Close

Rezultati i Sondazhit: Cili sht vlersimi juaj pr Qeverin e Rilindjes pas 1 viti n pushtet?

Votues
19. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Pozitiv

  5 26.32%
 • Negativ

  13 68.42%
 • N vend numero

  0 0%
 • Indiferent

  1 5.26%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 30
 1. #-19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  23 qershor 2013, shqiptaret votuan per ndryshimin e pushtetit dhe sjelljen ne pushtet te koalicionit te majte, PS + LSI.

  Nje vit ka kaluar nga kjo dite.

  Cili eshte vleresimi juaj per punen e Qeverise se Rilindjes pas ardhjes ne pushtet?

  Albo

 2. #-18
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-02-2013
  Postime
  111

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  E cfare mund te presesh nga nje qeveri qe udhehiqet nga nje piktor

 3. 3 antart m posht falenderuan linda l pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Azbi Kataraku (16-07-2014),CRO (07-07-2014),Randal (15-07-2014)

 4. #-17
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Pozitiv. Po mundohet te forcoje shtetin dhe kjo s'eshte pak.
  Feelings change - memories don't.

 5. Anetart m posht kan falenderuar mia@ pr postimin:

  IllyrianPatriot (09-07-2014)

 6. #-16
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Nje vit behet ne shtator 2014 apo me 11.09.2014...
  D.m.th. edhe 80 dite behet nje vit. Dhe 80 dite nuk jane pak.
  Deri atehere mund te merret p.sh. statusi i kandidatit te BE-se.

  23 qershori eshte njevjetori i dites se zgjedhjeve, jo i marrjes se pushtetit apo qeverisjes.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 23-06-2014 m 18:16

 7. #-15
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Negativ, sepse:

  Si mund te jet ndryshe, kur nje qeveri e perbere nga ganstere dhe trafikante kane si reference sistemin e Hoxhes.
  Degjojini mire intervistat e ministrave, nuk rrine dot pa bere nje krahasim me kohen e Hoxhes.
  Vizion tjeter nuk kane....
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 8. Anetart m posht kan falenderuar skender76 pr postimin:

  Azbi Kataraku (16-07-2014)

 9. #-14
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  300 ditt e qeveris, Bilanci politik i Rams dhe drithijet e mandatit t tij

  Kryeministri kalon testin e stabilitetit me LSI-n dhe qejfmbetjes s senatorve n PS, por lufta kundr krimit dhe ringjallja e ekonomis ngren pikpyetje mbi qeverin e tij. Profili i ri diplomatik i kryeministrit dhe sfidat e s ardhmes

  Treqind dit m par, qeveria e re e Edi Rams u shfaq para shqiptarve me nj paket antikriz. Kontrolli mbi financat publike, mbi qeveria-ramaterritorin dhe vendosja e rendit publik ishin tri zotimet e para t saj ndaj nj populli t lodhur nga tranzicioni e t etur pr ndryshim. 300 dit m pas, kryeministri ka mbledhur t tijt pr bilanc. Njoftimi vjen prmes Facebook-ut t Rams, shoqruar me foton e dosjeve t trasha dhe karrigeve bosh, pr shkak t pushimit t dreks. Kryeministri shkruan n pak rreshta, asgj m pak se ’pritej prej tij: t dhna shum inkurajuese t ekonomis, e prgjithsisht t qeverisjes n 300 dit. Sipas tij, ky sinjal vjen prmes sondazheve t prjavshme, “q e ngren qeverin n lartsin e besimit t qytetarve”. Nga nj knd tjetr, analiza e 300 ditve t para i prngjan nj trajektoreje me ulje e ngritje, her pr shkak t qeveris, e her si pasoj e ngjarjeve t papritura, q Shqipria i pati me bollk, edhe n kto 300 dit t para t qeveris “Rama”. Nga testimi n realitet i “martess” PS-LSI e deri tek marrja e statusit kandidat, cilat jan drithijet e Rams kryeministr dhe sfidat e tij?

  Solidariteti PS-LSI. Deri kur?

  Eksperimenti i nj qeverie me “beniamint” rishtar t Rams dhe t prhershmit e Mets, u pa q n fillim si nj buk e ngjitur nga zori, i dy aleatve me profile krejt t ndryshme politike. Nga ana tjetr, kjo aleanc ishte e dnuar me mosbesim, edhe pr shkak t marrdhnies s komplikuar n t shkuarn mes Rams dhe Mets, apo divorcit t paqt, q ky i fundit pati me Berishn. Por 300 dit m pas, qeveria PS-LSI shfaqet si ekip solid, pa vagon q dalin nga rreshti. Ndryshe nga qeverisja e Berishs, ku ministrat e LSI ishin nj ishull m vete, n kabinetin “Rama” ata duken aktiv dhe n t njjtn linj me kolegt socialist. Deri m tash, skeptikt kan humbur bastin edhe pr nj arje t shpejt mes Rams dhe Mets. Sprova e par mes aleatve ishte debati pr armt kimike. Dy muaj pas ngjitjes n kryeministri, Rams iu desh t prballej me nj trmet protestash, pr shkak t negociatave t tij t fshehta me armt kimike. Paniku i bashkuar me mungesn e transparencs nxori n rrug t rinj e pleq, ateist e mysliman, socialist e demokrat, duke e futur n kriz qeverin, ende pa futur mir kmbt n qeverisje. Para atij fjalimi trheqjeje e kur kuotat e Rams ishin prtok, shum njerz i kthyen syt nga Meta. Por kryetari i Kuvendit nuk e lshoi aleatin e tij n qeveri. Armiqt e dikurshm, sot bashkkryetar t mazhorancs, nuk kan dhn ndonj sinjal t dukshm pr konflikte apo qejfmbetje serioze mes tyre. Frkimet megjithat nuk kan munguar. M seriozi ishte ai i pak ditve m par, hedhur n tregun mediatik nga deputeti “i importuar”, Gjovalin Kadeli, i cili tha se LSI do t krkonte shkarkimin e nj ministri t qeveris. Se kush ishte ministri n “shnjestr”, e tha indirekt vet Meta, kur hodhi posht pretendimin e Kadelit dhe mbshteti n publik Saimir Tahirin. Kjo lvizje boshe tregoi megjithat se paqja n qeverisje mes Rams dhe Mets mund t mos jet e prjetshme. E bashk me t, edhe ekuilibri i qeveris.

  T paknaqurit n PS

  Ndryshe nga LSI-istt n pushtet, socialistt e stofit t vjetr ndjehen t paprfaqsuar n qeveri. Q nga m t thjeshtt, e deri tek figurat e njohura, q u detyruan t ktheheshin n “senator” jo pr shkak t moshs dhe aftsis, por sepse u lan n stol. udia e fillimit, kur politikan si Ben Blushi, Pandeli Majko, Bashkim Fino, Valentina Leskaj apo Arta Dade mbetn jasht qeveris sht zbehur. E megjithat, nuk mund t thuhet se ata jan paqtuar me kt vendim t Rams. Vet kryeministri e di mir se kundrshtarve t prhershm do t duhet t’u shtoj edhe ata brenda partis. Qeverisja e mir sht pr t nj antidot ndaj kryengritjes s brendshme. “Nse qeverisja jon do t ket sukses, nuk ka asnj arsye pr paknaqsi n PS”-do t prgjigjej Rama n nj intervist televizive. Nga ana tjetr, ai duket i vetdijshm se kundrshtart e tij n parti jan vetm prkohsisht t heshtur, edhe pse duken t prar me njri-tjetrin. Ben Blushi, nj rival i hershm i Rams ka mbetur i vetm n kritikat pr shkeljen e statutit me zgjedhjet n parti. T tjert e prcjellin hatrmbetjen prmes daljeve t pakta publike apo indiferencs me prballjet e nxehta politike. “Rama duhet t nxitoj, senatort nuk do ta presin gjat”,-shkruante n fillim t mandatit, prestigjiozja “The Economist”. Dilema mbetet edhe sot e njjt: vetm suksesi e mban larg nj prplasje t kryeministrit me Partin.

  Rendi dhe ekonomia

  N programin e 300 ditve, rivendosja e rendit ishte krye-premtimi i qeveris “Rama”. Sot, e vetmja betej e fituar sht ajo e Lazaratit. Operacioni spektakolar, i nisur n vigjilje t vendimit pr statusin ’rrnjosi nga harta e drogs kt fshat kryene, ku policia nuk hynte prej vitesh. Por euforin e kryeministrit dhe ministrit t Brendshm e shuan plumbat e derdhur n zemr t Bllokut, n trupin e bankierit t njohur, Artan Santo. Ky atentat trondits, i ndodhur pas disa ekzekutimesh t tjera t bujshme dhe seris s shprthimeve me tritol tregon se krimi, ai i organizuari m s shumti, i ka shtrir rrnjt thell dhe degt fare lart n kt vend. Ndaj edhe pr ta fituar kt luft, qeveria duhet t parashikoj shum beteja dhe t bind prnjmend se ka vullnet. Ringjallja e ekonomis duket nj sfid po kaq e vshtir pr vendin. Qeveria e ka nisur nga shlyerja e borxheve dhe shtrngimi i rripit, por bilancet makro-ekonomike pak u hyjn n sy shqiptarve me xhepat zbrazur. Prkundr fushats me hapjen e zyrave t puns, papunsia vazhdon t rritet n vend. Nga ana tjetr, marrveshja me FMN, edhe pse jep garanci pr mbajtjen e nj stabiliteti n buxhet, parashikon rritje t mtejshme t taksave. Shqipria sht ende n krkim t nj modeli t ri n ekonomi, q 300 ditt e para, nuk e gjetn dot.

  Diplomacia e re e Rams

  Marrdhniet ndrkombtare numroheshin mes dobsive t Edi Rams, para ngjitjes s tij n pushtet. Nuk mund t thuhet e njjta gj 300 dit m pas. Kryeministri i shqiptarve ka arritur n nj koh t shkurtr t krijoj nj profil t plqyeshm n arenn ndrkombtare, me takimet e rangut t lart dhe nj rol m aktiv t Shqipris n Ballkan. Takimi me kancelaren gjermane, Merkel, presidentin francez, Hollande dhe turet e tij n Holand, Itali, Austri apo gjetk solln si rezultat t par votn unanime t Brukselit pr statusin kandidat t Shqipris. Vizita n Shqipri e presidentit n ikje t Komisionit Europian, Manuel Barroso ishte nj tjetr arritje, q bashk me marrdhnien “vllazrore” me Stefan Fylen shtoi pik n profilin e Rams, si nj lider i plqyer nga Perndimi. Edhe marrdhniet n shtpi me diplomacin e huaj jan n ditt m t mira. Ambasadori amerikan, Aleksandr Arvizu sht nj mbshtets “pa doreza” i Rams kryeministr, e pr kt, merita nuk i takon vetm atij. Marrdhniet e tensionuara me Berishn e viteve t fundit, q shprtheu deri n akuza kundr tij, duket se kan rolin e vet n kt histori. Prtej suksesit ndrkombtar, q sht njherazi edhe politik, Rama e ka br t qart se llogarit m t vshtira i ka me shqiptart. Me ata q presin ende shum prej qeveris s tij, e q me bilancin e 300 ditve, nuk kan par ende asgj!

  Basha: 300 ditt e para t qeveris kan sjell vetm papunsi dhe pasiguri

  TIRAN N kndvshtrimin e kryetarit t opozits, Lulzim Basha, 300 ditt e para t qeverisjes Rama kan sjell vetm varfri, papunsibasha dhe pasiguri. Sipas tij, qeveria jo vetm ka dshtuar n do premtim t br, por ka prkeqsuar ndjeshm sipas tij jetn e qytetarve krahasuar me nj vit m par. Kryetari i PD-s shtoi se papunsia sht rritur, shndetsia sht prkeqsuar, ndrsa rendi dhe siguria jan n nivele alarmante. ”Nj qeverisje e cila po zvarritet drejt 300-ditshit t par, por q shqiptarve po u duket si 3 shekuj. Vende pune nuk kan hapur, vende pune jan mbyllur. A sht prmirsuar shndetsia ?! A paguajn m pak shqiptart pr shndetsin ?! A ndihen m t sigurt shqiptart 300 dit pas premtimit absurd pr t rikthyer dika q e gjetn, q ishte rendi publik ?! Ky premtim i marr po i ndjek si hakmarrje n do fush, duke filluar me statistikat e vrasjeve q jan m keq se para nj viti, t grabitjeve, t daljes prsri t maskave t vjedhjeve, krcnimeve ndaj prons ndaj personit”, – tha Basha. Pavarsisht ksaj situate, kryetari i PD-s, Lulzim Basha ka krkuar nga demokratt q mos ta konsiderojn kt si t mjaftueshme pr ardhjen e tyre n pushtet. elsi i suksesit pr t sotmen dhe t nesrmen e PD-s, sipas Bashs, sht ngritja, ribashkimi dhe zgjedhja n poste drejtueseve e njerzve m t mir. “Ne nuk mund t flem mbi dafina se kundrshtari po diskreditohet nga dita n dit, se mund ta marrim kt si shkallaren e ardhjes son n pushtet. Ne nuk mund t frkojm duart e t bjm llogarit me dshtimet e kundrshtarit, por duhet t bhemi gati pr ngritjen dhe ringritjen ton. Prmes vots s lir do t merrni prgjegjsin tuaj si njerz t lir pr t zgjedhur ekipin q ju mendoni se do t’ju udhheq drejt fitores, dhe do t keni drejtuesin q zgjidhni vet”, – tha Basha. Qndrimet sa m sipr Basha i mbajti gjat pjesmarrjes s tij n kuvendet zgjedhore pr krert e PD-s s Gjirokastrs dhe Delvins. N fund t votimit, kryetar i PD-s s Gjirokastrs zgjidhet Roland Bejko. Bejko vjen pr her t dyt n krye t PD-s. Ai ka qen kryetar i ksaj partie n vitin 1997. N zgjedhjet parlamentare t vitit 2013, Bejko kandidoi n nj tjetr logo, edhe pse srish t djatht, at t Partis Republikane. Dikur ai ka ushtruar gjithashtu edhe detyrn e Prefektit t Beratit. Ndrkoh, situatat e krijuara n disa prej degve t Partis Demokratike n rrethe ku nuk kan munguar fyerjet apo prplasjet fizike, e kan detyruar kryetarin e PD-s, Lulzim Basha q t paralajmroj toleranc zero pr cilindo q pran apo tenton t praj kt parti. Reagimi i Bashs vjen pas prplasjeve t ndodhura n degt e PD n Durrs, Shkodr, Pogradec, Lushnj, Kor, ku proceset zgjedhore jan shoqruar me debate t ashpra.  Analiza n Dajt, ja ministrat m t vlersuar nga Rama

  Qeveria ka br dje analizn e 300 ditve t para. Takimi i planifikuar pr t premten e shkuar n Durrs sht zhvilluar dje me dyer t Rama-ne-mbledhje-qeverie-ne-Dajtmbyllura n rezidencn qeveritare n malin e Dajtit. Takimi ka vijuar pr rreth pes or, ndrkoh q ministrat kan qen tepr diskret n brjen publike t analizs. Burime nga qeveria kan br t ditur se sht marr n analiz puna e detajuar e do dikasteri. Kjo jo vetm pr t br nj prmbledhje t arritjeve apo puns s kryer pr do sektor, por edhe pr t krahasuar arritjet me matricn e angazhimeve q do ministr kishte paraqitur n fillim t marrjes s detyrs. T njjtat burime kan br t ditur se ministrat kan raportuar pr do pik t ksaj matrice, duke dhn dhe argumentet e tyre pr realizimet dhe mosrealizimet e tyre. Si bhet ditur, nj nga ministrat q ka marr dhe vlersimet m t mdha pr punn e kryer ka qen Saimir Tahiri. Kjo sa i prket rezultateve t lufts kundr narkotrafikut dhe n mnyr t veant pr aksionin n Lazarat. Dy ministri t tjera q msohet se kan marr nota pozitive nga Rama, kan qen Ministria e Integrimit dhe ajo e Jashtme. Lobimi q bn pr t bindur vendet skeptike pr dhnien e statusit, por edhe puna koordinuese n plotsimin e prioriteteve t integrimit kan qen argumentet. Nj tjetr sektor q msohet se ka marr vlersime pozitive ka qen edhe Ministria e Rinis dhe Mirqenies Sociale, e cila drejtohet nga Erion Veliaj. Puna e kryer me rehabilitimin e disa familjeve t komunitetit rom, e cila ka ndikuar pozitivisht n vlersimet e BE-s pr t drejtat e minoriteteve dhe grupeve vulnerabl t shoqris dhe avancimi i kompensimit (plus reformimi i legjislacionit) q ka t bj me ish t prndjekurit politik. Po ashtu sht konsideruar si nj fillimi i mbar dhe reforma n sistemin e pensioneve. T njjtat burime kan br t ditur se nj tjetr ministri q ka marr not pozitive ka qen edhe Minsitria e Mbrojtjes. Kjo pr disa aspekte, si n at t realizimit t reforms ligjore n fushn e mbrojtjes (kujtojm ktu miratimin e tri ligjeve nga Kuvendi pr kt fush), ashtu edhe n aspektin e lufts kundr korrupsionit. Kjo ministri sht vlersuar si nj nga ministrit q ka denoncuar m shum afera t dyshimta korruptive n prokurori pr ish-pushtetart. Vlersime pozitive msohet se ka marr edhe ministri i Financave dhe kjo sidomos n prballimin e situats s krizs ekonomike dhe nnshkrimin e marrveshjeve me FMN-n dhe Bankn Botrore pr marrjen e huave. Kt n fakt e ka konfirmuar dhe vet kryeministri Edi Rama nprmjet disa postimeve t tij gjat dits s djeshme n Twitter. “Nj seanc mbi t dhnat shum inkurajuese t ekonomis e prgjithsisht t qeverisjes n 300 dit”, – shkruante Rama, ndrsa bnte t ditur gjithashtu se edhe nga analiza e sondazheve t prjavshme t 300 ditve rezulton se qndrimi i qeveris sht n lartsin e besimit t qytetarve. “Sot, dit e gjat pune e qeveris pr bilancin e 300 ditve dhe prgatitjen e vitit t dyt qeveriss – Viti Antikorrupsion, shtator 2014-‘15”, – do t shkruante Rama.

  Fejzi Braushi

  MAPO

 10. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  Randal (15-07-2014)

 11. #-13
  i/e regjistruar Maska e CRO
  Antarsuar
  29-12-2013
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  305

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Negativ.

  Vetem artistet e deshtuar si Rama, apo adhuruesit e Rames, qe mbahen me pune nga buxheti i shtetit, dhe qe kane nga nje nofke ketu ne forum, pra vetem keta do te votojne pozitiv.
  Nuk mund te pritet nga keta njerez qe te jene objektive...

 12. #-12
  i/e regjistruar Maska e CRO
  Antarsuar
  29-12-2013
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  305

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Ca nga deshtimet e medha dhe skandalet qe me kujtohen, shpejte e shpejte...

  1. Bllofii me kazinote dhe lojrat e fatit (Per me teper cenimi i te drejtave themelore te individit, sepse Piktori Deshtak, pretendonte qe ligji per lojrat e fatit do t'i sherbente te mires se familjeve. Pra, donte ta bente Shtetin si nje Kishte te re qe te kujdesej per moralin e njeriut. Po njerezimi i ndau njehere Kishen nga Shteti... Tani dueht te ndaje budallenjte dhe psikopatet nga Shteti.)
  2. Armet kimike - qe duhet quajtur tradheti e larte kombetare, per te gjitha prapaskenat, makinacionet dhe genjeshtrat.
  3. Prishja e Ligjit te nenpunesit civil, nje akt Antikushtetues. Dmth nje rast flagrant i shkeljes se Kushtetutes dhe vendimeve te Gjykates Kushtetuese. (Jo Shtet qe nuk po ben Piktori Deshtak, por eshte nje anti-shtetar perfekt!)
  4. Hapja e sezonit te shperthim, shkaterrim, demontim - Dmth Tritole, Bomba te telekomanduara, goditje me kundratanke etj etj
  5. Vrasje, vrasje...
  6. Rritje taksash per njerezit e thjeshte, duke u reduktuar te ardhurat.
  7. Rritje taksash per biznesin, duke e shkaterruar ekonomine dhe duke e thelluar gjithnje e me shume papunesine.
  8. Hapja e sezonit te ekspozimit te hashashit, kokaines dhe krimit te organizuar neper Europe.
  9. Tregimi i barcaletave me Guricka dhe me Mushkonja gjigande...
  10. Futja e ligjeve te kota qe shtojne papunesine, si ai i furgonave apo ai qe u kerkonte taksa tregtareve te vegjel..
  11. Ehuuu, jane gjithe ato, saqe do te duhej nje forum i tere...

 13. Anetart m posht kan falenderuar CRO pr postimin:

  Azbi Kataraku (16-07-2014)

 14. #-11
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Citim Postuar m par nga CRO Lexo Postimin
  Negativ.

  Vetem artistet e deshtuar si Rama, apo adhuruesit e Rames, qe mbahen me pune nga buxheti i shtetit, dhe qe kane nga nje nofke ketu ne forum, pra vetem keta do te votojne pozitiv.
  Nuk mund te pritet nga keta njerez qe te jene objektive...
  drejt ke mendimi objektiv pritet vetem prej militanteve te saliut qe u majten me pun nga buxheti i shtetin ne administraten e kalume.

  ato po qe menojn objektivisht dhe paanesisht me ne krye ty
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 15. #-10
  i/e regjistruar Maska e CRO
  Antarsuar
  29-12-2013
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  305

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  drejt ke mendimi objektiv pritet vetem prej militanteve te saliut qe u majten me pun nga buxheti i shtetin ne administraten e kalume.
  ato po qe menojn objektivisht dhe paanesisht me ne krye ty
  Flm. flm. flm. (e shkruajta tre here se nr minimal i karaktereve eshte 10, jo per gje. )

 16. #-9
  i/e regjistruar Maska e CRO
  Antarsuar
  29-12-2013
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  305

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Merite e pakundershtueshme e Piktorit Deshtak, jane edhe xhirot e pafunda neper Europe, lyerja dhe pispillosja e kryeministrise, sipas tekave te Sulltan RaMiut... te gjitha me parate e cmara te popullit. Populli vuan per buke, Sulltan RaMiu vishet dhe pispilloset... ben edhe saraje me fasade 50 metroshe*.  *Ku e gjeti kete firmen ndertuese?, se me 3000 euro qe kishte ne konto korrente Sulltan RaMiu, oferte te mire paska gjetur... per te ndertuar Saraje te tilla.
  Ndryshuar pr her t fundit nga CRO : 07-07-2014 m 15:32

 17. #-8

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Besoj se duhet pritur akoma per te pare rezultatet negative apo pozitive. Duhen pare dhe treguesit ekonomike se si kane ndryshuar, nese kane ndryshuar. Dhe prap eshte akoma veshtire per ti dhene merita apo faje te plota, se nuk mund ti ndash plotesisht nga puna e qeverise paraardhese.

 18. #-7
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Pozitiv! Nga 0 dhe nje vend pa ligje dhe xhungel pak nga pak do shkoje aty ku meriton te qendroj!!!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #-6
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  nuk je objektiv ti qyfyre

  kto objektivet e paanshem ja bon analizen qysh 30 ditshin e par (ktu e ke temen) e spo ja bojn tash mas ni viti.

  kto qysh mujin e pare than kjo qeveri deshtoj e ska per te zgjat as tre muj lol
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 20. #-5
  i/e regjistruar Maska e CRO
  Antarsuar
  29-12-2013
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  305

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Ja, ka nxjerre Piktori Deshtak, nje projekt ligj, apo ligj, sipas te cilit kur vete luan bixhoz duhet te regjistrohesh...

  Kuptohet juve deleve socialsite, apo edhe demokrate (po ta bente Berisha) nuk u ben pershtpje... delja, dhia, lopa, me kope jeni mesuar...qe nga koha e Dulles. U cojne nje etikete tek veshi, me nr e matrikulles dhe jeni ne rregull ju, "be be ba" ia beni. Nuk e keni problem edhe po t'ju regjistrojne.

  Neser kur te nxjerrin nej ligj per qe kerkon qe njerezit te regjistrohen edhe kur blejne buke, apo kur shkojne ne plazh, apo ne diskoteke, ju do jeni te paret qe do regjistroheni, vullnetarisht...

  Po pse duhet te vuajme edhe ne te tjeret tufezimit tuaj?? Ky eshte problemi...

 21. #-4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Basha: Rama-Meta 300 dit, asnj vend t ri pune

  MALESI E MADHE-Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha mori pjes n Kuvendin Zgjedhor t demokratve n Malsi t Madhe. Basha sht ndalur n fjaln e tij n kt Kuvend n situatn ekonomike-sociale dhe t siguris q po kalon vendi. Premtimet e Rilindjes, tha Basha, jan shpuar si nj tuf tullumbacesh dhe sot realiteti tregon nj perspektiv t zymt pr do shqiptar.

  “Legalizime falas, e nnshkroi n mes t Kamzs ndrkoh n buxhet ka parashikuar 1.3 miliard lek t ardhura nga legalizimet. Shndetsi falas e dgjuan shqiptart. Shndetsia sht n ditn e saj m t zez. Rend dhe siguri brenda 300 ditve, a thua se morn t qeverisin Libanin e viteve 80 dhe jo nj vend q ishte br antar i NATO-s dhe kishte hequr vizat.

  far u thua kriminelve kur thua do t rivendos rendin brenda 300 ditve?! Ti u thua se s’do t ket rend pr 300 dit dhe nuk ka patur rend pr 300 dit. fare ligji kan sjell nj vit n Parlament q t hapin nj vend t ri pune. Asnj ligj, por kan sjell ligje q mbyllin vendet e puns. Kan shpresn se me propaganda me borit e propagands do ta arrijn prap t’ia shesin sapunin pr djath shqiptarve”, tha Basha.

  Kryetari i PD-s ka krkuar nga demokratt ta prdorin me prgjegjsi votn e tyre n procesin e zgjedhjes s drejtuesve t Partis dhe vlersimit t karriers. Ndrsa maxhoranca po promovon do dit n postet m t larta drejtuese n administrat antivlerat, demokratt do t’i japin alternativn q meritojn shqiptart.

  “Realiteti i hidhur me t cilin po prballet nj popull i tr i cili nuk votoi m 23 Qershor t shikonte ngritjen e vesit n piramidn e shtetit, q t shikonte kthimin dhe rikthimin e krimit dhe narkotrafikut n poste drejtuese, por votoi pr nj shpres njerzore, pr mirqnie dhe nj t ardhme t sigurt.

  E pra, ktij projekti ogurzi ne duhet t’i prgjigjemi, po i prgjigjemi duke promovuar vlerat, njerzit tan m t prkushtuar, m t zot, m t vendosur, njerzit q kan reputacionin dhe besimin e duhur brenda radhve t partis dhe jasht radhve t partis pr t rritur mbshtetjen popullore ndaj PD-s dhe pr ta drejtuar kt forc politike drejt fitores”, tha Basha.

  (a.n/BalkanWeb)

 22. #-3

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet


 23. #-2
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Votova Negativ ama bloz fare

  Te Spitalet, Punsimi dhe Rrugt nuk sht prekur asgj. Ndrsa pr sa i prket Tritolimeve dhe hapjeve t grmadhave npr rrug tani q filloj sezoni Turistik i lumt Qeveris .
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 24. Anetart m posht kan falenderuar Wordless pr postimin:

  Azbi Kataraku (16-07-2014)

 25. #-1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,402

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Po prandaj kishim aq rezultate te dobeta ne provimet e matematikes, se injorantet nuk dine as sa dite ka nje vit

  Duke filluar qe nga Basha deri ke tellali i forumit Albo, nje vit qeverisje nuk dine ta llogarisin

  Ne kete periudhe qeverisje ka ndodhur forcimi i shtetit ligjor, cka eshte hallka me e rendesishme ne zinxhirin e premtimeve elektorale. Sundimi i ligjit do te jete garancia e vazhdimit drejt permbushjes se pretimeve.

  Mbetet shume me shume per tu bere por per sa kohe do te kemi nje opozite te tille mercenare koha dhe mandatet per ti arritur do te jene te pa limitueshme!
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 26. #0

  Pr: 23 qershor 2014: Qeveria e Rilindjes, nj vit n pushtet

  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  nuk je objektiv ti qyfyre

  kto objektivet e paanshem ja bon analizen qysh 30 ditshin e par (ktu e ke temen) e spo ja bojn tash mas ni viti.

  kto qysh mujin e pare than kjo qeveri deshtoj e ska per te zgjat as tre muj lol

  Oppssss! Pse s'tregon?
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •