Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Kurti: Kosova ka nevoj pr fabrika, jo pr asfalt
  Lideri i Lvizjes Vetvendosje, Albin Kurti, gjat nj tubimi n Gjilan, ka thn se Kosova nuk ka nevoj pr asfalt, por pr fabrika.

  Po t qeveriste VV-ja do t shihnit nj Kosov q asnjher nuk e keni par, ka thn Kurti n nj bashkbisedim me qytetart e Gjilanit.

  Kurti tha se prioritet pr Alternativn Qeverisse t Vetvendosjes duhet t jet bashkimi i Mitrovics, afrimi me Shqiprin drejt bashkimit me t. Po u hoq kufiri, rrushi n Rahovec nuk do t kalbet, sepse do t bhet ver n Shqipri, tha ai.

  Nuk kemi nevoj pr asfalt, por pr fabrika, q nga industria e leht e deri te Trepa. Kosova m nuk ka tok pr asfalt, pr motele e hotele, por pr industri e bujqsi, ka thn Kurti, duke shtuar se nuk do t tolerohet korrupsioni, derisa do t ndalen shpenzimet jasht vendit pr shrim e shum dukuri t tjera.

  Ai tha se njerzit n shoqrin ton jan t pabarabart. Kurti tha se n magjen e t varfrve shteti nuk ka pse i fut duart dhe shtoi se m shum tatim do t paguanin ata q kan.

  Partit n Kosov ia prshtatin programin liderit. N Vetvendosje ne i prshtatemi konceptit, sepse ne e kemi zgjedhur interesin e prgjithshm mbi at privat. Shteti bhet i drejt, zhvillimor dhe social me pushtetin e Vetvendosjes, theksoi Kurti.

  Ndrkaq, sekretari organizativ, Dardan Molliqaj tha se ristrukturimi e ka ngritur nivelin organizativ si dhe e ka br Vetvendosjen subjekt ku njerzit e gjejn mundsin pr ndryshim.

  Sot, ata q vin n Lvizje jan t lidhur pas konceptit dhe Alternativs s saj. Lvizja Vetvendosje do t angazhoj shum personalitete nga fusha t ndryshme, pr ta br ndryshimin, nnvizoi Molliqaj.

  Duke folur edhe pr mirqeverisjen n Prishtin, theksoi se kur ekziston vullneti, ather realizimi nuk mungon. Ashtu si e ka mundur Shpend Ahmeti Isa Mustafn n Prishtin, kt her do ta mund Albin Kurti, Hashim Thain n nivel Kosov, prfundoi Dardan Molliqaj.
  http://koha.net/?id=9&l=6152

 2. #2
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime

  Pr: Kurti: Kosova ka nevoj pr fabrika, jo pr asfalt

  Gja e gjalle eshte ky. Disa inati si le me pa ma larg.
  Nje shembull konkret nje bashkfshatar i jemi i ka mbi 2 hektar dredheza dhe nqs nuk do te ishte infrastruktura asfalti qe te exportohej dredheza per ne treg ka do i binte me ballan neper hava apo me anije ?
  Pa kane asfalti infrastruktura rrugore edhe 100 fabrika qeli badihava se pa e pas infrastrukturen asnje biznismen nuk eshte budall me ardh me qu pare nlloq.
  E sa i perket fabrikave veq kan fillu disa minifabrika , jan shprenda dhe jan jap mbi 600 grande ne sektorin e bujqesise dhe nga keto grande nuk mundesh me fillu menjehere me vjeljen e tyre dhe me plasu ne treg apo ne ndonje fabrike per perpunimin e tyre.
  Pas mbjelljes se fidaneve te molles 3 vite duhet me prit qe ti marrim frutin dhe pas 3 viteve vjen vjelja dhe suksesii Psh te dredhezat vjelja fillon pas 1 viti.
  e mbjell kete korrik te ketij viti dhe e vjel ne Majin e vitit qe vjen.

  Suksesi i kesaj qeverie do shihet qdo vite e me shume.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •