Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-03-2014
    Postime
    3

    jam deshmitar i jehovait. a mund te bisedohet me vargje biblike ketu?

    Sapo u regjistrova ketu dhe lexova nje shkrim kunder ketij besimi,por fatkeqesisht,nuk lexova pothuaj fare vargje qe te mbeshtetej mendimi i komentuesve.

  2. #2
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258

    Pėr: jam deshmitar i jehovait. a mund te bisedohet me vargje biblike ketu?

    Kėtu nė kėtė forum nuk janė tė mirėpritur besimtarė tė kėtij sekti dhe as qė kanė qenė ndonjėherė tė mirėpritur. Tema qė pėrmend ka material boll dhe ėshtė mjaft e qartė. Nėse ti bindesh apo jo ky nuk ėshtė problemi ynė por ėshtė problemi yt personal.


    Tema mbyllet kėtu.
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-03-2014
    Postime
    3

    Respekte per te gjithe!

    Sot u regjistrova dhe postova dicka. Dikush qe mesaduket eshte roje,me nje gjuhe shume cinike dhe autoritative,e mbylli postimin.
    Vertete qe jeni ne bote virtuale ketu,por eshte e demshme kur e harroni kete fakt dhe e perjetoni me teper nga sa duhet.

  4. #4
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Respekte per te gjithe!

    Seora Bibla thote se Jezusi eshte Perendi dhe se Perendia eshte Trinitet, ti nuk mund ta dish me mire se Bibla se ti jeton 2000 km larg vendit te ngjarjes e 2000 vite pas ngjarjes, ty nese nuk te pelqen kjo behu ateiste apo myslimane, apo konvertohu ne nje fe tjeter hokus pokus e mos u mundoni me ndryshu e me prish besimin krishter. Ty jo me ta mbyll po me kete injorance qe e shfaqni duhet me ta mbyll edhe gojen po ska kush sepse manipuloheni lehte sikur pula pa koke me lloj lloj sekti e organizate, ndersa ne besimin krishter nuk ka sekte apo organizata.
    Kjo eshte e mira e besimit krishter sepse askush nuk vjen te te marre me zor ne besimin krishter, ste pelqen, kjo eshte zgjedhja e jote, pse te krishteret te respektojne edhe me shume. Dyshon, eja ne debat hap nje teme tek 'toleranca fetare', sdeshiron debat, mos u merr njerezve kohe. Kete po kerkojme nga njerez si ti. Ju bashke me ateistet, myslimanet thoni se Triniteti u morr nga paganizmi, por kur ju kerkohen argumentet dhe faktet, i ikni debatit me turp ne fytyre sepse 'aq e dukshme eshte ajo cka thoni ju' saqe ikni me te katertat prej debatit dhe dalin ne shesh shpifjet e injoranteve.

  5. #5
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258

    Pėr: Respekte per te gjithe!

    Seora.

    Jeta private dhe forumi virtual nė tė cilin je rregjistruar, kanė dėshmuar se besimtarėt e sektit qė ti i pėrket jo vetėm qė shtrembėrojnė Fjalėn e Perėndisė nė interpretim por pėrhapin mėsime tė rreme duke i ēuar njerėzit me hapa tė shpejtė drejt dyerve tė ferrit. Tema qė ti pėrmend, ka qenė njė eksperiencė e keqe dhe personalisht nuk kam asnjė lloj dėshire t'i rikthehem njė ēėshtjeje qė mė shkaktonte (besoj se jo vetėm mua) hidhėrim tė pamasė duke parė shtrembėrimin e Fjalės dhe baltėn qė hidhej vazhdimisht mbi tė vėrtetat e Fjalės sė Perėndisė. Pėr sa kohė do kem tė drejtėn e moderatorit nė kėtė Forum nuk do lejoj tė pėrsėritet e njėjta gjė. Ta pėrsėris: Ju nuk jeni tė mirėpritur nė kėtė forum. Cinike ose jo gjuha ime, kjo ėshtė e vėrteta.


    Nėn Hirin e Tij,

    ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-03-2014
    Postime
    3

    Pėr: Respekte per te gjithe!

    Peniel, topi esht yti,penalltine e gjuan ti. Por ,e d cfare? nuk do te te lejoj te besh cfare te duash ti pasi po shoh qe ketu eshte nje forum shume i gjere ne tema dhe koheshtrirje,cka i jep status special. Ketu nuk besoj se te tjeret jane ne te njejtin mendim me ty,ndaj,do gjej vendin e duhur dhe do vazhdoj

  7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Seora pėr postimin:

    kiniku (11-07-2014)

  8. #7
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258

    Pėr: Respekte per te gjithe!

    Rrugė e mbarė dhe uroj tė gjesh vendin e duhur.


    Nėn Hirin e Tij,

    ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •