Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-01-2010
    Postime
    156

    Hash e password-it ne mac os x

    A mund te me thote njeri nqs eshte e mundur te nxjeresh hash te passwordit te nje sistemi Mac Os x lion 10.7 duke lexuar particionin nga nje windows xp?
    Hdd e nje kompjuteri macbook pro e kam ven ne nje pc tjeter i cili ka win xp , mund te lexoj dile-t qe ka hdd duke perdorur hfs explorer por nuk e di si funksionon ruajtja e passwordit ne kte sistem.
    E kam bere kte gje per sistemet windows por nuk jam shum familiar me sistemet lunux kur vjen puna tek ruajtja e hasheve dhe attributet e fileve.
    Me hfs explorer arrij te shikoj particionin dhe te shikoj listen e fileve por nuk jam i sigurte qe mund ti lexoj apo jo

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-06-2005
    Postime
    639

    Pėr: Hash e password-it ne mac os x

    Citim Postuar mė parė nga hdmi Lexo Postimin
    A mund te me thote njeri nqs eshte e mundur te nxjeresh hash te passwordit te nje sistemi Mac Os x lion 10.7 duke lexuar particionin nga nje windows xp?
    Hdd e nje kompjuteri macbook pro e kam ven ne nje pc tjeter i cili ka win xp , mund te lexoj dile-t qe ka hdd duke perdorur hfs explorer por nuk e di si funksionon ruajtja e passwordit ne kte sistem.
    E kam bere kte gje per sistemet windows por nuk jam shum familiar me sistemet lunux kur vjen puna tek ruajtja e hasheve dhe attributet e fileve.
    Me hfs explorer arrij te shikoj particionin dhe te shikoj listen e fileve por nuk jam i sigurte qe mund ti lexoj apo jo
    Jo nuk eshte e mundur, windows nuk lexon filet e mac edhe anasjelltas.
    nese deshiron te dish passwordin ne mac shiko ketu ne ket link:
    http://osxdaily.com/2010/08/10/forgo...-mac-password/
    JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •