Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do te kualifikohet?

Votues
8. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Argjentina

  3 37.50%
 • Belgjika

  5 62.50%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Gjysme-Finale

  Argjentina dhe Belgjika do te takohen ne ēerek-finale te ketij Boterori, per te caktuar se cila prej skuadrave do te kaloje ne gjysme-finale.

  Argjentina u kualifikua perballe Zvicres ne fazen e 1/8 me rezultatin 1-0 i fiksuar ne minuten e 118 te ndeshjes, pasi ndeshja pergjate 90 minutave perfundoi me rrjeta te paprekura. Edhe Belgjika nuk mundi te kualifikohej gjate 90 minutave te rregullta por iu desh te shkonte ne shtesa per te mundur SH.B.A ne nje ndeshje mjaft dramatike, ashtu si dhe ajo e Argjentines.

  Argjentina dhe Zvicra jane ndeshur 4 here mes tyre dhe Argjentinasit kryesojne me 3 fitore te arritura ndaj nje fitoreje te Belgjikes. Nga 14 gola e shenuar, 10 i ka shenuar Argjentina ndersa 4 Belgjika.  Kush do te kualifikohet ne Gjysme-Finale?
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Argjentine vs Belgjike

  Kjo Argjentine cka na prezentohet ne kete KB eshte goxha e dobet,jo inventive,taktikisht ulet.Nje Argjentine qe e shohim deri me tani asesi nuk munde te jete favorit kunder Belgjikes,e as ndaj asnjerit tjeter cerekfinalist (perjashto Kostariken)....mirepo Argjentina ka nje gjeni ,Messin,dhe vetem per shkak te tij ne asnje ndeshje nuk duhet nencmuar.
  Messi eshte class ne vehte (do te asistoj,shenoj apo do bej dicka tjeter bindese,kjo eshte e sigurte),por shtrohet pyetja pjesa tjeter e grupit a mundet te mbaj nivelin dhe ritmin e ndeshjes.

  Per mua 55-45 per Belgjiken !
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Argjentine vs Belgjike

  me qene se deri tani Argjentina ka qene e detyruar le luaje kunder skuadrave te mbyllura ne mbrojtje ka qene e veshtire per te bere loje te bukur. Ka sulm shume te mire, por ka probleme te medha ne mbrojtje dhe peson shume kollaj gol. Belgjika ka skuader shume te mire dhe mendoj se do kaloje me tutje, megjithese nuk e gjen dot kollaj golin. Ne c'do ndeshje ka shenuar pas minutes se 75'.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Argjentine vs Belgjike

  #VamosArgentina / Messi


  #VamosArgentina

 5. #5
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Argjentine vs Belgjike

  Maradona ka kritikuar trajnerin Sabella ne prag te ndeshjes me Belgjiken.

  Maradona tha per gazeten spanjolle AS se Sabella nuk eshte ne lartesine e duhur per te drejtuar yjet si Messi, Aguero, Higuain etj. Maradona tha se Argjentina eshte nje ekip teresisht i varur prej Messi-t dhe kjo nuk eshte diēka e mire.

  ME pas shtoi se Argjentina po luan pa ide dhe deri me tani individualitet e saj nuk e kane treguar veten. Per ndeshjen me Zvicren ka thene se ka pare nje argjentine te shemtuar, me nje pjese te pare pa asnje rast te rrezikshem dhe vetem fale shtesave Argjentina u kualifikua per me tej. Ka kritikuar ekipin per lojen ne mesfushe, ku ka verejtur se Fernando Gago nuk ishte ne lartesine e duhur, ndihej i lodhur, dhe rolin e tij e mbulonte vazhdimisht Mascherano.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Argjentine vs Belgjike

  cudi!.... C'ishte kjo Belgjike kshtu? Nuk e prisja kurre te ishte kaq dobet...

 7. #7
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Argjentine vs Belgjike

  Mu be qejfi !
  Ti bien pendet Hazard qe ne 5 ndeshje,nuk beri nje gje per tu mbajtur mend !
  Ekip arrogant, Ecc......perjashta !

  Madabero,tu mbush mendja shoku ? Te thash qe Hazard eshte kancer per lojen kolektive Belge. Pritej ta merrte Belgjiken per dore ky...

  Hazard ka nga mbrapa nje tufe futbollistash tangerlliksa duke filluar nga De Bryne i pari,e per ta perfunduar dhe Witsel deshtaku. Qe te gjithe,kryekeput,nga i pari te i fundit.Ne fakt,i pari fare eshte Hazard,qe kujton se ka lidhje platonike me topin dhe nuk e leshon nga kemba.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BlooD_VenoM : 05-07-2014 mė 21:04
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 8. #8
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Argjentine vs Belgjike

  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Mu be qejfi !
  Ti bien pendet Hazard qe ne 5 ndeshje,nuk beri nje gje per tu mbajtur mend !
  Ekip arrogant, Ecc......perjashta !

  Madabero,tu mbush mendja shoku ? Te thash qe Hazard eshte kancer per lojen kolektive Belge. Pritej ta merrte Belgjiken per dore ky...
  Belgjika e meritoi plotesisht eleminim dje, sepse u treguan ekip pa fantazi dhe pa karakter. Bravo Argjentina, shenoi nje gol te gjithin per merite te Higuain, dhe me aq siguroi kualifikimin, pa bere asgje tjeter.

  Ka qene nje nga ndeshjet me kot qe kam pare ne kete Boteror. Nga njera ane Argjentina serish pa ide e nga ana tjeter Belgjika e budallallepsur ne fushe, qe nuk u lidh dot per asnje moment siē duhej. Argjentina pas daljes se Di Marias nga loja, u fik komplet. Pasi doli Di Maria, deri ne rastin e Messit ne fund te ndeshjes nuk ka ber asnje gjuajtje ne porte.

  Urime Argjentines per kualifikimin.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 9. #9
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Gjysme-Finale

  Statistikat e ndeshjes:

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •