Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do te kualifikohet?

Votues
9. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Brazili

  7 77.78%
 • Kolumbia

  2 22.22%
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 60
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  Per mendimin tim gjyqtari beri vetem 1 gabim serioz. Ne rastin e penalltise, portjeri i brazilit duhet te ishte denuar me karton te kuq.

  PS: Tifozat e Gjermanise te mos kene frike se Gjermania do ta munde Brazilin.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Lane kokrren e namit lane. Po duan ta nxjerrin me zor kete Brazil. Arbitrim skandaloz !!!
  Me duket se i frigoheni Brazilit

  Mos beni justifikime koti, jo gjyqtari, jo Fifa. Brazili e meritoj fitoren dhe u kualifikua me te drejte ne gjysme-finale.

  Nderhyrja e Zuniga ne Neymar ishte makabre. Jo per karton te kuq, por per te zi.
  Sipas informacioneve te fundit, thuhet se demtimi i Neymar eshte i rende dhe do ta humbase pjesen e mbetur te boterorit. Pa fat!

  Brazili me dy mungesa shume te medha ne gjysme-finale, pa Neymar dhe Thiago Silva.

  Gjermania o tani e ka shancin per tu kualifikuar ne finale, o kurre me!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 04-07-2014 mė 21:55
  #VamosArgentina

 3. #23
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  Nuk eshte pune frike o no name. Thjesht mendim personal. Pershtypje qe me eshte krijuar qe me ndeshjen me Kroacine.

 4. #24
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  une nuk e di si e keni pare ndeshjen ju shigjeta dhe Darius, por ne ndeshjen qe kam pare une dje arbitri nuk ka ndikuar aspak ne rezultatin final, dhe brazili e meritoi fitoren. luajti shume mire pjesen e pare, pak me dobet pjesen e dyte, gjithsesi ishte nje brazil ndryshe nga ndeshjet e meparshme, shume me i sigurte ne aksione dhe skuadra ishte shume me kompakte. nuk e di si do jete ndeshja e ardhshme me gjermanine pa neymar dhe sidomos pa thiago silva, dhe jam shume kurioze ta shoh... te fitoje skuadra qe e meriton me shume.

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  broken
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  une nuk e di si e keni pare ndeshjen ju shigjeta dhe Darius, por ne ndeshjen qe kam pare une dje arbitri nuk ka ndikuar aspak ne rezultatin final, dhe brazili e meritoi fitoren. luajti shume mire pjesen e pare, pak me dobet pjesen e dyte, gjithsesi ishte nje brazil ndryshe nga ndeshjet e meparshme, shume me i sigurte ne aksione dhe skuadra ishte shume me kompakte. nuk e di si do jete ndeshja e ardhshme me gjermanine pa neymar dhe sidomos pa thiago silva, dhe jam shume kurioze ta shoh... te fitoje skuadra qe e meriton me shume.
  Broken ndikim i gjyqtarit nuk quhet vetem kur ky te jep nje penallti te paqene apo i nxjerr kundershtarit nje karton te kuq pa vend.Ndikimi i gjyqtarit shihet ne kompleks dhe jo ne nje rast specifik.Gjyqtari kishte dy ''pesha'' ne drejtimin e ndeshjes,cdo dyluftim per topin ne shumicen e rasteve fishkellente faull ne favor te brazilit,ndersa ne krahun tjeter kunder J.Rodriguez ishin 3-4 nderhyrje te denueshme me karton te verdhe dhe si per cudi asnjera nuk u ndeshkua si e tille,Fernandinho dhe D.Luiz dhe T.Silva.Brazilianet gjyqtari i lejoi te luanin shume ashper dhe me simuline qesharake.Ka shume menyra qe mund te ndikosh nje ndeshje,mjafton te shohesh numrin e larte te fuallave te shkaktuar nga brazilianet.
  MOS I NDY TEMAT no name

 7. #27
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Broken ndikim i gjyqtarit nuk quhet vetem kur ky te jep nje penallti te paqene apo i nxjerr kundershtarit nje karton te kuq pa vend.Ndikimi i gjyqtarit shihet ne kompleks dhe jo ne nje rast specifik.Gjyqtari kishte dy ''pesha'' ne drejtimin e ndeshjes,cdo dyluftim per topin ne shumicen e rasteve fishkellente faull ne favor te brazilit,ndersa ne krahun tjeter kunder J.Rodriguez ishin 3-4 nderhyrje te denueshme me karton te verdhe dhe si per cudi asnjera nuk u ndeshkua si e tille,Fernandinho dhe D.Luiz dhe T.Silva.Brazilianet gjyqtari i lejoi te luanin shume ashper dhe me simuline qesharake.Ka shume menyra qe mund te ndikosh nje ndeshje,mjafton te shohesh numrin e larte te fuallave te shkaktuar nga brazilianet.
  une me siguri nuk jam nje eksperte futbolli, por kam nje inteligjence te mjaftueshme per te kuptuar qe ndikimi i gjyqtarit shihet ne kompleks, padiskutim qe eshte keshtu. dhe e perseris qe ne kompleks arbitri nuk ka ndikuar aspak ne rezultatin final, nuk ka favorizuar asnje nga skuadrat dhe ajo qe bera ne bold nuk eshte e vertete, te pakten per mua qe e gjykova ndeshjen objektivisht. arbitri ka toleruar nga te dyja anet, edhe per kartonin e verdhe qe i dha julio cesar per mua ka vepruar drejte, edhe pse sipas rregullave strikte ai mund te ishte shume mire nje karton i kuq, por meqenese aksioni me nje probabilitet shume te larte nuk perfundonte ne gol, mjaftonte kartoni i verdhe dhe penalltia.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  une me siguri nuk jam nje eksperte futbolli, por kam nje inteligjence te mjaftueshme per te kuptuar qe ndikimi i gjyqtarit shihet ne kompleks, padiskutim qe eshte keshtu. dhe e perseris qe ne kompleks arbitri nuk ka ndikuar aspak ne rezultatin final, nuk ka favorizuar asnje nga skuadrat dhe ajo qe bera ne bold nuk eshte e vertete, te pakten per mua qe e gjykova ndeshjen objektivisht. arbitri ka toleruar nga te dyja anet, edhe per kartonin e verdhe qe i dha julio cesar per mua ka vepruar drejte, edhe pse sipas rregullave strikte ai mund te ishte shume mire nje karton i kuq, por meqenese aksioni me nje probabilitet shume te larte nuk perfundonte ne gol, mjaftonte kartoni i verdhe dhe penalltia.
  Broken,ndeshja u kondicionua nga gjyqtari dhe per kete eshte e kote te diskutojme. (kete ta them me objektivitet,pa nmbajtur anen e Kolumbise).
  Fernandinho shkaktoi kater faulle per karton te verdhe dhe nuk u ndeshkua,po ashtu Paulinho qe ngjasonin me teper me lojtare regbie.T.Silva pak para se te merrte kartonin e verdhe beri nje nderhyrje te ashper nga mbrapa ne dem te J.Rodriguez dhe nuk u ndeshkua (do kishte marre dy te verdhe dhe si rrjedhim karton te kuq) .Ndaj J.R nderhyrjet ishin jashtezakonisht te ashpra dhe te rrezikshme por asnje nga to nuk u ndeshkua me karton,si per cudi ne faullin e pare qe ky lojtar beri u ndeshkua menjehere me karton te verdhe.Ne rastin e penalltise dhe ne raste te ngjashme gjyqtari nuk duhet te veproje ''drejt'' por duhet te veproje sipas rregullores.Aksioni nuk perfundonte ne gol,cudi qe e thua kete,kur lojtari kolumbian ishte vetem pese metra larg portes dhe shmangu daljen e portierit.
  Keto jane te gjitha fakte qe kondicionojne lojen e futbollit.
  MOS I NDY TEMAT no name

 9. #29
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  Freeopen, nese nga nje ane ishin faullet e fernandinho dhe paulinho, nga ana tjeter ishin ato te zapata dhe sanchez... keshtu qe dhe aq objektiv nuk po me duket gjykimi yt por sic thua edhe vete, nejse...e kote qe diskutojme...

 10. #30
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  Une ndeshjen dje nuk e pash te plote,po nuk kuptova pse nuk fluturoi jashte Cesar ? Ca kuptimi kishte kartoni i verdhe aty ? E paralajmeron qe te mos nderhyje me ? Apo qe te mos pengoje me lojtarin ?
  Boterori me arbitrimet me te dobeta,te pakten nga keto qe kam pare une,offside,faulle,penallti,kartona,te gjitha flagrante,si ne rastet kur jane dhene edhe jo.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 11. #31
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/4 - Finale: Brazil vs Kolumbi

  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  une nuk e di si e keni pare ndeshjen ju shigjeta dhe Darius, por ne ndeshjen qe kam pare une dje arbitri nuk ka ndikuar aspak ne rezultatin final, dhe brazili e meritoi fitoren. luajti shume mire pjesen e pare, pak me dobet pjesen e dyte, gjithsesi ishte nje brazil ndryshe nga ndeshjet e meparshme, shume me i sigurte ne aksione dhe skuadra ishte shume me kompakte. nuk e di si do jete ndeshja e ardhshme me gjermanine pa neymar dhe sidomos pa thiago silva, dhe jam shume kurioze ta shoh... te fitoje skuadra qe e meriton me shume.
  Eshte ceshtje opinioni. Mbase eshte thjesht pershtypje por ajo eshte krijuar ndaj brazilit qe ne fillim te kesaj kupe.

 12. #32
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Brazili kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  Brazili fitoi me merite, nje ndeshje shume te luftuar dhe te pakondicionuar nga askush.

  Mbreme, megjithese jo akoma aty ku e prisja, pashe Brazilin me te mire qe ne nisje te Kupes se Botes. Dhe, perkunder atyre qe shkruhen ketu, pashe dhe nje agresivitet qe i kishte munguar, sidomos ne ndeshjen me Kilin. Brazili hyri ne fushe me bindjen se do te kalonte me tej ndersa Kolumbia me shpresen qe mund te kalonte me tej. Kjo beri dhe diferencen. Brazili nuk e vuri asnjehere ne dyshim fitoren dhe ishte mjaft kompakt. Pjesa e pare ishte spektakolare dhe Brazili duhej ta kishte mbyllur qe ne pjesen e pare ndeshjen, po te mos qe per egoizmin e Hulk. Nga ana tjeter edhe Kolumbia u mundua te bente diēka, te dilte ne lojen e saj, por perpara nuk kishte me ekipet e nivelit te saj por kishte Brazilin.

  Sa per faullat, nuk me ha meraku fare. Ndaj Kilit Brazili pesoi nderhyrje edhe me te renda se nga ato qe beri dje ndaj Kolumbise. Mos harrojme qe sapo filloi loja, 3-4 lojtare te Kilit nuk i kursyen aspak shkelmat e takat ndaj Neymar te cilin e demtuan. Le pastaj qe ashtu siē nderhynin lojtaret e Brazilit ne njeren ane, ashtu nderhynin dhe ata te Kolumbise ne krahun tjeter.

  Dhe per t'u veēuar, nderhyrja horror e Zuniga, i cili as qe interesohej fare per topin, me kupen e gjurit drejt per drejt ne vertebrat e Neymar, i cili tashme e ka humbur boterorin fale asaj nderhyrje. Ai duhej denuar me karton te kuq te menjehershem.

  PS: David Luiz, fenomenal me golin e shenuar dhe Fair Play e treguar.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 05-07-2014 mė 10:56
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 13. #33
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Brazili kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  Statistikat e ndeshjes:

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Brazili kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  Broken faullat e Zapata apo Sanchez jane faulla qe ndeshkohen me goditje denimi,ndersa faullat e paulinho,fernandinho dhe t.silva pervecse me goditje denimi ndeshkohen dhe me karton te verdhe.Ky eshte ndryshimi,prandaj nuk behen paralelizma te tille sepse nuk jane objektive.madaberi e quan nderhyrje prej killeri ate te zuniga vetem per ti dhene bukuri,kur ne te vertete ishte nje nderhyrje e parregullt e ndeshkueshme me karton te verdhe dhe kaq.
  Te thuash sic benin nderhyrje te ashpra braziliznet po ashtu benin dhe kolumbianet eshte pavend nese nuk permend qe raporti ishte 5-1.
  MOS I NDY TEMAT no name

 15. #35
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Brazili kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  duket sikur nuk kemi pare te njejten ndeshje freeopen. eshte thjesht opinioni yt

 16. #36
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Brazili kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Broken faullat e Zapata apo Sanchez jane faulla qe ndeshkohen me goditje denimi,ndersa faullat e paulinho,fernandinho dhe t.silva pervecse me goditje denimi ndeshkohen dhe me karton te verdhe.Ky eshte ndryshimi,prandaj nuk behen paralelizma te tille sepse nuk jane objektive.madaberi e quan nderhyrje prej killeri ate te zuniga vetem per ti dhene bukuri,kur ne te vertete ishte nje nderhyrje e parregullt e ndeshkueshme me karton te verdhe dhe kaq.
  Te thuash sic benin nderhyrje te ashpra braziliznet po ashtu benin dhe kolumbianet eshte pavend nese nuk permend qe raporti ishte 5-1.
  Po pse si prisje ti te sillej Brazili pas asaj morie faullash te pandeshkuar ne ndeshjen me Kilin? Harrove sa faulla per kartona te verdhe kane bere Kilienet vetem ndaj Neymar, pa permend nderhyrjet ndaj te tjereve. Dhe duke pare qe ne nje ndeshje ku Kili nuk pyeste per topin por vetem per kembet e Neymar, dhe ku ne fund te ndeshjes Brazili ishte me i ndeshkuar se Kili nga arbitri me kartonet, normalisht qe do bente te njejten gje.

  Deri me tani Neymar eshte lojtari qe eshte goditur me shume nga kundershtaret ne boteror, ju prape thoni ndihmohet Brazili. E vetmja ndihme qe ka mare Brazili ka qene penalltia ndaj Kroacise dhe kaq. Ne ndeshjet e tjera jo qe nuk eshte favorizuar por ne disa raste edhe eshte penalizuar.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Brazili kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  Sa pa turp jane keta gjermanofilet,qajne dhe cirren qe Brazili luajti ashper (une do thoja burrerore) ndaj Kolumbise ndersa nuk permendin thyerjen e vertebras Neymarit.Nderhyrje qe po shkonte pak centimetra me lart do i thonte lamtumire futbollit... tani fansave te atij qe e mban tere ndeshjen gishtin ne hunde (i merr cyrret dhe i fut ne goj - Low) ju plotesua deshira - kunder Brazilit do te luajne pa lojtarin me te mire brazilien.Tani edhe une pajtohem qe do e marrin gjermanet KB-jen - nese Low vazhdon te loze bunker me grupin e tij te limituar edhe para cdo ndeshje kundershtari humb dy-tre lojtare kyc.!

  Gjithcka shkon ne favor te gjermaneve,nuk jane Spanja dhe Italija,Brazili i dobesuar ... ndoshta Messi dhe holandezet cmenden dhe i rrezojne gjermanet !
  Perpara Messi - Roben - (Hazard).
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 05-07-2014 mė 12:13
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Brazili kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Po pse si prisje ti te sillej Brazili pas asaj morie faullash te pandeshkuar ne ndeshjen me Kilin? Harrove sa faulla per kartona te verdhe kane bere Kilienet vetem ndaj Neymar, pa permend nderhyrjet ndaj te tjereve. Dhe duke pare qe ne nje ndeshje ku Kili nuk pyeste per topin por vetem per kembet e Neymar, dhe ku ne fund te ndeshjes Brazili ishte me i ndeshkuar se Kili nga arbitri me kartonet, normalisht qe do bente te njejten gje.

  Deri me tani Neymar eshte lojtari qe eshte goditur me shume nga kundershtaret ne boteror, ju prape thoni ndihmohet Brazili. E vetmja ndihme qe ka mare Brazili ka qene penalltia ndaj Kroacise dhe kaq. Ne ndeshjet e tjera jo qe nuk eshte favorizuar por ne disa raste edhe eshte penalizuar.
  Madaber une e kam kuptuar ketu e 25-30 vjet para qe me tifozat e brazilit nuk mun te diskutosh sepse ata e bejne spektakolare dhe menyren se si kryhet zevendesimi i lojtare.
  Sa per justifikimet qe sjell ti mekilin apo te tjera jane pa vlere.Ti arrin deri ne piken qe e nxjerr brazilin te persekutuar nga gjyqtaret.Po te permend disa fakte.
  Brasil-kroaci--- penallti e dhuruar dhe karton i kuq i paakorduar per neymar per berrylin e qellimshem ne dem te Modric.
  Meksike- Brasil---- karton i kuq kunder T.Silva per nderhyrjen nga mbrapa shume te rrezikshme kunder kapitenit meksikan.
  Brasil-Kolumbi--- nderhyrje te njepasnjeshme te Fernandinho dhe Paulinho ne dem te J.R ne pjesen e pare te pandeshkuara me karton te verdhe.Nderhyrje e T.Silva nga mbrapa kunder J.R e pandeshkuar dhe si rrjedhim karton i kuq mbas faullit me portierin.
  Sa per nderhyrjet ndaj Neymar te jesh i bindur se nje ne gjashte eshte e parregullt,nuk te jep njeri faull dhe pse hidhesh ne ajer sikur te kane qelluar me kundertank.

  Broken je ti qe ke pare ndeshjen sipas deshires tende.

  Komentuesin tjeter po e injoroj sepse eshte e kote te merresh me .........
  MOS I NDY TEMAT no name

 19. #39
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Brazili kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Brazili fitoi me merite, nje ndeshje shume te luftuar dhe te pakondicionuar nga askush.

  Mbreme, megjithese jo akoma aty ku e prisja, pashe Brazilin me te mire qe ne nisje te Kupes se Botes. Dhe, perkunder atyre qe shkruhen ketu, pashe dhe nje agresivitet qe i kishte munguar, sidomos ne ndeshjen me Kilin. Brazili hyri ne fushe me bindjen se do te kalonte me tej ndersa Kolumbia me shpresen qe mund te kalonte me tej. Kjo beri dhe diferencen. Brazili nuk e vuri asnjehere ne dyshim fitoren dhe ishte mjaft kompakt. Pjesa e pare ishte spektakolare dhe Brazili duhej ta kishte mbyllur qe ne pjesen e pare ndeshjen, po te mos qe per egoizmin e Hulk. Nga ana tjeter edhe Kolumbia u mundua te bente diēka, te dilte ne lojen e saj, por perpara nuk kishte me ekipet e nivelit te saj por kishte Brazilin.

  Sa per faullat, nuk me ha meraku fare. Ndaj Kilit Brazili pesoi nderhyrje edhe me te renda se nga ato qe beri dje ndaj Kolumbise. Mos harrojme qe sapo filloi loja, 3-4 lojtare te Kilit nuk i kursyen aspak shkelmat e takat ndaj Neymar te cilin e demtuan. Le pastaj qe ashtu siē nderhynin lojtaret e Brazilit ne njeren ane, ashtu nderhynin dhe ata te Kolumbise ne krahun tjeter.

  Dhe per t'u veēuar, nderhyrja horror e Zuniga, i cili as qe interesohej fare per topin, me kupen e gjurit drejt per drejt ne vertebrat e Neymar, i cili tashme e ka humbur boterorin fale asaj nderhyrje. Ai duhej denuar me karton te kuq te menjehershem.

  PS: David Luiz, fenomenal me golin e shenuar dhe Fair Play e treguar.
  Ishte per karton te kuq nderhyrja e poshter e J.Cesar ndaj lojtarit te Kolumbise ?
  Apo je akoma ne euforine e pritjeve te penalltive te Kilit dhe nuk do ta hedhesh poshte ? Nga pergjigja qe do me japesh nga kjo pyetje,do shikoj objektivitetin tend.Dhe nuk po ta them kete per te kushtezuar pergjigjen tende.


  Ajo nderhyrje eshte totalisht normale,e kemi pare ne ploooooot raste ne kampionate dhe asnjehere,as edhe nje here te vetme nuk ka nxjerur asnje arbiter karton te kuq(nuk e di Rizzoli cdo kete bere ndonje procke gjekundi larte e poshte qe se kam pare une lol). Arbitri nuk e mat masen e ndeshkimit sipas Decibelleve qe cliron lojtari kur eshte duke berrititur pas faullit ose kontaktit,se ndryshe te gjithe ndeshjet do mbylleshin nga kartonat e kuq jo nga vershellima e perfundimit te 90 minutave.Fakti qe Neymar u demtua,nuk e ben Zuniga kriminel,nderhyrja ishte pa asnje tendence te jashtezakonshme(sic po diskutohet larte e poshte lol).

  Edhe se harrova...Skolari e ka kapur keq me Hollanden,sot ishte shprehur qe mos beje teater,cudi kur flet Skolari per favorizime,qe luajti ndeshjen e fundit ne grupe pas grupit B....cudi e madhe shume !
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Brazili kualifikohet ne Gjysme-Fnale

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Sa per nderhyrjet ndaj Neymar te jesh i bindur se nje ne gjashte eshte e parregullt,nuk te jep njeri faull dhe pse hidhesh ne ajer sikur te kane qelluar me kundertank.
  Ti kercesh njeriut mbas,mbi shpine dhe me gjurin ta godasish drejt ne kurriz ,munde te cilesohet lirisht si e palejueshme dhe veprim i papergjegjshem.Nje nderhyrje e tille e Zunigas nuk ishte e vetmja ne ndeshje ,ne te njejten menyre shkoi ta lendoj Hulk duke e goditur ne gju ,por referi nuk e pa.Edhe ajo nderhyrje munde ta conte Hulkun ne spital.
  Referi lejoi loje te ashper ndersa u viktimizuan brazilianet (humben futbollistin kyc),me nje horror nderhyrje te Zunigas...

  Ate me larte qe serat per Brazilin,nuk do koment vetem nje tifoz fanatik dhe i paditur e ben,..apo ja keni friken Brazilit ne gjysemfinale ?
  U favorizuan brazilianet,ndoshta, por jo me shume se sa te tjeret e medhenje : Franca sipas kritereve normal duhej te mirrnin 3-4 kartona te kuq,kartona te kuq gjate ketij kampionati meritonin edhe kolumbijanet e tu,Muller dhe Gotze duhej te denoheshin per shkak te simulimeve,gjermanet moren penallty te dyshimt...etj ... Brazilit ju dha nje penallty qesharake ndaj Kroacise,(njejte si ju dhane Gjermanise,Spanjes dhe te tjereve),ju falen disa kartona te verrdhe te merituar (por jo sa meritonin ti mirrnin Franca,Argjentina,Uruguaji) dhe si tham me larte referi lejuan loje te ashper ne ndeshjen e fundit ku per shka te nje referimi te tille huben lojtarin kryesor me kurriz te thyer !!!
  Brazili luajti agresiv por jo flliqt ndaj Kolumbise,nderhyrjet ishin ne tajming direkt ne top,skishte asgje nga startimet ala Zuniga .... behu objektiv dhe mos dhjer si Fokat.
  Logjika jote eshte per te alivanosur ... duhesh te jesh retard qe te mos e shohesh lojtarin para teje dhe te kercesh me gju ... kur futbollistet vetem do ta shikonin topin,atehere vetem do te ndesheshin neper terren,sikur ato veturat ne luna park.Te ka derguar mamja ne luna park ndonje here ?

  E sheh diletant,qe nuk ka arsye te bisedohet me tipa si ti,sepse objektiviteti dhe korrektesija qenkan Oksimoron ne rastin tend.

  Komentuesin tjeter po e injoroj sepse eshte e kote te merresh me .........
  "Te injoroj "...haha ,shkrpllnjms per injorimin tend,nuk do me ze gjumi !
  Une nuk jam duke te injoruar,por jam duke te perqeshur.Mos u ban tuc/frikacak,shkruaje fjalen e fundit qe i ke vendosur pika.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 06-07-2014 mė 03:16
  Rri qetė dhe fol Shqip !

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •