Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-06-2014
    Postime
    5

    emigrim ne angli (urgjente)

    Doja te ju pyesja nese ka ndonje qe ka informacion si si mund te shkoj nga italia ne angli Me karta identiteti italiane dhe a mund te behet ose si mund te sigurohen kto karta.

  2. #2
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    shiko te tema tjeter Vilson, sepse te jam pergjigjur aty me karte identiteti mund te shkosh vetem nese ke nenshtetesi italiane, nenshtetesine italiane e merr ose pas 10 vjetesh rezidence ne itali ose nese martohesh me nje italiane. pa pashaporte italiane, duhet patjeter te kerkosh vizen, dhe nuk eshte e thene te ta japin qe me kerkesen e pare.

    p.s : sa per informacion, karten e identitetit e kerkon ne komune duke paraqitur "permesso/carta di soggiorno" dhe certifikaten e rezidences...

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-06-2014
    Postime
    5

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    jo un jam ne shqiperi po kerkoja ndonje qe mund te njohi ndonje per karta italiane fallco

  4. #4
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    aha atehere nuk di

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe1
    Anėtarėsuar
    19-06-2014
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    89

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    Citim Postuar mė parė nga vilson doci Lexo Postimin
    jo un jam ne shqiperi po kerkoja ndonje qe mund te njohi ndonje per karta italiane fallco
    Nuk e di neqoftese mund te gjesh ne Itali aq lehte por ne vende si Bullgaria , Rumania kam degjuar qe eshte disi me e lehte . Gjithe te mirat
    Adresat e faqeve personale mund ti vendosni ne profil por jo ne firm. Stafi i Forumit

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-02-2015
    Postime
    23

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    Si u shkoka me karte fallca nga it ne angli, lere njeher qe duhet pashaporta per te levizur, plus qe shqiptaret nuk mund te shkojn ne angli sepse ajo nuk esht ne BE

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,894

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    Citim Postuar mė parė nga vilson doci Lexo Postimin
    Doja te ju pyesja nese ka ndonje qe ka informacion si si mund te shkoj nga italia ne angli Me karta identiteti italiane dhe a mund te behet ose si mund te sigurohen kto karta.
    britania nuk eshte ne shengen ,sigurohu mire kur te shkosh sepse edhe italianet per te qendruar per nje kohe te gjate duhet te jene pajisur me viza

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e elijsa
    Anėtarėsuar
    09-03-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    138

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    britania nuk eshte ne shengen ,sigurohu mire kur te shkosh sepse edhe italianet per te qendruar per nje kohe te gjate duhet te jene pajisur me viza
    Italianet levizin lirisht ne Angli pa patur nevoje per vize por vetem me karte identiteti.

    Per me teper linku me poshte;

    http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_re...alian_citizens

    Emri:  italian.jpg

Shikime: 1753

Madhėsia:  19.1 KB

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,894

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    Citim Postuar mė parė nga elijsa Lexo Postimin
    Italianet levizin lirisht ne Angli pa patur nevoje per vize por vetem me karte identiteti.

    Per me teper linku me poshte;

    http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_re...alian_citizens

    Emri:  italian.jpg

Shikime: 1753

Madhėsia:  19.1 KB
    nuk e kam fjalen per te hyre atje por per te qendruar per nje kohe te gjate te duhet vize

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    britania nuk eshte ne shengen ,sigurohu mire kur te shkosh sepse edhe italianet per te qendruar per nje kohe te gjate duhet te jene pajisur me viza
    ca ke pir keshtu vlla
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,894

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    e kam fjalen qe edhe shqiptaret mund te hyjne ne itali pa vize, por kjo nuk do te thote se mund te rrine pa limit ketu,mund ze rrine per shume kohe por duke rregulluar pozicionin e tyre te questura ,apo jo ?

    Une kafe kam pire sot ,po ti mos i ke fut nje tasqebab

  12. #12

    Pėr: emigrim ne angli (urgjente)

    Citim Postuar mė parė nga vilson doci Lexo Postimin
    jo un jam ne shqiperi po kerkoja ndonje qe mund te njohi ndonje per karta italiane fallco
    Perdorimi dhe falsifikimi i dokumentave identifikuese perben shkelje ligjore dhe denohet sipas ligjeve perkatese. Forumi shqiptar nuk lejon apo stimulon biseda te tilla qe kane si subjekt veprime antiligjore.

    Juve ose jeni kalmaj ose te rrjedhur nga trute e kokes te vini ketu e te diskutoni per gjera te tilla sikur te jene nga me normalet. Akoma nuk ju iken nga koka ndjesia e rrumpalles se Shqiperise.

    Mos hapni me tema te tilla perndryshe do ndeshkoheni me perjashtim.

    Tema mbyllet.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •