Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Rrjepja e lëkurës së fytyrës trendi më i ri i bukurisë

    Rrjepja e lëkurës së fytyrës trendi më i ri i bukurisë

    5 Maj 2014 | : Kuriozitete | Autor: Gazeta Shqip

    Sa larg do të shkonit për të pasur një fytyrë të rinuar?

    Rrjepja e lëkurës tingëllon si një mënyrë brutale për të zbukuruar veten, por përpara metodave me lazer, ekzistonin disa klinika kozmetike që e aplikonin këtë mënyrë. Tani ky fenomen po rikthehet.

    Procedura konsiston në aplikimin e një locioni acidi në fytyrë, të cilin teksa lëkura e thith, një shtresë e saj rripet duke i dhënë mundësinë shfaqjes së një shtrese më të re lëkure. Me sa duket është mënyra më e thjeshtë për të një rregullim të shpejtë dhe pa operacion. Megjithatë rrjepja e lëkurës nuk është pa efekte anësore.

    Procesi jo vetëm që është i dhimbshëm dhe shkakton irritim në fytyrë, por në duart e gabuara mund të lërë shenja të pashlyeshme. Gjithashtu lidhet edhe me rrezikun nga prekja e atakut në zemër.

    article-2619510-1D8AA2BF00000578-876_634x465

    5 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

    http://gazeta-shqip.com/lajme/2014/0...i-ri-bukurise/
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #2
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Rrjepja e lëkurës së fytyrës trendi më i ri i bukurisë

    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin

    Rrjepja e lëkurës tingëllon si një mënyrë brutale për të zbukuruar veten, por përpara metodave me lazer, ekzistonin disa klinika kozmetike që e aplikonin këtë mënyrë. Tani ky fenomen po rikthehet.

    Procedura konsiston në aplikimin e një locioni acidi në fytyrë, të cilin teksa lëkura e thith, një shtresë e saj rripet duke i dhënë mundësinë shfaqjes së një shtrese më të re lëkure. Me sa duket është mënyra më e thjeshtë për të një rregullim të shpejtë dhe pa operacion. Megjithatë rrjepja e lëkurës nuk është pa efekte anësore.
    Dmth do dali në dritë ajo shprehja : Katundar more burrë, qytetar nuk bëhesh kurrë sikur të ndërrosh 7 lëkurë
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •