Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 54
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Postime
    19

    Dua të humbas peshë

    Jam 20 vjeqare, e gjate 1.77 cm dhe peshoj 70 kilogram. Deshira ime eshte qe te arrij peshen ideale pre 63 kilogrameve brenda nje muaji. Nese dikush nga ju forumistet dini ndonje diete efikase me tregoni, sa me shpejt qe te jete e mundur!

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    bej stervitje ne palester se dieta te ndihmon po jo shume

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e abu
    Anëtarësuar
    20-01-2009
    Vendndodhja
    At home.
    Postime
    14
    Sport , sport dhe prape sport !
    Fats free food , no sweets .

    Ne qofte se do nje diet ......http://www.thedukandiet.org/ -dietë më të suksesshme të botës .

  4. #4
    i/e larguar Maska e Edna- shpk
    Anëtarësuar
    21-03-2009
    Vendndodhja
    Tirane.http://www.edna-professional.com/
    Postime
    150
    Diete te shoqeruar nga gjimnastike

  5. #5
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Si t'i largoj kilogramet e tepert?

    Sipas nutricionistit Mike McInnes, ngrenia e nje luge mjalte para se te flihet ndihmon ne humbjen e 3 kg brenda javes. Per me shume:

    http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...s-recipes.html

  6. #6
    Gjurmë në Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anëtarësuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Në luginën e dashurisë.
    Postime
    2,622

    Për: Si t'i largoj kilogramet e tepert?

    Dikush do t'i shtojë kilet, e dikush t'i largojë, s'u mor vesh edhe kjo punë...
    Love has no limits

  7. #7
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Dua te humbas peshe

    Pershendetje miq nuk po prezantohem sepse shumica me njihni
    ok problemi im (nese mund te quhett i tille)eshte..
    jam jam 22 vjece dhe 1.58 e gjate jam 51 kile dua te humb 2 ose 3 kile para 1 viti perdora diete herbal life nga ku humba 8 kile
    por tani nuk me lene me ta perdor ate diet sipas familjareve te mi nuk kam me nevoje. Por gjithsesi po mundohem te heq kto dy tre kile por nuk po mundem dot as shendoshem e as po bie dot me.
    nuk mund te mbaj dieta me lenie ushqimi sepse vezhgohem 24 ore ndonje marifet dini kjo do te me ndihmonte. shum flm presim pergjigjje te tipit po une di flm
    Ndryshuar për herë të fundit nga Busy Girl : 04-07-2014 më 05:19
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  8. #8
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Dua te humbas peshe

    Shpresoj se è ke hapur per shaka nje teme te tille, Busy. Ti nuk ke nevoje aspak te humbasesh peshe, je shume mire keshtu. Rendesi ka te jesh mire me shendet

  9. #9
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    jo broken se kam hapur per shaka dua vertet por qe para nje viti nuk po arrij
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  10. #10
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Dua te humbas peshe

    Vrap dhe pak brumera (prefero me shume miellin integral) shume perime, mos e ekzagjero me fruta e sidomos me embelsirat. Por je mire keshtu sic je, nuk duhet te fiksohesh, se vaj hallin pastaj per ato qe vertet kane nevoje te humbasin peshe kur lexojne tema te tilla

  11. #11
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    une brumera nuk ha buken kam 3 vjet qe se konsumoj, perimet i ha te ziera rral te skuqura embelsirat ncncnc ndonje akullore per vere.
    ato qe jan me te shendoshahmm po ca te them un e shkreta po hengre do shnoshesh
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  12. #12
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Dua te humbas peshe

    Jo mire e ke ti ne fakt, secili per vete zoti per te gjithe.
    Mund te me thuash nje shembull diete ditore tenden (dmth cfare ha gjate nje dite nga mengjesi deri ne darke)?

  13. #13
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    dita ime mmm mengjesi spara ka kenaqesine qe ta vizitoj sepse dal heret nga shpia me vrap te puna kur mundem nje briosh ne dore. dreka gjelle te ndryshme gjys pjate dhe ndonje kos ose dicka tjeter, darka dicka sa per te thene ndonje cerek pjate gjell ose ndonje biftek sallate tani ne vere shalqi me djath e preferuar. edhe gjate gjithe dites vetem uje gjat gjith kohes
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  14. #14
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Dua te humbas peshe

    Brioshin eliminoje sepse ka shume kalori. Sa per te tjerat, me aq sa tregon ti as 1000 kcal nuk i kap, vetem nese i hedh shume vaj gjelles, por nuk besoj sepse the qe s'i pelqen shume te skuqurat. Mos je sonnambul dhe ha kur je ne gjume se tjeter shpjegim nuk ka ose e ke metabolizmin e ngadalte...shendoshesh shpejt kur e tejkalon me ushqimin?

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Për: Dua te humbas peshe

    mos shiko fotomodelet se jane te gjitha fotoshop
    ti nuk do te dobesohesh ,
    vetem anoreksiket mendore u duket vetja e shendoshe me kete peshe
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anëtarësuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Për: Dua te humbas peshe

    rri kaq sa je, bej ca palester te tonifikohesh dhe do dukesh me e holle. ske nevoje te biesh fare me cka shkruan.mos u fixo kot.
    para 10 ditesh vdiq nje goc e re....mbaj mbaj diet, pati komplikacione(s'di te kujt tipi), 2 jave ne spital dhe vdiq. larg o Zot.
    tek keto dobesimet me te pire ilace, skam besim.provo te heqesh darken njehere.thone qe funksionon.
    "Më e mira është armike e së mirës"

  17. #17
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    pffff se di ma ka permend nje mjek kte punen e anoreksis nervore ai eshte psokolog me ka fut friken por nejse do provoj njer darken ta haj me lehte
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  18. #18
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Dua te humbas peshe

    Mq paska hap temen si me humb peshe une po shttroj pytjen si me fitu nja 3 kile ? a di dikush te me jap ndonje keshille profitabile

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Dua te humbas peshe

    Busy girl,
    Ti paske nevoje per ca nga kilet e mia jo per te humbur. Hahaha po une qe kam 10 a dymbedhjete me shume se ti u dashka te mos ha fare.
    Seriozisht mendoj qe per gjatesine qe ke edhe ca kile me shume sdo te dukej keq..po nen 51 do te duket shemtuar. Eshte dhe çeshtje shije po mu nuk me pelqejne njerzit extra te dobet. E para qe me shkon ne mendje eshte semundja.....

    Sa mire qe pi veç uje. Une sbej dot pa nje liter e gjysme kafe ne dite.....

  20. #20
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    hahahah anita beje kafen e gjate ti me shume uje ahhaah shaka mundohu tja detyrosh vetes ujin pastaj te behet si ves te thahet goja po nuk pive. jo nuk eshte e thene mos te hash por nga pak
    lexuesi futju patateve te skuqura haha
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •