Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 54
  1. #21
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,326
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Dua te humbas peshe


  2. #22
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Dua te humbas peshe

    Citim Postuar më parë nga Busy Girl Lexo Postimin
    Pershendetje miq nuk po prezantohem sepse shumica me njihni
    ok problemi im (nese mund te quhett i tille)eshte..
    jam jam 22 vjece dhe 1.58 e gjate jam 51 kile dua te humb 2 ose 3 kile para 1 viti perdora diete herbal life nga ku humba 8 kile
    por tani nuk me lene me ta perdor ate diet sipas familjareve te mi nuk kam me nevoje. Por gjithsesi po mundohem te heq kto dy tre kile por nuk po mundem dot as shendoshem e as po bie dot me.
    nuk mund te mbaj dieta me lenie ushqimi sepse vezhgohem 24 ore ndonje marifet dini kjo do te me ndihmonte. shum flm presim pergjigjje te tipit po une di flm
    Pi çaj jeshil .. vetëm mos dil nga shtëpia deri sa t'i mbarojë efekti se le nam pastaj
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Telegrafisti
    Anëtarësuar
    04-07-2014
    Postime
    35

    Për: Dua te humbas peshe

    menyra ma e mire per te humb pesh eshte te besh ushtrime fizike...
    mos beni dieta kot se koti... sepse me shume demton veten...
    ushtrime fizike... dhe nje diete e balancuar.. pa eksese. dmth pak nga te gjitha..

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Dua te humbas peshe

    Citim Postuar më parë nga Busy Girl Lexo Postimin
    hahahah anita beje kafen e gjate ti me shume uje ahhaah shaka mundohu tja detyrosh vetes ujin pastaj te behet
    si ves te thahet goja po nuk pive. jo nuk eshte e thene mos te hash por nga pak
    lexuesi futju patateve te skuqura haha

    Ti po qeshesh tani po kur te them qe e kam provu me termos do te qeshesh me lot. Femijet e vegjel dhe nuk arrija asnjehere te pija ni kafe si duhej. Here e pija te ftohte here e derdhja krejt. Keshtuqe beja nje kane kafe dhe mbushja termosin. Dy a tri here kshtu pastaj e lashe prape se sme shijonte.
    Uje pi edhe une mjaft. Ne fakt une i kam te tera me mjaft hahaha......kam rreth 63 kg here nje kile me shume here me pak..... jam dhe pak me e gjate po prape se prape nja 5 kg i heq me qejf. Veçse une po vendosa i heq. Thjeshte s' kam vendosur. Nuk heqe dore kurre nga asnje lloj ushqimi po vetem zvogloj sasine qe ha dhe kaq.
    Perndryshe une dhe apetiti jemi miq shume te mire. S' me ka tradhetu asnjehere deri me tani haha..... Duhet te jete fakti qe ece shume dhe leviz shume pa sa per te ngrene ha sa dy veta....Ha shume me shume se shoqja jem qe ka 80 kg e qe heq te zite e ullirit per te rene nga pesha.

    Po me degjove mua ha krejt ç'a te hahet sa s'je afer te tridhjetave. Aty pastaj duhet t'ia ndalosh vetes kete kenaqesi nese nuk do te shtosh dy numra brenda vitit .

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Për: Dua te humbas peshe

    konsumo shume ushime me proteina ose "shakes qe kan me shume proteina seas karbohidrate…dhe pak sheqer aty tek (1-4g)…dhe sigurisht mundohu te hash 5 here ne dite ne sasi te vogla dhe mundohu te pish 8 gode uje te pakten
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: Dua te humbas peshe

    Ej Buse,

    nese do me i humb, vetem 2 deri ne 3 kile,
    eshte shume e thjeshte, zhvishu dhe rri lakuriq,
    pastaj do i kesh gjithsesi kilet e deshiruara.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  7. #27
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    Ti hot ke shume mendime origjinale. Karakterizohesh nga nje mendje me pjellori te medha ideshe kushedi ti sa i dobet je
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  8. #28
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    Rexhina haha me shkrive ti mua une shyqyr kafen e pi te nxehte se akoma skam femij. Ka te bej fakti levizjes punoj ne zyre nga ora 8 e mengjesit deri ne 7 e 30 te darkes kshu kam pak aktivitet fizik gjithsesi sot ju ksm fut shalqinit
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: Dua te humbas peshe

    Citim Postuar më parë nga Busy Girl Lexo Postimin
    Ti hot ke shume mendime origjinale. Karakterizohesh nga nje mendje me pjellori te medha ideshe kushedi ti sa i dobet je

    O mi Buse,

    askush nuk eshte perfekt edhe varet se
    a osht puna per 3 kile ma shume apo 3 kile ma pak.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  10. #30
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    Ta sig qe per aq eshte pfff nuk eshte ndonje problem por sa jam e re dua ta mbaj trupin pse jo...
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: Dua te humbas peshe

    Citim Postuar më parë nga Busy Girl Lexo Postimin
    Ta sig qe per aq eshte pfff nuk eshte ndonje problem por sa jam e re dua ta mbaj trupin pse jo...
    Buse,

    sa per sqarime, une e pata menjen ke dobesia ime e jo ke pesha jote.

    Sa per ta mbajtur peshen, e merr nje kanaqe xhami i shton ca copa t'prera limoni, disa rrathe trangujsh, disa fleta mintash (pepermint), e mbush me uje. Dhe nga ajo kanaqe e pi nga nje gote mbas cdo ngrenje. Ajo do ta shperbeje ushqimin qe e ha.
    Kur te shpenzohet uji, shton uje be kanaqe dhe e mban ne frigorifer.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  12. #32
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    Woow shum flm hot
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  13. #33
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anëtarësuar
    07-10-2004
    Postime
    638

    Për: Dua te humbas peshe

    Pi uje gjate gjithe dites e para se te hash. Ul sasine e ushqimit. Thuaji familiareve qe njeriu jeton 1 muaj pa ngrene e jo me te ule racionin e se ngrenes. Si shumica e njerezve ushtrimin fizik s'besoj ta konsiderosh seriozisht keshtu qe s'po e permend. Mos te filloj une tani te permend dietat e mia te frikshme se s'jane shembuj te mire per rinine plus qe une s'jam trup tipik.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  14. #34
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    do i marr parasysh harikiri shume flm megjithese pothuajse i bej keto duhet me shume mesa duket te falenderoj.
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  15. #35
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anëtarësuar
    07-10-2004
    Postime
    638

    Për: Dua te humbas peshe

    Do ishte mire te mbaje ditar ushqimi atehere qe te shohesh a me te vertete ha aq sa (e si) mendon. Ose po nuk e pate problem shkruaji ketu cke ngrene ditet e fundit duke perfshire fundjaven.

  16. #36
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Për: Dua te humbas peshe

    Te kishe pare ndeshjen sot edhe e kishe te sigurte.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  17. #37
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Dua te humbas peshe

    Citim Postuar më parë nga Busy Girl Lexo Postimin
    do i marr parasysh harikiri shume flm megjithese pothuajse i bej keto duhet me shume mesa duket te falenderoj.
    jo, ti nuk duhet te ulesh sasine e ushqimit. duhet te hash ne menyre normale dhe pike, ne menyre kategorike. degjove Busy

  18. #38
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Dua te humbas peshe

    degjova broken dmth do ul ushqimet jo te shendeteshme
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  19. #39

    Për: Dua te humbas peshe

    Për mendimin tim, me gjatësinë që ke, nuk duhet të dobësohesh sepse, do dukesh keq. Femrat e shkurtra e kanë hijeshinë e tyre tek të qënurit një çik topolake dhe të ëmbla në tipare dhe, nqs do dobësohesh do i zvenitësh këto që sapo përmenda dhe, madje mishi do të fillojë edhe të të varet, duke ngjarë si i squllur. Një dobësim i sforcuar, do ndikojë normalisht edhe në lëkurën tënde, veçanërisht në fytyrë. Nga ajo që thua se konsumon, ngjan më tepër ashtu siç tha brokeni, që e ke metabolizmin e ngadaltë. Shto faktin që qëndroke në zyrë gati 12 orë (habitem sesi duron), bën mirë që fundjavave të planifikosh ose për vrap + ushtrime fizike, ose nëse shkon në bregdet – të bësh sa më shumë not. Nuk mjafton vetëm regjimi ushqimor. Aq më tepër, që edhe ti vetë duke qëndruar aq shumë e mbyllur, të bën mirë që të dalësh herë pas herë dhe, mundësisht të ecësh në këmbë.

  20. #40
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anëtarësuar
    07-10-2004
    Postime
    638

    Për: Dua te humbas peshe

    Interesant sa dietologe e trajnere paskemi ketu. Eshte e kote t'u rekomandosh qorrazi ushtrim fizik njerezve, nuk e bejne. Lere pastaj ne intensitetin e kohezgjatjen e duhur.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •