Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 86
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  a dote pajtohet pdk dhe aleatet e ti qe te rrin ne opozit me vite tash kur edhe shpresa e fundit ju ka shu kur vetem partia e rada trajkoviqit i ka mbet dhe gabelet
  me kend dote bej kalicion kur dihet se akr nuk mundi te kaloj pragun e shpis ka lloj lloj propozime te flladiten ne parkun e turpit te pishat e nand gjuriqit te ura e ibrit

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe1
  Antarsuar
  19-06-2014
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  89
  Faleminderit
  3
  12 falenderime n 10 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Me vjen shume keq qe degjoj kaq shume percarje andej vetem per vetem ambicie per te qeverisur Kosoven. Nuk e kuptoj kur Hashimi pati me shume vota se te tjeret si mund te qeverisin te tjeret?

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga beni33 Lexo Postimin
  a dote pajtohet pdk dhe aleatet e ti qe te rrin ne opozit me vite tash kur edhe shpresa e fundit ju ka shu kur vetem partia e rada trajkoviqit i ka mbet dhe gabelet
  me kend dote bej kalicion kur dihet se akr nuk mundi te kaloj pragun e shpis ka lloj lloj propozime te flladiten ne parkun e turpit te pishat e nand gjuriqit te ura e ibrit
  PDK alet a ka popullin
  qe ja dha besimin dhe e qiti partin e pare ne Kosove

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga luleshtrydheCOM Lexo Postimin
  Me vjen shume keq qe degjoj kaq shume percarje andej vetem per vetem ambicie per te qeverisur Kosoven. Nuk e kuptoj kur Hashimi pati me shume vota se te tjeret si mund te qeverisin te tjeret?
  Sepse ne zgjedhje nuk votohen as qeveria dhe as kryesministri i ardhshem, por vetem deputetet e Parlamentit te ardhshem...
  Keta pastaj duhet te formojne koalicion te perbashket ne Parlament, nese nje parti (apo koalicion) se ka shumicen e nevojshme te deputeteve (ne Kosove minimalisht 61) per ta formuar qeverine dhe per ta zgjedhur Kryeministrin.
  Perndryshe, Kryeministri mund te mos jete fare anetare i Kuvendit apo i njeres nga partite qe kane marre pjese ne zgjedhje.

  I vetmi vend me sistem parlamentar te ngjashem me ate te Kosoves, i cili per disa vite pat ndryshur ligjin zgjedhor ne menyre qe Kryeministri dhe me kete edhe se paku nje parti qeverisese te zgjedhen direkt nga populli, ishte Izraeli. Kjo praktike u tregua e demshme (sidomos per partite e medha) dhe pas 9 vitesh, nga viti 2001 perseri u kthyen ne praktiken e rendomte te sistemeve parlamentare, ku Kryeminister zgjedhet ai qe i ka votat ne Parlament. A eshte i partise qe eshte votuar me se shumti apo jo s'ka rendesi, perderisa partia me e votuar nuk eshte e afte ti siguroje 61 vota ne Parlament, ndersa nje parti tjeter apo koalicion parlamentar po.

 5. #5
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Antarsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime n 133 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga luleshtrydheCOM Lexo Postimin
  Me vjen shume keq qe degjoj kaq shume percarje andej vetem per vetem ambicie per te qeverisur Kosoven. Nuk e kuptoj kur Hashimi pati me shume vota se te tjeret si mund te qeverisin te tjeret?
  ......hashimin e votuan kriminelet dhe analfabetet qe mendojn se gjithe kosova eshte kunder drenices, si dhe blerjet e votave per nje cobe buke (10 vota 20). Asnje njeri normal qe ja do te miren vendit nuk e ka votuar dhe nuk e voton nje kriminel dhe nje qeveri si kjo e hashim thaqit.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime n 8 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga prishtina75 Lexo Postimin
  ......hashimin e votuan kriminelet dhe analfabetet qe mendojn se gjithe kosova eshte kunder drenices, si dhe blerjet e votave per nje cobe buke (10 vota 20). Asnje njeri normal qe ja do te miren vendit nuk e ka votuar dhe nuk e voton nje kriminel dhe nje qeveri si kjo e hashim thaqit.
  Sipas jush te gjithe ata qe votuan PDK jan kriminela , analfabet ? Kjo I bie qe 90 % e Drenices jan kriminela ,45 % e Mitrovices , mbi 30 % e Prizrenit , Vushtrrise , Podujeves ....ju jo qe jeni kunder Drenices po ju keni urrejtje ndaj Drenices siq kishte serbia me zagart e saje te cilet sot jan ne vFERR !

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime n 202 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Kimete Berisha

  Qe, n dor t kujt ka ra Ramush Haradinaj...

  Presidentja Jahjaga e autorizoi Gjykatn Kushtetuese t Enver Hasanit q ta 'mandatoj' qeverin e re, meqense Presidentja ende nuk i ka t qarta kompetencat e saj, t shkruara shqip n Kushtetut.
  Fatlume si sht, Presidenten me automatizm e prkrahu Ambasadorja Amerikane q ta largoj nga vetja prgjegjsin, e t'ia l fajin mkatarit Enver Hasani.

  Po Enver Hasani nuk sht n gjendje ta gjykoj objektivisht kt situat, meqense sht n pyetje 'armiku' i tij Ramush Haradinaj, normal q aty vijn n shprehje emocionet, e s'mund t ket vendim t drejt.

  Pra, Enver Hasani ka konflikt interesi kur bhet fjal pr Ramush Haradinajn, t cilin e ka apostrofuar gjat prpilimit t disa mesazheve prdhunuese, sadiste dhe perverse, dedikuar profesor Shemsi Reics, i cili m 25.12.2008 kt dit t kobshme pr t guxoi dhe e botoi nj shkrim kundr Enver Hasanit me titull Rraskapitja e Universitetit Publik.

  Enveri, i nervozuar q Reica e prdori cilsorin i rraskapitur pr UP-n q e sundonte vet, ndrmori nj ofenziv t fuqishme telefonike dhe e sulmoi Shemsiun me dhjetra sms, duke ia lejuar vetes q t prdor e keqprdor edhe emrin e Ramush Haradinajt, tash i nominuar pr Kryeministr nga blloku opozitar.

  'Shemsi lopa, si je me disponimKallxoj babs si *** i madh q je kur don me doktorrue. Nashta po ma kupton GUHEN shqipe se nuk po muj me fol gjith si intelektualt e qiftit tan (gati kesh kah tham me t qty, po nuk jam si ti peder se ma kishe dasht me te qQi nuk merr vesh, thuej Ramush Haradinit e na pushit at senin dyve prnjher q mos me u lodh ti. Qi nuk don Ramushi, i thojna Blerim Shals me na nimue.

  Me ti marr kto sms, profesori Shemsi Reica i lemeritur e lajmron rastin n polici, ngre padi private ndaj Enverit, po Enveri ishte msuar me padi. Gjykata komunale e Prishtins kish vendosur kundr tij n rastin Paca, ndrsa Gjykata e Qarkut kish vendosur kundr tij n rastin Aliu. Enver Hasani ishte akuzuar pr keqprdorim t detyrs zyrtare dhe pr falsifikim t dokumenteve zyrtare.

  Pasi q e kupton se Reica ka ngre padi private kundr tij (5.Mars 2009), Enveri trbohet n ekstrem, dhe ndrmerr sms-ofensivn prfundimtare kundr tij.

  Edhe n ofensivn e dyt Enver Hasani asnjher nuk e heq jashtqitjen nga goja!
  I shkruan:
  Lop, a paske ba padi a? Qyqan i ***** je. I tille kije me qene tan jeten. Ama kije me hup gjyqin e masandej kije me vazhdu me pushit k tem, te Ramushit dhe te Blerim Shales. Kije me marr vesh sa i fort asht Baba ne kete shoqni. Kam me ti pi dhambet.
  Ti nuk ke pas kundershtar ma te fort. Je mesue me pishpirika more ***, kam me ta q* nanen more ***. I vogel je ti per Baben. Ne anderr ke me me pa po ta jap besen more injorant muti .

  P.S. Enver Hasani e ka Gjykatn Kushtetuese si OJQ t veten, dhe Ramushit do t'i tregoj edhe njher se kush sht 'baba' n kt vend!


  P.S nuk besoj qe edhe rrugaci me i zakonshem te kete fjalor me te "pasur" me banalitete se shoku i Hashimit ,kryetari i Gjykates Kushtetuese Enver Hasani
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs
  Gjermania shuan shpresat e opozits

  Njri prej njerzve kryesor t kancelares gjermane, Angela Merkelit, Andreas Schockenhoff, sht takuar sot me lidert e partive politike, ku ka biseduar pr zhvillimet aktuale n vend. Ai i ka krkuar prerazi Isa Mustafs dhe Ramush Haradinaj se dialogu me Serbin duhet t vazhdoi dhe po ashtu duhet t implementohen dhe t zbatohen marrveshjet e arritura deri m tani me Serbin.

  Ne krkojmq t vazhdoj dialogu, implementimi dhe zbatimi i marrveshjeve me Serbin, ka thn i drguari i Merkelit, Schockenhoff.

  Me kt deklarim t gjermanit, bie posht ambicia e Lvizjet Vetvendosje q ti bashkohet qeveris, nse lidert e partive tjera heqin dor nga dialogu me Serbin.

  LDK-AAK-NISMA kan shpresuar se prapa do t ken Lvizjen Vetvendosje, por si duket gjerat nuk do t shkojn sipas parashikimeve t tyre.

  Po jo vetm kaq, opozita tani bri t ditur se prapa saj nuk qndrojn as partit minoritare, pasi q lidert n takim krkuan nga Gjermania ndihm pr ti bindur pakicat pr tu br pjes e koalicionit pr formimin e Qeveris.

  Me kt konstatohet se blloku opozitar nuk e ka prapa as Lvizjen Vetvendosje e as minoritetet, pa t cilat nuk mund t formohet as qeveria e re.

  I deleguari i Merkelit sot ka pasur takim edhe me kryeministrin e vendit Hashim Thai me t cilin ka biseduar pr t ardhmen e Kosovs.

  Burimet e publiku.net brenda takimit kan thn se gjermant kan krkuar nga kryeministri nj Qeveri me stabilitet t lart e cila do t ishte prgjegjse n vendimmarrje dhe ku pakicat do t ndiheshin rehat.

  Me vizitn e Andreas Schockenhoff n Kosov sht fuqizuar raporti ndrmjet Kosovs dhe Gjermanis. Kjo e fundit para pak dit i ka drguar ftes kryeministrit Hashim Thai q ta vizitoj Berlinin pr nj takim t nivelit t lart q do t mbahet n muajin gusht.

  Duket hapur q gjermant e duan qeverin e ardhshme me mbshteteje t gjer t vendimarrjes kur kihet parasush se viti q po vjen sht viti q nuk mund tI prmbush detyrimet dhe prgjegjsit institucionale kushtutuese pa nj konsensues t gjer. Ndonse nuk u tha hapur, Lidhja Demokratike e Kosovs tashm e ka marr kshilln pr t mos hyr n avantura t njerzve q ende jetojn dhe veprojn me standarde t rrethanave t njerzve t mbyllur dhe pa mbshtetje demokratike pr t dejtuar procese me pesh shtetrore t vendit.

 9. #9
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Antarsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime n 133 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Drenica 97 Lexo Postimin
  Sipas jush te gjithe ata qe votuan PDK jan kriminela , analfabet ? Kjo I bie qe 90 % e Drenices jan kriminela ,45 % e Mitrovices , mbi 30 % e Prizrenit , Vushtrrise , Podujeves ....ju jo qe jeni kunder Drenices po ju keni urrejtje ndaj Drenices siq kishte serbia me zagart e saje te cilet sot jan ne vFERR !
  .....te gjithe shqiptaret e duan drenicen e Adem Jasharit, dhe jo ate te hashim pash toptanit, nuk keni turp te perkrahni nje grup kriminelesh dhe te ia ktheni shpinen familjes Jashari.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime n 8 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga prishtina75 Lexo Postimin
  .....te gjithe shqiptaret e duan drenicen e Adem Jasharit, dhe jo ate te hashim pash toptanit, nuk keni turp te perkrahni nje grup kriminelesh dhe te ia ktheni shpinen familjes Jashari.
  Drenica eshte e atyre qe jetoin aty ,90% e Drenices e perkrahin Hashim Thacin e me pak se 5 % jan me ata qe e perkrahin nismen........keto familjet Jashari , Rugova , Haradinaj jan shenderru ne .....

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Drenica 97 Lexo Postimin
  Drenica eshte e atyre qe jetoin aty ,90% e Drenices e perkrahin Hashim Thacin e me pak se 5 % jan me ata qe e perkrahin nismen........keto familjet Jashari , Rugova , Haradinaj jan shenderru ne .....
  90% e votuesve drenicas nuk votojne vete...
  Ne te gjitha pjeset e Kosoves votimi familjar, klanor dhe provincial eshte mjaft i shprehur, por ne Drenice ne menyre teper ekstreme, e ngjashme me ate te diktaturave komuniste. Pse eshte keshtu, eshte ceshtje pak e komplikuar, por jo e pashpjegueshme.

 12. #12
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Antarsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime n 133 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Drenica 97 Lexo Postimin
  Drenica eshte e atyre qe jetoin aty ,90% e Drenices e perkrahin Hashim Thacin e me pak se 5 % jan me ata qe e perkrahin nismen........keto familjet Jashari , Rugova , Haradinaj jan shenderru ne .....
  ......nuk arrihet askund me politike lokaliste, ju me vetedije te plote e mbroni hashimin vetem se eshte nga drenica pa marre parasyshe a bene gabime a jo,. Jam shume i sigurt qe po ti bente dikush tjeter tradhetite dhe demet qe i beri kosoves hashimi, kosova moti ishte djegur nga ju.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime n 8 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  90% e votuesve drenicas nuk votojne vete...
  Ne te gjitha pjeset e Kosoves votimi familjar, klanor dhe provincial eshte mjaft i shprehur, por ne Drenice ne menyre teper ekstreme, e ngjashme me ate te diktaturave komuniste. Pse eshte keshtu, eshte ceshtje pak e komplikuar, por jo e pashpjegueshme.
  Kishte familje , klane , fise edhe te partive tjera po nuk ju dhezi ne Drenice , pyeti jakup krasniqin , rexhep selimin me shoke sa vota I moren ?

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime n 8 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga prishtina75 Lexo Postimin
  ......nuk arrihet askund me politike lokaliste, ju me vetedije te plote e mbroni hashimin vetem se eshte nga drenica pa marre parasyshe a bene gabime a jo,. Jam shume i sigurt qe po ti bente dikush tjeter tradhetite dhe demet qe i beri kosoves hashimi, kosova moti ishte djegur nga ju.
  Nuk ke asnje fakt per vote lokaliste ne Drenice , nuk ka asnje zone tjeter ku kandidat nga komuna tjera marrin vota me shume se ne Drenice. Po te ishin lokalista Drenica do ti votonin edhe jakupin e rexhepin .....
  Ju nuk doni mi pranu qe partit tjera nuk kan asnje oferte perveq : anti hashim , anti pdk , anti Drenice .....

 15. #15
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs
  Doris Pack: Kosovs i duhet koalicion i madh PDK - LDK
  21:09 / E premte, 20 Qershor 2014


  Mendoj se n situatn n t ciln ndodhet tani Kosova, koalicioni LDK - PDK do t ishte zgjidhja m e mir pr Kosovn. Kshtu tha n nj intervist ekskluzive pr Radio Kosovn eurodeputetja gjermane dhe mikja e madhe e Kosovs Doris Pack. Ajo sht shprehur shum e brengosur pr hyrjen e LDK-s n koalicion me zotin Haradinaj dhe Albin Kurtin..

  Radio Kosova: Zonja Pack si e vlersoni procesin zgjedhor t 8 qershorit?

  Doris Pack. T gjitha informacionet q kam marr jan tejet pozitive pr zgjedhjet e 8 qershorit. Ato kaluan t rregullta. Ksaj radhe nuk ka as nj vrejte dhe si e dini askush nuk ka thn as qoft edhe nj fjal t keqe pr zgjedhjet. Pra, mendimi im sht se ato u zhvilluan dhe u mbajtn n mnyr shum korrekte.

  Radio Kosova: Partia e kryeministrit Hashim Thai doli fituese e zgjedhjeve, por ai nuk e ka shumicn e votave pr t formuar qeverin. N ann tjetr, katr parti jan br bashk pr ti pamundsuar formimin qeveris zotit Thai. LDK e drejtuar nga Isa Mustafa, AAK nga zoti Haradinaj, Vetvendosje nga Albin Kurti dhe Nisma nga zoti Fatmir Limaj kan propozuar pr mandatar zotin Ramush Haradinaj. Cili sht komenti juaj?

  Doris Pack: Nuk m ka gzuar kjo gj, sepse zoti Haradinaj nuk i ka fituar kto zgjedhje. Nuk sht as fituesi i dyt. Mendoj se ka zgjidhje m t mir. sht e natyrshme q nj parti, e cila fiton zgjedhjet, por nuk ka shumicn, t krkoj nj partner koalicioni dhe ta farkoj at. Kshtu ishte e detyruar edhe Angala Merkel. M t njjtin problem tani po ballafaqohet edhe Kosova dhe kjo sht e natyrshme n t gjitha demokracit. Prandaj, sht legjitime nse disa parti mblidhen rreth nj koalicioni pr t themeluar nj qeveri t re. Un nuk kam as dyshimin m t vogl t legjitimiteti q ka nj iniciativ e till. Por, pyetja shtrohet: a sht zoti Haradinaj ai q duhet t nominohej pr kryeministr?! Pyetja tjetr sht: nse partia ime si motr Lidhja Demokratike e Kosovs, po lidh koalicion me parti q duan kthimin e Kosovs prapa. Kt e them kur kujtoj programin e Vetvendosjes dhe Albin Kuritit, i cili nuk dshiron prmirsimin e marrdhnieve me fqinjt dhe prparimin e marrdhnieve fqinjsore me Serbin. T paktn kshtu e ka thn vet disa her zoti Kurti. Prve ksaj VV sht nj parti q krkon krijimin e Shqipris s Madhe. Prandaj, mendoj se partia e Ibrahim Rugovs nuk do t duhej t ishte n nj koalicion me nj parti t till dhe nuk mund ta marr me mend se mund t mbshtes dika t till. Pr m tepr, jam e brengosur se nj lidhja e till midis ktyre partive dhe as personi i nominuar pr kryeministr nuk jan ato q tani i duhen Kosovs.

  Radio Kosova: A sht kjo arsyeja q ju e paralajmruat sot zotin Mustafa prmes nj postimi n llogarin tuaj n Tweeter?

  Doris Pack: Un nuk kam paralajmruar asknd, un kam shprehur brengen time. Un brengosem pr Kosovn. Ne duam njerz n qeveri q punojn pr t ardhmen e Kosovs. E konsideroj shum t drejt synimin e zotit Mustafa q me kto parti t rrzoj zotin Thaci dhe partin e tij PDK, por n nj rast t till do t duhej LDK t nominonte kryeministrin, pasi ajo sht partia e dyt. N nj rast t till do t kisha mirkuptim dhe nuk do kisha asgj kundr. Brenga ime sht se LDK lidh koalicion me parti q kan qllime t cilat nuk do t duhej ti kishin.

  Radio Kosova: Mund t paramendoni nj koalicion t madh midis LDK-s dhe PDK-s ashtu si sht n Gjermani midis dy parive m t mdha?

  Doris Pack: Mendoj se n situatn n t ciln tani ndodhet Kosova kjo do t ishte zgjidhja m e mir. Ky sht vetm mindimi im dhe nuk i jap vetit t drejt t jap kshilla nga Gjermania. Ky koalicion i LDK-s tani me parti q dshiron krejt dika tjetr n kundrshtim me qndrimin e Bashkimit Evropian, mendoj se nuk do ta bj Kosovn t lumtur.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  PDK alet a ka popullin
  qe ja dha besimin dhe e qiti partin e pare ne Kosove
  mir un pajtohem se po pulli e votoj por edhe opozita ajan te popullit at her nje pjes e popullit esht bashku qe esht shumic a poj bjen keshtu nse bashkohen kto vota pdk del e dyta edhe diqka nse hashimi ka mundesi me formu qeverin lete formon po numrat si ka njejt edhe hashimi kishte kaulicion me 10 parti apo esht normale tash opozita esht bashku

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Drenica 97 Lexo Postimin
  Nuk ke asnje fakt per vote lokaliste ne Drenice , nuk ka asnje zone tjeter ku kandidat nga komuna tjera marrin vota me shume se ne Drenice. Po te ishin lokalista Drenica do ti votonin edhe jakupin e rexhepin .....
  Ju nuk doni mi pranu qe partit tjera nuk kan asnje oferte perveq : anti hashim , anti pdk , anti Drenice .....
  per me marr vot ne drenic duhet me kan i shikut ose militant i hashimit ne drenica esht ras sugineris ata qe thoj se partit tjera jan anti drenic esht nje prapagand e kulluar ket e ben veq hashim thaqi ne tubime tuke ju then se krejt jan anti drenic turp

 18. #18
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Antarsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime n 133 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Drenica 97 Lexo Postimin
  Nuk ke asnje fakt per vote lokaliste ne Drenice , nuk ka asnje zone tjeter ku kandidat nga komuna tjera marrin vota me shume se ne Drenice. Po te ishin lokalista Drenica do ti votonin edhe jakupin e rexhepin .....
  Ju nuk doni mi pranu qe partit tjera nuk kan asnje oferte perveq : anti hashim , anti pdk , anti Drenice .....
  .....e vetmja gje qe ne jemi anti, eshte krimi dhe se kjo qeveri e ka deshmuar qe eshte kryekput mega krim mega tradheti dhe pro serbi, OK?

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime n 8 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga prishtina75 Lexo Postimin
  .....e vetmja gje qe ne jemi anti, eshte krimi dhe se kjo qeveri e ka deshmuar qe eshte kryekput mega krim mega tradheti dhe pro serbi, OK?

  Mjer Kosova kush po e luan rolin e patriotve albini , ilir deda , yll hoxha , veton surroi , halil matoshi -------------- !

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  117 falenderime n 86 postime

  Pr: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partis Demokratike t Kosovs

  Citim Postuar m par nga Drenica 97 Lexo Postimin
  Sipas jush te gjithe ata qe votuan PDK jan kriminela ,
  analfabet ? Kjo I bie qe 90 % e Drenices jan kriminela ,45 % e Mitrovices , mbi 30 % e Prizrenit , Vushtrrise , Podujeves ....ju jo qe jeni kunder Drenices po ju keni urrejtje ndaj Drenices siq kishte serbia me zagart e saje te cilet sot jan ne vFERR !
  Po de. Ne Drenice, dhe jo vetem ne Drenice po te gjithe votuesit e PDK-se ose jane kriminela ose jane analfabete. Kete e kane thene joanalfabetet ama.

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •