Stilisti dhe grimieri i Kim Kardashian, njė shqiptar - FOTO

Emri:  86930.jpg

Shikime: 5116

Madhėsia:  28.5 KB

Stilisti dhe grimieri i Kim Kardashian, njė shqiptar - FOTOKim Kardashian sot ėshtė njėra ndėr femrat, bukuroshet mė tė pėrfolura nė showbizin ndėrkombėtar. Mirėpo, njėri ndėr ata qė ka meritė pėr dukjen e Kim ėshtė grimieri shqiptar Marian Dedivanaj, stilist i njohur nė SHBA. Ndonėse mediat flasin se ai ėshtė me origjinė malazeze, kjo ėshtė hedhur poshtė nga vetė stilisti, i cili ka pohuar se ėshtė shqiptar.

Marian Dedivanaj: Kim ėshtė njė kliente e ėndrrave tė mia
Kim dhe Kanye West po bėhen gati pėr ditėn e martesės qė do tė mbahet mė 24 maj. Ēifti ėshtė i gatshėm pėr martesė, ē’ka ju ka mbetur vetėm pėrgatitja e Kim-it pėr nusėri. Por as ketė ajo se ka problem dhe e ka zgjidhur, ēka pėr kėtė dukje Kim Kardashian i ka besuar shqiptarit nga Mali i Zi stilistit tė njohur nė Amerikė z. Marian Dedivanaj.

Pėr stilistin dhe grimierin e njohur Dedivanaj ėshtė njė kėnaqėsi e madhe dhe privilegj i veēantė tė punosh me Kim. “Padyshim ėshtė kėnaqėsi e madhe por edhe privilegj dhe respekt pėr profesionin tim tė bashkėpunoj, pėrkujdesem pėr dukjen, bukurinė e njė bukuroshe me renome botėrore siē ėshtė Kim Kardashian. Unė punojė me Kim qė prej 6 vitesh. Ajo ėshtė e rėndėsishme pėr mua. Unė respektoj atė shumė. Ajo ėshtė njė klient i ėndrrave tė mia dhe njė femėr e bukur ashtu siē e vlerėson edhe opinioni i gjerė botėror.

Me Kardashian gjatė punės dhe kohėve tė lira flasim pėr gjithēka. Meqė punojmė sė bashku, ajo e di shumė mirė se unė jam shqiptar. Ajo ėshtė kureshtare tė dijė pėr shqiptarėt dhe traditat, kulturėn tonė.. Unė gjithmonė i tregoj pėr vuajtjet, atdhedashurinė dhe krenarinė e shqiptarėve, bashkė me traditat dhe zakonet tona dhe asaj i duken shumė interesante”- ka rrėfyer stilisti i njohur.

Duke folur rreth origjinės dhe mbiemrit tė tij Dedivanovic, nė vazhdim Mariani shpjegon se: “Emri im i lindjes ėshtė Marian Dedivanovic qė dikur ishte Dedivanaj, por babai tim i kanė ndryshuar atė nė Malin e Zi. Dhe kėshtu ka mbetur sot e kėsaj dite, qė kur ai ishte largua nga vendlindja. Meqė atij ja kanė ndryshuar, edhe unė e kam ndėrmend, dhe besoj sė shpejti, ta ndryshoj, duke e kthyer emrin nė origjinėn time, dmth nė shqip, Dedivanaj”-shtoi mė tej Mariani.

Dedivanaj thotė se Malin e Zi dhe Shqipėrinė e viziton vazhdimisht. “Unė kam shumė tė afėrm tė familjes ende atje. Nė fakt unė nuk kam qenė viteve tė fundit atje, pėr shkak studimeve dhe angazhimeve tė mia profesionale. Por, kur kam qene pak mė i ri kam vizituar shumė here vendlindjen e prindėrve tė mi qė nė njėfarė mėnyre e konsideroj edhe si vendlindjen timen pėr shkak tė origjinės. Unė mendoj se Mali i Zi ėshtė njė nga vendet mė tė bukura qė kam qenė ndonjėherė, ėshtė vend fantastik me klimė dhe bukuri joshėse. Nė Mal tė Zi kam shumė miq dhe anėtarė tė familjes”-tha Dedivanaj.

Dasma e Kim
Nė dasmėn e Kimit mėsohet se do tė ketė mbi 2000 mijė mysafirė. Normalisht secili kur martohet harxhon, kurse Kim Kardashian nė kėtė dasme jo qė harxhon, por fiton. Kjo pasi Kim ka vendosur qė tė shes fotot e saj ekskluzive tė dasmės, duke fituar kėshtu 21 milionė dollarė. Sipas njė zėdhėnėse nė zyrėn e kryetarit tė bashkisė, ēifti ka marrė me qira vilėn pėr dasmė pėr 300,000 euro. Kim Kardashian ėshtė e shqetėsuar se moti i keq mund t’ia prishė dasmėn qė do tė zhvillohet ditėn e shtunė. 33-vjeēarja do tė martohet me reperin Kanye West, mirėpo ka frikė se do tė bie shi gjatė fundjavės nė Paris. Kim ėshtė duke organizuar njė dasmė tė madhe, ndėrsa thuhet se vetėm fustani i nusėrisė i ka kushtuar dy milionė dollarė. Dy milionė tė tjera do tė paguhen Jay Z dhe Beyonce qė do tė kėndojnė nė dasmė, citon preshevajone.

Balkanweb