Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do te kualifikohet?

Votues
12. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Franca

  7 58.33%
 • Gjermania

  5 41.67%
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 50 prej 50
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Berrlog ndeshje ...
  Frances nuk i ka faj askush qe nuk shenoi gol,kishin gati dyfish me shume goditje ne porte se sa gjermanet.
  Gjermania shfrytezoi nje rast ne pjesen e pare,luajti antifutboll,por ska cka i behet verejtje.E moren ate per cka errdhen ne ndeshje.
  Ate qe e kam shkruar diku me larte... nje Gjermani e cila nuk eshte atraktive dhe sulmuese si viteve me pare,por ne ndeshjet e medha eshte e koncentruar ne mbrojtje dhe te kontrollojne ndeshjen,do te jete shume me e rrezikshme dhe do te kete me shume gjasa te marre KB-jen ... Low e ka braktisur futbollin sulmues,i eshte kthyer lojes me simulime,rrezikimin e kundershtarit nga nderprerjet.Kick and Rush dhe krosim ne 16-she ! fujjj

  Neuer portieri me i mire ne Bote,i sigurte dhe gjakftohte ne momentet kyce.  Urime gjermanofileve...!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 04-07-2014 mė 16:33
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 2. #42
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Edhe Gjermania s'mendoj se beri ndonje gje me te madhe
  Erdhi goli nga qendermbrojtes sepse sulmi ishte per tu ardhur keq.
  Asgje me te madhe beri. Vetem se shenoi nje gol dhe fitoi ndeshjen

 3. #43
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Berrlog ndeshje ...
  Frances nuk i ka faj askush qe nuk shenoi gol,kishin gati dyfish me shume goditje ne porte se sa gjermanet.
  Gjermania shfrytezoi nje rast ne pjesen e pare,luajti antifutboll,por ska cka i behet verejtje.E moren ate per cka errdhen ne ndeshje.
  Ate qe e kam shkruar diku me larte... nje Gjermani e cila nuk eshte atraktive dhe sulmuese si viteve me pare,por ne ndeshjet e medha eshte e koncentruar ne mbrojtje dhe te kontrollojne ndeshjen,do te jete shume me e rrezikshme dhe do te kete me shume gjasa te marre KB-jen ... Low e ka braktisur futbollin sulmues,i eshte kthyer lojes me simulime,rrezikimin e kundershtarit nga nderprerjet.Kick and Rush dhe krosim ne 16-she ! fujjj

  Neuer portieri me i mire ne Bote,i sigurte dhe gjakftohte ne momentet kyce.  Urime gjermanofileve...!
  e ke pa me celular ndeshjen?

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Kam shije unė!
  As qe e ve ne dyshim.
  MOS I NDY TEMAT no name

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Vetem nje deshire apo kerkese doja te me plotesoje,me sill nje postim timin ku une jam shprehur ne kete menyre dhe une nuk do shkruaj me ne nenforumin e sportit,jo vetem te futbollit.Ne te kundert do vertetosh qe kur shkruan nuk e lidh trurin me duart dhe shkruan vetem per te shkruar,pra per te trilluar.
  Nese don te replikosh cito shkrimin qe te eshte drejtuar teje,e mos nxjerr citate qe i drejtohen tjeter kujt duke i nxjerrur nga konteksti.Tani une duhet te kerkoj neper shkrimet e tua qe te gjej ne origjinal ...perse ? konteksti i shkrimeve tua prej fanatiku gjerman e nenkupton kete.

  Freopen nuk te sulmon por duke te replikuar me argumenta perpiqet te te thote se e ke gabim kur thua se gjermania ka hequr dore nga loja ''atractive'' kur ne te vertete eshte pikerisht stili atraktiv i lojes ai qe Loew po perpiqet te adoptoje duke u bazuar te stili ''guardolian''.Problemi kryesor eshte se Loew eshte budallallepsur kohet e fundit sepse u ka nderruar vendin dhe rolin 5-6 lojtareve titullare duke mos arritur te kuptoje qe per te bere lojen e guardioles apo te barces nuk te duhet mertesacker apo boateng dhe howedes sepse nuk jane te pershtatshem as per stilin e lojes dhe as per modulin e perdorur,keta jane futbolliste per 4-4-2,per modulet e tjera duhen mbrojtesa krahu te shkathet dhe teknike (si lahm,alaba,alba e me radhe).Ozil dhe Gotze kane te njejtin rol (mbas sulmuesit) dhe nuk mund te bejne mesfushorin e krahut,ndersa Muller qe eshte i tille Loew e ben te luaj sulmues.Duke pare te gjitha keto ''idiotesira'' Loew nuk po merr maksimumin nga futbollistet,perkundrazi po ul rendimentin e tyre pa e kuptuar vetem e vetem sepse eshte fiksuar mbas stilit te Guardioles,stil i cili e shnderroi Bayernin nga nje makine perfekte ne nje ''qerre'' (apo ''karroce'') dhe si rrjedhim dhe perfaqesuesen gjermane.kjo eshte arsyeja qe freopeni ''sulmon'' (fjale e perdorur pa vend) mendimin apo arsyetimin tend dhe jo personin ne fjale.
  Stilin e Guardioles e quan atraktive ... tiki-tuki-taken ?!!
  E kisha fjalen per ndeshjet vendimtare,te medha si kjo me Francen si do vendoset Gjermanija, ju kthye lojes qyqare Low...keto skema dhe rradhitje te lojtareve qe mi tregon me larte i di edhe gjyshja ime...hajt me vone me ne detaje,se nuk kam kohe !

  P.s ... kujdes me ofendimet,se te pakten ti me dukesh shume me i formuar.
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  e ke pa me celular ndeshjen?
  Gjenerata e juaj e futbolldashesve ne Shqipri do hedhni batuta dikujt ? Qe kur shenohej gol - duartrokisni ne stadium !! haha

  TV ishte Sony i dimenzioneve te medha,sigurisht me i shtrejte se i yti.
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  semiku;...Nese don te replikosh cito shkrimin qe te eshte drejtuar teje,e mos nxjerr citate qe i drejtohen tjeter kujt duke i nxjerrur nga konteksti.
  Kur juve ne citatet qe i drejtohen dikujt tjeter me perdorni si ''argument'' me e pakta qe mund te bej eshte te te citoj,me e pakta.
  Tani une duhet te kerkoj neper shkrimet e tua qe te gjej ne origjinal ...perse ?
  Per te vertetuar qe nuk trillon dhe shkruan pa .......
  konteksti i shkrimeve tua prej fanatiku gjerman e nenkupton kete.
  .............................


  Stilin e Guardioles e quan atraktive ... tiki-tuki-taken ?!!
  Mua mund te mos me pelqeje por trofete e fituara prej tij e forcojne kete fakt,ne te kundert nuk shtoheshin ''tifozet'' e Barces ne Shqiperi si ''mizat''
  keto skema dhe rradhitje te lojtareve qe mi tregon me larte i di edhe gjyshja ime.
  Nderime per gjyshen tende megjithese ka fajin qe i ka mbajtur per vete skemat dhe radhitjet.
  P.s ... kujdes me ofendimet,se te pakten ti me dukesh shume me i formuar.
  pse kur te paskam ofenduar more zoteri.
  MOS I NDY TEMAT no name

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: France vs Gjermani

  Patatja Schürrle, i humbi nga fundi i lojes dy mundesi te sigurta.
  Ta kisha patur prane ne ate moment, pa ia fut njo dy tri shpulla, se kisha lene.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar hot_prinz pėr postimin:

  jarigas (05-07-2014)

 10. #49
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Gjermania kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  Disiplina e Gjermaneve triumfoi perballe papjekurise se Francezve.

  Fitore mesee merituar e Gjermanise. Trajneri i Gjermanise si duket u tremb perballe Frances dhe e la menjane egon e tij me Lam e lojtare tet jere jashte roleve te tyre. E dinte qe per te fituar ndaj Frances duhet te shfrytezonte ne maksimum cinizmin dhe duhej te merte prej secilit lojtar ate qe secili prej tyre di te beje me mire. Humels eshte i dalluar per te tilla situata dhe ndaj Ozil e dergoi topin pikerisht ne ate vend. Situata u shfrytezu si mos me mire dhe Humels beri detyren e tij. Lam beri ate qe di te beje me mire, mbrojtesin e krahut, Shvajni dhe Khedira thyenin me se miri aksionet e kundershtareve ndersa Kroos ndertonte aksionet. Ozil ne vendin e tije gjithashtu gjith te tjeret. I vetmi qe ishte jo ne harmoni ishte Close, i lodhur, dhe jo lojtari qe duhet te ndizte shkendija here pas here.
  Nojer fenomenal me pritjet e tij. Megjithate mendoj se duhet ta mesojne te tregohet me i kujdesshem e jo te dale ashtu siē del. Portieri ka nje te keqe, mund te beje mrekullira, por nje gabim trashanik dhe vihet ne qender te sulmeve e nga nje rast i tille mund ti shumezohen me 0 arritjet. E fali shansi i tij ne 2 raste me Ronaldo dhe Bale, por hera e trete mund te mos jete kaq fatlume. E ne ndodhte, dhimbja e tij do jete e madhe.


  Nga ana tjeter Franca e tregoi se i mungon jashtezakonisht shume Ribbery me eksperiencen e tij. Benzema nuk eshte i prere per te qene lider ndersa Pogba eshte shume i ri per te mare me shume pergjegjesi mbi vete. Plus qe mendoj se dhe Deshamp, beri gabim qe e la Matuidi ne loje, pasi ka qene lojtari me i dobet, ku ne mesfushe humbiste ēdo duel, ishte shme nervoz gjate gjithe lojes dhe sa here dilte ne krah nuk pasonte e as nuk krosonte dot asnjehere.

  Urime Gjermanise!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 05-07-2014 mė 11:18
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 11. #50
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Gjermania kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  Statistikat e ndeshjes:

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •