Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Karakteristikat e burrit ideal

  Psikologji: Karakteristikat e burrit ideal

  19 Mars 2014 | : Ndryshe | Autor: Gazeta Shqip

  Janė tė shumta studimet tė cilat janė bėrė nė lidhje me mashkullin apo burrin ideal qė do tė donte njė femėr. Por ky i fundit ėshtė tepėr interesant, sepse tregon qartazi qė femrat tanimė vlerėsojnė mė shumė kuletėn e meshkujve!

  Burri ideal per femrat (1)

  Burri ideal per femrat (2)

  Burri ideal per femrat (3)

  Burri ideal per femrat (4)


  Cili mund tė jetė burri ideal? Sipas disa femrave beqare, qė kanė marrė pjesė nė njė studim britanik, ai ėshtė njė tip shumė normal, edhe pse duhet tė jetė i pasur. Kjo gjė ėshtė treguar nga njė kėrkim i kryer nga njė sajt britanik dhe qė ka pėrfshirė njė grup femrash beqare nga mosha 20 deri nė 35 vjeē, tė cilat kanė listuar “atributet thelbėsore” tė burrit tė ėndrrave.

  Diskriminimi ekonomik

  Burri ideal ka flokė dhe sy kafe, ėshtė nė formė tė mirė fizike dhe ai duhet tė jetė i gjatė 1 metėr e 82 centimetra. Mbi diferencėn e moshės pjesėmarrėset kanė deklaruar se diferenca nuk duhet tė kalojė 7 vjetėt, ndėrkohė qė mosha ideale do tė ishte rreth 31 vjeē. Diskriminuese e rėndėsishme duket tė jetė ajo ekonomike: superprofesionet si bankar, mjek ose avokat janė raportuar si jo tė pėlqyeshėm pėr sasinė e orėve qė marrin nga jeta private. Sipas tė intervistuarve britanike, burri ideal duhet tė ketė njė llogari prej tė paktėn 55 mijė paund nė vit apo ndryshe rreth 65 mijė euro. Megjithatė, profesioni i pėrmendur si mė i vlerėsuari nga grupi i fokusuar ėshtė ai i mėsuesit, edhe pse jo krejt nė pėrputhje me shpresat e tė ardhurave tė shprehura mė lart.

  Mendjehapur

  Njė zėdhėnės i sajtit britanik, NetVoucherCodes, tha se: “Ēdo grua ka njė ide tė qartė pėr burrin e saj ideal, por fiksimi i shumtė pas imagjinarit nuk ndihmon pėr tė gjetur dashurinė. Prandaj, sa mė shumė tė jenė kriteret qė pėrfshijnė gratė pėr burrin, aq mė e vėshtirė do tė jetė pėr ta gjetur atė. Ēelėsi ėshtė qė tė keni pak linja guide mbi atė ēfarė kėrkohet, por gjithmonė duke mbajtur njė mendje tė hapur”.

  Ja njė listė me kritere tė panegociueshme se si duhet tė jetė burri ideal

  Burri ideal duhet tė sillet si i rritur dhe tė jetė njė mbėshtetje e madhe nė momentet e vėshtira.

  T’ju bėjė tė ndiheni gjithmonė e bukur, tė mosnėnvlerėsojė ndryshimet tuaja fizike.

  T’ju bėjė pėr tė qeshur, ky ėshtė njė element shumė i rėndėsishėm qė do ju ndihmojė t’i bėni tė paharrueshme momentet qė do tė kaloni bashkė.

  Tė jetė njė dashnor i mirė, tė dijė t’ju dhurojė kėnaqėsi nė tė gjitha drejtimet.

  Tė jetė romantik.

  T’ju japė mundėsinė qė tė ndieni akoma flutura nė stomak pėr tė. T’ju lejojė qė tė shpreheni plotėsisht.

  Ai duhet t’ju pranojė ashtu siē jeni nė mėnyrėn tuaj tė tė folurit pa ju shtyrė tė ndryshoni.

  Si bėhet pėrzgjedhja e mashkullit ideal?

  Nuhatja

  Dashuria mund tė jetė ēėshtje nuhatjeje. Nė fakt, kėtu nuk duhet tė ketė ndonjė gjė pėr tė qeshur, sepse nuk ka asgjė mė sensuale se parfumi i trupit tė njė mashkulli. Sipas shkrimtarit ėshtė njė nga mėnyrat mė natyrale qė tė dėrgojnė te personi i saktė. Shikimi

  Paraqitja ėshtė shumė e rėndėsishme. Kjo nuk do tė thotė qė partneri ideal duhet tė jetė perfekt, por tė paktėn t’ju pėlqejė. Nėse shikimi i duket i kėndshėm, atėherė ėshtė e rėndėsishme.

  Prekja

  Prekja ėshtė njė nga shqisat mė sensuale dhe mė tė rėndėsishme nė njė lidhje. Njė lidhje funksionon, nėse funksionon dhe nė dhomėn e gjumit.

  Dėgjimi

  Dėgjimi ėshtė shqisa e fundit. Zėri ėshtė njė armė joshjeje. Njė studim qė ėshtė bėrė ka treguar qė meshkujt me zė tė thellė, e kanė mė tė thjeshtė tė bėjnė pėr vete njė femėr.

  http://gazeta-shqip.com/lajme/2014/0...-burrit-ideal/
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Alpha_Virginis
  Anėtarėsuar
  09-07-2008
  Vendndodhja
  Freie Hansestadt Hamburg
  Postime
  157

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal


 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Una gati kshu qenkam dhe ende se kam dite.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Alpha_Virginis
  Anėtarėsuar
  09-07-2008
  Vendndodhja
  Freie Hansestadt Hamburg
  Postime
  157

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Una gati kshu qenkam dhe ende se kam dite.
  Prinz, mos me thuaj qe je si Gerard Butler, se me pushoi zemra hahahhahah............

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Citim Postuar mė parė nga Alpha_Virginis Lexo Postimin
  Prinz, mos me thuaj qe je si Gerard Butler, se me pushoi zemra hahahhahah............

  Alpha_Virginis, kush eshte Gerard Butler?
  Harroje harroje, se s'du me pase pastaj konflikte me ndergjegjen time.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Alpha_Virginis
  Anėtarėsuar
  09-07-2008
  Vendndodhja
  Freie Hansestadt Hamburg
  Postime
  157

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Ke te drejte Prinz, se ai YLLI eshte i paarritshem dhe nuk besoj se i ngjan ndonjeri nga forumistet tane!
  E harrova....

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,518

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  llogari me shume 0
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Citim Postuar mė parė nga Alpha_Virginis Lexo Postimin
  Ke te drejte Prinz, se ai YLLI eshte i paarritshem dhe nuk besoj se i ngjan ndonjeri nga forumistet tane! : @hh
  E harrova....:-)
  Shpetova edhe kesaj radhe, si duket.
  Alpha_Virginis, cfare te inspiroi per kete nofke?
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 9. #9
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,015

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Te gjitha i paskam edhe une si Hoti veq mua po me mungon nuhatja diqka me sinus si kam mire punet


 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Alpha_Virginis
  Anėtarėsuar
  09-07-2008
  Vendndodhja
  Freie Hansestadt Hamburg
  Postime
  157

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Shpetova edhe kesaj radhe, si duket.
  Alpha_Virginis, cfare te inspiroi per kete nofke?
  Alpha Virginis eshte ylli me i madh dhe me i shndritshem ne shenjen e virgjereshes, te ciles i perkas.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Te gjitha i paskam edhe une si Hoti veq mua po me mungon nuhatja diqka me sinus si kam mire punet

  Lexus, mos u deshpro se ka edhe ma keq.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 12. #12
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,015

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Lexus, mos u deshpro se ka edhe ma keq.
  po seriozisht edhe doktoresha e vrejti qe si kam mire punet me nuhatje

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Anėtarėsuar
  29-09-2012
  Mosha
  38
  Postime
  1,424

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Lexues dhe hot, me gjithe te mirat qenkeshit ju dy dhe perseri mbetet Single...sa e padrejte eshte jeta me ju dy?!
  Epo nuk kan thene kot, qofsh i keq e paē kismetin e mire, do ēaraveshe nga dy tre here u martuan ))))
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 14. #14
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,015

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Citim Postuar mė parė nga Shkenca Lexo Postimin
  Lexues dhe hot, me gjithe te mirat qenkeshit ju dy dhe perseri mbetet Single...sa e padrejte eshte jeta me ju dy?!
  Epo nuk kan thene kot, qofsh i keq e paē kismetin e mire, do ēaraveshe nga dy tre here u martuan ))))
  Shkence po duket se shpesh here fjalt e pleqve kan dal te sakta Po cka me ba tashem dal prej lkures smundemi u shkru me vujt. Po me rensi shpresa po na gatun e po na jep me hanger se moti e kisha lshu priten :P

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,938

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  -flokė dhe sy kafe
  -formė tė mirė fizike
  -tė jetė i gjatė 1 metėr e 82 centimetra
  -diferenca nuk duhet tė kalojė 7 vjetėt
  -mosha ideale do tė ishte rreth 31 vjeē
  -duhet tė ketė njė llogari prej tė paktėn 65 mijė euro
  -tė sillet si i rritur
  -tė jetė njė mbėshtetje e madhe nė momentet e vėshtira
  -t’ju bėjė tė ndiheni gjithmonė e bukur
  -tė mosnėnvlerėsojė ndryshimet tuaja fizike
  -t’ju bėjė pėr tė qeshur
  -tė jetė njė dashnor i mirė, tė dijė t’ju dhurojė kėnaqėsi nė tė gjitha drejtimet
  -tė jetė romantik
  -t’ju japė mundėsinė qė tė ndieni akoma flutura nė stomak pėr tė
  -t’ju lejojė qė tė shpreheni plotėsisht
  -ai duhet t’ju pranojė ashtu siē jeni nė mėnyrėn tuaj tė tė folurit pa ju shtyrė tė ndryshoni

  ti shtoj edhe ca nga vetja

  -te dije te gatuaj (se rrezikon vdekjen)
  -te mos e zgjoje te dashuren para ores 9
  -t'i coje kafen tek shtrati ne mengjes
  -te mesoje te laje rrobat me lavatrice
  -te ujise lulet nje here ne dy dite
  -te beje pazarin
  -te hekuros
  -ta coje per shopping jo me pak se tre here ne jave
  -te mesoje urdherat e fishkellimave
  -te laje makinen sa here qe del me te
  .................................................. ....

  p.s. perfundimisht burrat do kthehen ne pula...te lagura...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Citim Postuar mė parė nga Alpha_Virginis Lexo Postimin
  Alpha Virginis eshte ylli me i madh dhe me i shndritshem ne shenjen e virgjereshes, te ciles i perkas.

  E dija se ka t'beje dic me virgjeresha,
  por tani jam thellesisht i impresionuar.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Citim Postuar mė parė nga Shkenca Lexo Postimin
  Lexues dhe hot, me gjithe te mirat qenkeshit ju dy dhe perseri mbetet Single...sa e padrejte eshte jeta me ju dy?! :-D
  Epo nuk kan thene kot, qofsh i keq e paē kismetin e mire, do ēaraveshe nga dy tre here u martuan ))))

  Eh Shkence,
  jeta eshte e padrejte dhe s'mund ti kesh te gjitha.

  Shkence ke neve thone: "lindsh kake me nafake".
  Si nuk linda edhe una kake, e vetem t'kem ty nafake.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-03-2014
  Vendndodhja
  BOSH
  Postime
  103

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Burre eshte ai qe ēon taven ne furre.
  Ok pak me serio tani: gjithcka eshte relative, ka shume anekse ne kohen ku jetojme per te patur karakteristikat perfekte, anekse te tilla si; aftesi per tja u ngulur te tjereve, bukuri fizike, bollek financiar I akumuluar ne forma te ndryshme.
  Ju lutem behuni realiste dhe pranoni efektin e padiskutueshem qe sjell paraja

 19. #19
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  idealja nuk ekziston. nje zemer e mire dhe nje shpirt i paster... ne mungese te ketyre, cdo gje tjeter nuk vlen asgje per mua...

 20. 2 antarėt mė poshtė falenderuan broken_smile pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Arvima (25-03-2014),mia@ (25-03-2014)

 21. #20
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,938

  Pėr: Karakteristikat e burrit ideal

  Na ishte nje here nje njeri qe po peshkonte per qejf buze detit. Nje programues i zoti softueresh e pyeti se cfare pune bente dhe ky iu pergjigj se kishte nje biznes te mire. Me pas "programeri" i tha qe mund ta ndihmonte te rriste biznesin dhe ta bente aq te pasur sa do te behej i lumtur. Ai qe po peshkonte e pa dhe duke buzeqeshur i tha: Po pse duhet te beje gjithe kete rruge per t'u pasuruar kur thjesht mund te vij ne buze te detit dhe te peshkoj i lumtur? (bazuar pak a shume nga nje film qe s'ja mbaj mend titullin).

  p.s. parate duhen, por jo te na bejne idealiste...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Elian70 pėr postimin:

  Gentian_gr (25-03-2014)

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •