Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e GESSIS
  Anėtarėsuar
  08-03-2014
  Postime
  24
  Faleminderit
  5
  2 falenderime nė 2 postime

  Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere realitet

  Te gjithe kemi dheshira pasjone mbia gjithcaka por per sa i perket nje pune te caktuar jo te gjithe ndajne te njejtat mendime.
  kush eshte profesioni per te cilin do te ishit te gatshem te sakrifikonint gjithcaka the pse?

 2. #2
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere reali

  gjithcka e sakrifikoj vetem per dashurine

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere reali

  Gjithcka? Asnje.
  Feelings change - memories don't.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Anėtarėsuar
  29-09-2012
  Mosha
  37
  Postime
  1,425
  Faleminderit
  102
  133 falenderime nė 103 postime

  Pėr: Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere reali

  Kete qe kam ka qene cdohere profesioni im me i dashur...
  Sakrifikova shume dhe e arrita....nje dite mundi shperblehet...
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere reali

  pas 30 vjet studimesh ja arrita ate qe desha, vecse me profesionin qe kame studimet nuk mbarojne deri ne pension mbase edhe me pas..........

  kujdes vajza ; mos sakrifikoni gjithcka vetem per dashurine, se sot e keni dhe neser jo dhe pastaj katastrofe ...
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 6. #6
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere reali

  ti ndoshta mund te kesh te drejte me llogjike Marya, por une nuk njoh menyre tjeter per ta perjetuar...gjysma gjysma nuk me pelqen... per mua eshte "o tutto, o nulla"
  e pastaj ia leme ne dore kohes te na vertetoje nese ka qene dashuri e vertete... friken e le menjane ne kete rast...

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e par
  Anėtarėsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere reali

  do te adhuroja qe te vija drejtesine ne kete vend te korruptuar dhe te neperkembur nga te pa udhet dhe sahanlepiresit
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere reali

  arkiekt ---> por jeta me la pa buke dhe m'u desh te emigroja
  shkrimtar --> por meqe s'ja shkrep s'kam per t'u bere ndonjehere
  fotograf --> vetem per pasion (mungojne mjetet dhe kushtojne)
  breakdancer --> koha ben te veten
  grafik dizajner --> per pasion (mungojne mjetet dhe kushtojne shuuuuumeeee)

  nuk mjafton vetem nje profesion pasi kane shume lidhje me te tjerat nese ndonjerit do t'i duhet te eci perpara, por nuk ekziston perfeksioni ne asnje profesion pasi te gjithe jane ne zhvillim. Si mund te behesh doktor pa mjete??? Si mund te behesh elektricist pa mjete? Pra mbetesh gjithnje nje profesionist demodč. Ai qe thote qe ja ka arritur per mua e ka fjalen vetem per pagen dhe asgje tjeter, pasi duhet ta masesh veten me KONKURENCEN.
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e GESSIS
  Anėtarėsuar
  08-03-2014
  Postime
  24
  Faleminderit
  5
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere reali

  E di vertete njeriu mund te behet mjek, gazetar, mesues,arkitekt,apo dicka tjeter por e ben ate pune sepse te duhet ajo "dreq"rroge dhe jo se ndjen kenaqesi,apo mbush veten tende me jete.sot te gjithe thone shiko profesionin ku ti mund te marresh nje rroge te mire,po pastaj ku mbeti pasjoni per dicka qe ti vertete e don?Sigurisht ne fund te fundit nje pune eshte.pavarsisht se ti ndihesh ne ate qe ben,ne shqiptaret i zvarrisim edrrat gjithmone e jo me ti plotesijme ato.keshtu qe per mua rendesi ka dashuria per profesionin dhe jo detyra

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-05-2005
  Mosha
  34
  Postime
  289
  Faleminderit
  2
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere reali

  gjithmon kam dasht me qene stjuardese por nuk pata mundesi me vazhdu andrren

 11. #11
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Anėtarėsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime nė 16 postime

  Pėr: Cili eshte profesioni juaj te cilin e adhuroni dhe qe nuk mund e keni bere reali

  Programues ne silicon valley
  Besoj se s'do ta bej realitet
  She's the morphine queen of my vaccine.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •