Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 61
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2014
  Postime
  38

  Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Filloi me Rock n’Roll shume vite me pare dhe per nje periudhe te shkurter kaloi ne nje muzike qe ēdo kush e pelqente, u krijuan dhe shume zhanre te ndryshme dhe u vulos emri “Rock”. Gjate viteve ’50 deri ne vitet ’90 kjo muzike ishte muzika me e ndegjuar ne mbare boten, sidomos ne vitet ’65 – ’75 ku ky lloje i muzikes kishte arritur kulmin.

  Ate kohe muzika “Rock” nuk ishte vetem muzike, ishte diēka krejtesisht ndryshe, qe njerezit ate kohe s’kishin hasur ne diēka te tille, ishte diēka krejtesisht e re dhe e mrekullueshme, ishte revolucion ne muzike dhe jo vetem, ishte dhe arsye per ndryshime te medha ne bote, ishte thirrje per liri, ishte thirrje per te drejta njerezore dhe tekstet benin thirrje per vetedijesim dhe per te qene mendjehapur, rebelim? Ne shume raste po ndoshta dhe gjate gjithe kohes, ne tekstet e kengeve te rock-grupeve gjindet nje doze e madhe rebelimi, sigurishte qe pozitiv i cili “rebelim” ndikoi me mire se ēdo lloje tjeter i rebelimit, ndaj padrejtesive qe beheshin ate kohe dhe e njejta form e rebelimit ende vazhdon te praktikohet, me ane te teksteve, me ane te muzikes “Rock”, me ane te artit, per kete arsye dhe Jim Morrison, lideri i “The Doors” nga fansat e shumte te tij konsiderohet qe eshte njeriu qe e solli “frymen e lirise” ne jeten e tyre.

  Lexo artikullin e plote ketu: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Eshte e vetmja RRyme MUZIKORE qe do jetoj deri ne shuajtjen e njerezimit...
 3. #3
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Sepse eshte...................

  PROTESTE pra ROCK RULES!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?


  FOREVER

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Aferim
  Anėtarėsuar
  11-02-2015
  Vendndodhja
  Suedi
  Mosha
  26
  Postime
  497

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Po mendoja se tema bente fjale per Rocky Balbo. Sidoqofte, rocky nuk eshte njeri - as vdes as ringjallet, pos mund ta zhdukin brezat e rinj.....
  Derisa te jete Shqiperia gjysmake, shqiptaret kane per t'u ndjere inferiore edhe ne trojet e tyre.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Citim Postuar mė parė nga Aferim Lexo Postimin
  Po mendoja se tema bente fjale per Rocky Balbo. Sidoqofte, rocky nuk eshte njeri - as vdes as ringjallet, pos mund ta zhdukin brezat e rinj.....
  Te diskutosh me juve i bie sikur nderton............perralla

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Ne pop music behet fjale per F*ck me,ndersa ne ROCK ka kuptimin F*CK YOU!
  Chrissie Hynde


 8. #8
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Pergjigja

  pyetja eshte e pa menduar.

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,899

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  SystemA Allahu e di mesemiri

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Relax...dobet per momentin por neser jane 10/10!

  Peace
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Thumbs up Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Ne parlament po....neser
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Vamos ARGENTINA....
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar martini1984 pėr postimin:

  Maqellarjot (04-06-2015)

 15. #14
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Citim Postuar mė parė nga Bardus Lexo Postimin
  SystemA Allahu e di mesemiri
  mbase ai e di ...

  Beng
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 16. #15
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  John Garcia....shenoni ne fletore
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 17. #16
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Dhe jo mbas kuintave...per lalucet e Fierit!
  Naten..
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 18. #17
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Thumbs up Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Disa e etikojne harram,
  te tjeret yshti djallit

  Por ka dhe te tjere qe i thojne...
  HALLALL
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 19. #18
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?


  neser...ROCK
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 20. #19
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  AIRBOURNE...

  Destroyer ROCK.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 21. #20
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  So was für LOVE ROCK...

  TOP.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •