PERSONAZH/ Flet Mister Plazhi Velipoja, Danjel Hoxhaj: Jam i dashuruar, por nuk jam rob i dashuris


- Femrat shqiptare jan m t mirat n bot

- Mister Plazhi Velipoja, nj eksperienc e bukur

- E kam tradhtuar t dashurn por ajo ma ka falur

- Femrat m plqejn nga intelekti jo nga ngjyra e flokve

- Klubet e nats i frekuentoj rrall, m plqejn vendet e qeta
Albert ZHOLI

Nj djal simpatik, i qet, por shum krkues. Plani i tij n jet sht t hap nj biznes turistik, pasi pr at deg studion. Klubet e nats i frekuenton rrall, pasi i plqejn vendet e qeta. I plqen shuam shoqria me femra, por asnjher nuk dashuron me pasion t verbr. sht i pasionuar pas makinave japoneze dhe plazhin e bn gjithmon n Shqipri.

Nga sht origjina juaj?

Un jam me origjin nga Mallakastra, pro kemi vite n Tiran.

Prse studioni?

Po studioj n Vlor pr Menaxhim Turizm

Kush ju ofroi t konkurroni pr Mister Plazhi Velipoja?

Ishte prgjegjsi i studios Jehona e Shkodrs q m pa nj dit rastsisht n Kruj dhe ma sugjeroi kt shans. Pra, pa fizikun tim dhe mnyrn e komunikimit tim. N fillim isha n mdyshje, pastaj vendosa.

Ishte hera e par q merrni n nj konkurrim t ksaj natyre?

Sigurisht, pasi un tashm jam 18 vje mosh n t ciln fillojn krkesat pr kto veprimtari.

Si u zhvillua konkursi?

Mendova se duke qen i njohur rastsisht do t kishte mbrapaskena. Por jo. Votimet ishin t hapura dhe t lira. Fitova dhe nuk e besoja. Ishte eksperienca e par n kt fush.

Sa konkurrent ishin?

Ishin mbi 20 meshkuj. Kishte nga gjith Shqipria.

Shkolln 9-vjeare dhe at t mesme ku e keni mbaruar?

Kto shkolla i kam mbaruar n Greqi, n Athin. Familja ime iku qysh n vitet e para t demokracis. Ishte fillimi si gjith shqiptart e tjer.

Keni ndjer shenja racizmi n Greqi?

N fillimet e para po. Kishte disa q na e shfaqn, por me kalimin e kohs, me mnyrn e sjelljes, me mnyrn si msonim bm q t na respektonin. Me kalimin e kohs ne u ambientuam.

Pra ju keni shkuar q fmij aty, kur vinit n Shqipri, kishit dshir t rrinit?

N fillim jo, pasi nuk e njihja mir atdheun tim. Por ne blem shtpi n Tiran dhe kur vinim dika shihja se ishte ndryshe. Sa her vinim aq m shum ambientohesha.

Po msuesit grek si silleshin?

Nuk shfaqnin ndonj shenj racizmi, por dhe dashuri nuk shfaqnin. Ishim t detyruar t duronim do gj.

Je ndodhur ndonjher n vshtirsi t madhe Greqi?

Po n vend t huaj ndodhesh keq, kur nuk ke njerzit e tu afr, kur nuk ke ambientin tnd patjetr q ndodhesh dhe ngusht. Por q t jem ndodhur shum ngusht se besoj, pasi prindrit m gjendeshin afr dhe m orientonin pr do gj.

Si jan vajzat greke?

T mira, por t llastuara. Jan shum t llastuara dhe shum hamse. Jan femra q m shum mendojn pr qejf se sa pr pun. Jan dhe n mbipesh.

Femrat shqiptare jan m t bukura apo m t rrahura me jetn?

Posi jo. Femrat shqiptare jan m t bukura m elegante dhe m t njohura me jetn.

Pas ktij momenti ke pasur krkesa pr modelim apo dhe pr konkurse t tjera?

Kam pasur dy krkesa t tjera, ku njra ishte n Kosov, por nuk kam shkuar. Them q pas ksaj fitoreje t mos merrem me kt profesion. Kam ide t tjera pr jetn, pasi modelimi sht profesion i prkohshm.

Vet e keni zgjedhur degn e studimeve pr Menaxhim Turizm?

Po vet. Jam njohur q n Greqi me kt lloj biznesi dhe familja ka nj biznes t till. M plqen dhe mund t gjej veten.

Keni t dashur dhe nga e keni?

Po kam t dashur dhe e kam nga Tirana.

sht xheloze?

Po, sht. Por di q femrat shqiptare jan shum t mira dhe jan elegante.Ke besim n dashuri?

Jo dhe aq shum. Thon q dashuria nuk sht e prjetshme.

E ke tradhtuar ndonjher t dashurn?

Eh....po...ma ka falur.I frekuentoni shpesh klubet e nats?

I frekuentoj, por jo shpesh. Mund t them njher n muaj.

Cila sht pija e preferuar kur shkoni n PUB-e?

Skam nj pije stabl, por nuk jam pijedashs. Pi sa pr shoqri.Me k t plqen t shoqrohesh m shum, me vajza apo me djem?

Njlloj, nuk kam ndarje fikse. Shoqrohem me kdo q ndihem mir.Ke menduar ndonjher t bsh plazh nudo?

Jo, se kam menduar.

Cila sht ndrra jote e jets?

T ndrtoj nj biznes timin kryesisht turistik, ndaj po studioj pr kt pik.Cilat jan makinat e preferuara?

Makinat japoneze. Aktualisht kam nj makin Nisan.Ku i bni pushimet?

M plqejn plazhet shqiptare dhe lviz n vende t ndryshme nga Velipoja deri n Sarand.

Keni menduar t merreni me politik?

Jo, se kam menduar, por jets nuk i duhet.

Lidhjet me ushqimin?

Ha normalisht nuk mbaj diet, por m plqejn prodhimet e detit.

Zemrohesh shpejt?

Jo, se besoj. Jam tip i qet.

Cilat femra t plqejn m shum, bindet apo brunet?

Se kam problem ngjyrn e flokve por personalitetin e femrs.

Marrdhniet me librin?

Lexoj n shkoll, por letrsi artistike skam koh.