Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 15 prej 15
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Post Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit  Sikur zgjedhjet tė realizoheshin nė shkurt tė kėtij viti, duket se skena do tė kishte ndryshime shumė tė mėdha.

  Njė anketė e realizuar nė javėn e parė tė shkurtit nga njėra nga ambasadat mė me ndikim tė cilėn - tė cilėn e ka siguruar KosovaPressi - rezulton me ndryshime tė mėdha nė zgjedhjet e ardhshme. Duket se kėtė e ka parė edhe kryeministri Hashim Thaēi dhe kjo mund tė jetė edhe arsyeja e fushatės sė tij shtatėditė nė javė me premtime miliardėshe.

  Kjo anketė ėshtė e detajuar si me mendimin se kė do tė votojė qytetari, ashtu edhe me analizėn se pse qytetari ka vendosur tė votojė ndryshe, por edhe mendimin pėr liderėt politikė.

  Sipas kėsaj ankete, LDK dhe VV do tė jenė pėrfituesit mė tė mėdhenj dhe se do ta shfrytėzojnė rastin prej njė klime tė konsiderueshme antiqeveritare. Po sipas kėsaj ankete,LDK-ja do tė fitojė 28%, ndėrsa PDK do tė ketė 23%. VV do tė ketė rritjen mė tė madhe me 14%, AAK do tė fitojė 8% tė votuesve, ndėrsa 11% janė ende tė pavendosur.

  E veēanta e kėsaj ankete ėshtė se AKR nuk do tė mbėrrijė pragun zgjedhorė (vetėm 3%), ndėrsa edhe pse Fatmir Limaj dhe Jakup Krasniqi nuk kishin formuar parti dhe pyetjet nuk kishin tė bėjnė me ta, mė shumė se 1% janė vetėdeklaruar se po qė se do tė bėjnė parti ata do t’i votojnė .

  Nė anketė qytetarėt janė deklaruar se nuk po votojnė LDK-nė si alternativė, por se ajo po pėrfiton si partia e vetme qė mund ta rrėzojė PDK-nė nga pushteti. LDK dhe VV janė duke i tėrhequr votuesit anti-PDK dhe tė gjithė ata qė janė tė pakėnaqur me gjendjen ekonomike nė vend.

  Nė pyetjen e bėrė se kush do tė jetė kryeministėr i Kosovės, shumica preferojnė Isa Mustafėn, pastaj vjen Hashim Thaēi, Albin Kurti, Ramush Haradinaj dhe vetėm 4% preferojnė Behgjet Pacollin. 10 % e votuesve janė tė papėrcaktuar. Tek LDK vėrehet se ka dallim tė madh nė preferencėn pėr partinė dhe kryeministrinė. Pėrderisa 28% preferojnė LDK-nė, 22% e preferojnė Isa Mustafėn pėr kryeministėr, ndėrsa tek partitė e tjera nuk vėrehet njė dallim kaq i madh.

  Sa i pėrket preferencės sė kush ėshtė lideri mė i mirė politikė, Shpend Ahmeti gėzon mė se shumti popullaritet me 61%, i pasuar nga Mimoza Kusari-lila (59%), Albin Kurti (mbi 48%), Fatmir Limaj (46%), Isa Mustafa (41%), Ramush Haradinaj (39%) dhe ne fund vjen Hashim Thaēi me 31%.

  Lidhur me koalicionet e mundshme, opsioni mė i kėrkuar ėshtė koalicioni LDK-VV me 20%, ndėrsa, mė i padėshirueshmi ėshtė PDK-LDK (11%) dhe PDK-AAK (9%).

  Sa i pėrket vlerėsimit pėr guxim dhe aftėsi, Albin Kurti gėzon popullaritet mė sė shumti me 49%, pėrkatėsisht 48%, i pasuar nga Ramush Haradinaj me 41% pėr guxim dhe mė sė paku aftėsi (28%), ndėrsa, Isa Mustafa ka shumė mė pak guxim (33%), kurse shumė mė shumė aftėsi (49%). Hashim Thaēi ėshtė vlerėsuar me 33% aftėsi dhe 35% pėr guxim.

  Anketa e ėshtė zhvilluar me rreth 1000 respondent nė tėrė territorin e Kosovės. /KosovaPress/Telegrafi/

  http://www.telegrafi.com/lajme/ekskl...t-2-42874.html

 2. #2
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit

  Ne kete Ankete nuk hyn Votuesit e Skenderajit dhe me kta votues arrihet 34.80%

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit

  hahahahaha po qi paski marue qejf veti breee

 4. #4
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit
  SONDAZHET E REALIZUAR ME QYTETAR TE NDRYSHEM PROFERENCAT QE KAN PER PARTIT DHE LIDERET POLITIK...

  Gjat muajit qe po lem pas kemi realizuar disa Sondazhe me qytetar te ndryshem neper qytete te ndryshme te Kosoves.

  Eshte interesant te theksohet fakti qe jemi befasuar ne aspektin pozitiv me qytetaret e Lugines se Presheves dhe Bujanovcit qe kemi realizuar sondazhet rreth partive politike dhe per Lideret poliitk qe kan prfoerencat e tyre sikur te kishin edhe ata te drejten per te votuar ne Republiken e Kosoves ne Zgjedhjet Nacionale qe do te mbahen gjat ketij viti.

  Pergjigja e tyre ishte keshtu.
  GJAT SONDAZHIT TE MUAJIT PRILL QE KEMI REALIZUAR ME QYTETARET E LUGINES SE PRESHEVES DHE TE BUJANOVCIT, LIDHUR ME PROFERENCAT E TYRE PARTIAKE QE KAN DHE PER LIDERET E TYRE NE REPUBLIKEN E KOSOVES.


  SONDAZH - SIKUR TE KISHIT TE DREJTEN PER TE VOTUAR NE REPUBLIKEN E KOSOVES NE ZGJEDHJET NACIONALE QE PRITEN TE MBAHEN KETE VER, PER CILEN PARTI POLITIKE DO TE VOTONIT?  1280 QYTETAR NGA PRESHEVA JANE PERGJIGJUR KESHTU:


  01.PDK - 66.58%  02.VV - 13.42%


  03.LDK - 9.29%


  04.AAK - 5.12%


  05.NISMA PER KOSOVEN - 3.71%


  06.AKR - 1.88%


  SONDAZH - SIKUR TE KISHIT TE DREJTEN PER TE VOTUAR NE REPUBLIKEN E KOSOVES NE ZGJEDHJET NACIONALE QE PRITEN TE MBAHEN KETE VER, PER CILEN PARTI POLITIKE DO TE VOTONIT ?  1056 QYTETAR NGA BUJANOVCI JAN PERGJIGJUR KESHTU:


  01.PDK - 41.36%  02.LDK - 29.81%


  03.VV - 12.64%


  04.AAK - 7.19%


  05.NISMA PER KOSOVEN - 6.11%


  06.AKR - 2.89%

  SONDAZH - ME QYTETARET E REPUBLIKES SE KOSOVES:  KY SONDAZH ESHTE REALIZUAR ME QYTETAR TE SHUMTE NGA QYTETE TE NDRYSHME TE KOSOVES.


  KETE SONDAZH QE KEMI REALIZUAR ME QYTETARET DER ME DER JAN PERGJIGJUR GJITHSEJ 2.700 QYTETAR.


  TE ANKETUARIT ISHIN NGA KETO QYTET:


  01.GJILAN

  02.FERIZAJ

  03.PRISHTINE

  04.PRIZREN

  05.GJAKOVE

  06.PEJE

  07.MITROVICE


  PERGJIGJET E TYRE PER KETO ZGJEDHJE ISHIN KETO:


  01.PDK - 30.57%  02.LDK - 26.43%


  03.AAK - 13.28%


  04.VV - 11.60%


  05.NISMA PER KOSOVEN - 10.72%


  06.AKR - 5.40%


  07.TE TJERA - 2.00%
  SONDAZH - CILI LIDER POLITIK MENDONI SE DUHET TE JETE KRYEMINISTER I ARDHSHEM I KOSOVES ?


  01.HASHIM THACI - 44.35%


  02.RAMUSH HARADINAJ - 19.89%


  03.ALBIN KURTI - 13.65%


  04.ISA MUSTAFA - 13.25%


  05.FATMIR LIMAJ - 5.11%


  06.BEHGJET PACOLLI - 3.75%  EDHE NJEHER QYTETARET E REPUBLIKES SE KOSOVES VLERSUAN LARTE PUNEN E PARTISE DEMOKRATIKE TE KOSOVES, DHE I OFRUAN MBESHTETJE TE PA REZERV EDHE GJAT KETYRE SONDAZHEVE QE KEMI REALIZUAR MUAJIN E FUNDIT.
  FALENDEROJM TE GJITHE ATA QYTETAR QE I JANE PERGJIGJUR KETYRE SONDAZHEVE, E NE VEQANTI FALENDEROJM DHE DERGOJM PERSHENDETJE TE VEQANTA PER QYTETARET E LUGINES SE PRESHEVES PER KONTRIBUTIN E TYRE QE DHANE GJAT KETIJ SONDAZHI.

 5. #5
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit


 6. #6
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit
  Kjo eshte grafika e nje sondazhi te ber gjat tre mujave te fundit ne tri seri rreth zgjedhjeve parlamentare ne Republiken e Kosoves . ky sondazh eshte ber nga holumtuesite e nje shteti te fuqishem perendimor qe per arsye etike spo e publikoj . pasi qe ne fillim te muajit te maj do publikohet ne nje gazete poashtu shum njohur botrore .NYT. intersanete dhe po aq befasuse!!! per disa per te mir e disa jo edhe aq. me sa duket Parlamentin e Republikes se Kosoves do ta perfaqesojn te pese (5) parti shqipatare . befasia e ketyre zgjedhjeve jan se ne parlament nuk do mund te hyjne perfaqesusit e aleances per kosoven e re AKR por do zevendesohet me NSIMEN dhe befasia e dyte eshte diferenca e madhe ne mes te PDK dhe LDK .gjithesesi desha te shtoj qe keto te dhena do jan publike siq e ceka me lart dhe sjan te sponzorizuara nga asnje parti dhe si detaj shtes vlen te thuhet se ne sondazh kan marre pjes 1500 persona.

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit
  Anketa: Hashim Thaēi i preferuari i lexuesve pėr Kryeministėr
  GazetaExpress E martė, 22 Prill 2014 10:40

  Lideri i PDK’sė, Hashim Thaēi ėshtė kandidati mė i preferuar pėr Kryeministėr nė bazė tė njė ankete katėr ditėshe tė Gazetės Express.


  Nė pyetjen se “Kush mendoni se duhet tė jetė Kryeministėr i ardhshėm i Kosovės?”, 9304 lexues ose 56% kanė zgjedhur Hashim Thaēin.


  Interesant ėshtė fakti se i dyti nuk ėshtė Isa Mustafa, Lideri i Opozitės, por ėshtė kreu i Vetėvendosjes, Albin Kurti.

  Kurti ka marrė 2392 vota ose 14%

  I treti renditet Ramush Haradinaj, Kryetari i AAK’sė, qė ka marrė 11% ose 1970 vota tė lexuesve tė Gazetės Express.

  Fatmir Limaj, Kryetari i Nismės pėr Kosovėn, ndėrkaq, ka marrė 3% ose 575 vota.

  I fundit renditet Bengjet Pacolli me 3% ose 510 vota.


  Sot pasdite, Gazeta Express nis anketėn pėr preferencat e lexuesve rreth partive politike qė garojnė nė zgjedhjet e sivjetshme parlamentare.
 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime nė 82 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit

  AAK-eja eshte ajo e cila do mbetet larg parlamentit kesaj rradhe.

  Trum-tupellat si ramushi, s'i deshiron Populli Shqiptar !

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e kriko-38
  Anėtarėsuar
  01-08-2010
  Vendndodhja
  ketu afer
  Postime
  696
  Faleminderit
  11
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit

  Ksaj ankete nuk i beson as vet Isa Muuustafaa e lere mo populli aj tash e humbi Prishtinen

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit

  Citim Postuar mė parė nga Le dévoué Lexo Postimin
  AAK-eja eshte ajo e cila do mbetet larg parlamentit kesaj rradhe.

  Trum-tupellat si ramushi, s'i deshiron Populli Shqiptar !
  Cka dine "populli shqiptare" cka eshte vota e lire, demokracia, parlamenti, shteti ligjor, barazia e keshtu me radhe...!?
  Vete fakti qe nje popull(komb) prodhon njerez fundamentaliste fetar qe shkojne per te luftuar per grupe radikale dhe terroriste flet mjaft per gjendjen faktike te atij populli.
  Prandaj, Ramushin bashke me Thacin dhe "katunaret" tjere do t'i kesh ne Parlament edhe per nje kohe te gjate.

  Qe Pacolli nuk do te mund te futet ne Kuvend nuk eshte kurrfare befasie, nese analizohen rezultatet e deritanishme te partise se tij. Ne cdo votim ka pesuar renie dramatike te votave. Dhe nese PD e Aganit nuk pranon te futet ne koalicion me te, atehere nuk ka as shansa teorike te futet ne Kuvend. Arsyet jane te shumta. Por para se gjithash eshte zhgenjimi pakufij i shumices se qytetareve dhe simpatizanteve me vete B. Pacollin, i cili jo vetem qe nuk e ka permbushur asnje premtim te bere dhe pritshmeri te mjaft qytetareve, por tani shihet edhe si nje nga keqberesit dhe hajdutet kryesor te vendit dhe te popullit.
  Fitorja e Mimoza Kusari-Lila ne Gjakove, si personalitet i njohur dhe gjakovare, por edhe e "matrapazit" te Mitrovices, Bahtiri, qe s'eshte ne gjendje te shprehe as mendimet me te thjeshta deri ne fund, nuk kane asnje lidhje me B. Pacollin dhe partine e tij. Rezultati i ketyre dyve eshte ne shperputhje te plote me rezultatin shkaterrimtar te AKR-se ne te gjitha komunat tjera...

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit

  ksaj radhe vv dote jet NR.1

 12. #12
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit

  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  ksaj radhe vv dote jet NR.1
  po nu majshin zgjedhjet ne shumadi fitoin keta te vetfundosjes se albin-daqiqit
  se ne kosove hashimi e ka te sigurt fitoren o jahu

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin  Anketa: Hashim Thaēi i preferuari i lexuesve pėr Kryeministėr

  ...

  Haradinaj: Thaēi si Kim Jong-un – mbyllen shkollat pėr datėlindjen e tij


  Deputeti i Kuvendit tė Kosovės nga radhėt e AAK-sė, Daut Haradinaj, ka reaguar ndaj vendimit tė djeshėm tė shkollave tė komunės sė Skenderajt tė cilat u mbyllėn pėr t’ia kremtuar datėlindjen kryeministrit Hashim Thaēi.

  Kėtė veprim, Haradinaj po e krahason me veprimet komuniste tė Koresė sė Veriut dhe liderit tė saj, Kim Jong-un.

  Dje nė Skėnderaj u duk qė u ngjall Tito sė bashku me pionierėt e tij. Qytetarėt shihnin qė edhe shkollat u mbyllėn pėr ta festuar Ditėlindjen e Shefit: Hashim Thaēit! A mundeni ta paramendoni qė nė njė vend normal tė mbyllen shkolla pėr ditėlindjen e Shefit? Apo jemi ne duke jetuar nė Korenė e Veriut mė nė krye me Kim Jong-un? Apo jemi njė shtet nė mes tė Europės- gjithsesi tė izoluar tėrėsisht”, ka komentuar nė Facebook, deputeti Haradinaj.

  Ai ka ironizuar duke thėnė se “mė mirė ėshtė tė gėzohemi pėr ditėlindjen e shefit sesa tė mbahet mėsim...”.

  Dhe tėrė kjo ngjet pas votimit pėr Gjykatė e cila do gjykojė krimet e supozuara te UĒK-sė!? Kėto gjėra nuk ndodhin rastėsisht tek ne nė Kosovė”, ka pėrfunduar Haradinaj.
  http://koha.net/?id=27&l=7765

 14. #14
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit

  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  Haradinaj: Thaēi si Kim Jong-un – mbyllen shkollat pėr datėlindjen e tij


  Deputeti i Kuvendit tė Kosovės nga radhėt e AAK-sė, Daut Haradinaj, ka reaguar ndaj vendimit tė djeshėm tė shkollave tė komunės sė Skenderajt tė cilat u mbyllėn pėr t’ia kremtuar datėlindjen kryeministrit Hashim Thaēi.

  Kėtė veprim, Haradinaj po e krahason me veprimet komuniste tė Koresė sė Veriut dhe liderit tė saj, Kim Jong-un.

  Dje nė Skėnderaj u duk qė u ngjall Tito sė bashku me pionierėt e tij. Qytetarėt shihnin qė edhe shkollat u mbyllėn pėr ta festuar Ditėlindjen e Shefit: Hashim Thaēit! A mundeni ta paramendoni qė nė njė vend normal tė mbyllen shkolla pėr ditėlindjen e Shefit? Apo jemi ne duke jetuar nė Korenė e Veriut mė nė krye me Kim Jong-un? Apo jemi njė shtet nė mes tė Europės- gjithsesi tė izoluar tėrėsisht”, ka komentuar nė Facebook, deputeti Haradinaj.

  Ai ka ironizuar duke thėnė se “mė mirė ėshtė tė gėzohemi pėr ditėlindjen e shefit sesa tė mbahet mėsim...”.

  Dhe tėrė kjo ngjet pas votimit pėr Gjykatė e cila do gjykojė krimet e supozuara te UĒK-sė!? Kėto gjėra nuk ndodhin rastėsisht tek ne nė Kosovė”, ka pėrfunduar Haradinaj.
  http://koha.net/?id=27&l=7765
  Po te ishte si kim Jongu Dauti as qe kish guxu me jap nje deklarate te till

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-05-2005
  Mosha
  34
  Postime
  289
  Faleminderit
  2
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Anketė: LDK prin me 5%, Pacolli jashte Parlamentit

  Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Po te ishte si kim Jongu Dauti as qe kish guxu me jap nje deklarate te till

  Jom tu mendu a me ja qu Dautit nje video qe e kam ba me fmi te mahalles per ditelindje te Hashimit . Kemi ba slet si ata ne kine , gjat levizjeve te fmive u bejshin figura me pamjen e Hashimit ,fort hjeshi. Jo kur po mendoj mir e mir me pa dauti mos pe lshon loqka.Hajt se ma mire po ja nisi Antiproantit se ai e ka zemren ma t fort ,ky veq merr infrakt se nuk des krejt

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •