Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 22 prej 22
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-12-2014
  Vendndodhja
  FRANCE
  Postime
  152
  Faleminderit
  7
  7 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  pershendetje darius. Quhem krenar . jam 22 vjet dhe jam nga shqiperia. kam 4 muaj qe ndodhem ne france ku bej studimet e mia te larta per finance kontabilitet ketu mirepo per disa arsye qe per momentin nuk dua ti shpjegoj kam vertet shum deshire qe te shkoj ne kanada ... dua thjesht te gjej nje menyre per te shkuar pasi per si jan gjerat atje i kam lexuar vet ne faqet zyrtare te qeverise kanadeze dhe sepse kam bere dy takime tek ambasada kanadeze ne paris pasi kam njohuri shume te mira te gjuhes frenge dhe angleze po ashtu.. Ne shqiperi kam mbaruar gjimnazin me mesatare 9.7 kam ber dhe dy vjet universitet pastaj fitova te drejten per te ardhur ketu mirepo vertet kam nevoje te gjej nje menyre per te fituar te drejten per te shkuar atje ( qofte edhe ilegalisht)..

  e them kete pasi nga takimi i fundit qe kisha te nje zyre vizash ne paris per te marre nje vize si student ishte e nevojshme me pare te pranoheshe nga nje shkolle kanadeze ku duhej te paguaje rreth 10 a 15 000 dollare dhe te jepje prova qe kishe mundesi te mjaftueshme per te perballuar kete udhetim pra per jetese ne kanada qe quebec pershembull e kishte 12 000 dollare per nje vit..
  ^pRA ME PAK FJALE KJO ESHTE E PAMUNDUR PER MUA;; nese mund te kesh nje pergjigje apo nese mund te me ndihmosh te lutem me shkruaj ne adresen time te e mailit : krenaralushllaru@yahoo.fr FALEMINDERIT

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-01-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Si mund te shkoj ne Canada ?

  So mind te shkoj ne Zealanden e re me jepni NJE shpjegim ju lutem

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •