Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Ambasada Amerikane n Tiran krkon ndihmn tuaj !

  Ambasada Amerikane ka krkuar ndihmn e qytetarve shqiptare pr gjetjen e nj avioni, i cili ka humbur mbi Elbasan q prej vitit 1944. N nj postim online n ‘facebook’ u krkohet qytetarve q t ndihmojn me fardolloj informacioni lidhur me avionin.

  Emri: 82461.jpg

Shikime: 885

Madhsia: 36.7 KB

  Ambasada Amerikane n Tiran krkon ndihmn tuaj!

  Jemi duke krkuar pr kt avion dhe mendojm se dikush prej jush mund t na ndihmoj. N janarin e vitit 1944, gjat nj misioni t Aleatve, nj avion Amerikan B-24 Liberator me baz n Itali, u nis pr nj mision n Sofia, Bullgari por psoi shum dmtime ndrsa fluturonte n Shkup, pr shkak t hapjes s zjarrit. Avioni u kthye mbrapsht, duke u prpjekur q t kthehej n baz, duke fluturuar mbi Elbasan, rrugs pr n Itali. Pak pasi kaloi qytetin e Elbasanit, dy nga katr motot e avionit u prishn dhe u fikn. Duke treguar vetmohim heroik, piloti i avionit qndroi n kontroll, duke i dhn koh antarve t ekuipazhit q t hidheshin me parashut. Ekuipazhi q mbijetoi u kap nga Gjermant dhe u mbajtn si robr lufte. Asnj nga antart e ekuipazhit nuk e pa se far ndodhi me avionin dhe as nuk dgjuan zhurmn e rnies s tij; kjo ishte edhe hera e fundit q ata pan pilotin e tyre. Edhe sot e ksaj dite, ai avion dhe piloti, ende nuk jan gjetur.

  do pjes e ktij avioni ka nj numr identifikimi unik. Nse ne mund t gjejm pjes t avionit, mund t kemi mundsi t gjejm edhe eshtrat e pilotit, n mnyr q familja e tij t mund t kryej nj ceremoni varrimi. Nse ju ose ndonj i njohuri juaj ka informacion mbi kt avion ose do prplasje t mundshme n Shqipri gjat Lufts s Dyt Botrore, ju lutem na bni me dije dhe na drgoni detaje apo foto me nj mesazh n Facebook. Vini re: Mos prekni gj nse gjeni vendin e prplasjes. N kt rast, sht m mir t bni foto. As mos nisni krkime me qllimin specifik pr t gjetur avionin. Ky lajmrim sht vetm nj krkes e thjesht pr t gjetur informacion q mund t ekzistoj dhe jo nj krkes pr veprim. Faleminderit pr ndihmn tuaj dhe ju lutemi ta ndani kt postim me t tjert duke br share n faqen tuaj – pasi sa m shum njerz ta shohin kt lajmrim, aq m shum mundsi kemi pr t gjetur heroin ton t humbur.

  Embassy of the United States
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422

  Pr: Ambasada Amerikane n Tiran krkon ndihmn tuaj !

  pse u kujtuan kaq vone?
  "M e mira sht armike e s mirs"

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Ambasada Amerikane n Tiran krkon ndihmn tuaj !

  Citim Postuar m par nga Prudence Lexo Postimin
  pse u kujtuan kaq vone?
  se tani u kujtua Kontesha Beti  p.s

  e mban mend si i thoshte koloneli Zampa?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •