Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e orion111
  Anėtarėsuar
  16-01-2009
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  VB code per 6 to49

  Mund te me ndihmoje ndonjeri me ndonje kod te gatshem vb per te bere gjithe kombinimet e mndshme te zgjedhjes se 6 numurave nga 1 ,2 3,.......49. Dua te bej njeprogram per te gjetur biletat me te mundshme per llotarine 6 to 49 ....Po fillimisht me duhet lista e kombinimeve pastaj kushtet e perzgjedhjes I shtoj vete . E di qe sia vlen por dua thjesht ta provoj cdo dale

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: VB code per 6 to49

  Citim Postuar mė parė nga orion111 Lexo Postimin
  Mund te me ndihmoje ndonjeri me ndonje kod te gatshem vb per te bere gjithe kombinimet e mndshme te zgjedhjes se 6 numurave nga 1 ,2 3,.......49. Dua te bej njeprogram per te gjetur biletat me te mundshme per llotarine 6 to 49 ....Po fillimisht me duhet lista e kombinimeve pastaj kushtet e perzgjedhjes I shtoj vete . E di qe sia vlen por dua thjesht ta provoj cdo dale
  ajo qe kerkon te besh ti eshte sistem nuk ka asgje te keqe por kur te arrish te ndertosh sistemin nuk mund te luash dot vetem sepse kombinimet ne te tilla raste duhet ti luash ne grup sepse kerkopn shume para per te luajtur kombinacionin me te madh dhe te mundshem per te fituar

  mos u lodh kot se nuk ja vlen

  ketu ne it eshte nje loje qe quhet gervish dhe fito , ne vitrina tregohet vetem shifrat dhe cmimet qe mund te arrish te fitosh kur luan-POR NUK TREGOHET NUMRI I BILETAVE QE JANE HEDHUR NE TREG PER TU SHITUR SEPSE PO TE JEPEJ NJE SHIFER E TILLE ATEHERE DO TE BEHEJ KOMBINIMI I NUMRIT TE BILETAVE TE HEDHURA NE TREG DHE NUMRI I CMIMEVE PET TE FITUAR DHE njerzit me pak llogaritje do te kuptonin se mundesia per te fituar eshte shume e vogel

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e orion111
  Anėtarėsuar
  16-01-2009
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: VB code per 6 to49

  Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
  ajo qe kerkon te besh ti eshte sistem nuk ka asgje te keqe por kur te arrish te ndertosh sistemin nuk mund te luash dot vetem sepse kombinimet ne te tilla raste duhet ti luash ne grup sepse kerkopn shume para per te luajtur kombinacionin me te madh dhe te mundshem per te fituar

  mos u lodh kot se nuk ja vlen

  ketu ne it eshte nje loje qe quhet gervish dhe fito , ne vitrina tregohet vetem shifrat dhe cmimet qe mund te arrish te fitosh kur luan-POR NUK TREGOHET NUMRI I BILETAVE QE JANE HEDHUR NE TREG PER TU SHITUR SEPSE PO TE JEPEJ NJE SHIFER E TILLE ATEHERE DO TE BEHEJ KOMBINIMI I NUMRIT TE BILETAVE TE HEDHURA NE TREG DHE NUMRI I CMIMEVE PET TE FITUAR DHE njerzit me pak llogaritje do te kuptonin se mundesia per te fituar eshte shume e vogel
  Une s dua te gjej kombinimin me te madh te mundshem per te fituar.Ajo qe dua une te bej eshte te gjej numurin me te vogel te kombinimeve te mundshme dhe ku mundesia te themi per te fituar te jete 30% ose 1/3.....psh s mund te kete 6 numura qe mbarojne me 1.... 1,11,21,31,41 eshte pothuaj e pamundur dhe nje biletee tille perfundon ne kosh.....Nekete menyre une dua te shoh nese mund ti reduktoj deri ne 500 bileta pas reduktimeve.Qe ti bej me mend "behem lemsh" kurse kodi pasi I ve kushtet I ben automatikisht eleminimet

  Sa per ate qe thua se varet nga biletat e shitura e ke gabim...Kjo loje s varet fare nga biletat e shitura .Nuk behet fjale per Shumen qe do maresh por per kombinimet e numurave qe s kane lidhje me biletat e shitura psh: Te zgjedhesh 3 nga 20 numura shancet jane : 1:1080 ....dmth afersisht 0.1 % Po bileta mund te shiten 5000 kjo s do te thote qe mundesia per te fituar eshe 1:5000.Gervisht e fito eshte tjeter gje. Ky eshte numuri I kombinimeve :
  13.983.816...
  Sa per mundesine per te fituar e kane llogaritur te tjeret dhe.....dolen ne perfundimin qe po te luash 2 here ne jave (nje bilete) per 1000 vjet shancet jane me shume se 99% qe.....TE HUMBASESH .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga orion111 : 29-03-2014 mė 16:20

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: VB code per 6 to49

  Citim Postuar mė parė nga orion111 Lexo Postimin
  Une s dua te gjej kombinimin me te madh te mundshem per te fituar.Ajo qe dua une te bej eshte te gjej numurin me te vogel te kombinimeve te mundshme dhe ku mundesia te themi per te fituar te jete 30% ose 1/3.....psh s mund te kete 6 numura qe mbarojne me 1.... 1,11,21,31,41 eshte pothuaj e pamundur dhe nje biletee tille perfundon ne kosh.....Nekete menyre une dua te shoh nese mund ti reduktoj deri ne 500 bileta pas reduktimeve.Qe ti bej me mend "behem lemsh" kurse kodi pasi I ve kushtet I ben automatikisht eleminimet

  Sa per ate qe thua se varet nga biletat e shitura e ke gabim...Kjo loje s varet fare nga biletat e shitura .Nuk behet fjale per Shumen qe do maresh por per kombinimet e numurave qe s kane lidhje me biletat e shitura psh: Te zgjedhesh 3 nga 20 numura shancet jane : 1:1080 ....dmth afersisht 0.1 % Po bileta mund te shiten 5000 kjo s do te thote qe mundesia per te fituar eshe 1:5000.Gervisht e fito eshte tjeter gje. Ky eshte numuri I kombinimeve :
  13.983.816...
  Sa per mundesine per te fituar e kane llogaritur te tjeret dhe.....dolen ne perfundimin qe po te luash 2 here ne jave (nje bilete) per 1000 vjet shancet jane me shume se 99% qe.....TE HUMBASESH .
  ok , ketu eshte nje loje e tille dhe numri i kombinimeve qe luhen per te fituar nuk jepet por njehere ratsesisht ne lajme u dha ky numer dhe probabiliteti per te fituasr ishte zero

  ka pasur raste qe kane fituar duke luajtuar me sisteme te tilla te ndertuar si keto qe tenton TI por kane lozur ne grup per ARSYE SE KERKOHEJ NUMRI I MADH PER TE LOZUR NE KOMBINIMIN NE SISTEM dhe numri i madh kerkon edhe para

  mos u lodh kot se nuk ja vlen
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 01-04-2014 mė 06:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •