Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 35 prej 35
 1. #21
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prshtina (Foto)
  Mėrgim Sami Lushtaku: EULEX-i po na provokon
  GazetaExpress E enjte, 22 Maj 2014 18:39
  I quan Provokime urdhėr arrestet e EULEXIT ndaj Sami Lushtakut dhe bashkėluftėtarėve tė tij. Madje, thotė se pėrderisa Ivanovic ka mundėsi tė bisedojė mė prokurorėt se nė cilėn qendėr tė paraburgimit tė vendoset, atėherė edhe pėr Lushtakun, mund tė dėrgohet kėrkesė pėr tė vendosur nė njė qendėr tjetėr tė paraburgimit e jo nė Veri.

  Kėshtu ka deklaruar pėr media i biri i Sami Lushtakut, Mėrgimi.

  Ai tha se nėse ka qė babai i tij tė shkojė nė qendrėn e paraburgimit nė Dubravė, kjo gjė nuk do tė kundėrshtohet, pasi qė sipas tij, qė nga fillimi ata kanė pranuar pėr njė gjė tė tillė.

  “ Ne kemi treguar ēfarė do bėjmė. Ēdo herė kemi thėnė se ne nuk I dėrgojmė atje, le tė vijnė tė na arrestojmė jemi kėtu tė gatshėm. Ne kemi ditur qė nga fillimi se ēfarė po duam, realisht ata e kanė provokim se ne e dimė se ata kanė fakte, e pėr shkak qė s`kanė fakte po bėjnė provokime tė tilla...Nėse ka vendim pėr tė shkuar nė paraburgim nė Dubravė le tė shkojnė, normal me mjekimet e duhura,se kanė nevojė edhe ky edhe tė tjerėt qė janė tė shtruar nė spital, qė tė kenė kujdesin mė tė shtuar. Kėshtu qė ne mendojmė duhet tė kenė kujdes, e pėr Dubravė ne kemi pranuar nga fillimi.

  Ai gjithashtu, ka falėnderuar gjithė veteranėt e luftės, qytetarėt, familjarėt e shoqėrinė e Lushtakut, pėr protestėn e organizuar dhe tė cilėt po mundojnė qė akoma t`i mbrojnė vlerat e luftės.

  Tha se edhe pse protesta ka pėrfunduar qė nga ora 14 e 30, familjarėt dhe tė gjithė tė tjerėt mund tė qėndrojnė sė bashku nė oborrin e QKUK-sė, deri sa tė merret njė vendim nė tė mirė tė Kosovės dhe babait tė tij e bashkėluftėtarėve tė tjerė.

  Deri mė tani, veteranėt e luftės dhe gjithė mbėshtetėsit e kėsaj proteste, akoma vazhdojnė tė qėndrojnė pranė repartit tė QKUK-sė, ku edhe pretendohet tė jetė Sami Lushtaku.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  Reagon “Vetėvendosje”itėt e fundit tė shtetit policor  Menjėherė pas arretimit tė Dardan Molliqajt, ka reaguar Lėvizja Vetėvendosje, duke e quajtur arrestimin e tij politik.

  Sipas “Vetėvendosjes”, arrestimi i Molliqajt ka qenė i planifikuar dhe i ndėrmarrė prej strukturave shtetėrore qė vijojnė tė keqpėrdorin nė interes tė qeverisjes sė PDK-sė, qė sipas tyre PDK ėshtė nė ditėt e fundit tė qeverisjes sė saj.

  Reagimi i plotė:

  Sot, mė 22 maj 2014, policia e Kosovės ka arrestuar Sekretarin Organizativ tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, Dardan Molliqajn ndėrkohė qė ai ka qenė duke shkuar nė njė emision televiziv ku ka qenė i ftuar.

  Arrestimi i Dardan Molliqajt ėshtė njė sulm politik ndaj Lėvizjes VETEVENDOSJE!, i planifikuar dhe i ndėrmarrė prej strukturave shtetėrore qė vijojnė tė keqpėrdoren nė interes tė qeverisjes se PDK-sė qė ėshtė nė ditėt e saj tė fundit.

  Ky arrestim synon qartazi dėmtimin dhe pengimin e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! gjatė fushatės zgjedhore, duke pasur parasysh edhe qė Dardan Molliqaj ka qenė Drejtues i Shtabit tė Pėrgjithshėm Zgjedhor, nė Lėvizjen VETĖVENDOSJE!

  Lėvizja VETĖVENDOSJE! bėn thirrje pėr lirimin e menjėhershėm tė aktivistit Dardan Molliqaj. Arsyetimi zyrtar i arrestimit ėshtė pjesėmarrja nė protesta. ( ) Ne e konsiderojmė pjesėmarrjen nė protesta tė drejtė themelore qytetare dhe demokratike. Pėrndjekja e qytetarėve pėr shkak tė pjesėmarrjes sė tyre nė protesta synon tė shuajė frymėn e opozitės reale, si dhe tė imponojė konsensusin me veprimet e elitės politike nė dėm tė vendit tonė, ekonomisė tonė, dhe qytetarėve tanė. Por, qeveria nė largim dhe aleatėt e saj tė heshtur kinse-opozitarė duhet tė dijė mirė se nuk do t’i shpėtojnė dot drejtėsisė dhe ndėshkimit tė merituar qė do ta marrin nė 8 qershor prej qytetarėve tė cilėt masivisht po e kuptojnė natyrėn e vėrtetė tė atyre qė kanė sunduar pėrmbi ligjin dhe pėrmbi drejtėsinė nė 15 vitet e fundit
  ”.  *****

  Arrestohet Dardan Molliqaj i Vetėvendosjes  Para pak ēastesh sekretari organizativ i Lėvizjes Vetėvendosje Dardan Molliqaj ėshtė arrestuar ne hyrje te Radio Televzionit 21. Kėtė e ka konfirmuar pėr “Zėri”, Erzen Vraniqi, zėdhėnėsi i kėsaj partie.

  Ai ishte i ftuar ne edicionin informativ "21 Live News", pėr te dhėnė detaje lidhur me urdherarrestin ndaj tij./Zėri/

  http://www.zeri.info/artikulli/35174...-vetevendosjes

  Kjo behet sigurisht edhe per te terhequr pak vemendjen nga banditet e arratisuar te grupit mafioz te PDK-se nga Drencia (miqve te ngushte te Thacit), ne krye me kryetarin aktual te komunes se Skenderajt ...
  Merreni me mend, kryetari i komunes arratiset dhe djali i tij, i cili sipas te gjitha gjasave eshte pjese e atyre qe kane ndihmuar dhe ndihmojne ne arratisjen, del per cdo dite me deklarata publike ne media, ne rolin e ndermjetsuesit, avokatit, gjykatesit dhe pushtetit. Ne vend qe te arrestohet menjehere!!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Antiproanti : 22-05-2014 mė 15:29

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  Nė QKUK shtohet numri i policėve, shihet edhe KFOR-i

  (E plotėsuar) Numėr mė i madh i policėve janė parė nė kėto ēaste nė oborrin e QKUK-sė, ndėrsa aty ėshtė parė edhe njė grup prej disa ushtarėsh tė KFOR-it.

  Familjarėt dhe pėrkrahėsit e ish-komandatit tė UĒK-sė, Sami Lushtaku dhe tė tjerėve kanė krijuar njė lloj kordoni, dhe po qėndrojnė nė kėmbė. Kėtė ata e kanė justifikuar me faktin se “janė mėrzitur duke qėndruar kot, dhe po duan qė thjeshtė tė angazhohen”

  Ndėrkohė, djali i ish-komandantit tė UĒK-sė, Sami Lushtaku, Mėrgimi ka thėnė “Kohės Ditore” se po pret ardhjen e avokates sė mbrojtjes sė tė atit tė tij, pėr tė vėrtetuar nėse fletarrresti i lėshuar nga EULEX-i ėshtė i vėrtetė. Pas kėsaj, ai ka thėnė se do tė vendoset pėr hapat e mėtejmė, por nuk ka dhėnė mė shumė sqarime se ēka nėnkuptojnė kėta hapa.
  ...
  http://koha.net/?id=27&l=10972

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  ....................................

 5. #25
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  Kam pa tu zij edhe e kemi dijte qka o ka zihet, veq me u zij qeshtu e mos me dijte qka ashte ka zihet , kjo pune veq N'Kosove e Shqipni ban vaki.

 6. #26
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina
  Mos u dorėzo Sami Lushtaku


  Naim Balidemaj E enjte, 22 Maj 2014 11:53
  Mos u dorėzo Sami Lushtaku, se pėrmes teje matet servilizmi politik nė Kosovė, por edhe pjekuria kombėtare e Kosovės. E di se ke burrėri, e di se ke guxim dhe kurajo qytetare, por mbi tė gjitha ke moral kombėtar. E di, nuk ke frikė tė pėrballesh me drejtėsinė, por e di se ke karakter qė tė mos bėhesh pre e konjukturave.

  Revolucioni djegė bijtė e vet! Njė thėnie e stėrvjetėruar. Por fatkeqėsisht e ripėrsėritur nė kohė e hapėsirė. E di, padrejtėsisht je arrestuar Ti dhe i ashtuquajturi “Grupi i Drenicės”. Po tė ishe vrarė gjatė luftės do gėzoje sot epitetin “hero”. Ti dhe shokėt tu edhe sot janė hero,sepse ju nuk i ikni drejtėsisė dhe pėrgjegjėsisė publike dhe kombėtare, sepse Ju me veprimin e Juaj mbroni vlerat morale. Pėrmes manipulimit me ju, Serbia kėrkon shtrirje mbi territorin e Kosovės. Ju. Me tė drejte nuk doni tė bėheni pre e pazarllėqeve tė pista , kundėr interesit kombėtar. Nėse njė kriminel si Oliver Ivanovic, ndikon ne EULEX qė tė transferohet nė veri tė Mitrovicės, Ju bėni mire qė nuk “viktimizoheni” pėr shėrime tė komplekseve tė levave tė Serbisė. Ish ministratt e Rrahman Morinės dhe Millosheviqit iu kanė kurdisur dosje, dhe sot para zgjedhjeve duan ta pėrulin njė luftė tė lavdishme pėr pėrfitime vetanake. Kanė pėrfituar gjithmonė me Serbinė, tani pėrfitojnė me dosjet serbe pėrmes EULEX-it.

  Parashtrohet pyetja: Pas tėrė kėsaj ulje tė kurrizit,ēfarė poshtėrimi mė I madh kėrkohet nga ne shqiptarėt?

  Sot nė pjesėn veriore tė Mitrovices ka barrikada te fundėrrinave serbe, dhe kėto fundėrrina duan tė luajnė me gjyqėsorin dhe drejtėsinė nė Kosovė. Po, duan tė luajnė me ndjenjėn tonė. Janė gadi 15 vjet qė luajnė dhe eksperimentojnė me ne. Madje, pėrkrahėsi i Millosheviqit “Delta Holding” ka depėrtuar nė poret e poltikbėrjes nė Kosovė, kuptohet pėrmes klanit mafioz tė Sali Berishės.

  Mos u dorėzo Sami Lushtaku, se pėrmes teje matet servilizmi politik nė Kosovė, por edhe pjekuria kombėtare e Kosovės. E di se ke burrėri, e di se ke guxim dhe kurajo qytetare, por mbi tė gjitha ke moral kombėtar. E di, nuk ke frikė tė pėrballesh me drejtėsinė, por e di se ke karakter qė tė mos bėhesh pre e konjukturave.

  Pėrmes teje dhe tė ashtuquajturit “Grupi I Drenicės”, EULEX-i do ta shtrijė Serbinė nė Kosovė. Me guximin dhe sakrificėn e Juaj, Ju mbroni Kosovėn dhe mbroni dinjitetin e tė gjithė neve.

  Seniliteti i politikbėrjes nė Kosovė, dėshmon se ne nuk kemi Ministri tė Drejtėsisė, qė thotė hapur; “EULEX-i ėshtė kėtu tė mbikėqyr ligjin e jo tė bėj ligjin sipas standardeve dhe aktakuzave tė kohės sė Millosheviqit”.

  Kjo lojė kundėr UĒK-sė bėhet nė prag tė zgjedhjeve. Bėhet , me qėllim qė Serbia tė dėshmoj para vetes dhe botės se e ka nė kontroll jo vetėm veriun e Kosovės por, tėrė Kosovėn.

  Jo rastėsisht ish UDB-ashėt krekosen sot. Jo rastėsisht, nėpėr Parti politike hyjnė veglat-satelitėt e “Delta Holding”. Jo rastėsisht sot bėhen koalicionet e klaneve te Rrahman Morinės e Millosheviqit, qė nga Rusia e deri nė Dedinje. Ti je viktimė Sami Lushtaku, “Grupi I Drenicės” ėshtė viktimė e politikės antishqiptare nė Kosovė.

  Mos u dorėzo Sami Lushtaku, lėkura jote ėshtė ndėrgjegjėsim pėr tė ardhmen. 580 mije tė burgosur shqiptarė ne kohėn e okupimit titist, nuk duan qė sot nė Kosovėn e lire dhe tė Pavarur, (nėse ėshtė e Pavarur) tė jenė edhe mė tutje, viktima tė hedonizmit pro serb brenda dhe jashtė Kosovės.

  Mos u dorėzo Sami Lushtaku! Mbroje dinjitetin kombėtar, qoftė edhe me jetė, sepse, ti je njė leksion I ndėrgjegjes dhe vetėdijes!

 7. #27
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  EULEX: "Grupi i Drenicės" tė qėndrojė nė Dubravė

  Kryetari i Trupit Gjykues nė rastin e Grupit tė Drenicės, Darius Silicki, ka urdhėruar qė tė gjithė tė paraburgosurit e kėtij procesi tė mbahen nė Burgun e Dubravės.

  Vendimin ai e mori nė fillimin e procesit nė Gjykatėn Themelore nė veri tė Mitrovicės, ku munguan Sami Lushtaku, Ismet Haxha e Sahit Jashari, pėr tė cilėt lėshoi urdhėr-arrest.

  Ai ka kėrkuar nga policia dhe nga shėrbimi korrektues qė tė bėjnė krejt ēka ėshtė nė pėrgjegjėsitė e tyre, qė t’i kapin tre tė arratisurit.

  Ndėrkohė, pavarėsisht se i gjithė Grupi i Drenicės do tė mbahet nė Dubravė, procesi gjyqėsor ndaj tyre do tė vazhdojė nė veri tė Mitrovicės.

  Sot nė gjykim u paraqitėn vetėm tė akuzuarit Sylejman Selimi, Jahir Demaku, Sabit Geci dhe Avni Zabeli.

 8. #28
  E dua letėrsinė Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  pse po ikin prej organeve te drejtesis pasi qe e din se nuk kan ba kurfar faji !?

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin


  Mos u dorėzo Sami Lushtaku  Naim Balidemaj E enjte, 22 Maj 2014 11:53 ...

  Mos u dorėzo Sami Lushtaku, se pėrmes teje matet servilizmi politik nė Kosovė, por edhe pjekuria kombėtare e Kosovės. E di se ke burrėri, e di se ke guxim dhe kurajo qytetare, por mbi tė gjitha ke moral kombėtar. E di, nuk ke frikė tė pėrballesh me drejtėsinė, por e di se ke karakter qė tė mos bėhesh pre e konjukturave.

  ...
  Mos u dorėzo Sami Lushtaku! Mbroje dinjitetin kombėtar, qoftė edhe me jetė, sepse, ti je njė leksion I ndėrgjegjes dhe vetėdijes!

  Ish–komandanti i UĒK-sė, Sami Lushtaku ėshtė dorėzuar

  Sami Lushtaku dhe tė tjerėt dėrgohen nė Dubravė

  (E plotėsuar) Ish–komandanti i UĒK-sė, Sami Lushtaku ėshtė dorėzuar. Ai ka hyrė nė veturė tė policisė, nga tė cilėt ėshtė shoqėruar pėr nė burgun e Dubravės. Me tė ka qenė edhe Ismet Haxha e Sahit Jashari.

  Kjo ka ardhur pas njė marrėveshje qė ka ardhur pas njė diskutimi, ku ka qenė kryeprokurori i EULEX-it, Jonathan Ratel.

  Ata qė konsideroheshin tė arratisur tash tri ditė kanė dalė sė bashku. Familjarėt janė larguar dhe gjithchka para QKUK-sė ėshtė e qetė.

  Me tė dalė nga QKUK-ja, mbrojtja ka thėnė se Sami Lushtaku dhe tė tjerėt kanė qėndruar tėrė kohėn nė klinikė, por ka qenė vetėm njė protestė e tyre. Tė tre avokatėt kanė thėnė se Lushtaku, Haxha e Sahiti nuk kanė pasur pėr qėllim arratinė as shmangien nga drejtėsia.
  ...
  http://koha.net/?id=27&l=10972
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Antiproanti : 22-05-2014 mė 20:38

 10. #30
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  :rolleyes:

  :D


  Ish–komandanti i UĒK-sė, Sami Lushtaku ėshtė dorėzuar

  Sami Lushtaku dhe tė tjerėt dėrgohen nė Dubravė

  (E plotėsuar) Ish–komandanti i UĒK-sė, Sami Lushtaku ėshtė dorėzuar. Ai ka hyrė nė veturė tė policisė, nga tė cilėt ėshtė shoqėruar pėr nė burgun e Dubravės. Me tė ka qenė edhe Ismet Haxha e Sahit Jashari.

  Kjo ka ardhur pas njė marrėveshje qė ka ardhur pas njė diskutimi, ku ka qenė kryeprokurori i EULEX-it, Jonathan Ratel.

  Ata qė konsideroheshin tė arratisur tash tri ditė kanė dalė sė bashku. Familjarėt janė larguar dhe gjithchka para QKUK-sė ėshtė e qetė.

  Me tė dalė nga QKUK-ja, mbrojtja ka thėnė se Sami Lushtaku dhe tė tjerėt kanė qėndruar tėrė kohėn nė klinikė, por ka qenė vetėm njė protestė e tyre. Tė tre avokatėt kanė thėnė se Lushtaku, Haxha e Sahiti nuk kanė pasur pėr qėllim arratinė as shmangien nga drejtėsia.
  ...
  http://koha.net/?id=27&l=10972
  hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  tanjug po pikerisht per te mos shkue ne veri Samiu me shok ka protestue
  dhe nuk u dorzue deri sa ju plotsue kerkesa
  e ju ini mbet si pulat e qime hahahaha
  nuk pat qare dhe ju u dorzuat para samiut me shok qe shkuen ne mbroitje
  dhe kurrsesi te gjall se kishin marr jo tanjugo

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  tet.. oj bukuroshe..

  ska krah te luftes..
  eshte nje sajese e demagogve..

  ka 2 krah ne kosove...
  1-krahu rugovist e.. 2- krahi enveroqosist-lpk-ist demaqist klosist mutavist komunikato-prodhuso pordhacist e qenikeqo qe ta bjen ukun ne torisht..

  kurse luften e beri klarku..

  ai e mundi sllobon..
  ai e mundesoj ardhjen tuaj neper shpijat tuaja qe i ndertuat ne koh te tito fadilit..

  i ndertuat pa hjek keq por tuj hanger pa tollon samuna e suxhuka e tu mos ju nda pllazhave te ulqinit larises e zllatki plazhes se bullgaris.. e tuj u mbath e vesh si ma mire e tu ju sherue tita sa ne beligrad e sa ne Zagreb e prishtin pa pague asnji metelik..

  keshtu mike dashtun..

  lushtaki ne se asht arratis ka shku ne streha te ed-ruceris.. sepse ka investue andej nder pllazha te koqo kokodhimise e u ka dhan thas me euro klyshve te enveris me fitu votat e shqiptarve te laberis e Korce malesise e lalerise..

 12. #32
  Antar i PDK-s Fitimtar. Maska e Boy_XL
  Anėtarėsuar
  24-10-2010
  Vendndodhja
  n'PDK
  Postime
  688
  Faleminderit
  36
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  tet.. oj bukuroshe..

  ska krah te luftes..
  eshte nje sajese e demagogve..

  ka 2 krah ne kosove...
  1-krahu rugovist e.. 2- krahi enveroqosist-lpk-ist demaqist klosist mutavist komunikato-prodhuso pordhacist e qenikeqo qe ta bjen ukun ne torisht..

  kurse luften e beri klarku..

  ai e mundi sllobon..

  ai e mundesoj ardhjen tuaj neper shpijat tuaja qe i ndertuat ne koh te tito fadilit..

  i ndertuat pa hjek keq por tuj hanger pa tollon samuna e suxhuka e tu mos ju nda pllazhave te ulqinit larises e zllatki plazhes se bullgaris.. e tuj u mbath e vesh si ma mire e tu ju sherue tita sa ne beligrad e sa ne Zagreb e prishtin pa pague asnji metelik..

  keshtu mike dashtun..

  lushtaki ne se asht arratis ka shku ne streha te ed-ruceris.. sepse ka investue andej nder pllazha te koqo kokodhimise e u ka dhan thas me euro klyshve te enveris me fitu votat e shqiptarve te laberis e Korce malesise e lalerise..
  - dhe Salih Gomarin qe e furnizonte me naft serbin !
  Vv - Palaēo+LISBA :D

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  tanjug po pikerisht per te mos shkue ne veri Samiu me shok ka protestue
  dhe nuk u dorzue deri sa ju plotsue kerkesa
  e ju ini mbet si pulat e qime hahahaha
  nuk pat qare dhe ju u dorzuat para samiut me shok qe shkuen ne mbroitje
  dhe kurrsesi te gjall se kishin marr jo tanjugo


  Sipas kesaj qe thua ti del se Sylejman Selimi qenka tradhetar, pasi qe nuk ka pranuar te arratisej...!?
  Syeljman Selimi ne kohe te luftes isht komandant i gjithe UCK-se dhe me vone edhe komandant i FSK-se.

  Halli i Sami Lushtakut nuk ka qene se do t'i ndodhte dicka nese do te transferohej perkohesisht ne nje burg tjeter, vetem per mbajtjen e seances gjyqesore.
  "Ai me shoke" (ne vecanti ai) vetem kane dashur te krijojne dhe forcojne pershtypjen negative publike ndaj procesit kunder tyre, per ta diskridetuar ate edhe me shume, me shpresen se keshtu mund te shpetojne nga denimi apo denimi i rende. Pra, e gjitha qe kane bere "Lushtakui me shoke" eshte lufte per t'iu shmangur gjykimit ose se paku denimit te merituar nga nje gjykate sa me e diskredituar. Jo per patriotizem apo sepse kane qene ne cfaredo forme te rrezikuar.

  Patriotizmin i tyre (i pasluftes) eshte i perkufizuar kryesisht ne vjedhjen e popullit dhe shtetit dhe pasurimin e vetes dhe rrethit familjar.
  Milionat qe i kane grumbulluar, edhe pse se kane asnje dite shkolle, lere me ndonje aftesi profesionale (legale) qe paguhet mire, flasin vetem per mungesen absolute te patriotizmin dhe njerezise se tyre, se paku te Lushtakut dhe ndonjerit nga ky grup. Sepse te gjithe nuk jane te njejte, sic u vertetua p.sh. ne rastin e Sylejman Selimit.

  Sidoqofte, ai u dorezua dhe u fut ne burg si cdo i dyshuar (apo bandit) tjeter.
  Shiko fotografite e dorezimit...

  Apropo dorezimi:

  Vazhdon gjykimi nė veri - tė pranishėm Lushtaku, Haxha dhe Jashari

  (E plotėsuar) - Sami Lushtaku, Ismet Haxha dhe Sahit Jashari janė duke marrė pjesė nė seancėn e sotme, nė ditėn e dytė tė gjykimit ndaj Grupit tė Drenicės nė veri tė Mitrovicės.

  Seanca e sotme ka filluar me njė orė vonesė, ndėrsa edhe pse ishte paraparė qė procesi gjyqėsor tė fillojė me fjalėn hyrėse tė prokurorisė, meqė tre tė arratisurit janė paraqitur nė gjykatė, gjykimi ka filluar me leximin e aktakuzave tė tyre.

  Tė gjithė tė pandehurit janė deklaruar se ndihen tė pafajshėm ndaj akuzave me tė cilat ngarkohen, transmeton KP.

  Seanca ka nisur po ashtu me ribashkimin e lėndės pėr shtatė tė akuzuarit, edhe pėrkundėr faktit qė tė enjten lėnda ishte ndarė.

  Nė vend tė prokurorit special Jonathan Ratel, prokurorinė sot e ka pėrfaqėsuar Cezar Mihalēuk.

  Ndryshe, pėrveē Lushtakut, Haxhės e Jasharit, pjesė e kėtij grupi tė tė akuzuarve janė edhe Sylejman Selimi, Sabit Geci, Avni Zabeli dhe Jahir Demaku, tė cilėt akuzohen pėr krime tė luftės.

  Pėr dallim nga dita e djeshme sot nuk ka pasur pauza tė shpeshta gjatė procesit gjyqėsor, ndėrsa seanca pritet tė pėrfundojė rreth orės 15:30 minuta, meqė tre tė arratisurit janė sjell nė orėt e hershme tė mėngjesit nė veri tė Mitrovicės.

  ***
  http://koha.net/?id=27&l=11142
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Antiproanti : 23-05-2014 mė 10:37

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Anėtarėsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  tet.. oj bukuroshe..

  ska krah te luftes..
  eshte nje sajese e demagogve..

  ka 2 krah ne kosove...
  1-krahu rugovist e.. 2- krahi enveroqosist-lpk-ist demaqist klosist mutavist komunikato-prodhuso pordhacist e qenikeqo qe ta bjen ukun ne torisht..

  kurse luften e beri klarku..

  ai e mundi sllobon..
  ai e mundesoj ardhjen tuaj neper shpijat tuaja qe i ndertuat ne koh te tito fadilit..

  i ndertuat pa hjek keq por tuj hanger pa tollon samuna e suxhuka e tu mos ju nda pllazhave te ulqinit larises e zllatki plazhes se bullgaris.. e tuj u mbath e vesh si ma mire e tu ju sherue tita sa ne beligrad e sa ne Zagreb e prishtin pa pague asnji metelik..

  keshtu mike dashtun..

  lushtaki ne se asht arratis ka shku ne streha te ed-ruceris.. sepse ka investue andej nder pllazha te koqo kokodhimise e u ka dhan thas me euro klyshve te enveris me fitu votat e shqiptarve te laberis e Korce malesise e lalerise..
  Ne Kosove ka krah te luftes dhe krah te rugovistve qe ne fakt eshte krahu I titistve , rankoviqistve hulumto kush jan lidershipi I sotem dhe I djeshem I ldk e sheh se ata jan LKJ .

  NE krahun e luftes si ne cdo lufte ka gjithecka idealista , profitera...
  Lushtaku nuk ka ik e as nuk do te ik , po as nuk do ti nesnshtrohet bandes udbasho komuniste dhe euleshit te salustros I cili per imteresa te FIATit ne serbi e ka qkerdhy drejtesin ne Kosove ...sherbimet imformative italiane dhe gjermane ne Kosove sillen si nanda kriminale , italianve veq ju ka hi uji me debimin e salustros dhe mbylljen e agjencise turistike RUGOVA .

  A e din ti per cka akuzohet Lushtaku a veq ja fut kot me perralla te gazetave jugosllave KOHA , BOTA SOT etj ?

  Lushtaku akuzohet per vrasjen e nje personi te cilit nuk I dihet emri as mbiemri , kete "vrasje" e ka shpik nje aktivist I LDK ne Skenderai.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Anėtarėsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Lushtaku nė arrati, bllokohet Prishtina

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin


  Sipas kesaj qe thua ti del se Sylejman Selimi qenka tradhetar, pasi qe nuk ka pranuar te arratisej...!?
  Syeljman Selimi ne kohe te luftes isht komandant i gjithe UCK-se dhe me vone edhe komandant i FSK-se.

  Halli i Sami Lushtakut nuk ka qene se do t'i ndodhte dicka nese do te transferohej perkohesisht ne nje burg tjeter, vetem per mbajtjen e seances gjyqesore.
  "Ai me shoke" (ne vecanti ai) vetem kane dashur te krijojne dhe forcojne pershtypjen negative publike ndaj procesit kunder tyre, per ta diskridetuar ate edhe me shume, me shpresen se keshtu mund te shpetojne nga denimi apo denimi i rende. Pra, e gjitha qe kane bere "Lushtakui me shoke" eshte lufte per t'iu shmangur gjykimit ose se paku denimit te merituar nga nje gjykate sa me e diskredituar. Jo per patriotizem apo sepse kane qene ne cfaredo forme te rrezikuar.

  Patriotizmin i tyre (i pasluftes) eshte i perkufizuar kryesisht ne vjedhjen e popullit dhe shtetit dhe pasurimin e vetes dhe rrethit familjar.
  Milionat qe i kane grumbulluar, edhe pse se kane asnje dite shkolle, lere me ndonje aftesi profesionale (legale) qe paguhet mire, flasin vetem per mungesen absolute te patriotizmin dhe njerezise se tyre, se paku te Lushtakut dhe ndonjerit nga ky grup. Sepse te gjithe nuk jane te njejte, sic u vertetua p.sh. ne rastin e Sylejman Selimit.

  Sidoqofte, ai u dorezua dhe u fut ne burg si cdo i dyshuar (apo bandit) tjeter.
  Shiko fotografite e dorezimit...
  Ke deshire ti dhe banda udbashe KOHA &LDK mu denu Lushtaku po ajo nuk do te ndodhe sepse nuk kan ndodhe krimet per te cilat I akuzoin deshmitaret e rektrutuar nga LDK dhe mafia italiane .

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •