Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 61
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2014
  Postime
  38

  Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Filloi me Rock n’Roll shume vite me pare dhe per nje periudhe te shkurter kaloi ne nje muzike qe ēdo kush e pelqente, u krijuan dhe shume zhanre te ndryshme dhe u vulos emri “Rock”. Gjate viteve ’50 deri ne vitet ’90 kjo muzike ishte muzika me e ndegjuar ne mbare boten, sidomos ne vitet ’65 – ’75 ku ky lloje i muzikes kishte arritur kulmin.

  Ate kohe muzika “Rock” nuk ishte vetem muzike, ishte diēka krejtesisht ndryshe, qe njerezit ate kohe s’kishin hasur ne diēka te tille, ishte diēka krejtesisht e re dhe e mrekullueshme, ishte revolucion ne muzike dhe jo vetem, ishte dhe arsye per ndryshime te medha ne bote, ishte thirrje per liri, ishte thirrje per te drejta njerezore dhe tekstet benin thirrje per vetedijesim dhe per te qene mendjehapur, rebelim? Ne shume raste po ndoshta dhe gjate gjithe kohes, ne tekstet e kengeve te rock-grupeve gjindet nje doze e madhe rebelimi, sigurishte qe pozitiv i cili “rebelim” ndikoi me mire se ēdo lloje tjeter i rebelimit, ndaj padrejtesive qe beheshin ate kohe dhe e njejta form e rebelimit ende vazhdon te praktikohet, me ane te teksteve, me ane te muzikes “Rock”, me ane te artit, per kete arsye dhe Jim Morrison, lideri i “The Doors” nga fansat e shumte te tij konsiderohet qe eshte njeriu qe e solli “frymen e lirise” ne jeten e tyre.

  Lexo artikullin e plote ketu: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Eshte e vetmja RRyme MUZIKORE qe do jetoj deri ne shuajtjen e njerezimit...
 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Sepse eshte...................

  PROTESTE pra ROCK RULES!

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?


  FOREVER

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-02-2015
  Vendndodhja
  Suedi
  Mosha
  25
  Postime
  497

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Po mendoja se tema bente fjale per Rocky Balbo. Sidoqofte, rocky nuk eshte njeri - as vdes as ringjallet, pos mund ta zhdukin brezat e rinj.....

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Citim Postuar mė parė nga Aferim Lexo Postimin
  Po mendoja se tema bente fjale per Rocky Balbo. Sidoqofte, rocky nuk eshte njeri - as vdes as ringjallet, pos mund ta zhdukin brezat e rinj.....
  Te diskutosh me juve i bie sikur nderton............perralla

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Ne pop music behet fjale per F*ck me,ndersa ne ROCK ka kuptimin F*CK YOU!
  Chrissie Hynde


 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Pergjigja

  pyetja eshte e pa menduar.

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,899

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  SystemA Allahu e di mesemiri

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Relax...dobet per momentin por neser jane 10/10!

  Peace

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Thumbs up Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?


 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Ne parlament po....neser

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Vamos ARGENTINA....

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar martini1984 pėr postimin:

  Maqellarjot (04-06-2015)

 15. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Citim Postuar mė parė nga Bardus Lexo Postimin
  SystemA Allahu e di mesemiri
  mbase ai e di ...

  Beng

 16. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  John Garcia....shenoni ne fletore

 17. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Dhe jo mbas kuintave...per lalucet e Fierit!
  Naten..

 18. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Thumbs up Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  Disa e etikojne harram,
  te tjeret yshti djallit

  Por ka dhe te tjere qe i thojne...
  HALLALL

 19. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?


  neser...ROCK

 20. #19
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  AIRBOURNE...

  Destroyer ROCK.

 21. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Rocku ne krize: A po vdes rocku?

  So was für LOVE ROCK...

  TOP.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •