Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 46
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    Dicka e tille me sa kuptova..

    Skedarët e Bashkëngjitur 163973
    Ky eshte digital key.

    Dhe tani bank at e japin per logim ne internet banking.

    Cdo perdor use ka passwordin e tij dhe kete digital,key qe jep 6 numera qe Jane te vlefshem per 15 sek kur shtypit ky digital key. Gje qe Ben te pa mundur logimin e dikujt tjeter, edhe nese di userin dhe passwordin tend.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #22
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    Ky eshte digital key.

    Dhe tani bank at e japin per logim ne internet banking.

    Cdo perdor use ka passwordin e tij dhe kete digital,key qe jep 6 numera qe Jane te vlefshem per 15 sek kur shtypit ky digital key. Gje qe Ben te pa mundur logimin e dikujt tjeter, edhe nese di userin dhe passwordin tend.
    po. une kete kam dhe me kerkon keto 6 numra ne cdo pagese/veprim qe bej. edhe kur krijoj karta krediti virtuale.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    po. une kete kam dhe me kerkon keto 6 numra ne cdo pagese/veprim qe bej. edhe kur krijoj karta krediti virtuale.
    Mesa di une, ky kerkonte per cdo logim ne userin tend ne IB,

    Pastaj brenda nji logimi, ti mund te kryeshnosh nji numer te ndryshem transaksionesh...

    Gjithashtu bank at Kane nji njesi, per fraudet e mundshme nga perdorimi I IB ose cardave bankare, qe Jane ne mbeshtetje te klientit, ku klienti mund te kerkoje edhe anullimin e nji transaksioni, brenda nji kohe paraprake te caktuar.

    Ose vete kjo njesi fraud-i, nese shikon transaksione te cuditshme nga cardat tuaja kryesishte ne internet, kontaktojne klientin per tu siguruar se transaksioni eshte kryer nga ai.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Xhuxhumaku : 12-04-2014 më 07:57
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  4. #24
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    Mesa di une, ky kerkonte per cdo logim ne userin tend ne IB,

    Pastaj brenda nji logimi, ti mund te kryeshnosh nji numer te ndryshem transaksionesh...

    Gjithashtu bank at Kane nji njesi, per fraudet e mundshme nga perdorimi I IB ose cardave bankare, qe Jane ne mbeshtetje te klientit, ku klienti mund te kerkoje edhe anullimin e nji transaksioni, brenda nji kohe paraprake te caktuar.

    Ose vete kjo njesi fraud-i, nese shikon transaksione te cuditshme nga cardat tuaja kryesishte ne internet, kontaktojne klientin per tu siguruar se transaksioni eshte kryer nga ai.
    Po, ashtu eshte. Kodin ta kerkon ne logimin e pare, por edhe per cdo transaksion qe ben, edhe thjesht per nje rimbushje celulari. Tani edhe kur paguan online duhet te krijosh nje karte virtuale (kohezgjatjen e kesaj e vendos ti, deri ne nje limit 12 muaj), sepse nuk te lejojne te perdoresh numrat reale te kartes se kreditit, e gjitha behet per te parandaluar fraudet kuptohet.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    Dicka e tille me sa kuptova..

    Skedarët e Bashkëngjitur 163973
    Cfare eshte kjo? S'kam degjuar ndonjehere per kete lloj key.
    Feelings change - memories don't.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Una i boj transakcionet kshu,
    me ane te nji aparati qe duhet me e fut kartelen bankare ne te dhe e skanon nje barkod ne monitor.
    Ka noj haker kshu, qe me thote se a eshte e sigurte kjo menyre e transakcioneve bankare?

    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  7. #27
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Cfare eshte kjo? S'kam degjuar ndonjehere per kete lloj key.
    Eshte nje dispozitiv qe krijon nje kod me 6 shifra, nje perdorimsh, te cilin e vendos sa here kryen nje procedure nepermjet kontos online te bankes.

  8. #28
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Sikur jetoni ne planet tjeter po me dukeni. Aliens jeni?! lol. Me kode, me celsa,me pass 1 perdorimshe, me bar miu me pikatore.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    Eshte nje dispozitiv qe krijon nje kod me 6 shifra, nje perdorimsh, te cilin e vendos sa here kryen nje procedure nepermjet kontos online te bankes.
    Une kur bej online banking fut username. I pergjigjen pyetjes sekrete dhe password. Kjo nga ndryshon ?

    P.S haha pink tamam.
    Feelings change - memories don't.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Sikur jetoni ne planet tjeter po me dukeni. Aliens jeni?! lol. Me kode, me celsa,me pass 1 perdorimshe, me bar miu me pikatore.
    Ooooo Pinke, si e bon tyve mi goc?
    Qe t'dukemi ne si aliena.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  11. #31
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Une kur bej online banking fut username. I pergjigjen pyetjes sekrete dhe password. Kjo nga ndryshon ?

    P.S haha pink tamam.
    Kjo ndryshon qe ne vend pyetjes sekrete te kerkon kete kodin
    Tani ne do donin te dinim nga nje hacker apo nga kush ka njohuri per keto gjera, sa te sigurta jane keto lloj transaksionesh...

  12. #32
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga hot_prinz Lexo Postimin
    Ooooo Pinke, si e bon tyve mi goc?
    Qe t'dukemi ne si aliena.
    Username, pass, pay, sign out. Sh e shpejte. Ka vite qe paguaj online! Keto te tjerat qe tregoni si kuptoj. Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    Kjo ndryshon qe ne vend pyetjes sekrete te kerkon kete kodin
    Tani ne do donin te dinim nga nje hacker apo nga kush ka njohuri per keto gjera, sa te sigurta jane keto lloj transaksionesh...
    Kodi eshte nje perdorimsh? Po te duash te hysh 10 here ne dite online, cdo here kod te ri do futesh apo i njejti gjithmone?
    Feelings change - memories don't.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Username, pass, pay, sign out. Sh e shpejte. Ka vite qe paguaj online! Keto te tjerat qe tregoni si kuptoj. Lol

    Pinko,
    menoje, po ta kesh nje trojan apo keylogger ne platform qe e ben pagesen,
    pastaj ta vidhin username dhe passwordin, e pastaj ti vidhin leket mi Pinko.

    Pinko, sa e ke imen IP-Adressen e kompjutrit tend?
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  15. #35
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Kodi eshte nje perdorimsh? Po te duash te hysh 10 here ne dite online, cdo here kod te ri do futesh apo i njejti gjithmone?
    Cdo here qe futesh do perdoresh nje kod te ri, mjafton te shtypesh ate butonin portokalli dhe kodi shfaqet ne display. Duhet ta perdoresh brenda pak sekondash se pastaj fshihet vete. Ne rast se nuk arrin ne kohe, e shtyp edhe njehere butonin e voilà del nje kod i ri.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga hot_prinz Lexo Postimin
    Pinko,
    menoje, po ta kesh nje trojan apo keylogger ne platform qe e ben pagesen,
    pastaj ta vidhin username dhe passwordin, e pastaj ti vidhin leket mi Pinko.

    Pinko, sa e ke imen IP-Adressen e kompjutrit tend?
    Une zgjedh dhe opsionin e pyetjes sekrete e cila kerkohet para password-it. Aty do ngeci. S 'ka ku iken. Dhe burri im si di pergjigjet.
    Feelings change - memories don't.

  17. #37
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga hot_prinz Lexo Postimin
    Pinko,
    menoje, po ta kesh nje trojan apo keylogger ne platform qe e ben pagesen,
    pastaj ta vidhin username dhe passwordin, e pastaj ti vidhin leket mi Pinko.

    Pinko, sa e ke imen IP-Adressen e kompjutrit tend? p
    Zakonisht kur bej pagesa hyj te faqja e tyre. Nuk hyj me ate service qe te ofron banka jote psh - banking online feature. Shkoj direkt te faqja e tyre. E zeme do paguaj leasen per maqinen - shkoj atje. Bej logg in, aty eshte info gati , click authorizo e zeme BMW per aq pare se e vej une te terhiqen prej bankes time dhe voila. Mbaroi thank you per your biznes thote. Mbaroi. nje shembull ky. Pastaj ska Trojans te une. Perdor Mac kur bej pagesa. Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Une zgjedh dhe opsionin e pyetjes sekrete e cila kerkohet para password-it. Aty do ngeci. S 'ka ku iken. Dhe burri im si di pergjigjet.
    Mia,
    prape se prape, pyetja sekrete eshte statike, edhe ajo mund te zbulohet lehte nga nje trojan apo keylogger.
    Po tyve dhe Pinku keni leke shume ne America e nuk keni nevoji ti ruani si une dhe Broke.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Zakonisht kur bej pagesa hyj te faqja e tyre. Nuk hyj me ate service qe te ofron banka jote psh - banking online feature. Shkoj direkt te faqja e tyre. E zeme do paguaj leasen per maqinen - shkoj atje. Bej logg in, aty eshte info gati , click authorizo e zeme BMW per aq pare se e vej une te terhiqen prej bankes time dhe voila. Mbaroi thank you per your biznes thote. Mbaroi. :-D nje shembull ky. Pastaj ska Trojans te une. Perdor Mac kur bej pagesa. Lol

    Pinko,
    ta jap edhe una iher imen xhirollogarine time bankare e boja iher ashu voila,
    se sa mire e ke pershkru m'le pa men.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  20. #40
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Për: Zbulohet virusi që vë në rrezik fjalëkalimet e përdoruesve të internetit

    E mire stick me ate gjene aty lart ti.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •