Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Xhamia 'Hashim Thaēi'

  Kimete Berisha


  Nė kohėn e Sali Berishės dhe tė HashimThaēit ka lindur, ėshtė rritur dhe ka lulėzuar vehabizmi nė Shqipėri e nė Kosovė.


  Sali Berisha dhe Hashim Thaēi e nisen me dashuri pėr neoosmanjlinjtė, koketonin me turq, me sheikė, me arabė, u premtonin ndryshimin e historisė kombėtare dhe fshirjen e 500 vitete pushtim dhe ndalim tė gjuhės dhe shkollės shqipe nga perandoria osmane, u jepnin tenderė e pare dhe duheshin shumė.

  Dhe, pėr t'u parė dashuria e tyre pėr neoosmanlinjtė edhe me sy, dilnin publikisht dhe faleshin nėpėr oborret e xhamive me Kryeministrin e Turqisė, Erdogan.

  Me emrin 'Hashim Thaēi' mund tė pagėzohet xhamia pa minare dhe ilegale te Termokosi nė Prishtinė. Nga 100 metra largėsi, dugoja ku shkruan me shkronja kapitale 'xhami', duket sikur pėr minare e ka Termokosin e hollė e tė gjatė e pėr imam Kryeministri Hashim Thaēi, i cili nuk ua prish atyre qejfin ekstremist!
  Me lulėzimin e vehabizmit dhe me lindjen e muxhahidėve tė parė nė historinė e shqiptarėve, u rilind edhe antipatia perendimore ndaj shqiptarėve.

  Shtete perendimore kanė filluar tė bashkohen rreth kryqit; arabė e turq si gjithmonė mbeten bashkė nė aleancat e tyre ruso-arabe, ndėrsa shqiptarėt mbeten vetėm me njė grusht muxhahedinėsh tė rrezikshėm tė Kaēanikut.

  Sali Berisha dhe Hashim Thaēi i financuan me paret e shtetit Organizatat Joqeveritare qė nė emėr tė arsimit dhe kulturės, e lindėn, e rritėn dhe e promovuan ekstremizmin fetar gjatė mandateve tė tyre.

  Aktualisht, neveria dhe antipatia e shteteve perendimore pėr shqiptarėt ėshtė aq e madhe, sa qė e ilustrojmė lehtė me njė shembull tė vogėl:
  Dje, reaguan krejt bota mbas 'sulmit' gjuhėsor me fjalėt UĒK nė portėn e manastirit tė Deēanit.
  Ndėrsa, nė tė njejtėn ditė, dje nė mbrėmje, paramilitarė e kriminelė serb sulmuan me armė zjarri veturat e EULEX-it dhe nuk reagoi asnjėri.


  Madje, as ambasadorja amerikane, e specializuar pėr tė parė vetėm tė metat e shqiptarėve.
  Pėr pėrhapjen e vehabizmit nė Kosovė kontribut tė pakrahasueshėm dhanė edhe mediat.

  Grupet ekstremiste i kanė siguruar gazetarėt, analistėt dhe propaganduesit e tyre gjithkah nėpėr institucione.

  Vehabizmi dhe muxhahidėn shqiptarė po e kthejnė Rusinė nė Kosovė e nė Maqedoni.
  Perendimi nuk i ēliroi shqiptarėt qė tė bėhen antiperendimorė!
  P.S. Shqipėria nė tė gjitha rastet shpėton.

  Nga blogu i saj Facebook.

  http://botasot.info/opinione/293137/...-hashim-thaci/

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: Xhamia 'Hashim Thaēi'

  Znj. Kimete ka shkrime shume me te mira se kjo qe ke sjellur per selafo - wehabistet e mjere ... shume me te fuqishme dhe me porosi.
  Por askund nuk i sjell ne aktivitetin tend te hapjeve te temave per tu diskutuar.

  Apo te peshkoi titulli qe e permban emrin Hashim Thaci,dhe kjo te ishte e mjaftueshme ?

 3. #3
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Xhamia 'Hashim Thaēi'

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  Kimete Berisha


  Nė kohėn e Sali Berishės dhe tė HashimThaēit ka lindur, ėshtė rritur dhe ka lulėzuar vehabizmi nė Shqipėri e nė Kosovė.

  Sali Berisha dhe Hashim Thaēi e nisen me dashuri pėr neoosmanjlinjtė, koketonin me turq, me sheikė, me arabė, u premtonin ndryshimin e historisė kombėtare dhe fshirjen e 500 vitete pushtim dhe ndalim tė gjuhės dhe shkollės shqipe nga perandoria osmane, u jepnin tenderė e pare dhe duheshin shumė.

  Dhe, pėr t'u parė dashuria e tyre pėr neoosmanlinjtė edhe me sy, dilnin publikisht dhe faleshin nėpėr oborret e xhamive me Kryeministrin e Turqisė, Erdogan.

  Me emrin 'Hashim Thaēi' mund tė pagėzohet xhamia pa minare dhe ilegale te Termokosi nė Prishtinė. Nga 100 metra largėsi, dugoja ku shkruan me shkronja kapitale 'xhami', duket sikur pėr minare e ka Termokosin e hollė e tė gjatė e pėr imam Kryeministri Hashim Thaēi, i cili nuk ua prish atyre qejfin ekstremist!
  Me lulėzimin e vehabizmit dhe me lindjen e muxhahidėve tė parė nė historinė e shqiptarėve, u rilind edhe antipatia perendimore ndaj shqiptarėve.

  Shtete perendimore kanė filluar tė bashkohen rreth kryqit; arabė e turq si gjithmonė mbeten bashkė nė aleancat e tyre ruso-arabe, ndėrsa shqiptarėt mbeten vetėm me njė grusht muxhahedinėsh tė rrezikshėm tė Kaēanikut.

  Sali Berisha dhe Hashim Thaēi i financuan me paret e shtetit Organizatat Joqeveritare qė nė emėr tė arsimit dhe kulturės, e lindėn, e rritėn dhe e promovuan ekstremizmin fetar gjatė mandateve tė tyre.

  Aktualisht, neveria dhe antipatia e shteteve perendimore pėr shqiptarėt ėshtė aq e madhe, sa qė e ilustrojmė lehtė me njė shembull tė vogėl:
  Dje, reaguan krejt bota mbas 'sulmit' gjuhėsor me fjalėt UĒK nė portėn e manastirit tė Deēanit.
  Ndėrsa, nė tė njejtėn ditė, dje nė mbrėmje, paramilitarė e kriminelė serb sulmuan me armė zjarri veturat e EULEX-it dhe nuk reagoi asnjėri.


  Madje, as ambasadorja amerikane, e specializuar pėr tė parė vetėm tė metat e shqiptarėve.
  Pėr pėrhapjen e vehabizmit nė Kosovė kontribut tė pakrahasueshėm dhanė edhe mediat.

  Grupet ekstremiste i kanė siguruar gazetarėt, analistėt dhe propaganduesit e tyre gjithkah nėpėr institucione.

  Vehabizmi dhe muxhahidėn shqiptarė po e kthejnė Rusinė nė Kosovė e nė Maqedoni.
  Perendimi nuk i ēliroi shqiptarėt qė tė bėhen antiperendimorė!
  P.S. Shqipėria nė tė gjitha rastet shpėton.

  Nga blogu i saj Facebook.

  http://botasot.info/opinione/293137/...-hashim-thaci/

  Politikanet bashke me kriminelet shqiptare kane filluar ti bejne shyqyr zotit , sot nuk i ben pershtypje kujt te jesh me vrases e kriminel. Muxhahidinet qe shkojne ne siri ata e kane fajin per te gjitha problemet e kosoves dhe shqiperise.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Xhamia 'Hashim Thaēi'

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Politikanet bashke me kriminelet shqiptare kane filluar ti bejne shyqyr zotit , sot nuk i ben pershtypje kujt te jesh me vrases e kriminel. Muxhahidinet qe shkojne ne siri ata e kane fajin per te gjitha problemet e kosoves dhe shqiperise.
  Jo per te gjitha...
  Vetem per ato qe jane permendur nga autorja ne artikullin e postuar dhe disa per te cilat kemi diskutuar edhe ketu ne disa tema tjera te ngjashme.
  Ekzistenca e nje problemi, konflikti, te keqe...ne Kosove dhe Shqiperi as nuk e legjitimon dhe as nuk e ben me te mire nje problem apo te keqe tjeter.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Anėtarėsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Xhamia 'Hashim Thaēi'

  Veq nuk po muj mi kuptu cfar lidhje kan Berisha e Thaci me vehabistat ?
  Kjo lutanja per me I msha Thacit I mshan edhe Berishes !

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Xhamia 'Hashim Thaēi'

  Xhihadistėt, SHBA:’Berisha’ e dinte qė nė 2012, ‘Rama’ e cilėsoi jo urgjente  Tirane- Institucionet e qeverisė shqiptare kanė qenė nė dijeni prej vitit 2012 qė njė grup i vogėl shqiptarėsh kanė udhėtuar pėr tė luftuar nė Siri. Ndėrkohė qė qeveria e atėhershme “Berisha” ishte nė dijeni, qeveria “Rama” e ardhur nga zgjedhjet parlamentare tė 23 qershorit e ka parė si kėrcėnim mė pak urgjent duke i dhėnė pėrparėsi pėrpjekjeve tė saj kundėr narkotikėve. Kėto janė konstatimet qė Departamenti Amerikan i Shtetit ka bėrė pėr Shqipėrinė nė raportin vjetor pėr terrorizmin i cili u bė i ditur sot.

  Sipas DASH, “Qeveria shqiptare i ka dhėnė pėrparėsi pėrpjekjeve tė saj kundėr narkotikėve dhe i drejton burimet e kufizuara tė zbatimit tė ligjit dhe sigurisė sė kufijve kundėr kėtij objektivi.” Nė vijim tė raportit, DASH vė nė dukje se ndonėse Shqipėria ka vullnetin politik pėr tė bashkėpunuar me vendet nė rajon pėr nismat anti-terrorizėm por , asaj i mungoi kapaciteti pėr tė vėnė nė zbatim kontrolle tė efektshme. Korrupsioni “Korrupsioni, bashkė me njė sistem gjyqėsor qė funksionon keq, vazhdoi tė pengonte pėrpjekjet e Shqipėrisė pėr zbatimin e ligjit” thekson raporti. Njė tjetėr problematikė e ngritur nga DASH ėshtė mungesa e kapaciteteve. Sipas raportit Shqipėria nuk ka kapacitetin tė grumbullojė tė dhėna biometrike pėrveē atyre qė gjenden nė kartat e identitetit biometrike. Tė dhėnat e gjurmėve tė gishtave nga migrantėt klandestinė grumbullohen, por jo tė gjitha pikat e kalimit tė kufirit janė tė pajisura me skanera, ēka vonon apo identifikimin e individėve mbi bazėn e tė dhėnave nga gjurmėt e gishtave. Nė njė vėshtrim tė pėrgjithshėm mbi Shqipėrinė, DASH thekson se Shqipėria zhvilloi zgjedhje kombėtare nė vitin 2013, ku qeveria ndryshoi nga njė koalicion i drejtuar nga Partia Demokratike e qendrės sė djathtė nė njė tė udhėhequr nga Partia Socialiste e qendrės sė majtė. Ndryshimi nė qeveri sipas DASH nuk ndikoi nė pėrpjekjet e pėrgjithshme tė Shqipėrisė kundėr terrorizmit, ku administrate e re vazhdoi marrėdhėnien e fortė tė bashkėpunimit tė vendit me SHBA. DASH nėnvizon se institucionet e qeverisė shqiptare kanė qenė nė dijeni prej vitit 2012 qė njė grup i vogėl shqiptarėsh kanė udhėtuar pėr tė luftuar nė Siri.
  Raporti i publikuar nga ambasada e SHBA

  SHQIPĖRIA

  Vėshtrim i Pėrgjithshėm:
  Shqipėria zhvilloi zgjedhje kombėtare nė vitin 2013, ku qeveria ndryshoi nga njė koalicion i drejtuar nga Partia Demokratike e qendrės sė djathtė nė njė tė udhėhequr nga Partia Socialiste e qendrės sė majtė. Ndryshimi nė qeveri nuk ndikoi nė pėrpjekjet e pėrgjithshme tė Shqipėrisė kundėr terrorizmit, ku administrate e re vazhdoi marrėdhėnien e fortė tė bashkėpunimit tė vendit me SHBA. Institucionet e qeverisė shqiptare kanė qenė nė dijeni prej vitit 2012 qė njė grup i vogėl shqiptarėsh kanė udhėtuar pėr tė luftuar nė Siri.

  Legjislacioni, Zbatimi i Ligjit dhe Siguria e Kufijve:
  Qeveria shqiptare i ka dhėnė pėrparėsi pėrpjekjeve tė saj kundėr narkotikėve dhe i drejton burimet e kufizuara tė zbatimit tė ligjit dhe sigurisė sė kufijve kundėr kėtij objektivi, mė shumė se sa kundėr terrorizmit, tė cilin e ka parė si kėrcėnim mė pak urgjent. Legjislacioni shqiptar i konsideron kundravajtje penale aktet terroriste; rekrutimin dhe trajnimin e personave pėr tė kryer akte terroriste; nxitjen e akteve terroriste; dhe ngritjen, drejtimin dhe pjesėmarrjen nė njė organizatė terroriste. Policia e Shtetit e Shqipėrisė ka ngritur njė sektor kundėr terrorizmit brenda Drejtorisė pėr Krimet e Rėnda tė Departamentit pėr Hetimet Penale. Nė pėrgjithėsi, ndonėse Shqipėria ka vullnetin politik pėr tė bashkėpunuar me vendet nė rajon pėr nismat anti-terrorizėm, asaj i mungoi kapaciteti pėr tė vėnė nė zbatim kontrolle tė efektshme. Korrupsioni, bashkė me njė sistem gjyqėsor qė funksionon keq, vazhdoi tė pengonte pėrpjekjet e Shqipėrisė pėr zbatimin e ligjit. Shqipėria nuk ka kapacitetin tė grumbullojė tė dhėna biometrike pėrveē atyre qė gjenden nė kartat e identitetit biometrike qė paraqiten nė pikat e kalimit tė kufirit. Tė dhėnat e gjurmėve tė gishtave nga migrantėt klandestinė grumbullohen, por jo tė gjitha pikat e kalimit tė kufirit janė tė pajisura me skanera me lidhje tė drejtpėrdrejtė, ēka ēon nė vonesa nė pėrfshirjen e gjurmėve tė gishtave nė baza tė dhėnash elektronike apo identifikimin e individėve mbi bazėn e tė dhėnave nga gjurmėt e gishtave.
  Ministria e Brendshme mbante njė listė vrojtimi mbi bazė emrash, ku pėrfshiheshin persona tė kėrkuar me nėnshtetėsi shqiptare si dhe informacion pėr dokumente udhėtimi tė humbura dhe tė vjedhura. Baza e tė dhėnave ėshtė pėrbėrėse e Sistemit tė Menaxhimit Total tė Informacionit (TIMS) tė Departamentit tė Drejtėsisė tė SHBA dhe ėshtė po ashtu i lidhur me bazat e tė dhėnave tė Interpolit.

  Pėrpjekjet Kundėr Financimit tė Terrorizmit:
  Shqipėria ėshtė anėtare e Komitetit tė Ekspertėve tė Kėshillit tė Europės pėr Vlerėsimin e Masave Kundėr Pastrimit tė Parave dhe Financimit tė Terrorizmit (Moneyval), njė organi rajonal i tipit Task-Forcė e Veprimit Financiar (FATF); dhe Njėsia Shqiptare e Inteligjencės Financiare ėshtė anėtare e Grupit Egmont. Prej qershorit 2012, Shqipėria ka marrė angazhime tė nivelit tė lartė politik pėr tė bashkėpunuar me FATF dhe Moneyval pėr tė trajtuar mangėsitė e saj strategjike kundėr pastrimit tė parave/kundėrvėnien ndaj financimit tė terrorizmit. Ėshtė bėrė pėrparim por mbetet punė pėr t’u bėrė pėr tė pėrforcuar kuadrin pėr bashkėpunim ndėrkombėtar lidhur me financimin pėr terrorizmin dhe pėr tė siguruar dhe vėnė nė zbatim njė kuadėr ligjor tė pėrshtatshėm pėr identifikimin, gjurmimin, dhe ngrirjen e aseteve nga terrorizmi. Shqipėria miratoi njė ligj tė ri pėr masat kundėr financimit tė terrorizmit pėr t’u pėrafruar me rekomandimet e FATF dhe Moneyval; shqyrtimi pėrfundimtar i kėtij ligji nga FATF dhe Moneyval do tė bėhet nė vitin 2014. Shqipėria ka miratuar masa kundėr individėve dhe organizatave tė listuara nga Rezoluta tė Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė. Mbi bazėn e legjislacionit shqiptar (Ligji pėr Parandalimin e Pastrimit tė Parave dhe Financimin e Terrorizmit), organizatat jofitimprurėse shqiptare nuk janė tė detyruara raporte pėr transaksione tė dyshimta. Megjithatė, organizatat jofitimprurėse mund tė konsiderohen “kliente” tė personave subjekt i ligjit, dhe pėr pasojė mund t’i nėnshtrohen kontrolleve tė zgjeruara nėse njė bankė apo institucion financiar i asociuar e konsideron organizatėn njė “klient me risk tė lartė” potencial qė do tė kėrkonte tė tillė monitorim. Pėr mė shumė informacion mbi pastrimin e parave dhe krimet financiare, shihni Raportin Ndėrkombėtar 2014 pėr Strategjinė Kontrollin e Narkotikėve (INSCR), Vėllimi 2, Pastrimi i Parave dhe Krimet Financiare: http://www.state.gov/j/inl/rls/nrcrpt/index.htm.

  Bashkėpunimi Rajonal dhe Ndėrkombėtar:
  Pjesėmarrja e Shqipėrisė nė organizata shumėpalėshe dhe rajonale kundėr terrorizmit pėrfshin OKB, OSBE, NATO, dhe Organizatėn e Bashkėpunimit Islamik.

  Kundėrvėnia ndaj Radikalizimit qė Ēon Drejt Dhunės dhe Ekstremizmit tė Dhunshėm:
  Qeveria e Shqipėrisė iu kundėrvu pėrdorimit tė ligjėrimit ekstremist tė dhunshėm qė tentonte tė shfrytėzonte besimet fetare, si dhe angazhoi nė mėnyrė aktive Komunitetin Islamik Shqiptar, organi zyrtar administrative i komunitetit musliman shqiptar sunit.

  http://botasot.info/shqiperia/294384...i-jo-urgjente/

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime nė 82 postime

  Pėr: Xhamia 'Hashim Thaēi'

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  Kimete Berisha

  Nė kohėn e Sali Berishės dhe tė HashimThaēit ka lindur, ėshtė rritur dhe ka lulėzuar vehabizmi nė Shqipėri e nė Kosovė.
  Kimetja sic njihet ne rrjetet sociale : "Kimetja pa sutjena",.. sidoqoft, e kam pas shoqe n'fb dikur.

  Sali Berisha dhe Hashim Thaēi e nisen me dashuri pėr neoosmanjlinjtė, koketonin me turq, me sheikė, me arabė, u premtonin ndryshimin e historisė kombėtare dhe fshirjen e 500 vitete pushtim dhe ndalim tė gjuhės dhe shkollės shqipe nga perandoria osmane, u jepnin tenderė e pare dhe duheshin shumė.
  Nuk eshte e vertet kjo. Tenderet qe u jipnin amerikaneve dhe qe na e zgjodhen presidenten nepermes nje zarfi, tani ata kthehen si investitor personal ne Kosove. Turqia eshte nder shtetet e vetme qe nuk ka refuzuar te investon ne Kosove, te gjitha shtetet evropjane, nuk kan investuar dhe nuk do te investojn perderisa nuk eliminohet mafia e haraqit, pra te perfundoje prapa grilave pershembull : R.Haradinaj !
  Dhe, pėr t'u parė dashuria e tyre pėr neoosmanlinjtė edhe me sy, dilnin publikisht dhe faleshin nėpėr oborret e xhamive me Kryeministrin e Turqisė, Erdogan.
  S'ka gje te keqe te falesh ne nje xhami, te cilen investoi Turqia per ta renovuar teresisht ! Xhamia e madhe ne Prishtine, eshte nje monument historik ! Aty jan falur vetem burrat e mdhenje ! Thaci, aksidentalisht ka qellu aty, e kesaj me shume i qan zemra qe Isa Mustafa s'qelloi ne ate moment.

  Me emrin 'Hashim Thaēi' mund tė pagėzohet xhamia pa minare dhe ilegale te Termokosi nė Prishtinė. Nga 100 metra largėsi, dugoja ku shkruan me shkronja kapitale 'xhami', duket sikur pėr minare e ka Termokosin e hollė e tė gjatė e pėr imam Kryeministri Hashim Thaēi, i cili nuk ua prish atyre qejfin ekstremist! Me lulėzimin e vehabizmit dhe me lindjen e muxhahidėve tė parė nė historinė e shqiptarėve, u rilind edhe antipatia perendimore ndaj shqiptarėve.
  C'po flet moj lavire ?! Po c'eshte vehabizmi njehere ? Ajo edhe sikur t'egzistonte, nuk eshte as "organizat" e as "terroriste" ! Boll me me kete mllef qe ta xigilon leshin e trupit !

  Shtete perendimore kanė filluar tė bashkohen rreth kryqit; arabė e turq si gjithmonė mbeten bashkė nė aleancat e tyre ruso-arabe, ndėrsa shqiptarėt mbeten vetėm me njė grusht muxhahedinėsh tė rrezikshėm tė Kaēanikut.
  Hajde skizofreni hajde ! At kryē, fute aty ku mendoj une, ndoshta t'a ndryshon pakes mendjen.

  Sali Berisha dhe Hashim Thaēi i financuan me paret e shtetit Organizatat Joqeveritare qė nė emėr tė arsimit dhe kulturės, e lindėn, e rritėn dhe e promovuan ekstremizmin fetar gjatė mandateve tė tyre.
  Provat ?! Asnje xhami te vetme se ka renovuar Hashimi nga aleanca e "kryēave" qe i rrenuan ne 99

  Aktualisht, neveria dhe antipatia e shteteve perendimore pėr shqiptarėt ėshtė aq e madhe, sa qė e ilustrojmė lehtė me njė shembull tė vogėl: Dje, reaguan krejt bota mbas 'sulmit' gjuhėsor me fjalėt UĒK nė portėn e manastirit tė Deēanit. Ndėrsa, nė tė njejtėn ditė, dje nė mbrėmje, paramilitarė e kriminelė serb sulmuan me armė zjarri veturat e EULEX-it dhe nuk reagoi asnjėri.
  Manastirin nuk ta kan sulmuar muslimanet, por e kan sulmuar njerezit qe mendojn si ti ! Pra njerez qe s'mendojn fare !

  Madje, as ambasadorja amerikane, e specializuar pėr tė parė vetėm tė metat e shqiptarėve. Pėr pėrhapjen e vehabizmit nė Kosovė kontribut tė pakrahasueshėm dhanė edhe mediat.

  Grupet ekstremiste i kanė siguruar gazetarėt, analistėt dhe propaganduesit e tyre gjithkah nėpėr institucione.
  Skizofreni ! Syt vetem ekstremizem te shohin, por edhe ne shohim tendencat e tua per t'u futur ne politik > ldk, aty ku i vajton varrit te Ibrahim Rugoves !
  Vehabizmi dhe muxhahidėn shqiptarė po e kthejnė Rusinė nė Kosovė e nė Maqedoni. Perendimi nuk i ēliroi shqiptarėt qė tė bėhen antiperendimorė! P.S. Shqipėria nė tė gjitha rastet shpėton.

  Nga blogu i saj Facebook.
  Me keto parashikime, edhe Burdushin e len pa fjalė !

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •