Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 22
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Si mund te shkoj ne Canada ?

  Falemners prej jush

 2. #2
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Ke disa tema ne kete forum te hapura mbi emigrimin ne Kanada. Mund t'i lexosh ne lidhjet e meposhtme:


  http://www.forumishqiptar.com/thread...rimi+ne+kanada

  http://www.forumishqiptar.com/thread...rimi+ne+kanada

  http://www.forumishqiptar.com/thread...rimi+ne+kanada

  http://www.forumishqiptar.com/thread...rimi+ne+Kanada

  http://www.forumishqiptar.com/thread...rimi+ne+Kanada

  http://www.forumishqiptar.com/thread...rimi+ne+kanada


  Ka shume tema te tjera po besoj keto qe po jap si lidhje jane mese te mjaftueshme per te krijuar nje ide. Do perqendrohesha me shume ne dy lidhjet e para. Ato permbajne dhe informacionin me te zgjeruar per pyetjen tende.

 3. #3
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  E para duhet te kesh zgjedhur vendin ku do te shkosh , pasi cdo qytet varet nga provinca ne te cilen ndodhet , dhe cdo province, pavaresisht se thuhet se Emigracioni eshte nje ne te gjithe Kanadane, ka ndryshime qe here here jane ne favor apo disfavor te emigrantit.

  Duhet te dish ne c'fushe do ta gjeshe veten per te bere nje kerkim me te shendoshe ne ndihmen e shpernguljes dhe rehatimit sa me te shpejte

  Temat qe ka sjelle Darius me siper mund te te vinin ne ndihme, por mesa pash une jane hapur shume kohe perpara dhe kohe pas kohe gjerat ndryshojne ne vartesi te politikes se partise qe eshte ne pushtet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sorkadhe_Kelcyre : 26-05-2014 mė 10:51
  What goes around---comes around

 4. #4
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Une kerkova nje menyre te shpejte me cash ne dore me i hyp avionit e drejt e nKanada se atje kam njerz qe mpresin. Prap se prap faleminerit

 5. #5
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Unlimited une personalisht kam shume vite qe jam nenshtetas kanadez dhe si rrjedhoje skam patur me interes te ndiqja zhvillimet mbi emigracionin apo menyrat sesi mund te vihet ne Kanada. Pra informacioni qe po jap mund te mos jete i sakte por kam degjuar qe e ardhura ne menyre klandestine ne Canada nuk te sjell perfitimin qe te ka sjelle me pare. Tani shteti kanadez nuk te fut fare brenda territorit po te mban disi te izoluar ne aeroport dhe te mbyll procesin brenda nje kohe rekord. Kjo do te thote ose te pranon te futesh ne Canada e me pas te fillosh proceduren per te marre dokumentat, ose te kthen mbrapsht. Gje qe me pare se bente. Di qe ka patur nje fluks relativisht te madh nga Greqia kur filloi kriza ekonomike dhe midis shume grekeve qe erdhen kishte dhe shqiptare me nenshtetesi greke. Po grekeve ju lejohet ardhja pa vize dhe punesimi i perkohshem, plus qe komuniteti grek eshte goxha i madh dhe relativisht i fuqishem keshtuqe ata kane se ku te perplasen. Qe mos dal nga tema, une do te keshilloja qe me pare te merrje vesh nese vjen ne Canada ilegalisht, a ke mundesi te futesh ne territorin kanadez po u dorezove ne aeroport (gje qe te lehteson marrjen e dokumentave pasi vleresohet si ndershmeri nga ana jote) apo mund te futesh ilegalisht me pasaporte tjeter e me pas te fillosh proceduren...Pra interesohu me pare te mesosh keto gjera. Pastaj kerko mundesine per te ardhur. Nese informacioni qe merr eshte ai qe te intereson atehere po dite nje gjuhe te huaj bli nje pasaporte dhe merre guximin te vish vete. Po te shikosh se cfare fytyrash kane ardhur ketu me pasaporta te huaja te vjen deshira te qash. lol

 6. #6
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  ok Darius flm per keshillen. A din kush se ku mund ta gjej pashaporten per te ikur ne Kanada dhe sa shkon si cmim ? flm

 7. #7
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Kjo qe kerkon eshte dicka qe nuk mund dhe as duhet te diskutohet ne nje forum. Mos harro, falsifikimi i nje pasaporte eshte dicka e jashteligjshme dhe e denueshme. Disa gjera mundohu t'i mbash private.

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Darius pėr postimin:

  Sorkadhe_Kelcyre (30-05-2014)

 9. #8
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Me bo me e majt privat nuk mundem me e gjet dikend qe mund te me mbaroje pune. Une pse pash qe kishin kerku edhe te tjere thash po e provoj edhe une se ndoshta dikush me kontakton privat.
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 10. #9
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Po ndonje shoqat a ka ?
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 11. #10
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Shoqata bashkesia Shqiptaro-Kanadeze

  http://albcan.ca/alb/
  What goes around---comes around

 12. #11
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Me Aeroplan, se me Anije zgjat ca si shumė !!

  Unlimited, kot lodhesh dhe shpreson ndihmė nga forumistėt pėr kėtė ēėshtje, mė mirė bėj njė xhiro andej nga kafenet pranė us embasyy. Njė shoku im aty e gjeti sekserin dhe ka dy vjet qė ndodhet nė USA .. e po gjete mėnėrė pėr tė vajtur nė USA, imagjino sa vl ėshtė pėr tė ikur nė Canada Hajde suksese miku im dhe paē fat !!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 13. #12
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Kallxomni ju mu qysh me ardhe te nje pune e mire ne Canada se me shku nuk po asht edhe problem.?

 14. #13
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Paske pretendime ti lexues !
  Pune te mire thote, ...haha
  Feelings change - memories don't.

 15. #14
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Jo vetem ajo. Shiko dhe si e kerkon, sikur ja ke per borxh. Po drunj mbeten keta njerez.

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Darius pėr postimin:

  Sorkadhe_Kelcyre (30-05-2014)

 17. #15
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Shoqata bashkesia Shqiptaro-Kanadeze

  http://albcan.ca/alb/
  Jo bre du shoqat qe meret me dergim te njerzve per gjoja specializime etjer
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 18. #16
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Kallxomni ju mu qysh me ardhe te nje pune e mire ne Canada se me shku nuk po asht edhe problem.?
  Punen e mire ta gjej une sa te shkojm ne Kanada, ti veq tregom se qysh muj me shku. Ne do hajde me mu
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 19. #17
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Jam tu prit une, ne hall jam e ju bani si t'doni
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 20. #18
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Paske pretendime ti lexues !
  Pune te mire thote, ...haha
  Po he nuk kerkoj pune me post te lart, ja psh te kem nje kompjuter nje zyre dhe nje page mesatare 3 mij e 200 dollar ne muaj :P

 21. #19
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  200 dollar dita ta gjej une, po ti mduket as qe ja ke haberin me nis ken anej
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 22. #20
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  Nuk doni me pa ken tu bo hajer ju pranej nuk ma gjeni mundsin me hik
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •