Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 42
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Thumbs down Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi  Mediat serbe kan publikuar sot planin e projektit Beogradi mbi uj, nj investim disa miliardash i cili do t realizohet me ndihmesn e madhe t financave arabe. Prpos ksaj, arabt muajve t fundit kan nnshkruar kontrata pr investime prej qindra miliona eurosh, pr ushtri dhe armatim me Serbin, bujqsi dhe hapje fabrikash.

  Takimi i kryeministrit t Emirateve t Bashkuara Arabe me udhheqsit e shtetit serb

  Pjestart e familjes mbretrore t Emirateve t Bashkuara Arabe kur vijn n Kosov marrin mimin qytetar nderi, pa e prmendur asnj cent investim.

  Ministria e Jashtme e Kosovs ja ka krkuar Komuns s Prizrenit shpalljen qytetar nderi t ktij qyteti kosovar pr ministrin e jashtm t Emirateve t Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zajed Al Nahjan, qeveria e t cilit deri m tash ka ofruar qindra miliona euro investime pr Serbin.


  Kryediplomati i Emirateve t Bashkuara Arabe i cili do t nderohet sot n Prizren, me krkes t MPJ-s


  Pjes e projektit Beogradi mbi uj do t jet edhe kulla Beograd, e cila do t ket lartsin prej 220 metrash dhe do t fitoj edhe statusin si ndrtesa m e lart n Beograd, duke u br simboli i ri i kryeqytetit serb.

  Kushdo q kalon lumin n pjesn e qytetit t vjetr, me siguri se do t ndalet pr ta vshtruar kulln, e cila me elegancn e saj, do t vendos Beogradin, krah pr krah me metropolet botrore q mburren me ndrtesat e ktij lloji, shkruan 24 sata.
  Koh m par, Kryeministri i Emirateve t Bashkuara Arabe, gjat vizits n Beograd njoftoj se kompania q udhhiqet prej tij do t marr prsipr hiq m pak se gjasht konglomerate bujqsore serbe.  Takimi i kryeministrit t Emirateve t Bashkuara Arabe me udhheqsit e shtetit serb

  Vlera e investimit pr kt t fundit sht 100 milion euro.

  Planet e ktij shteti arab prfshijn edhe investimin 150 milion eurove n zhvillimin e teknologjis s re ushtarake, veanrisht n sistemin raketor, si dhe n eksportimin e municioneve dhe armve q prodhohen n Serbi.

  Prpos ksaj Emiratet e Bashkuara Arabe kan ofruar kredi n vler qindra milionshe prmes Fondit pr Zhvillim t Abu Dabit, hapjen e bankave, fabrikave etj.

  Pjestari i t njejts familje mbretrore, ministri i jashtm i Emiratave t Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zajed Al Nahjan erdh n Kosov, u takua me t gjith, dhe n asnj prej komunikatave q u drguan nga udhheqsit e shtetit kosovar nuk u prmend asnj cent investim.


  N komunikatn e Presidencs s Kosovs, pas takimit me shefin e diplomacis s Emirateve t Bashkuara Arabe, t vetmet fjal q jan cituar prej Sheikut arab ishin kto:

  Ministri i Jashtm i Emirateve t Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zajed Al Nahjan, duke e falnderuar Presidenten Jahjaga pr mikpritjen, e prgzoi pr t arriturat e Kosovs n t gjitha fushat. Ai tha se EBA e kan mbshtetur Kosovn n periudha t ndryshme dhe do t vazhdojn ta prkrahin at edhe n proceset e tjera demokratike dhe n konsolidimin ndrkombtar t saj.

  Ministri i jashtm i EBA-s, Sheik Abdullah Bin Zajed Al Nahjan, tha se sht me rndsi stabiliteti i gjith rajonit t Ballkanit Perndimor po aq sa sht i rndsishm edhe n aspektin ekonomik dhe t investimeve.

  Asnj fjal pr investime, kredi apo ndihm financiare q mund t jet premtuar pr Kosovn.

  T enjten, Sheiku arab pritet t marr mimin Qytetar Nderi t Prizrenit, pas nj mbledhje t jashtzakonshme q Komuna e udhhequr nga PDK-ja vendosi tia jap t mrkuren.

  http://www.zeri.info/artikulli/28745...-qytetar-nderi

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime n 82 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Jo mos e ul fare gishtin !

  Aferim Srbis !

  Pardje ne vend se Kryeministri te takohet me nje Kryeminister te huaj, atij i vene perpara laperin petrit selimin ! Pastaj takohet me Atifetn e cila i thot : "Interesi i kocoves dhe interesi juaj eshte luftimi i ekstremizmit" , kurse ne fakt : Sheiku erdhi qe shqiptaret t'i flisnin per te ardhmen, per projekte ashtu sic e kishin bere serbet, por kot se kot !

  Edhe pse te zhgenjehemi ? Kur degjon se kosova qenka ne "hall" me luftimin ndaj ekstremizmit, un sikur t'isha sheik me mir do kisha investuar ne Krime te Ukrains, se ne Kosove !

 3. #3
  Kosov e Shqiperi nje Maska e aska_peja
  Antarsuar
  30-01-2006
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 8 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Leshoni ju prap mjekrat tash, e shkoni e luftoni prap per Sirian

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime n 82 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga aska_peja Lexo Postimin
  Leshoni ju prap mjekrat tash, e shkoni e luftoni prap per Sirian
  o cirkuz,

  Ti qe jeton ne gjermani, a kurrnjehere se ke verejt se kur merkeli viziton nje shtet te huaj, si pershembull : Kinen !?
  Atje nuk shkon per t'folur rreth ujgureve dhe ekstremizmit budist ! Atje shkon te flet per biznes, per plane e kontrata qe aprovohen apo jo !

  Ky sheiku s'ka ardhe si turist ketu, por si turist u perze, kurse ne serbi shkoi ashtu sic priten investitoret !

 5. #5
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin


  Mediat serbe kan publikuar sot planin e projektit “Beogradi mbi uj”, nj investim disa miliardash i cili do t realizohet me ndihmesn e madhe t financave arabe. Prpos ksaj, arabt muajve t fundit kan nnshkruar kontrata pr investime prej qindra miliona eurosh, pr ushtri dhe armatim me Serbin, bujqsi dhe hapje fabrikash.

  Takimi i kryeministrit t Emirateve t Bashkuara Arabe me udhheqsit e shtetit serb

  Pjestart e familjes mbretrore t Emirateve t Bashkuara Arabe kur vijn n Kosov marrin mimin “qytetar nderi”, pa e prmendur asnj cent investim.

  Ministria e Jashtme e Kosovs ja ka krkuar Komuns s Prizrenit shpalljen qytetar nderi t ktij qyteti kosovar pr ministrin e jashtm t Emirateve t Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zajed Al – Nahjan, qeveria e t cilit deri m tash ka ofruar qindra miliona euro investime pr Serbin.


  Kryediplomati i Emirateve t Bashkuara Arabe i cili do t nderohet sot n Prizren, me krkes t MPJ-s


  Pjes e projektit “Beogradi mbi uj” do t jet edhe kulla “Beograd”, e cila do t ket lartsin prej 220 metrash dhe do t fitoj edhe statusin si ndrtesa m e lart n Beograd, duke u br simboli i ri i kryeqytetit serb.

  Kushdo q kalon lumin n pjesn e qytetit t vjetr, me siguri se do t ndalet pr ta vshtruar kulln, e cila me elegancn e saj, do t vendos Beogradin, krah pr krah me metropolet botrore q mburren me ndrtesat e ktij lloji”, shkruan “24 sata”.
  Koh m par, Kryeministri i Emirateve t Bashkuara Arabe, gjat vizits n Beograd njoftoj se kompania q udhhiqet prej tij do t marr prsipr hiq m pak se gjasht konglomerate bujqsore serbe.  Takimi i kryeministrit t Emirateve t Bashkuara Arabe me udhheqsit e shtetit serb

  Vlera e investimit pr kt t fundit sht 100 milion euro.

  Planet e ktij shteti arab prfshijn edhe investimin 150 milion eurove n zhvillimin e teknologjis s re ushtarake, veanrisht n sistemin raketor, si dhe n eksportimin e municioneve dhe armve q prodhohen n Serbi.

  Prpos ksaj Emiratet e Bashkuara Arabe kan ofruar kredi n vler qindra milionshe prmes Fondit pr Zhvillim t Abu Dabit, hapjen e bankave, fabrikave etj.

  Pjestari i t njejts familje mbretrore, ministri i jashtm i Emiratave t Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zajed Al – Nahjan erdh n Kosov, u takua me t gjith, dhe n asnj prej komunikatave q u drguan nga udhheqsit e shtetit kosovar nuk u prmend asnj cent investim.


  N komunikatn e Presidencs s Kosovs, pas takimit me shefin e diplomacis s Emirateve t Bashkuara Arabe, t vetmet fjal q jan cituar prej Sheikut arab ishin kto:

  “Ministri i Jashtm i Emirateve t Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zajed Al – Nahjan, duke e falnderuar Presidenten Jahjaga pr mikpritjen, e prgzoi pr t arriturat e Kosovs n t gjitha fushat. Ai tha se EBA e kan mbshtetur Kosovn n periudha t ndryshme dhe do t vazhdojn ta prkrahin at edhe n proceset e tjera demokratike dhe n konsolidimin ndrkombtar t saj.

  Ministri i jashtm i EBA-s, Sheik Abdullah Bin Zajed Al – Nahjan, tha se sht me rndsi stabiliteti i gjith rajonit t Ballkanit Perndimor po aq sa sht i rndsishm edhe n aspektin ekonomik dhe t investimeve.”

  Asnj fjal pr investime, kredi apo ndihm financiare q mund t jet premtuar pr Kosovn.

  T enjten, Sheiku arab pritet t marr mimin “Qytetar Nderi” t Prizrenit, pas nj mbledhje t jashtzakonshme q Komuna e udhhequr nga PDK-ja vendosi t’ia jap t mrkuren.

  http://www.zeri.info/artikulli/28745...-qytetar-nderi


  Dhe ???................cfare konkluzionesh duhet ne tash te nxjerim nga ki realitet ???.........arabet nuk punojne, ata lene tjeret te punojne....do ti marin fitimet dhe do te shkojne ne shtepite e tyre.....beogradi ashtu keshtu metropole e pashoqe ne ballkan do te pajiset edhe me nje lagje supermoderne.....dhe ne shqiptaret do te rrijm me gishtin ne b...th !, ne do te presim te vije tek neve te investoje "europa".....prit magar se do mbije bar.....ah trunin va hangsha juve une, va hangsha e va sossha krejt....

  A metevertet pret se arabi ti ndaje INTERESSET politike me shqiptaret ???.........a aq budalle jeni bre ???.....a nuk e sheh se kjo eshte BIZNES, dhe nuk ka te beje aspak me POLITIKEN por me EKONIMINE ???, pikerisht me ate sektor ne realitetin kosovare qe e nxjer popullin nga humnera ???............LUFTA KA MBARUAR !!!, ooooooooooo te mjere !!!


  tung
  albanish by nature

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Selem Kalem,  Dihet se Sheiket jane te pasur me nafte dhe i pasuri e ka zakon te dhuroje pasuri, per tu bere i njohur, me influence, me ndikim, per te lidhur miqesi, etj.

  Tani keta sheiket vijne ne Shqiptari, dhe i pyesin Shqiptaret per cfare keni nevoje?

  Del perpara tyre noj mullah si Dr. Shefsheti dhe u thote:
  - "Selam alejkum vllazni harap". Ne muslimanet i kemi shume punet keq, xhemati s'ka ku me i fale namazet se s'kena xhamia, keta qafirat e shtetit po ndertojne kisha per qafirat, e neve myslimonava po na lojn pa xhamia, plus i thote na nevojiten leke me i mblu krejt granimin se po na i shohin qafirat (e sheiku ka ardhe n'evrope me pa noj cice e noj bothecullake, se t'mbulume ka n'arabi plot). "

  - > E hap harapi kuleten fap, i thot Dr. Shefshetit: "ja ku i ke 10 milion e ndertoi njo 100 xhamia, rritni leshat e mbuloni granimin."

  Shkon harapi n'Serbi, se edhe atje do me ubo i njoftun, e ne Serbi s'ka Shefsheta, se serbt njerzt si Shefshetat u jepin stupc sumes deri sa ti kersasin pordht si Kallashnikov. Keshtu qe Sheiku eshte i detyruar me bisedu me njerz normal te qeverise e qe mirren me t'ardhmen e popullit. Ata e mirepresin sheikun harap perpara, me njo 10 serbe, me sisa t'fryera dhe me vithe t'ngjeshura, sepse sheiku per keto ka nevoje e jo me pa noj leshatak si Shefshetin, dhe pastaj me vone i thone harapit:
  - "Neve kemi nevoje per fabrika t'i punsojme popullin dhe ta forcojme shtetin dhe njekohesisht edhe popullin. Pastaj me diplomaci e pyesin harapin, nese keni leke na nevojiten ta modernizojme edhe ushtrine, (harapi s'mund thote s'kam leke se i vjen marre), pastaj serbt i thone nese ke leke do ishte mire ta ndertojme edhe ndonje monument t'papam edhe i arrijne caqet e tyre.

  -> Edhe harapi e hap kuleten dhe ju thote serbve: "Ja ku i keni njo 300-500 milion dhe ndertoni fabrika, modernizojeni ushtrine dhe ndertojeni cfare te doni."

  ...

  Tani edhe me e forta eshte se, keta harapet jane edhe ne konkurrence me njeri tjetrin se cili eshte me i pasur se tjetri dhe kur t'nigon sheiku tjeter, vjen ne Shqiptari i nderton njo 200 Xhamia kurse serbve ua dhuron nje Miliard Eurona, se do me u bo ma i njofshem se ai sheiku tjeter.

  Ding Dong.
  Ndryshuar pr her t fundit nga hot_prinz : 14-03-2014 m 05:51
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 7. Anetart m posht kan falenderuar hot_prinz pr postimin:

  ane (14-03-2014)

 8. #7
  Kosov e Shqiperi nje Maska e aska_peja
  Antarsuar
  30-01-2006
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 8 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Ti qenke pejgamber, i dergum i Allahit :-D

  Citim Postuar m par nga Le dvou Lexo Postimin
  o cirkuz,

  Ti qe jeton ne gjermani, a kurrnjehere se ke verejt se kur merkeli viziton nje shtet te huaj, si pershembull : Kinen !?
  Atje nuk shkon per t'folur rreth ujgureve dhe ekstremizmit budist ! Atje shkon te flet per biznes, per plane e kontrata qe aprovohen apo jo !

  Ky sheiku s'ka ardhe si turist ketu, por si turist u perze, kurse ne serbi shkoi ashtu sic priten investitoret !

 9. #8
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Selem Kalem,  Dihet se Sheiket jane te pasur me nafte dhe i pasuri e ka zakon te dhuroje pasuri, per tu bere i njohur, me influence, me ndikim, per te lidhur miqesi, etj.

  Tani keta sheiket vijne ne Shqiptari, dhe i pyesin Shqiptaret per cfare keni nevoje?

  Del perpara tyre noj mullah si Dr. Shefsheti dhe u thote:
  - "Selam alejkum vllazni harap". Ne muslimanet i kemi shume punet keq, xhemati s'ka ku me i fale namazet se s'kena xhamia, keta qafirat e shtetit po ndertojne kisha per qafirat, e neve myslimonava po na lojn pa xhamia, plus i thote na nevojiten leke me i mblu krejt granimin se po na i shohin qafirat (e sheiku ka ardhe n'evrope me pa noj cice e noj bothecullake, se t'mbulume ka n'arabi plot). "

  - > E hap harapi kuleten fap, i thot Dr. Shefshetit: "ja ku i ke 10 milion e ndertoi njo 100 xhamia, rritni leshat e mbuloni granimin."

  Shkon harapi n'Serbi, se edhe atje do me ubo i njoftun, e ne Serbi s'ka Shefsheta, se serbt njerzt si Shefshetat u jepin stupc sumes deri sa ti kersasin pordht si Kallashnikov. Keshtu qe Sheiku eshte i detyruar me bisedu me njerz normal te qeverise e qe mirren me t'ardhmen e popullit. Ata e mirepresin sheikun harap perpara, me njo 10 serbe, me sisa t'fryera dhe me vithe t'ngjeshura, sepse sheiku per keto ka nevoje e jo me pa noj leshatak si Shefshetin, dhe pastaj me vone i thone harapit:
  - "Neve kemi nevoje per fabrika t'i punsojme popullin dhe ta forcojme shtetin dhe njekohesisht edhe popullin. Pastaj me diplomaci e pyesin harapin, nese keni leke na nevojiten ta modernizojme edhe ushtrine, (harapi s'mund thote s'kam leke se i vjen marre), pastaj serbt i thone nese ke leke do ishte mire ta ndertojme edhe ndonje monument t'papam edhe i arrijne caqet e tyre.

  -> Edhe harapi e hap kuleten dhe ju thote serbve: "Ja ku i keni njo 300-500 milion dhe ndertoni fabrika, modernizojeni ushtrine dhe ndertojeni cfare te doni."

  ...

  Tani edhe me e forta eshte se, keta harapet jane edhe ne konkurrence me njeri tjetrin se cili eshte me i pasur se tjetri dhe kur t'nigon sheiku tjeter, vjen ne Shqiptari i nderton njo 200 Xhamia kurse serbve ua dhuron nje Miliard Eurona, se do me u bo ma i njofshem se ai sheiku tjeter.

  Ding Dong.

  Harapet kane 6000 vjet kulture tregetie, dhe e kane mbush dynjane me ideologjite e tyre (nese nuk beson ne pejgamberet) sic jane cifutizmi, krishterizmi dhe islami......dhe do te imponohen nga serbijankat cicefryme ???

  E din cka, ata edhe paret do jav marrin, e serbijankat do jav shkerdhejn.....po ngrejm bast ne dy ???.... a nuk i sheh NDERMJET si nuk ja falin njeri tjetrit edhe nje hap ???, 70 vjet massakrohen me cifutet pa piken e "lodhjes" !!!

  Pra, prapeseprap, nese tek neve ndertojn VETEM XHAMIA, atehere se paku na paskan dhane parate me sinqeritet, na respektojkan nenat dhe motrat, e nuk ju interesojne cicat e tyre !!!

  Jo ti princ, kujdes.....synymi jone duhet te jete nga affiniteti fetare te PERFITOJME maksimumin per interesset tona. Ishin arabet qe ne shqiperine postkomunisten investuan te paret.....jav kame then dhjetra here, NE shqiptaret, jemi ne nje pozite te shkelqyer, na lakmone krejt bota islame.....e ne cka bejme ???


  tung
  albanish by nature

 10. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime n 202 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Selem Kalem,  Dihet se Sheiket jane te pasur me nafte dhe i pasuri e ka zakon te dhuroje pasuri, per tu bere i njohur, me influence, me ndikim, per te lidhur miqesi, etj.

  Tani keta sheiket vijne ne Shqiptari, dhe i pyesin Shqiptaret per cfare keni nevoje?

  Del perpara tyre noj mullah si Dr. Shefsheti dhe u thote:
  - "Selam alejkum vllazni harap". Ne muslimanet i kemi shume punet keq, xhemati s'ka ku me i fale namazet se s'kena xhamia, keta qafirat e shtetit po ndertojne kisha per qafirat, e neve myslimonava po na lojn pa xhamia, plus i thote na nevojiten leke me i mblu krejt granimin se po na i shohin qafirat (e sheiku ka ardhe n'evrope me pa noj cice e noj bothecullake, se t'mbulume ka n'arabi plot). "

  - > E hap harapi kuleten fap, i thot Dr. Shefshetit: "ja ku i ke 10 milion e ndertoi njo 100 xhamia, rritni leshat e mbuloni granimin."

  Shkon harapi n'Serbi, se edhe atje do me ubo i njoftun, e ne Serbi s'ka Shefsheta, se serbt njerzt si Shefshetat u jepin stupc sumes deri sa ti kersasin pordht si Kallashnikov.
  Keshtu qe Sheiku eshte i detyruar me bisedu me njerz normal te qeverise e qe mirren me t'ardhmen e popullit. Ata e mirepresin sheikun harap perpara, me njo 10 serbe, me sisa t'fryera dhe me vithe t'ngjeshura, sepse sheiku per keto ka nevoje e jo me pa noj leshatak si Shefshetin, dhe pastaj me vone i thone harapit:
  - "Neve kemi nevoje per fabrika t'i punsojme popullin dhe ta forcojme shtetin dhe njekohesisht edhe popullin. Pastaj me diplomaci e pyesin harapin, nese keni leke na nevojiten ta modernizojme edhe ushtrine, (harapi s'mund thote s'kam leke se i vjen marre), pastaj serbt i thone nese ke leke do ishte mire ta ndertojme edhe ndonje monument t'papam edhe i arrijne caqet e tyre.

  -> Edhe harapi e hap kuleten dhe ju thote serbve: "Ja ku i keni njo 300-500 milion dhe ndertoni fabrika, modernizojeni ushtrine dhe ndertojeni cfare te doni."

  ...

  Tani edhe me e forta eshte se, keta harapet jane edhe ne konkurrence me njeri tjetrin se cili eshte me i pasur se tjetri dhe kur t'nigon sheiku tjeter, vjen ne Shqiptari i nderton njo 200 Xhamia kurse serbve ua dhuron nje Miliard Eurona, se do me u bo ma i njofshem se ai sheiku tjeter.

  Ding Dong.
  Qesharake dhe e vertete ne te njejten kohe
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

 11. Anetart m posht kan falenderuar ane pr postimin:

  hot_prinz (14-03-2014)

 12. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime n 202 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga Le dvou Lexo Postimin
  Jo mos e ul fare gishtin !

  Aferim Srbis !

  Pardje ne vend se Kryeministri te takohet me nje Kryeminister te huaj, atij i vene perpara laperin petrit selimin ! Pastaj takohet me Atifetn e cila i thot : "Interesi i kocoves dhe interesi juaj eshte luftimi i ekstremizmit" , kurse ne fakt : Sheiku erdhi qe shqiptaret t'i flisnin per te ardhmen, per projekte ashtu sic e kishin bere serbet, por kot se kot !

  Edhe pse te zhgenjehemi ? Kur degjon se kosova qenka ne "hall" me luftimin ndaj ekstremizmit, un sikur t'isha sheik me mir do kisha investuar ne Krime te Ukrains, se ne Kosove !
  Qy qy qy qt ,arabit i paska met hatri nga deklarata e Atifetes dhe per inati shkon e investon te masakruesit e muslimaneve ..sa i mencur qe je oj Deve
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

 13. #11
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga Nuh Musa Lexo Postimin
  Harapet kane 6000 vjet kulture tregetie, dhe e kane mbush dynjane me ideologjite e tyre (nese nuk beson ne pejgamberet) sic jane cifutizmi, krishterizmi dhe islami......dhe do te imponohen nga serbijankat cicefryme ???

  E din cka, ata edhe paret do jav marrin, e serbijankat do jav shkerdhejn.....po ngrejm bast ne dy ???.... a nuk i sheh NDERMJET si nuk ja falin njeri tjetrit edhe nje hap ???, 70 vjet massakrohen me cifutet pa piken e "lodhjes" !!!

  Pra, prapeseprap, nese tek neve ndertojn VETEM XHAMIA, atehere se paku na paskan dhane parate me sinqeritet, na respektojkan nenat dhe motrat, e nuk ju interesojne cicat e tyre !!!

  Jo ti princ, kujdes.....synymi jone duhet te jete nga affiniteti fetare te PERFITOJME maksimumin per interesset tona. Ishin arabet qe ne shqiperine postkomunisten investuan te paret.....jav kame then dhjetra here, NE shqiptaret, jemi ne nje pozite te shkelqyer, na lakmone krejt bota islame.....e ne cka bejme ???

  tung

  Secili popull ka kulture tregtie, per ti plotesuar nevojat e pupullit. Por harapet, perpos tregtine te permbushin nevojat e veta nuk kane patur ne gjithe historine asnje teknologji apo produkt i prodhuar qe i ka hyre ne pune botes tjeter, te gjithe harapet deri para 100 viteve kane qene shumica beduine mbi kamele dhe nuk iu jane nevojitur botes tregtare perpos kush ka pase nevojen te kaloje neper arabi.
  Harapet vetem fale zhvillimit te kohes industriale ne vendet qafire perendimore, keto vitet e fundit kane filluar te behen njerz fale naftes qe eksportohet, kjo eshte tregtia e tyre. Po te mos ishte nafta ne vendet harape, e di si do te dukej arabia?
  E njejte me Somaline.

  Vetet mendon se me keto ndihma qe u japin harapet serbve, do t'mund t'u imponojne ndonje gje? Apo mendon se harapet do u marrin serbve ndonje leke? Serbet jane aq te menqur ti shfrytzojne Sheiket, si ne kohen e jugosllavise dhe ne fund harapet e marrin leshin e gomarit. Per ndonje serbe qe e ze ai sheiku, nuk merziten serbet por e bojn ate serben heroine, sepse puno per te miren e vatanit dhe i sjell ne vend investime dhe ndoshta i fut sheiku ndonje ore t'arit n'cicoke, kete diplomaci serbet e kane bere edhe ne kohen e pashallareve osmane, prandaj edhe gjate pushtimit osman i kane patur privilegjet kombetare.

  Nese e shef ashtu, eshte e vertete se neve harapt na knaqen, po na respektojne shume me xhamia. Kena ma shume xhamia se shkolla, biles tani edhe me luftu n'Siri po shkojne shqiptaret. Po ti Nuh Musa, pasi po t'nderojkan harapt me xhamia, pse ore vella i dashur ke shku ne nje vend t'qafirave n'Austri, ku ska xhamia dhe ska influence arabe? Apo ty po t'pelqen me jetu n'vend te qafirave kurse po i kshillon vendasit e tu se s'ka ma mire se me xhamia dhe me respektin e harapve?

  Jo po shqiptaret, po e thithin afinitetin fetar aq shume, sa qe po ua kalojne edhe harapve, biles edhe po shkojne n'Siri me qene ma afer 72 virgjereshave.

  Hallall, fytyren e bardhe, neper boten e zeze harape, po dojn me na e bo.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 14. #12
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Secili popull ka kulture tregtie, per ti plotesuar nevojat e pupullit. Por harapet, perpos tregtine te permbushin nevojat e veta nuk kane patur ne gjithe historine asnje teknologji apo produkt i prodhuar qe i ka hyre ne pune botes tjeter, te gjithe harapet deri para 100 viteve kane qene shumica beduine mbi kamele dhe nuk iu jane nevojitur botes tregtare perpos kush ka pase nevojen te kaloje neper arabi.
  Harapet vetem fale zhvillimit te kohes industriale ne vendet qafire perendimore, keto vitet e fundit kane filluar te behen njerz fale naftes qe eksportohet, kjo eshte tregtia e tyre. Po te mos ishte nafta ne vendet harape, e di si do te dukej arabia?
  E njejte me Somaline.

  ......krejt ne rregulll po te rrotullohej kjo dynja vetem keto 100 vjetet e fundit....problemi eshte se nga shume drunjt nuk e shihni malin ju shoke e shoqe.....pra, duhet te perfundojme se bibla e kurani jane prodhime te hollangjaneve ???, apo gjermaneve ???, apo islandezeve ???

  Cka ju ka magjepsuar kjo puna e "shkences" ore ???......mere keshtu si sport kete pune....nese Steve Jobs (me rrenja arabe, sa per info), dijti me ta shit nje i-phone qe as te ushqen e as te mban ne jete, aman, ta duash me shume se nenen tende, atehere edhe muhamedi, e isa, e musa, e ibrahimi, e kompania tjeter dinin te te shesen FJALE, qe ti duash me shume se nenen dhe baben tend.....

  Jo shoki jem, tregeti deri para 500 vjeteve neper dynja kene bere VETEM ARABET, jo krejt popujt, por VETEM ARABET....pikerisht ishte nevoja e madhe e popujve europjan te leshohen nga mvaresia arabe, qe e beri kolumbusin ta kerkoje indine ne anen tjeter te oqeanit....gjithe ideologjite, gjithe kulturat jane nga fara e tyre....pra, se di une sa ke haber nga histora e lashtesise, por leri me mire keto pune se me senze tifozlleku nuk i dilet ne kry kesaj meseleje.....jeto ne enderren tende, se ka bire nene qe mund ti "mashtroje" beduinet me fustana....sidomos serbet.....supervetia number nje e serbeve eshte ???....tamam, PARAJA, serbi ta shet edhe motren per pare !, pra, ki kujdes, mos i interpreto realitetet sipas qejfit....apo nuk i shitnin uckes kallasha me te cilet ne pastaj i vritshim ???.....  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Vetet mendon se me keto ndihma qe u japin harapet serbve, do t'mund t'u imponojne ndonje gje? Apo mendon se harapet do u marrin serbve ndonje leke? Serbet jane aq te menqur ti shfrytzojne Sheiket, si ne kohen e jugosllavise dhe ne fund harapet e marrin leshin e gomarit. Per ndonje serbe qe e ze ai sheiku, nuk merziten serbet por e bojn ate serben heroine, sepse puno per te miren e vatanit dhe i sjell ne vend investime dhe ndoshta i fut sheiku ndonje ore t'arit n'cicoke, kete diplomaci serbet e kane bere edhe ne kohen e pashallareve osmane, prandaj edhe gjate pushtimit osman i kane patur privilegjet kombetare.
  ..per vatan ???...........servilizmi nuk eshte vyrtyt.....serbet jane orsopije, pa ndere dhe pa dinjitet !
  Po te ishin ashtu pi... seme do te kishin dalje ne deti, qe e enderrojne me qindra vjet....

  Si nuk kane perfituar shtetet arabe ???....ti a ke sy ne balle ???, cka te duken saddami, ghadafi, assadi, huseini, saudet, makhtumat, sabahat ???....pastaj bin ladeni dhe gruppacionet tjera....arabte krejt dynjane keto 20 vitet e fundit e mbajne ne ankth, ti del ketu dhe enderron enderra mbi kesulkuqen !!!

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Nese e shef ashtu, eshte e vertete se neve harapt na knaqen, po na respektojne shume me xhamia. Kena ma shume xhamia se shkolla, biles tani edhe me luftu n'Siri po shkojne shqiptaret.
  Pse jo ???.........kur vijne te investojne ne projekte, keto tonet duan te behen me arap se vet arabet....arabi perpos nje "Inshallah" (kurse nder fustan e nxjer gishtin e mjedisit), nuk te thote me shume....te len si hut aty ku je....dhe ndahet me respekt dhe ndere (cka ben nder fustanin vetem ai dhe Allahu e dijne....)...

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Po ti Nuh Musa, pasi po t'nderojkan harapt me xhamia, pse ore vella i dashur ke shku ne nje vend t'qafirave n'Austri, ku ska xhamia dhe ska influence arabe? Apo ty po t'pelqen me jetu n'vend te qafirave kurse po i kshillon vendasit e tu se s'ka ma mire se me xhamia dhe me respektin e harapve?.
  Haaaah, jackpot....e ke provu ti me shku ne arabi me PUNUAR per arabin ???.....ne disa vende arabe ka me shume te huaj se vendali....kurse te huajt figurojne si numra ne statistikat dhe kur ju ngrihet arabeve nder fustan, jav rrasin nga nje shqelm......akoma mendon se arabet nuk jane tregetare ???....shkumohen organizatat e ndryshme te perendimit per kushtet e punetoreve ne katar qe i ndertojne stadiumet per kampionatin 2022....UNE jam shqiptare, dhe si mos e mbushi xhepin trash, si mos te jeme une BOSS, si mos te jeme me p...dh same se tjetri, une nuk punoj....edhe neve e kemi mentalitetin e ngjajshem me ata.....perndryshe nuk do te ishim pronare te tokave antike qe eshte harruar nga historia se sa kohe i banojme....

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Jo po shqiptaret, po e thithin afinitetin fetar aq shume, sa qe po ua kalojne edhe harapve, biles edhe po shkojne n'Siri me qene ma afer 72 virgjereshave.

  Hallall, fytyren e bardhe, neper boten e zeze harape, po dojn me na e bo.
  Kjo eshte pune LUANASH.....sejcili e din vendin e vet....


  tung
  albanish by nature

 15. Anetart m posht kan falenderuar Nuh Musa pr postimin:

  angmokio (14-03-2014)

 16. #13
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga Nuh Musa Lexo Postimin
  ......krejt ne rregulll po te rrotullohej kjo dynja vetem keto 100 vjetet e fundit....problemi eshte se nga shume drunjt nuk e shihni malin ju shoke e shoqe.....pra, duhet te perfundojme se bibla e kurani jane prodhime te hollangjaneve ???, apo gjermaneve ???, apo islandezeve ???

  Cka ju ka magjepsuar kjo puna e "shkences" ore ???......mere keshtu si sport kete pune....nese Steve Jobs (me rrenja arabe, sa per info), dijti me ta shit nje i-phone qe as te ushqen e as te mban ne jete, aman, ta duash me shume se nenen tende, atehere edhe muhamedi, e isa, e musa, e ibrahimi, e kompania tjeter dinin te te shesen FJALE, qe ti duash me shume se nenen dhe baben tend.....

  Jo shoki jem, tregeti deri para 500 vjeteve neper dynja kene bere VETEM ARABET, jo krejt popujt, por VETEM ARABET....pikerisht ishte nevoja e madhe e popujve europjan te leshohen nga mvaresia arabe, qe e beri kolumbusin ta kerkoje indine ne anen tjeter te oqeanit....gjithe ideologjite, gjithe kulturat jane nga fara e tyre....pra, se di une sa ke haber nga histora e lashtesise, por leri me mire keto pune se me senze tifozlleku nuk i dilet ne kry kesaj meseleje.....jeto ne enderren tende, se ka bire nene qe mund ti "mashtroje" beduinet me fustana....sidomos serbet.....supervetia number nje e serbeve eshte ???....tamam, PARAJA, serbi ta shet edhe motren per pare !, pra, ki kujdes, mos i interpreto realitetet sipas qejfit....apo nuk i shitnin uckes kallasha me te cilet ne pastaj i vritshim ???.....

  ..per vatan ???...........servilizmi nuk eshte vyrtyt.....serbet jane orsopije, pa ndere dhe pa dinjitet !
  Po te ishin ashtu pi... seme do te kishin dalje ne deti, qe e enderrojne me qindra vjet....

  Si nuk kane perfituar shtetet arabe ???....ti a ke sy ne balle ???, cka te duken saddami, ghadafi, assadi, huseini, saudet, makhtumat, sabahat ???....pastaj bin ladeni dhe gruppacionet tjera....arabte krejt dynjane keto 20 vitet e fundit e mbajne ne ankth, ti del ketu dhe enderron enderra mbi kesulkuqen !!!  Pse jo ???.........kur vijne te investojne ne projekte, keto tonet duan te behen me arap se vet arabet....arabi perpos nje "Inshallah" (kurse nder fustan e nxjer gishtin e mjedisit), nuk te thote me shume....te len si hut aty ku je....dhe ndahet me respekt dhe ndere (cka ben nder fustanin vetem ai dhe Allahu e dijne....)...  Haaaah, jackpot....e ke provu ti me shku ne arabi me PUNUAR per arabin ???.....ne disa vende arabe ka me shume te huaj se vendali....kurse te huajt figurojne si numra ne statistikat dhe kur ju ngrihet arabeve nder fustan, jav rrasin nga nje shqelm......akoma mendon se arabet nuk jane tregetare ???....shkumohen organizatat e ndryshme te perendimit per kushtet e punetoreve ne katar qe i ndertojne stadiumet per kampionatin 2022....UNE jam shqiptare, dhe si mos e mbushi xhepin trash, si mos te jeme une BOSS, si mos te jeme me p...dh same se tjetri, une nuk punoj....edhe neve e kemi mentalitetin e ngjajshem me ata.....perndryshe nuk do te ishim pronare te tokave antike qe eshte harruar nga historia se sa kohe i banojme....  Kjo eshte pune LUANASH.....sejcili e din vendin e vet....


  tung

  Nese i shef librat fetare si nje prodhimtari teknologjike, mund edhe te kesh te drejte nga pikepamja yte.
  Por sa i i perket bibles, qe nga mesjeta popujt qafira e kane mundur injorancen dhe e kane nda biblen nga shteti dhe bibla luan rol vetem per ata qe e ndjejne nevojen e mbeshtetjes ne perralla spirituale, edhepse ketu duhet te dallojme se bibla nuk eshte prodhim harap por cifut.

  Sa u perket harapeve, jam sekeptik se a do te mund ta mundin injorancen dhe ta ndajne kuranin ndonjehere nga shteti. Kjo do te thote se perderisa harapet nuk ndajne kuranin nga shteti, jane aq prapa si popujt tjere me biblen ne mesjete dhe mazhoranca notojne ne injorance te paskajshme.

  Tani sa u perket teknologjive qe permiresojne jeten e njeriut, njerzit me mendje normale anojne nga ato teknologjite qe u permiresojne jetesen dhe i ndihmojne ne kryerjen e detyrave. Ajo do te thote se njerzit normal e perdorin nje teknologji per ta permiresuar jetesen dhe nuk ndjejne dashuri per teknologji.

  Por nese per ty, perrallat e librave fetare te ngjallin dashuri me te madhe se sa ndaj neves apo babait tend, nuk besoj se mund ta paramendosh se ne cfare kategorie injorancesh te klasifikoj si person.

  Sadami, Gadafi, Huseini, e maxhupt tjere, nuk kane perfitu nga serbet por nga nafta dhe injoranca e popujve qe i kane shtypur, perderisa ata kane jetuar dhe jetojne duke bo orgji dhe festa netesh 2 milione dollareshe, popullsise injorante i thahen buzet per nje cik uje mbi deve ne shkretire. Se si e kane mbajte boten 20 vitet e fundit, shiqoji se si e mbajne boten sot, kur leshojne ndonje pordhe kercnuese ndaj vendeve perparimtare teknologjike.

  Jo une ne Arabi, skam punu edhe nuk kam plan per ndonje perspektive te ardhme. Eshte e njohur boterisht se harapi e konsideron punetorin si skllav dhe te pavlere. Po flas per punetoret muslimane te vendeve tjera, se me ata kane force dhe e dijne se muslimanet tjera nga injoranca e tyre, shkojne e punojne ne arabi. E din se kane vdeke me mija punetore kohen e fundit ne ndrtimin e staiumeve per kampionatin boteror ne Katar, kryesisht punetore nga malajzia, pakistani, indonezia, pothuaj te gjithe muslimane. Kurse punetoret e huaj, qe shkojne te si inxhinjere, menagjere, etj., nuk ua mba suma t'i prekin se kane nevoje per mendjen e tyre se perpos lekeve nga teknologjite jane te varfer ne mendje.

  Nejse, nese kjo filozofi e punes dhe ndershmeria qe reflektojne keta harape qenka nderuese per popullin shqiptar, pse nuk u pergjigje pse ti jeton dhe punon ne nje venq qafirash e nuk shko ne nje vend harap qe respektohesh? Te tregoj une pse, sepse nese ti shko ke harapet dhe thua se je vlla musliman, t'hypin dajak dhe t'nderojne me kullosjen e devevet.

  Mendon se bota nuk do kishte zgjidhje deri tani per Sirine, jam i sigurte se botes perparimtare nuk i behet vone, derisa te gjithe keta luanet injorante e gjejn vendin e vet atje.

  Ding Dong
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 17. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime n 202 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Hot ,mos u mundo kot te arsyetosh me keta sepse jane te pashprese ,e kane haram me fe me logjiku :
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

 18. Anetart m posht kan falenderuar ane pr postimin:

  hot_prinz (14-03-2014)

 19. #15
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Antarsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime n 129 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Pike se pari kapitalit nuk i intereson asgje,as religjioni e as dic tjeter - pervec profitit.
  Projekti "Beogradi mbi Uje" eshte bere nga serbet,prezentuar me profesionalizem neper panaire nderkombetare duke kerkuar investitor.Hera e fundit para disa diteve ne panairin e Kane-s,France,dhe ishte projekti me interesant per te gjithe.Beogradi ka kapcitet ,nje qytet 2-3 milione banore, me dy lumenj me te medhenje ne Europ,ku edhe takohen ne mes te Beogradit (Sava dhe Danubi).
  Tani u paraqiten keta arabet e Emirateve dhe ofruan financimin e projektit ,qe do kushtoj sakte 3.2 miliard euro (keni parasysh qe multiplikatori ne ekonomi eshte 3,pra 1 miliard investime llogariten mbas nje kohe qe do sjell 3 miliard - pra serbet nese realizohet ky projekt do te investojne vetem ne Beograd afer 10 miliard euro,qe do e beje Beogradin qender kryesore ne Juglindje te Europes,madje edhe me gjere).Shto ketu qe ky mega-projekt llogaritet qe do hap mbi 200.000 vende te reja te punes,atehere dalim ne perfundime qe Serbija do te marr tjeter fetyre nga aspekti ekonomik.

  Duhet ditur qe Ndertimtarija eshte motor i nje ekonomije te nje vendi,dhe ky projekt eshte i tille...Ndertim .... ky projekt nga serbet eshte parapare qe ta nxjerr Serbine nga recesioni qe gjindet me dekada.Nese realizohet Serbija do shkoj para,ndersa NE do mbetemi edhe me poshte sec jemi.Nje zorr qorre e Europes dhe viktime e pa aftesise sone,ne rradhe te pare per Lobim investimesh dhe ofrim projekte interesante dhe profesionale qe zgjojne interesin e investitoreve te ndryshem.

  Tani,nje paralele.Ne kohen e kryeministrit Meksi - nje afarist miljarder Hebrej shprehte interesin serioz qe te investoj ne bregdetin shqiptar ,pikerisht ne zonen e Sarandes dhe Vlores duke ofruar projekt-investimesh miliarda dhe transformimin e te gjith zones ne nje vend turistik elit,me te gjithe infrastrukturen percjellese (aeroport me standarte nderkombetare ..etj)... dhe ne fund deshtoi e gjitha,sepse askush e as kryeministri i atehershem nuk ofronin as minimumin e garancise,e as Shqiperija si shtet nuk ishte stabil...Kush na ka fajin ?

  Politikanet modern duhet te jene ne sherbim te biznesit vendor,te lobojne,te vendosin kontakte dhe miqesi me investitore dhe rrethe financiare qe kane kapital....
  Kemi nje elite politiko-afariste qe munde te beje hapa te tille ?
  Aspak,kemi tutkuna qe vetem i intereson korrupcioni dhe teresisht jane te paafte qe te gjinden ne boten moderne.

  P.S: te shpresojme qe serbet do te deshtojne ... Nuh Musa, do te paraqitet firma jote e ndertimit qe te ndertoj Beogradin e ri ?? Do marrish pjese edhe TI
  Nuh Musa ne Beograd
  Ndryshuar pr her t fundit nga semiku : 14-03-2014 m 10:50
  Rri qet dhe fol Shqip !

 20. #16
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga ane Lexo Postimin
  Hot ,mos u mundo kot te arsyetosh me keta sepse jane te pashprese ,e kane haram me fe me logjiku :-D

  Ane e dashur, falemnderit qe me ndiqove.
  Per kete gjojen nuk kisha dijeni fare dhe fillova t'veja pikepyetje vetit.
  Tani shume gjera i kam me te qarta.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 21. #17
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga semiku Lexo Postimin
  Pike se pari kapitalit nuk i intereson asgje,as religjioni e as dic tjeter - pervec profitit.
  Projekti "Beogradi mbi Uje" eshte bere nga serbet,prezentuar me profesionalizem neper panaire nderkombetare duke kerkuar investitor.Hera e fundit para disa diteve ne panairin e Kane-s,France,dhe ishte projekti me interesant per te gjithe.Beogradi ka kapcitet ,nje qytet 2-3 milione banore, me dy lumenj me te medhenje ne Europ,ku edhe takohen ne mes te Beogradit (Sava dhe Danubi).
  Po normal qe eshte bere nga serbet dhe paraqitur nga ata per te kerkuar investitore. Serbet nuk merren me shamijat qe duhen mbajtur ne shkolle, nuk merren me protesta per heqje bustesh e emrash te figurave te tyre kombetare, nuk e kane mendjen te pse ndertohet nje kishe e nuk ndertohet nje xhami etj. Do punojne per te ringritur ekonomine e vendit te tyre dhe rindertuar cfare u shkaterrua gjate viteve te luftes. Budallallikun dhe trashesine ja u kane lene ketyre imbecilave tane si puna e devese apo ndonje tjetri. Ja pse ne do mbetemi te nemur. Budallalliku ka zene rrenje keq ne gen te shqiptarit dhe nuk hiqet qe andej kollaj.

 22. #18
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Per te qeshur kjo tema, shqiptaret i bejne qytetar nderi por edhe ata na kane dhuruar mjaft "KULTUREN E TYRE ARABE, ME MJEKRRA, SHAMI ETC." Edhe populli shqiptar del i fituar!
  I LOVE GOD

  j&g

 23. #19
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Nese i shef librat fetare si nje prodhimtari teknologjike, mund edhe te kesh te drejte nga pikepamja yte.
  Por sa i i perket bibles, qe nga mesjeta popujt qafira e kane mundur injorancen dhe e kane nda biblen nga shteti dhe bibla luan rol vetem per ata qe e ndjejne nevojen e mbeshtetjes ne perralla spirituale, edhepse ketu duhet te dallojme se bibla nuk eshte prodhim harap por cifut.
  Cifutet jane FIS HARAP.......cifutet dhe muslimanet qe nga ditet e para te islamit kane jetuar, punuar, tregetuar etj.... BASHKARISHT.....kete e bejne edhe sot....ceshtja e palestines eshte ai PROBLEMI TIPIK i mentalitetit arab, kush e ka ma te madh......kuptohet, krejt ne forme diskrete nder fustan....jo ashiqare !!!, kane kulture ato, nuk ju shkon per hije baballareve te civilizimit njerezore me u sjelle si curravec....

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Sa u perket harapeve, jam sekeptik se a do te mund ta mundin injorancen dhe ta ndajne kuranin ndonjehere nga shteti. Kjo do te thote se perderisa harapet nuk ndajne kuranin nga shteti, jane aq prapa si popujt tjere me biblen ne mesjete dhe mazhoranca notojne ne injorance te paskajshme.
  Per cka ta ndajne kuranin nga shteti !!!!, sheriati eshte dispozite LIGJORE, pra e prek sferen e judikatives....fuqite tjera shtetnore jane te lira. KHALIFI/EMIRI/SULLTANI/ILHANI ne shtetin islam nuk eshte HOXHE....islami perndryshe nuk njeh institut central (si vatikani me papen per shembull) ku "kleri" do te kishe nje fuqi shtetnore (si per shembull ne rep. e iranit), por cdohere ka qene i ndertuar mbi nje simbioze te qarte dhe te kulluar te nevojave trupore dhe shpirterore. Kurani i perkushtohet PA REZERVA drejtesise dhe paqes !!!, qendron si KUSHTETUTE, si instance me e larte kur nen ate deshtojne krejt mekanizmat tjera......apo nuk eshte islami fee e paqes ???


  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Tani sa u perket teknologjive qe permiresojne jeten e njeriut, njerzit me mendje normale anojne nga ato teknologjite qe u permiresojne jetesen dhe i ndihmojne ne kryerjen e detyrave. Ajo do te thote se njerzit normal e perdorin nje teknologji per ta permiresuar jetesen dhe nuk ndjejne dashuri per teknologji.

  Por nese per ty, perrallat e librave fetare te ngjallin dashuri me te madhe se sa ndaj neves apo babait tend, nuk besoj se mund ta paramendosh se ne cfare kategorie injorancesh te klasifikoj si person.
  Nga keto mendime dhe konkluzone diametrale ???......nuk e di ku e ke problemin mes "teknollogjise" dhe "islamit" ???......na sqaro pakez.....

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Sadami, Gadafi, Huseini, e maxhupt tjere, nuk kane perfitu nga serbet por nga nafta dhe injoranca e popujve qe i kane shtypur, perderisa ata kane jetuar dhe jetojne duke bo orgji dhe festa netesh 2 milione dollareshe, popullsise injorante i thahen buzet per nje cik uje mbi deve ne shkretire. Se si e kane mbajte boten 20 vitet e fundit, shiqoji se si e mbajne boten sot, kur leshojne ndonje pordhe kercnuese ndaj vendeve perparimtare teknologjike.
  Nje fjali e kote pa asnjecfare vlere.....cka don te me thuash ???.......ne turboshtetet e naftes nuk ka fukarrallek ekzistencial !!!, jane per kembe te gjithe "wohlfahrtstaaten" (shqip se di si i thuan !!!)...

  Citim Postuar m par nga hot_prinz Lexo Postimin
  Nejse, nese kjo filozofi e punes dhe ndershmeria qe reflektojne keta harape qenka nderuese per popullin shqiptar, pse nuk u pergjigje pse ti jeton dhe punon ne nje venq qafirash e nuk shko ne nje vend harap qe respektohesh? Te tregoj une pse, sepse nese ti shko ke harapet dhe thua se je vlla musliman, t'hypin dajak dhe t'nderojne me kullosjen e devevet.

  Mendon se bota nuk do kishte zgjidhje deri tani per Sirine, jam i sigurte se botes perparimtare nuk i behet vone, derisa te gjithe keta luanet injorante e gjejn vendin e vet atje.

  Ding Dong

  Senzi per TREGETI, per EKONOMI....ki eshte ai qe mund ta VJEDHIM neve.....une jetoj me moton MESO NGA TJERET, jo nga pervoja jote....

  tung ding dong.....
  albanish by nature

 24. #20
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: Arabt, Serbis qindra miliona, n Kosov bhen qytetar nderi

  Citim Postuar m par nga semiku Lexo Postimin
  Pike se pari kapitalit nuk i intereson asgje,as religjioni e as dic tjeter - pervec profitit.
  Projekti "Beogradi mbi Uje" eshte bere nga serbet,prezentuar me profesionalizem neper panaire nderkombetare duke kerkuar investitor.Hera e fundit para disa diteve ne panairin e Kane-s,France,dhe ishte projekti me interesant per te gjithe.Beogradi ka kapcitet ,nje qytet 2-3 milione banore, me dy lumenj me te medhenje ne Europ,ku edhe takohen ne mes te Beogradit (Sava dhe Danubi).
  Tani u paraqiten keta arabet e Emirateve dhe ofruan financimin e projektit ,qe do kushtoj sakte 3.2 miliard euro (keni parasysh qe multiplikatori ne ekonomi eshte 3,pra 1 miliard investime llogariten mbas nje kohe qe do sjell 3 miliard - pra serbet nese realizohet ky projekt do te investojne vetem ne Beograd afer 10 miliard euro,qe do e beje Beogradin qender kryesore ne Juglindje te Europes,madje edhe me gjere).Shto ketu qe ky mega-projekt llogaritet qe do hap mbi 200.000 vende te reja te punes,atehere dalim ne perfundime qe Serbija do te marr tjeter fetyre nga aspekti ekonomik.

  Duhet ditur qe Ndertimtarija eshte motor i nje ekonomije te nje vendi,dhe ky projekt eshte i tille...Ndertim .... ky projekt nga serbet eshte parapare qe ta nxjerr Serbine nga recesioni qe gjindet me dekada.Nese realizohet Serbija do shkoj para,ndersa NE do mbetemi edhe me poshte sec jemi.Nje zorr qorre e Europes dhe viktime e pa aftesise sone,ne rradhe te pare per Lobim investimesh dhe ofrim projekte interesante dhe profesionale qe zgjojne interesin e investitoreve te ndryshem.

  Tani,nje paralele.Ne kohen e kryeministrit Meksi - nje afarist miljarder Hebrej shprehte interesin serioz qe te investoj ne bregdetin shqiptar ,pikerisht ne zonen e Sarandes dhe Vlores duke ofruar projekt-investimesh miliarda dhe transformimin e te gjith zones ne nje vend turistik elit,me te gjithe infrastrukturen percjellese (aeroport me standarte nderkombetare ..etj)... dhe ne fund deshtoi e gjitha,sepse askush e as kryeministri i atehershem nuk ofronin as minimumin e garancise,e as Shqiperija si shtet nuk ishte stabil...Kush na ka fajin ?

  Politikanet modern duhet te jene ne sherbim te biznesit vendor,te lobojne,te vendosin kontakte dhe miqesi me investitore dhe rrethe financiare qe kane kapital....
  Kemi nje elite politiko-afariste qe munde te beje hapa te tille ?
  Aspak,kemi tutkuna qe vetem i intereson korrupcioni dhe teresisht jane te paafte qe te gjinden ne boten moderne.

  P.S: te shpresojme qe serbet do te deshtojne ... Nuh Musa, do te paraqitet firma jote e ndertimit qe te ndertoj Beogradin e ri ?? Do marrish pjese edhe TI
  Nuh Musa ne Beograd
  Nje....mendoj se ki projket ne serbi nuk ka gjasa te ralizohet......sepse, ARABET, nese nuk FITOJNE, ato nuk investojne....ose do ti rrjepin, dhe do ta realizojne, ose do te ikin nga kane ardhe (nuk jane aq naiva te investojne ne nje vend ku gjysma e kapitalit do te ju shkoje ne bark e gushe te politikaneve, ashtu csic ja trusen bankes austriake Hypo Adria, ose kompanise ndertimore Alpine).....pra, me shume mendoj se NUK DO TE REALIZOHET....mund ta realizoje putini, por edhe ai mendon njejte si arabet....
  Se paku tek arabet shihet nje cfare vije e qarte e biznesit...ne projekte te reja investojne vetem ne vendet e tyre....ne projekte jashta vendeve investojn ku qe ne starte kane rendite te mira....

  Dy....ne vendet tona per kesisoj projektesh MILLIARDESHE nuk ka perspektive....bile edhe beogradi me duket si kot....u hanger tortja e lindjes....u shteruan bunaret e lindjes.....

  Tre....nuk mirem me ate lloj ndertimi, akoma jo....perndryshe ne serbi , perpos qe kaloje tranzit, dhe kajher ndal ne parkingje dhe e bej sh..rren, skam interess tjeter...


  tung
  albanish by nature

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •