Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Lai-Kuksi, shprthen sherri n miqsoren e Strugs

  Lai-Kuksi, shprthen sherri n miqsoren e Strugs  Kukesi - Laci miqesoreSkandal n miqsoren Kuksi-Lai, t luajtur dje n Strug. Protagonist negativ jan br lojtart dhe drejtuesit kurbinas, t cilve nuk u kan mbajtur dot nervat dhe kan goditur gjyqtarin nga Struga, Albrin Shaqiri, si dhe nj nga asistentt maqedonas t takimit. Deri n minutn e 60-t, kur loja ishte mbrthyer n shifrat 1-0 pr Kuksin, fal golit t shpejt t Allmus n minutn e 7-t, gjithka po shkonte brenda normales s nj ndeshjeje futbolli. Mirpo, n pjesn e dyt gjrat u ashprsuan n fush, nisur nga ndrhyrjet e rnda t t dyja palve. I aktivizuar n fillimin e 45 minutave t dyta, kapiteni i Lait, Erjon Vucaj, fillimisht ndshkohet me t verdh n minutn e 60- t, pas nj ndrhyrjeje t ashpr ndaj brazilianit t Kuksit, Xhefereson. Pak minuta m pas, shkodrani bn t njjtn gj ndaj brazilianit dhe konfliktohet me kt t fundit. Gjyqtari kryesor i nxjerr t dy futbollistt nga fusha, duke i ndshkuar me karton t kuq. Mirpo, kt ndshkim nuk e pranoi Vucaj, i cili msohet se ia ka marr nga duart kartonin gjyqtarit, duke ia prplasur at n fytyr. N kt moment n fush ka pasur kaos dhe kapiteni i Lait dyshohet t ket goditur gjyqtarin kryesor. Ndeshja menjher sht ndrprer nga arbitri Shaqiri, pr t mos vazhduar m, teksa luhej minuta e 75-t e saj.
  Sherri n tribun - Ajo q ndodhi n fush ishte shum pak nga shfaqja e turpshme q u dha n tribunn e stadiumit modest t Strugs, ku luan ndeshjet skuadra vendse, Karaormani. N momentin q Vucaj u ndshkua me karton t kuq, nga shkallt e tribuns ka shprthyer presidenti Pashka Laska. Mirpo, si pr ironi t fatit, n stadium kan qen edhe familjar t gjyqtarit maqedonas, t cilt i kan krkuar menjher llogari Lasks pr ofendimet ndaj arbitrit. Ktu ka plasur sherri dhe msohet se laiant kan goditur dy familjar t gjyqtarit nga Struga. Menjher arbitrat kan njoftuar policin maqedonase, e cila ka mbrritur n vendngjarje. Ktu ka ndrhyr edhe kryebashkiaku i Lait, Artur Bardhi, i cili ka qetsuar situatn. Pas disa minutave kaosi n shkallt e stadiumit, do gj sht sheshuar dhe protagonistt e sherrit jan ulur n kafe. Ndrkoh, forcat e rendit shoqruan pjesn m t madhe t ekipit laian, ndrsa skuadra e Kuksit u largua, duke u distancuar nga ky sherr. Nuk sht hera e par q laiant bhen pjes e akteve t dhunshme.

  NDESHJA
  KUKSI LAI 1-0
  GOLI: Allmua 7′
  KUKSI: Halili, Smajli, Dushku, Bicaj, Hallai, Lushtaku, Musolli, Allmua, Hoxha, Cikalleshi, Peri. (U aktivizuan: Xhefereson, Shameti, Malota, Brahja, Hysa, Doku, Pinto). Trajner: Agim Canaj
  LAI: Vujadinovi, arls, Sheta, Teqja, ela, Kehinde, Zefi, Veliaj, Sefa, Xhejms, Nimani. (U aktivizuan: Vucaj, Sefgjini, Ndreca, Danaj, Bardhi, Jubani). Trajner: Stavri Nica
  GJYQTAR: Albrin Shaqiri, S.Gerdanovski, L.akalevski (Strug)
  KARTON T VERDH: Dushku 38′/ Xhejms 38′, Vucaj 60′
  KARTON T KUQ: Xheferson 75′/ Vucaj 75′

  N 75 minutat e luajtura dje pr miqsoren Kuksi-Lai, ve tensionit, vlen pr tu theksuar se u zhvillua nj luft e vrtet sportive. Kuksi ka krijuar volum m t madh loje, duke pasur dhe disa raste pr shnim. Skuadra e Canajt kaloi n avantazh q n minutn e 7-t me an t Allmus. Nga ana tjetr, bardhezinjt e Nics iu afruan golit me mbrojtsin ela. N pjesn e dyt m afr golit ishte sulmuesi kroat Pero Peji.

  Burimi: http://www.panorama-sport.com/katego...#ixzz35ksRWm1Y
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-07-2014
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 6 postime

  Pr: Lai-Kuksi, shprthen sherri n miqsoren e Strugs

  Lacjan hesapi

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •