Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Pėr: A mundet Joga te djege me shume kalori se vrapi?

    Joga eshte e mire per pleqte dhe ata qe duan te shpetojne nga vetvrasja duke u relaksuar. Nje tjeter ide lindore duhet thene.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-06-2014
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    14

    Pėr: A mundet Joga te djege me shume kalori se vrapi?

    Exactly! Secili perpiqet te imponoje mendimin e vet.

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-06-2014
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    14

    Pėr: A mundet Joga te djege me shume kalori se vrapi?

    Kjo qe thua eshte absurde sepse ne gjithe boten Joga po perdoret me shume dhe gjithmone e me shume nga te rinjte. Madje nuk ka me as diferencime gjinore.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-06-2014
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    14

    Pėr: A mundet Joga te djege me shume kalori se vrapi?

    hey xfiles me thene te drejten kam filluar te ndjek ketu ne youtube https://www.youtube.com/user/yogatic/videos
    dhe me thene te drejten jane shume relaksuese.

    Nga sa une po e perdor, shikoj qe muskujt relaksohen se duke ndenjur ulur ne zyre gjithe diten, muskujt edhe transformohen dhe ndryshojne formen, dhe ushtrimet me kane ndihmuar ti mbaj nen kontroll. Pastaj kam pershtypjen qe duke i bere sa me shpesh muskujt zgjaten dhe automatikisht punojne edhe ne thellesi te tyre jo vetem ne siperfaqe. Per skeptiket qe ta dine, nese muskuli gjate nje levizje te caktuar rutine ve ne levizje te gjithe pjeset perberese edhe ne siperfaqe edhe ne thellesi ben qe nga kjo levizje, ky aktivitet te shkrije dhjemin perreth muskulit, kjo si rrjedhoje sjell dobesimin.
    Deri tani une jam tek faza e levizjes pa problem dhe pa lodhje te muskujve.

    Hope it helped!
    https://www.youtube.com/user/yogatic/videos

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-09-2022
    Postime
    8

    Pėr: A mundet Joga te djege me shume kalori se vrapi?

    Nėse qėllimi juaj pėrfundimtar ėshtė tė humbni peshė, ju rekomandoj tė vraponi. Vrapimi ėshtė mė i favorshėm pėr humbjen e peshės. Pėr shkak se vrapimi mund tė djegė mė shumė yndyrė, ėshtė njė lloj ushtrimi aerobik. Pėrqindja funksionale e yndyrės ėshtė gjithashtu relativisht e madhe nė krahasim me jogėn, e cila mund tė djegė yndyrėn mė shpejt. Dhe duke bėrė punė tė jashtme, ėshtė e lehtė tė bėsh mė shumė punė sesa vrapimi, i cili mund tė konsumojė mė shumė kalori nga trupi i njeriut. Pra, vrapimi ėshtė mė i favorshėm pėr humbjen e peshės, por pas vrapimit, mund tė bėni pak joga. Mund tė relaksojė, shtrijė dhe lehtėsojė muskujt.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •