrin trimat/trimereshat, nuk rrin para Monitorit te te shesin trimeri
  Fatekeqesisht qe sot nuk ndodha ne Ballkan, se e para do kisha shkuar ne Shkup....

  po ti a je kendej?
  Drejt per dretj nga kufiri i Kosove - Maqedoni nuk lejohen te kalojne kufirin.
  /IMG]
  Shpirte je ti ...
  Jam une ketu ne memedhe per ty xhane
  Puc puc
  What goes around---comes around

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Sorkadhe_Kelcyre pėr postimin:

  Shkenca (12-07-2014)

 18. #56
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  http://www.balkanweb.com/maqedoni/27...et-200159.html

  Sipas mendimit tim, ky ėshtė momenti qė Shqiptarėt dhe Grekėt kanė pritur me kohė.. momenti pėr shpėrbėrje tė FYROM-it. Protestat dhe kaosi nuk duhet tė ndalet deri sa tė shpėrbėhet Qeveria !!!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 19. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  po pse duhet te shperbehet FYROM? rri se jemi rehat keshtu si jemi.

 20. #58
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Po pse nuk duhet ?
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 21. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  larg qofte

 22. #60
  i/e regjistruar Maska e CRASH
  Anėtarėsuar
  30-12-2012
  Postime
  92
  Faleminderit
  9
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Duke ju referuar fotos tende nuk eshte aspak nje dele po jane disa. Dhe kjo vetem ne nje grupim te protestuesve. Jam i bindur qe ka shume me teper ne turmen qe pason

  Emri: protesta_62.jpg

Shikime: 155

Madhėsia: 198.9 KB
  Ke sy Shqiponje Une mendova se ndonje cader tregtari aty! paska shum lesh zinje >_<
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga CRASH : 11-07-2014 mė 17:52

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •