Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do te kualifikohet?

Votues
9. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Gjermani

  6 66.67%
 • Algjeri

  3 33.33%
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  lov jip doreheqjen se na turperove
  flm neuer se ti je turpi me i madh i historise
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 01-07-2014 mė 05:45
  JO SEKS PARA MARTESE

 2. #22
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Nuk e di a ishte gol me paramendim apo knej ka kosova themi gani gavel

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Nojer, dige e pakapercyeshme....madheshtor deri tashi...!!
  Shiqo intervenimet e Neuer !!! lirisht munde te luaj Qendermbrojtesin ne vend te Boateng heheh

  10 pastrime te topit jashta 16-tshes ,e nja 7-8 intervenime larg portes.  * Shurrle 1:0
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 4. #24
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  47
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Myler monumental.....nder Algjerise, lavdi Gjermanise!!
  Jarigas

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  mban ere pak ky goli i fundit APO
  JO SEKS PARA MARTESE

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Repekt per Alegjerine...
  Edhe pse nuk kane treguar dicka te madhe apo kualitative, vete fakti qe arriten ta sfidojne gjermanine ne kete menyre eshte per respekt.
  Mire qe po ikin ekipet si Algjeria. Ka mbete vetem edhe Kosta Rika.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  tanket e kombeve te bashkuara te Gjemanise kaluan me shume mundim Algjerine.

  nje finale e parakohshme France - Gjermani... mendoj se jane 2 skuadrat me te mira te ketij boterori.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Niko_ : 30-06-2014 mė 19:47

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Portjeri gjerman po ua mban lojen ne fakt te dy portjerat po e mbajn lojen.
  Na i posto shasat e Algjerise...?!

  Neuer, portjeri i Gjermanise, ne shumicen e ndeshjeve luan keshtu.
  Pra, s'kishte lidhje me Algjerine.

 9. #29
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  urime per xhujen. gamiles ju mbarua uji

 10. #30
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Tifozat italion votojn kunder Gjermanise. Te cuditshem jeni ju. Gjithmone keni shanc me gjermont e prape ju kallin daten

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Kapa 10min e fundit te kohes se rregullt dhe nje pjese te shteses dhe kam arritur ne perfundimin: te vjen keq te shohesh si ekipet profesioniste(elita e futb. bot.) katandisen(detyrohen) te "devijojne" nga loja e tyre e natyrshme per t'iu pershtatur mediokritetit te skuadrave te po ketij niveli!! Eshte me te vertete "vrasje e paramenduar" e futbollit cilesor! Mgjth tani per tani, ky eshte formatimi i kampionatit boteror dhe e shumta qe do mund te beje, eshte te perpiqesh te shmangesh te parit e ndonje ndeshje kunder ndonje ekipi me "filozofi palestinezi"

  France - Gjermani, futboll pe verteti
  Mgjthse nuk ma ndjen si per njeren ashtu dhe tjetren, na duhet te fitojne gestapot qe t'i shohim(telendisim) ne finale me tulipansat!

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar EXODUS pėr postimin:

  Homer (30-06-2014)

 13. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Low po kopjon Guardiolen. lol

  E ka te kote. Gjermania nuk e luan dote kete sistem me 9 false, pa sulmues tipik. Asnjeri nga mesfushoret nuk deporton ne mbrendi te zones se 16m. qe te ndihmoj Muller. Schweini, Kroos dhe Ozil qendrojne shume larg, duhet te vin nga plani i dyte.
  Pastaj mbrojtesit e krahut te Gjermanise ne ofanzive jane bermut, gati se nuk dalin asnjehere perpara per te ndihmuar. Asnje aksion nuk eshte krijuar nga to.

  Mua nuk me bind loja e Gjermaneve. Ne 90 min. Algjeria ishte me e mire, pastaj ne kohen shtese ju rane poteret.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 30-06-2014 mė 23:29
  #VamosArgentina

 14. #33
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Si e zbertheu ashtu Algjeria Gjermanine sot?

  Gjermania nuk ka asnje shans ndaj Frances.

  France - Gjermani - 5 - 0!

  Franca fiton kete kampionat. Ka ekipin me te ri ne moshe, me te kompletuar dhe kane nxjerre futboll cilesor.

  Albo

 15. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Franca fiton kete kampionat. Ka ekipin me te ri ne moshe, me te kompletuar dhe kane nxjerre futboll cilesor.

  Albo
  Po, po ne enderr e fiton Franca.

  Futboll cilesor ndaj Hondurasit? lol
  Nigeria e beri partall dje, shpetoi vetem fale gjyqtarit.

  Franca dhe Gjermania deri ne kete moment jane cope, cope. Mer njeren perplase per tjetren. Megjithate, per mendimin tim Gjermanet kualifikohen ne gjysme-finale.
  #VamosArgentina

 16. #35
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Nje loje qe te mbante ne tension deri ne min e 92 . Rastet ishin te shumta, por dhe te dy portieret ishin ne forme. Gjermania fitoi sepse luftoi deri ne fund. Edhe ajo koha shtese prej dy minutash behet e vlefshme per nje fitore apo humbje...
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 17. #36
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  E gjithe Gjermania tashme eshte kunder trajnerit. Nje ekip te tere e te gjithe lojtaret jashte rolit. Gjermanine e shpetoi mbreme vetem emri i madh dhe portieri. Sulmuesit Algjeriane shkonin drejt portes se Nojerit me gjunjet qe u dridheshin. Pra, nuk e kishin freskine dhe lirshmerine qe kishin ndaj Korese apo Rusise. Perveē Nojer dhe Shyrle gjith pjesa tjeter e ekipit ka qene katastrofe. Sidomos Hovedes dhe Mustafi, e kane pare veten ne dite te hallit me ēdo duel te humbur dhe pa asnje top te hedhur si duhet ne zonen kundershtare. Qendra e mbrojtjes dukshem e kalueshme dhe e papergatitur. Ozil totalisht jashte rolit duke luajtur ne krah. Kros komplet jashte rolit te tij duke luajtur jo ne qender perpara mbrojtjes por paksa i spostuar, here majtas e here djathtas.

  E vetmja gje pozitive mbreme ishte se pashe Shvajnin dhe Krosin duke gjujt nga larg. M'kishte mar malli per ato predhat e tyre. Me vjen keq per tifozat e Bajernit qe nuk do shohin silurat e tyre per sa kohe te kene ne stol "Tiki-Taka-Manjakun" Pep.

  Tashme Gjermania nuk do kete me mundesi eksperimentimi, pasi nuk ka perballe nje ekip ndaj te cilit do kete mundesi te beje prova e te rregulloje gjera edhe nese nuk i shkon mire eksperimenti. Nese Loew nuk do hedhe ne fushe nje ekip me ide te qarta, Franca do i beje gjemen. Nojer nuk mund te dale perballe Benzema, Griezman, Pogba, Valbuena apo Matuidi ashtu siē dilte perballe Slimani. Mund te shpetoje 1 here apo 2 pa u ndeshkuar, por lojtare te atij kalibri nuk falin. Ne fakt e ka provuar ne ndeshjen perballe Real Madrid ate qe beri mbreme ndaj Algjerise dhe u pa se si doli.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 18. #37
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: BRAZIL 2014, 1/8: Gjermani vs Algjeri

  Statistikat e ndeshjes:

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •