Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do te shkoje ne finale?

Votues
11. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Hollanda

  9 81.82%
 • Argjentina

  2 18.18%
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 91 prej 91
 1. #81
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale

  Citim Postuar mė parė nga KNFC Lexo Postimin
  Ne tifozeve te Hollandes po na behet psikoze qe nuk do fitojme asnjehere Kupen e Botes ...

  Ndeshja dje e keputur fare ... pa ritem ... skuadrat qe te dyja shume te trembura nga njera-tjetra ... sikur kishin bere nje pakt te heshtur mes tyre qe ta linin ndeshjen ne dore te fatit me ane te penalltive !!!

  Ai Van Persie eshte boterori i dyte qe eshte inekzistent ne fushe ... hiq ndeshjen me Spanjen dhe pak me Australine ... dhe kur nuk funksionon mire ai gjithe ekipi calon . Me erdhi shume keq per kete vit se kishim shanse reale ... asnje skuader nuk eshte paraqitur me mire se Hollanda ... as Gjermania po ta shohesh gjithe ecurine e Boterorit ... nuk kishte asnje kundershtar shume me te forte per te mundur kete vit .Po fati deri ketu donte edhe kete rradhe ... ndoshta po te kishim ardhur ne kete Boteror pa mungesat e Strootman,Van der Wiel dhe Van der Vart do ishim akoma me te forte ...
  Van Der Wiel refuzoi vet te bashkohej ne boteror pasi tha qe duhet te jem 100% per boteror,dhe e ndjej qe nuk jam.Pra vec anes shendetesore...Van Der Wiel e ndjente qe nuk ishte up to the task (megjithese ne 2010 shkelqeu jashte mase). V.D.Vaart ,asnjehere,kurre,nuk ka dhene me kombetaren.Asnjehere ne bote.Kurre nuk e kam pare V.D.Vaart te beje per Hollanden sikur 2/10 te asaj qe ben Sneijder.Perhere ka qene lojtar medioker dhe do mbetet egoist dhe arrogant i madh.Ndersa per Strootman...mos behemi me keq sesa tifozat e Brazilit qe thone,Neymar u vra,Brazili prandaj humbi,kjo eshte tragjedi...vene dhe shkojne kendojne himnin me bluzen e Neymar ne duar,mire qe nuk kishin vene shirit te zi ne krah.

  Citim Postuar mė parė nga EXODUS Lexo Postimin
  Sot me ra ndermend, De Jong pas demtimit qe mori ndaj Meksikes, u cilesua nga stafi mjeksesor si "i kyēur" per pjesen e mbetur te kampionatit. Ai realisht ne ndeshjen me Argj. nuk ishte as edhe afer 100%-it, perse rrezikoi Van Gaal ne kete menyre, duke djegur dhe nje zevendsim?? Janmaat, mund ta kishte filluar lojen nga minuta 1, pa problem!
  Plus qe zevendsimi i Van Persit qe mezi terhiqte peshen e vet te trupit ne fushe, ishte goxha i vonuar, dmth "e studiuar" tamam per te prishur pune!!

  Coach na zhgenjeve ne kete pike, rrezikove jashtezakonisht dhe urdhero shko luaj tani per sadaka, me kokkacubet e ish-duduk Skolarit!
  De Jong pas Robben ka qene lojtari me i mire i Hollandes kete boteror,ka bere nderhyrjet me decizive dhe ka qene ai qe ka plotesuar boshlleqet e Martins Indi,Blind dhe De Vriij.Ka qene shtylla difensive(perjashto Vlaar kete ndeshje me Argjentinen). De Jong u fut aty per 1 qellim dhe vetem 1...neutralizmin individual te Messit.
  Janmaat eshte mbrojtes,nuk eshte mesfshor shkaterrues,ate rol e ben Blind dhe ai...jo shume mire.
  Per V.Persie nuk e di ca te them,po une mund te them nje gje tjeter...vetem per Van Gaal nuk kemi goje te flasim kete Boteror...absolutisht ! Nuk ka kuptim qe te fajsojme ate.
  Te shohim si do rritet grupi i lojtareve te rinj qe premtojne goxha ,te shohim si do shkojne ne Euro 2016.

  ----


  https://vine.co/v/MxBLtbXX5P0/embed/simple

  PA FAT !!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BlooD_VenoM : 11-07-2014 mė 07:23
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 2. #82
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime nė 29 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale


 3. #83
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  xhuxhumak, a e shef qe ishte shonc ajo fotoja me kupen qe ste pelqeu...
  Po,po shonc, sa e vure ti na boni 2 gola Gana,...

  Shyqyr, qe nderhyra une me prish tersin...lol

  Kupa pa u fitu, asnjihere sduhet me u qujt e fituar, se te iken ka durt

  P.s

  Ti thu foto shonc, po ste le FIFA,

  Shiko ke ka vene albiter per finalen...

  World Cup - 'Ref who likes Messi' chosen for World Cup final
  The Italian official accused last week of favouring Argentina and Lionel Messi has been chosen to referee their World Cup final against Germany.
  37 minutes ago
  PA Sport

  .
  Nicola Rizzoli was criticised for his handling of Argentina's win over Belgium

  Nicola Rizzoli, a 42-year-old who refereed the 2013 Champions League final at Wembley, will take charge of the match in the Maracana on Sunday but his appointment may be controversial.

  Rizzoli was the target of criticism from Belgium's Marc Wilmots after the 1-0 quarter-final defeat by Argentina last Saturday.

  Wilmots claimed: "I don't want to be a cry baby, but I noticed the referee never gives fouls against Argentina.

  "Every time something happens with Messi the referee gives him a free-kick.

  "I notice he (Messi) made three fouls and no yellow card, we made one foul and one yellow card."

  It will be the third time this World Cup that Rizzoli has refereed a match involving Argentina - he was also in charge of the South Americans' 3-2 win over Nigeria in Group F.

  His first match of the tournament was Holland's 5-1 triumph over Spain in the group stage.

  Ravshan Irmatov, from Uzbekistan, had been viewed as one of the favourites for the final as he is from neither Europe nor South America, but he does not have a team of assistants who work all the time with him.

  England's Howard Webb was never in contention to referee the final - he was in charge of the 2010 showpiece and FIFA has never before appointed an official to referee two World Cup finals.

  It was also felt that it would be too sensitive to have Webb referee a match in which Argentina are involved - the team are still going through a FIFA disciplinary process for displaying a banner claiming the Falkland Islands should belong to their country.

  Furthermore, Argentina's FIFA senior vice-president Julio Grondona has never hidden his disdain for England. In 2011 he called the English "liars" at the FIFA Congress and in an interview with the German press agency DPA referred to the English as "pirates".

  Eurosport
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #84
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale

  Epo te ankohet dhe Gjermania sic u ankua Brazili dhe ta heqi FIFA.

  p.s. Halli eshte qe panzerat kane shume dinjitet dhe se ulin hunden me kerku favore.

 5. #85
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale

  Blood_V, me ty jam persa i perket rolit te pazevendesueshem te De Jong per pozicionin e tij! Per mua perben problem fakti qe si rrjedhoje e demtimit kunder Meksikes, ai nuk kishte patur kohe te mjaftueshme per rikuperim te plote(far from it) per te qene prezent ndaj Argj. Po, mund te argumentosh qe eksperienca e tij vlen pa mase, ne nje ndeshje si kjo kunder nje kundershtari te atij lloj niveli, me te cilin u ndesh Hollanda, qe prej ndeshjes me spanjollet dhe ne kete stad te kampionatit! Mgjth, largimi i tij i detyruar nga fusha nxorri ne pah pikerisht kete qe sapo shkrova! Janmaat, ke te drejte, e ngaterrova me Clasie! Ky i fundit megjithese ēunak ne pamje te pare dhe dukshem pa eksperience dukej mjaft i zhdervjelle ne levizje, kontroll dhe kombinime me top! Mqs e permende, nje tjeter pike e dobet per hollandezet ishte dhe Martins Indi. Nuk e di, po ky me dukej sikur bente faulla "qellimisht" vetem e vetem per t'u ndeshkuar me karton. Here luan i kujdesshem e here te tjera ben nderhyrje te panevojshme. Nejse, e permenda kete se edhe ky kushtoi nje tjeter zevendsim!
  Tjetra, m'u krijua pershtypja se Van Gaal i kushtoi jashtezakonisht rendesi/vemendje(te tepruar mendoj une) mbulimit te Messi-t, duke lene pas dore menyren(taktiken) sa me efikase qe duhej ndjekur per te shenuar... sikur edhe trajn. i Argj. ta perdorte Messi-n si karrem(bait) per te devijuar/shperqendruar hollandezet!

  Persa i perket figures se Van Gaal si trajner, une jo vetem qe s'kisha synim permes komenteve te mia t'i beja "gjyq" se as qe i kam ato kredenciale qe ka ai person ne profesionin e tij(jemi goxha vite drite larg...) por ishte thjesht nje reagim individual kritikues prej nje tifozi(si une) dhe jo nje analisti te mirefillte.
  Ne nje interviste pas ndeshjes Van Gaal kishte deklaruar se ne fund te kohes se shtese dhe ne prag te penalltive, nese do te kishte ne dispozicion edhe nje zevendsim tjeter ai do e kishte kryer per portierin.
  Biles ai ishte ne dijeni te aftesive te Romeros, perderisa ai kish pohuar se e kishte trajnuar ate personalisht kur Romero ka pas luajtur portier me AZ Alkmaar(Eredivisie).
  Nejse, mbes i mendimit se Hollanda duhet te kishte bere shume me teper ndaj Argjentines!

 6. #86
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Jo ore, do ngreke trofeun ti ne Maracana? Pse kush po ta le? Heren e fundit ju ca marmita nga 4 gola. Si thua kete rradhe, sa here do cpohet rrjeta? :P
  Finalja eshte afer, do e shofim se kujt do i shpohet  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Ndersa 24 vjet me pare keta djelmoshat me poshte ngriten kupen.

  E ngriten me 100 qamete, fale penalltise ne fund te ndeshjes dhe dy kartonave te kuq kundra Argentines.

  P.S; Po ne 86-ten, cfare u ndodhi ketyre djelmoshave?


  Sic u tha dhe ne analizen e Bilt, ka ardhur koha te ngrihet kupa per here te 4. I kam inat deklaratat e tilla para ndeshjeve po kur kane nerv keta tifozat e Argjentines te pretendojne e bejne sikur po rinovojne futbollin modern, kjo Gjermani qe degjeneroi 7-1 Brazilin brenda ne Brazil e meriton ta ngresh ne qiell. Ja keshtu !!!
  Kjo egoja e madhe qe i ka kapluar gjermanet pas fitores me bythezite e Brazilit, ka per ti cuar ne hale.
  #VamosArgentina

 7. #87
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Lojtari me ne forme i boterorit,jo i ndeshjes se mbremshme o mesidipendent.
  Po pra, ti kishe merak se kush do e ndaloje lojtarin e leshit (simuluesin) me ne forme te boterorit.

  Ne ndryshim nga ty,une kam mendimet e mia dhe jo te gazetave.
  Pika qe su bie mendimeve tua.
  Shkove i kopjove fjalet e Kluivert. lol

  Kluivert: "Te ndalet Messi? Tregoni si Argjentina do ta ndale Robbenin".


  ...tani vjen freeopen ne forum dhe na sjell mendimet e tij gjeniale :P

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Te gjithe duke menduar se si do ta ndaloje Mesin Van Gaal,asnje nuk mendon se si Argjentina do ta ndaloje lojtarin me ne forme te boterorit, Roben.
  lololol

  Se mos ia dedikon meriten e arritjes ne finale mesit,nga juve cdo gje pritet.
  Jo, jo. Meriten per arritjen ne finale ja kemi dedikuar; Mario Götze.  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  ...por mbetet fakti qe Messi si kapiten dhe lider i ketij grupi arriti ne Finale me Argjentinen,dhe ketu mbaron cdo verejtje.
  Mos se preket freeopen. :P  Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
  Atmosfere fantastike.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 12-07-2014 mė 01:34
  #VamosArgentina

 8. #88
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale

  Citim Postuar mė parė nga no name Lexo Postimin
  Po pra, ti kishe merak se kush do e ndaloje lojtarin e leshit (simuluesin) me ne forme te boterorit.  Pika qe su bie mendimeve tua.
  Shkove i kopjove fjalet e Kluivert. lol

  Kluivert: "Te ndalet Messi? Tregoni si Argjentina do ta ndale Robbenin".


  ...tani vjen freeopen ne forum dhe na sjell mendimet e tij gjeniale :P  lololol  Jo, jo. Meriten per arritjen ne finale ja kemi dedikuar; Mario Götze.

  Mos se preket freeopen. :P

  Atmosfere fantastike.
  Prape vazhdon me hamendesime.................
  ta kam thene dhe me pare qe ne ndryshim me ty une kur flas per futboll apo per sporte te tjera flas ate qe mendoj une dhe jo ate qe ti lexon neper gazeta apo degjon ne tv.Sa per informacion une nuk shoh pseudoanalistet ne tv dhe as lexoj artikujt e gazetareve qe shkruajne pa pare ndeshjen ne shumicen e rasteve.
  Megjithate Roben ne boteror ishte lojtari me ne forme,shiko ndeshjet e Hollandes dhe do veresh qe eshte ai qe ishte deciziv ne cdo ndeshje dhe udhehoqi Hollanden deri ne gjysemfinale,u ndal Roben u zhduk dhe Hollanda.

  hajt shendet se shume u zgjata me ty.


  ps; mendimet e tua cilat jane..... apo i shpreh me foto te marra nga interneti.
  MOS I NDY TEMAT no name

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar freeopen pėr postimin:

  Do Not Tread On (12-07-2014)

 10. #89
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime nė 51 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale

  Kjo egoja e madhe qe i ka kapluar gjermanet pas fitores me bythezite e Brazilit, ka per ti cuar ne hale.
  no name qeka bo rracist ? Po Nejmar qe ke te barqa bythzi eshte apo s'quhet

  Ne ka pas ekip qe ka arrit finalen pa pike lidhje ajo eshte argjentina... ndeshjte te vobekta ka zhvilluar qe nga fillimi i kompeticionit.

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar AlbaneZ pėr postimin:

  Do Not Tread On (12-07-2014)

 12. #90
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Prape vazhdon me hamendesime.................
  ta kam thene dhe me pare qe ne ndryshim me ty une kur flas per futboll apo per sporte te tjera flas ate qe mendoj une dhe jo ate qe ti lexon neper gazeta apo degjon ne tv.Sa per informacion une nuk shoh pseudoanalistet ne tv dhe as lexoj artikujt e gazetareve qe shkruajne pa pare ndeshjen ne shumicen e rasteve.
  Megjithate Roben ne boteror ishte lojtari me ne forme,shiko ndeshjet e Hollandes dhe do veresh qe eshte ai qe ishte deciziv ne cdo ndeshje dhe udhehoqi Hollanden deri ne gjysemfinale,u ndal Roben u zhduk dhe Hollanda.

  hajt shendet se shume u zgjata me ty.


  ps; mendimet e tua cilat jane..... apo i shpreh me foto te marra nga interneti.
  pse u ndal robeni pikerisht diten e fundit?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 13. #91
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Finale

  Citim Postuar mė parė nga no name Lexo Postimin
  Mos se preket freeopen. :P
  Le te preket pune e madhe.Robben > Messi !!!

  Sa ishte kontributi i Robben-it per fitoret e Holandes,ndersa sa ai i Messit (penalltin kunder Mexicos nuk ja pranoj Robbenit,ishte simulim i paster).

  - Holanda shenoi si ekip 12 gola - Robben shenoi 3 gola ( 25% kontribut)
  - Argjentina shenoi 8 gola si ekip - Messi shenoi 4 gola (kontributi 50%)
  - Messi dha gola per fitore kunder Bosnjes,Nigerise,Iranit.Asistoi per fitore kunder Zvicrres ne minuten e 118 ( a sa ,atje kah fundi i vazhdimeve)
  - Ndersa deri ne gjysemfinale Messi krijoi 18-20 raste goli per bashkelojtaret e vet (sipas statistikave te OPTI)...me se shumti nga te gjithe pjesmarresit e KB-se !
  - Messi ka meshume driblingje ne KB
  - Perfomanca e Messit ne 6 ndeshje notohet mesatarisht 8.77,ndersa Robben ne 6 ndeshje eshte notuar 8.44 (sipas Whoscored)...sipas FiFa castrol index ,ne 6 ndeshje Robben eshte notuar pakez me mire,Robben 9.70 ndersa Messi 9.39 ! (mirepo bie ne uje freeopen sepse sipas Fifa castrol index lojtari me i mire i notuar ne KB deri me tani eshte Tony Kroos,i treti Robben)
  - Passes completed - Messi 214... Robben 167
  - Tackles - Messi 7 ... Robben 2
  - Recovered balls - Messi 7 ... Robben 9
  - Distance covered - Messi 51.9 km ... Robben 69.1 km ( Me me pak vrapim Messi ka arritur te kete perfomansa me te mira gati ne te gjitha parametrat se sa Robben ... po te kishte vrapuar Messi me shume ?? haha)
  - Messi ne Finalen e madhe,Robben luzeri ne Finalen e vogel hehe ... etj.etj.mos t`ju ngulfas me statistika.

  Messi eshte me ne forme ne kete KB se sa Robben tullaci ...!
  Rri qetė dhe fol Shqip !

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •