Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do te kualifikohet?

Votues
10. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Argjentine

  7 70.00%
 • Zvicer

  3 30.00%
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 33
 1. #1
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Ēerek-Finale

  Argjentina dhe Zvicr do te takohen ne 1/8 e finaleve te Boterorit Brazil 2014, ne nje ndeshje me eleminim direkt, per te vendosur se kush do te kaloje ne ēerek-finale.

  Argjentina dhe Zvicra jane takuar 6 here mes tyre, ku ne 4 takime ka fituar Argjentina, 2 takime kane perfunduar barazim ndersa Zvicra nuk ka mundur te fitoje asnjehere perballe Argjentines. Nga 17 golat qe jane shenuar ne takimet mes 2 kombetareve, 14 i ka shenuar Argjentina ndersa 3 Zvicra. Argjentina u kualifikua si e para e Grupit F ndersa Zvicra si e dyta e Grupit E.  Si mendoni, kush do te kualifikohet me tej?
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Guardiola kėshillon Argjentinėn: kujdes nga Shaqiri- i vogėl por sherrin e ka tė madh!  Pep Guardiola ka paralajmėruar Argjentinėn para sfidės ndaj Zvicrės, duke iu thėnė tė kenė kujdes nga Xherdan Shaqiri.

  Trajneri spanjoll i Bayern Munichut, Pep Guardiola, ka lavdėruar futbollistin e tij, kosovarin, Xherdan Shaqiri.

  Duke folur gjatė njė organizimi nė Brazil pėr nder tė Botėrorit, Guardiola theksoi se Shaqiri ėshtė rreziku kryesor i Zvicrės pėr sfidėn ndaj Argjentinės.

  Argjentina duhet tė ketė kujdes. Ai ėshtė i vogėl, por ėshtėn jė djalė i fuqishėm. Ai gjuan bukur shpejtė shpejtė. Skuadra ime ka fatin qė e ka njė zėvendėsues tė tillė, sepse ai gjithmonė ka bėrė diҫka”, u shpreh Guardiola.

  Dhe tani nė Kupėn e Botės ėshtė i mrekullueshėm”, ka shtuar tutje trajneri spanjoll, i cili gjithashtu thuri lavde pėr ish-futbollistin e tij te Barcelona, Lionel Messi.
  http://gazetablic.com/guardiola-kesh...-e-ka-te-madh/

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer
 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  shal-qiri, ky tradhetari ivogel bashke me ata kurvat e tjera tek skuadra e zvicres.

 5. #5
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Hicfeld: Dimė si ta ndalim Mesin

  Trajneri i Zvicrės, Otmar Hicfeld ka njė recetė tė tij se si tė ndalė Lionel Mesin. Sipas tij, “Ylli” i Argjentinės nuk mund tė markohet njė pėr njė, por duhet pasur kujdes mė sė shumti qė atij t’i shkojnė sa mė pak topa. “Argjentina nuk ėshtė vetėm Mesi. Do ishte gabim nėse do tė hidheshim nė fushėn e lojės me kėtė ide nė kokė. Gjithsesi ai ėshtė lojtari mė i mirė nė botė dhe pėr ta ndalur duhet qė ne tė bėjmė tė pamundurėn qė tė mos i japim mundėsi qė ai tė prekė topa. Ne e dimė fort mirė se nuk jemi favoritė nė kėtė ndeshje, por dimė gjithashtu se mund tė bėjmė historinė, ndaj do luajmė njė ndeshje tė zhveshur nga emocionet dhe nė mėnyrėn tonė mė tė mirė tė mundshme. Jam i bindur se do tė kemi rastet tona pėr shėnim, tė cilat do duhet t’i shfrytėzojmė nė maksimum”, ka thėnė Hicfeld nė konferencėn e djeshme pėr shtyp.

  Burimi: http://www.panorama-sport.com/lajme-...#ixzz363iLemuV
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #6
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  shal-qiri, ky tradhetari ivogel bashke me ata kurvat e tjera tek skuadra e zvicres.
  Veq ne Shypni ndodh me i lyp pare ndash me lujt per komtare Thu ti qe keta kan patur nevoj per shqiperine, kur dihet se shqipteria ka patur nevoj per ta

  Nejse une votova pro Zvicrres edhe pse te gjithe e dijn qe humbet, ku i dihet ndoshta argjentines nuk ja do me Zvicren

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Shtallaret e Zvicres boll kane arritur deri ketu.

  Me vjen keq per shqipet tane, c'kane per te hequr nga Messi
  #VamosArgentina

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Zvicra nuk mund te jete as mentalisht e pergatitur sa duhet per ta mposhtur Argjentinen dhe Messin...
  Do te ishte sukses per Zvicren nese nuk humb me rezultat te ngjashem si kunder Frances.
  Mbrojtja e Zvicres nuk ka kualitet per KB.

  Fitorja e Zvicres do te ishte e mundur vetem nese Messi ndeshkohet me karton te kuq dhe Zvicra shenon gol ne sekundat e fundit te lojes...
  Sidoqofte, pa perfunduar ndeshja nuk mund te thuhet me siguri te plote se cfare do te ndodh. Ndoshta Shaqiri shenon edhe 3 gola tjere!

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Sidoqofte, pa perfunduar ndeshja nuk mund te thuhet me siguri te plote se cfare do te ndodh. Ndoshta Shaqiri shenon edhe 3 gola tjere!
  Ne "PS4" ?
  #VamosArgentina

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Kalon Argjentina, megjithese ka mbrojtjen me te dobet nga te gjitha skuadrat e tjera dhe peson gol shume lehte.

 11. #11
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Formacionet zyrtare:

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Ku i kane gjetur keta gjyqtare kllouna ..........
  MOS I NDY TEMAT no name

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  I rane pizhamat fare ''angjertinasve'' ne shtese.
  MOS I NDY TEMAT no name

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  kaloi Argjentina...

 15. #15
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  I rane pizhamat fare ''angjertinasve'' ne shtese.
  Kėtė e thua si tifoz gjerman apo si sportdashės?!

 16. #16
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Urime Fleur, megjithese s'besoj te jesh e kenaqur nga loja e sotme.

  Thone qe Brazili ka qene dobet, por Argjentina ka qene edhe me dobet se Brazili deri ne kete faze. Nje mbrojtje e nje mesfushe per turp bashke me portierin. Rrofte Drmic qe i fali se Argjentina sillej neper fushe si nje ekip pa piken e idese, pa krijuar asnje aksion te rrjedhshem. I faleshin vetem shpejtesise se Di Marias e goditjeve te tij nga larg si dhe prisnin ndonje shperthim te Messi-t, qe ne kte ndeshje nuk erdhi asnjehere gjate 120 minutave.

  Te shohim ēdo bejne me tej...
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Zvicra luajti me mire, ama ne sulm mu duken dobet.
  Feelings change - memories don't.

 18. #18
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Zvicra luajti me mire, ama ne sulm mu duken dobet.
  E thone pastaj qe s'jane grate per futboll...
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar MaDaBeR pėr postimin:

  mia@ (01-07-2014)

 20. #19
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014: Argjentina kualifikohet ne Ēerek-Fianle

  Dzemaili-Shtylle-Dzemaili-Ngjit me shtyllen

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 21. #20
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Argjentine vs Zvicer

  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  E thone pastaj qe s'jane grate per futboll...
  prandaj po shkon boterori persembari.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •