Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Shkenctari serb pr trmetet n Shqipri: I shkakton programi amerikan HAARP

  Shkaktoi debat nj shkenctar serb, i quajtur Velimir Abramovi, i cili deklaroi pak dit m par se n ditt n vazhdim pritet q t ket trmete, pasi sht fikur sistemi amerikan HAARP.

  Sot sht fikur sistemi HAARP, ndaj prisni trmete, tha ai pr nj radio m 19 maj.

  Emri: 86831.jpg

Shikime: 972

Madhsia: 25.6 KB

  Agjencia maqedonase MINA thot se ai i ka paraprir trmeteve n Shqipri, por ka parashikuar edhe se do ket edhe t tjer.

  Abramovi ka akuzuar po ashtu se sistemi HAARP ka shkaktuar edhe prmbytjet n Serbi. Sipas tij, gjith ai shi nuk u shoqrua nga nj rrufe e vetme.

  Dukej sikur qielli u hap dhe nisi t binte uji i detit. Nuk ishin pika shiu t zakonshme, tha ai, duke drejtuar gishtin nga programi amerikan, HAARP.

  Por far sht High Frequency Active Auroral Research Program, ose HAARP?

  Bhet fjal pr nj program krkimore jonosferik mes flots dhe forcave ajrore amerikane, n bashkpunim me Universitetin e Alasks dhe Agjencis pr Krkime t Avancuara n Fushn e Mbrojtjes. Qllimi sht q t analizohet jonosfera dhe t zhvillohet teknologjia e nevojshme pr t prmirsuar sistemin e komunikimit dhe mbikqyrjes.

  Por programi sht n qendr t shum teorive konspirative, q pretendojn se sht n gjendje q t modifikoj motin, t fik satelitt dhe t kontrolloj mendjen e njerzve. Disa thon se ai prdoret si arm ndaj terroristve.

  Prkrahsit e ktyre teorive thon se programi shkakton trmet, thatsira, stuhi, prmbytje dhe smundje si Sindroma e Lufts s Gjirit apo Sindroma e Lodhjes Kronike.

  (d.b/
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Shkenctari serb pr trmetet n Shqipri: I shkakton programi amerikan HAARP

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Shkaktoi debat nj shkenctar serb, i quajtur Velimir Abramovi, i cili deklaroi pak dit m par se n ditt n vazhdim pritet q t ket trmete, pasi sht fikur sistemi amerikan HAARP.

  “Sot sht fikur sistemi HAARP, ndaj prisni trmete,” tha ai pr nj radio m 19 maj.

  Emri: 86831.jpg

Shikime: 972

Madhsia: 25.6 KB

  Agjencia maqedonase MINA thot se ai i ka paraprir trmeteve n Shqipri, por ka parashikuar edhe se do ket edhe t tjer.

  Abramovi ka akuzuar po ashtu se sistemi HAARP ka shkaktuar edhe prmbytjet n Serbi. Sipas tij, gjith ai shi nuk u shoqrua nga nj rrufe e vetme.

  “Dukej sikur qielli u hap dhe nisi t binte uji i detit. Nuk ishin pika shiu t zakonshme,” tha ai, duke drejtuar gishtin nga programi amerikan, HAARP.


  Por far sht High Frequency Active Auroral Research Program, ose HAARP?

  Bhet fjal pr nj program krkimore jonosferik mes flots dhe forcave ajrore amerikane, n bashkpunim me Universitetin e Alasks dhe Agjencis pr Krkime t Avancuara n Fushn e Mbrojtjes. Qllimi sht q t analizohet jonosfera dhe t zhvillohet teknologjia e nevojshme pr t prmirsuar sistemin e komunikimit dhe mbikqyrjes.

  Por programi sht n qendr t shum teorive konspirative, q pretendojn se sht n gjendje q t modifikoj motin, t fik satelitt dhe t kontrolloj mendjen e njerzve. Disa thon se ai prdoret si arm ndaj terroristve.

  Prkrahsit e ktyre teorive thon se programi shkakton trmet, thatsira, stuhi, prmbytje dhe smundje si Sindroma e Lufts s Gjirit apo Sindroma e Lodhjes Kronike.

  (d.b/
  Pse pikerisht ne Serbi dhe ne kete kohe, e jo p.sh. ne Rusi...!?
  Apo ndoshta Putini dhe poliika e tij aktuale jane gjithashtu te ndikuara nga HAARP.

  Pse ne Shqiperi!?
  Pse saktesisht ketu:
  "epiqendra e trmetit ka qen 43 km n jug t Tiran, 30 km n verilindje t Fierit dhe 5 km n Lindje t Lushnjes, me nj thellsi prej 10 km."

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Shkenctari serb pr trmetet n Shqipri: I shkakton programi amerikan HAARP

  Ndonese baltovinen dhe lageshtiren e bezdishme, edhe ate kulturore, e shkaktojne predatoret qe ndihmuan themelet e Rusise, termetet nga u shkaktokan nga benjaminet e Alieneve dhe lodrat e tyre.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •