Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 54
 1. #21
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,243
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: Dua te humbas peshe


 2. #22
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Citim Postuar m par nga Busy Girl Lexo Postimin
  Pershendetje miq nuk po prezantohem sepse shumica me njihni
  ok problemi im (nese mund te quhett i tille)eshte..
  jam jam 22 vjece dhe 1.58 e gjate jam 51 kile dua te humb 2 ose 3 kile para 1 viti perdora diete herbal life nga ku humba 8 kile
  por tani nuk me lene me ta perdor ate diet sipas familjareve te mi nuk kam me nevoje. Por gjithsesi po mundohem te heq kto dy tre kile por nuk po mundem dot as shendoshem e as po bie dot me.
  nuk mund te mbaj dieta me lenie ushqimi sepse vezhgohem 24 ore ndonje marifet dini kjo do te me ndihmonte. shum flm presim pergjigjje te tipit po une di flm
  Pi aj jeshil .. vetm mos dil nga shtpia deri sa t'i mbaroj efekti se le nam pastaj
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Telegrafisti
  Antarsuar
  04-07-2014
  Postime
  35
  Faleminderit
  13
  5 falenderime n 5 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  menyra ma e mire per te humb pesh eshte te besh ushtrime fizike...
  mos beni dieta kot se koti... sepse me shume demton veten...
  ushtrime fizike... dhe nje diete e balancuar.. pa eksese. dmth pak nga te gjitha..

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  116 falenderime n 85 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Citim Postuar m par nga Busy Girl Lexo Postimin
  hahahah anita beje kafen e gjate ti me shume uje ahhaah shaka mundohu tja detyrosh vetes ujin pastaj te behet
  si ves te thahet goja po nuk pive. jo nuk eshte e thene mos te hash por nga pak
  lexuesi futju patateve te skuqura haha

  Ti po qeshesh tani po kur te them qe e kam provu me termos do te qeshesh me lot. Femijet e vegjel dhe nuk arrija asnjehere te pija ni kafe si duhej. Here e pija te ftohte here e derdhja krejt. Keshtuqe beja nje kane kafe dhe mbushja termosin. Dy a tri here kshtu pastaj e lashe prape se sme shijonte.
  Uje pi edhe une mjaft. Ne fakt une i kam te tera me mjaft hahaha......kam rreth 63 kg here nje kile me shume here me pak..... jam dhe pak me e gjate po prape se prape nja 5 kg i heq me qejf. Vese une po vendosa i heq. Thjeshte s' kam vendosur. Nuk heqe dore kurre nga asnje lloj ushqimi po vetem zvogloj sasine qe ha dhe kaq.
  Perndryshe une dhe apetiti jemi miq shume te mire. S' me ka tradhetu asnjehere deri me tani haha..... Duhet te jete fakti qe ece shume dhe leviz shume pa sa per te ngrene ha sa dy veta....Ha shume me shume se shoqja jem qe ka 80 kg e qe heq te zite e ullirit per te rene nga pesha.

  Po me degjove mua ha krejt 'a te hahet sa s'je afer te tridhjetave. Aty pastaj duhet t'ia ndalosh vetes kete kenaqesi nese nuk do te shtosh dy numra brenda vitit .

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  konsumo shume ushime me proteina ose "shakes qe kan me shume proteina seas karbohidrate…dhe pak sheqer aty tek (1-4g)…dhe sigurisht mundohu te hash 5 here ne dite ne sasi te vogla dhe mundohu te pish 8 gode uje te pakten
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Ej Buse,

  nese do me i humb, vetem 2 deri ne 3 kile,
  eshte shume e thjeshte, zhvishu dhe rri lakuriq,
  pastaj do i kesh gjithsesi kilet e deshiruara.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 7. #27
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime n 424 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Ti hot ke shume mendime origjinale. Karakterizohesh nga nje mendje me pjellori te medha ideshe kushedi ti sa i dobet je
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 8. #28
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime n 424 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Rexhina haha me shkrive ti mua une shyqyr kafen e pi te nxehte se akoma skam femij. Ka te bej fakti levizjes punoj ne zyre nga ora 8 e mengjesit deri ne 7 e 30 te darkes kshu kam pak aktivitet fizik gjithsesi sot ju ksm fut shalqinit
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Citim Postuar m par nga Busy Girl Lexo Postimin
  Ti hot ke shume mendime origjinale. Karakterizohesh nga nje mendje me pjellori te medha ideshe kushedi ti sa i dobet je

  O mi Buse,

  askush nuk eshte perfekt edhe varet se
  a osht puna per 3 kile ma shume apo 3 kile ma pak.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 10. #30
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime n 424 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Ta sig qe per aq eshte pfff nuk eshte ndonje problem por sa jam e re dua ta mbaj trupin pse jo...
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Citim Postuar m par nga Busy Girl Lexo Postimin
  Ta sig qe per aq eshte pfff nuk eshte ndonje problem por sa jam e re dua ta mbaj trupin pse jo...
  Buse,

  sa per sqarime, une e pata menjen ke dobesia ime e jo ke pesha jote.

  Sa per ta mbajtur peshen, e merr nje kanaqe xhami i shton ca copa t'prera limoni, disa rrathe trangujsh, disa fleta mintash (pepermint), e mbush me uje. Dhe nga ajo kanaqe e pi nga nje gote mbas cdo ngrenje. Ajo do ta shperbeje ushqimin qe e ha.
  Kur te shpenzohet uji, shton uje be kanaqe dhe e mban ne frigorifer.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 12. #32
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime n 424 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Woow shum flm hot
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 13. #33
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Antarsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Pi uje gjate gjithe dites e para se te hash. Ul sasine e ushqimit. Thuaji familiareve qe njeriu jeton 1 muaj pa ngrene e jo me te ule racionin e se ngrenes. Si shumica e njerezve ushtrimin fizik s'besoj ta konsiderosh seriozisht keshtu qe s'po e permend. Mos te filloj une tani te permend dietat e mia te frikshme se s'jane shembuj te mire per rinine plus qe une s'jam trup tipik.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 14. #34
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime n 424 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  do i marr parasysh harikiri shume flm megjithese pothuajse i bej keto duhet me shume mesa duket te falenderoj.
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 15. #35
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Antarsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Do ishte mire te mbaje ditar ushqimi atehere qe te shohesh a me te vertete ha aq sa (e si) mendon. Ose po nuk e pate problem shkruaji ketu cke ngrene ditet e fundit duke perfshire fundjaven.

 16. #36
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Te kishe pare ndeshjen sot edhe e kishe te sigurte.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 17. #37
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Citim Postuar m par nga Busy Girl Lexo Postimin
  do i marr parasysh harikiri shume flm megjithese pothuajse i bej keto duhet me shume mesa duket te falenderoj.
  jo, ti nuk duhet te ulesh sasine e ushqimit. duhet te hash ne menyre normale dhe pike, ne menyre kategorike. degjove Busy

 18. #38
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime n 424 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  degjova broken dmth do ul ushqimet jo te shendeteshme
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 19. #39
  -
  Antarsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime n 25 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Pr mendimin tim, me gjatsin q ke, nuk duhet t dobsohesh sepse, do dukesh keq. Femrat e shkurtra e kan hijeshin e tyre tek t qnurit nj ik topolake dhe t mbla n tipare dhe, nqs do dobsohesh do i zvenitsh kto q sapo prmenda dhe, madje mishi do t filloj edhe t t varet, duke ngjar si i squllur. Nj dobsim i sforcuar, do ndikoj normalisht edhe n lkurn tnde, veanrisht n fytyr. Nga ajo q thua se konsumon, ngjan m tepr ashtu si tha brokeni, q e ke metabolizmin e ngadalt. Shto faktin q qndroke n zyr gati 12 or (habitem sesi duron), bn mir q fundjavave t planifikosh ose pr vrap + ushtrime fizike, ose nse shkon n bregdet t bsh sa m shum not. Nuk mjafton vetm regjimi ushqimor. Aq m tepr, q edhe ti vet duke qndruar aq shum e mbyllur, t bn mir q t dalsh her pas her dhe, mundsisht t ecsh n kmb.

 20. #40
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Antarsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  Pr: Dua te humbas peshe

  Interesant sa dietologe e trajnere paskemi ketu. Eshte e kote t'u rekomandosh qorrazi ushtrim fizik njerezve, nuk e bejne. Lere pastaj ne intensitetin e kohezgjatjen e duhur.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •