Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-01-2010
  Postime
  156
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Hash e password-it ne mac os x

  A mund te me thote njeri nqs eshte e mundur te nxjeresh hash te passwordit te nje sistemi Mac Os x lion 10.7 duke lexuar particionin nga nje windows xp?
  Hdd e nje kompjuteri macbook pro e kam ven ne nje pc tjeter i cili ka win xp , mund te lexoj dile-t qe ka hdd duke perdorur hfs explorer por nuk e di si funksionon ruajtja e passwordit ne kte sistem.
  E kam bere kte gje per sistemet windows por nuk jam shum familiar me sistemet lunux kur vjen puna tek ruajtja e hasheve dhe attributet e fileve.
  Me hfs explorer arrij te shikoj particionin dhe te shikoj listen e fileve por nuk jam i sigurte qe mund ti lexoj apo jo

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Hash e password-it ne mac os x

  Citim Postuar mė parė nga hdmi Lexo Postimin
  A mund te me thote njeri nqs eshte e mundur te nxjeresh hash te passwordit te nje sistemi Mac Os x lion 10.7 duke lexuar particionin nga nje windows xp?
  Hdd e nje kompjuteri macbook pro e kam ven ne nje pc tjeter i cili ka win xp , mund te lexoj dile-t qe ka hdd duke perdorur hfs explorer por nuk e di si funksionon ruajtja e passwordit ne kte sistem.
  E kam bere kte gje per sistemet windows por nuk jam shum familiar me sistemet lunux kur vjen puna tek ruajtja e hasheve dhe attributet e fileve.
  Me hfs explorer arrij te shikoj particionin dhe te shikoj listen e fileve por nuk jam i sigurte qe mund ti lexoj apo jo
  Jo nuk eshte e mundur, windows nuk lexon filet e mac edhe anasjelltas.
  nese deshiron te dish passwordin ne mac shiko ketu ne ket link:
  http://osxdaily.com/2010/08/10/forgo...-mac-password/
  JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •