Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34

Tema: Arilena Ara

 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,556
  Postimet nė Bllog
  4

  Arilena Ara

  INTERVISTA/ Flet kėngėtarja e re fituese e “X FACTOR 2” Arilena Ara: Adhuroj Tunėn, Elvana Gjatėn dhe Dafina Zeqirin

  S’e kam vrarė mendjen pėr mashkullin ideal

  “X FACTOR 2” mė hapi dyert e skenės”  Albert ZHOLI

  Njė vajzė e re, njė kėngėtare e re, e cila qysh me daljen e parė nė “X Factor 2”, korri sukses tė madh. Emocionet e asaj dite ajo i ka ende tė gjalla. Ndoshta shumė e re, ajo kryen studimet, por edhe bėn prova tė pėrditshme pėr muzikėn. Nuk mban dietė, pasi ėshtė shumė e re, por dhe geni familjar ėshtė pjesė e elegancės sė saj.

  Rastėsisht e nisėt rrugėn e kėngės?

  Gjithmonė e kam dashur muzikėn, dėshira mė ka lindur qė e vogėl. Babai ishte ai qė mė zbuloi dhe mė ēoi nė talent shoun “Gjeniu i vogėl”

  -Me cilėn kėngė jeni ngjitur pėr herė tė parė nė skenė?

  Pėr herė tė parė jam prezantuar nė skenėn gjigande tė Gjeniut tė vogėl me kėngėn "Nevv York".

  -Kush janė mėsuesit tuaj nė kėtė profesion?

  Njė shkollė madhe pėr mua ka qenė “XFactor “dhe aty kam marrė shumė mėsime nga Xhoi, Soni Malaj, Albani Skenderaj, Pandi Laēo dhe Tuna Sejdiun.

  -Cilėt janė bashkėpunėtorėt tuaj, kėngėtarė apo kėngėtare?

  Pėr kėngėn time tė parė kam bashkėpunuar me Rozana Radin qė ka bėrė tekstin.

  -Me cilin kompozitor keni bashkėpunuar?

  Darko Dimitrov, kompozitori i mirėnjohur me origjinė nga Maqedonia.

  Cilat janė kėngėtaret mė tė suksesshme?

  Adhuroj Tunėn, Elvana Gjatėn dhe Dafina Zeqirin.

  -Pra ju menjėherė dolėt me njė kėngė hit?

  Karriera ime si kėngėtare sapo ka filluar. Kam vetėm njė kėngė, e cila titullohet "Aeroplan" qė sapo ėshtė lanēuar, besoj qė shumė shpejt do tė bėhet hit, duke patur parasysh dhe suksesin e madh qė pati nė anonēimin e tij nė natėn finale tė “X FACTOR 2” .

  A jeni ndjerė ndonjėherė keq nė skenė gjatė natės finale nė “X FACTOR 2”?

  Jam e re nė moshė dhe jo me shumė eksperiencė nė skenat gjigande shqiptare. Kam qenė nė siklet pak tė dielėn, mė dridheshin kėmbėt nga emocionet.

  Po dita mė e bukur nė skenė?

  Hmm, kur fitova “X Factor 2”.

  -Keni njė model si referencė apo keni modelin tuaj tė tė kėnduarit?

  Kam, por unė jam veēuar pėr origjinalitetin tim.

  -Ē’ėshtė dashuria pėr ju?

  Nuk e kam provuar dhe nuk do tė doja tė prononcohesha pėr diēka qė nuk e njoh akoma

  -Cili ėshtė mashkulli ideal, sipas jush, ēfarė cilėsish duhet tė ketė?

  Nuk e kam menduar ende. S’e kam vrarė mendjen pėr kėtė gjė.  - Hobet?

  Adhuroj kėrcimin

  - A mbani dietė?

  Jam shumė e re, kam forma tė shkėlqyera falė geneve familjare. Kjo ka bėrė qė tė mos kem mbajtur dietė.

  -Veshjet e preferuara?

  Preferoj D&G

  - Syzet qė pėrdorini?

  “Prada”.

  - Parfumi i preferuar?

  “Coco Noir” by Chanel

  -Ku i bėni pushimet?

  Nė Shqipėri, mė pėlqen vendi im.

  -A jeni xheloze ndaj shoqeve tė njėjtit profesion?

  Jo, madje i kam mikesha shumė tė mira.

  - Ēfarė pėlqeni mė shumė tek njerėzit dhe ēfarė kritikoni?

  Varet nga njerėzit, pėr kė bėhet fjalė.

  -Mendoni tė bashkėjetoni pėrpara martesės?

  Jam shumė e vogėl pėr tė menduar gjėra tė tilla.

  -Ēfarė bėni nė kohėn e lirė?

  Nuk kam kohė tė lirė. Studioj, kėndoj, kėrcej, kohėn e lirė e kam shumė tė kufizuar.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Arilena: “Gati Pėr Klipin E Rekordeve...”

  Ndonėse e re nė skenė, kėngėtarja Arilena Ara e cila u bė e njohur nė spektaklin e talenteve ‘X Factor Albania’, duket se ėshtė plot vetėbesim.

  Ajo kohė mė parė nė skenė ka ardhur me projektin e saj tė parė ‘Aeroplan’, i cili u pėlqye jashtė mase nga publiku, ndėrsa tani bėn me dije se po vjen me njė projekt tjetėr i cili sipas saj do tė thyejė rekorde.

  Nė faqen e saj zyrtare nė rrjetin social ‘Instagram’, kėngėtarja ka bėrė tė ditur se sė shpejti do tė vijė me risi. “Gati pėr klipin e rekordeve”, ka shkruar Ara, e cila duke u bazuar nė kėtė mbishkrim shihet ėshtė plot vetėbesim, madje projektin e saj e quan si projekt i rekordeve.


  http://www.teksteshqip.com/arilena-ara/lajme_7337.php#

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Pikenisja e rruges se suksesit !


 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Sa te talentuara vogelushet bukuroshe shkodrane !


 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Nje yllez ne ngjitje ....

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 11-06-2017 mė 11:34

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  " Do ze vendin e pare ne X Factor ........" dhe vertet e Fitoi !!!


 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara


 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara


 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  ...... Drejt nje rruge te gjate suksesi !


 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  ... e me pas nje tjeter fitore shume fatsjellese !


 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Balada me e mire e Kenga Magjike 2016 !


 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  " I'm Sorry " (Nentori) versioni ne anglisht  Remiksi i "Nentori" te Arilena Ares nga Bess, sic ju kemi treguar dhe me pare po njeh sukses ne vendet e Ballkanit dhe Europes lindore me pozicionim te pare ne Shazam te Rusise, Greqise, Rumanise etj. E ftuar ne Rumani per koncerte, gjate nje promovimi televiziv, kengetarja ka kenduar dhe versionin anglisht te kenges, i cili eshte pershtatur me titullin "I'm Sorry". Nderkohe permbajtja e tekstit pak a shume ka mbetur po e njejta. Versioni ne anglisht eshte i njejte me ate ne shqip dhe muzikalisht. Sa here qe publikohet versioni ne anglisht i nje kenge shqip, lexoj komente "Me mire shqip, perse e beri anglisht!" Eshte proces pune. Do behet dhe ne anglisht per te patur shitje kenga dhe per publikun qe s'di shqip. S'ka ndonje cudi te madhe. Nese kenga do kishte ukses ne Ameriken e jugut dhe spanjisht do ishte bere. Qellimi eshte qe te kete nje promovim sa me boteror, degjuesi pastaj mund te zgjedhi ke version te doje. Ngelen te gjithe duke u ankuar per cdo gje. E kuptoj kur versioni i ri ESHTE per tu ankuar, po jo per cdo kenge, e jo ne kete rast. U bene te gjithe profesioniste.

  http://revistaalbaniac.blogspot.ca/2...-versioni.html

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Te rejat e Arilenes


 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Janar 2017

  Arilena Ara nėnshkruan kontratė me kompaninė muzikore “Effective Records”

  Kėngėtarja nga Shqipėria,  Arilena Ara ka nėnshkruar njė kontratė me kompaninė shumė tė njohur muzikore, “Effective Records.ru”.

  Kjo kompani muzikore ka marrė nė menaxhim edhe kėngėtaren e hitit “Lost on You”, LP.
  Njė gjė tė tillė e ka konfirmuara vetė artistja pėrmes llogarisė sė saj nė Facebook, ku shkruar: “Udhėtimi vetėm sa ka filluar”.

  “Effective Records” ka nėn menaxhim promovimin e kėngėtarėve tė ish-vendeve tė Bashkimit Sovjetik, si Rusi, Bjellorusi, Ukrainė etj.

  Kujtojmė gjithashtu qė kėnga “Nėntori”, e cila i solli asaj suksesin, ėshtė transmetuar pak ditė mė parė nė ndeshjen Inter-Palermo.

  http://www.insajderi.com/arilena-ara...ctive-records/

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Nentori ...... muaji qe shoqeroi Arilenen pergjate gjithe vitit ! Promovimi I versionit anglisht !


 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Nje yll qe shkallet e suksesit po i ngjit nga 2 e 3 !

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-07-2017 mė 08:19

 17. #17
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pėr: Arilena Ara

  Simpati te vecante kam per kete kengetare te talentuar. Me vjen mire qe shkallet po i ngjit me ritme te shpejta dhe ne arenen nderkombetare.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar {A_N_G_E_L_69} pėr postimin:

  sirena_adria (27-10-2017)

 19. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Arilena Ara merr ēertifikatėn “Platinium” nė Moskė, “Nėntori” shet rreth 500.000 kopje nė Rusi

  Arilena Ara, kėngėtarja shkodrane ka marrė mbrėmjen e djeshme  njė vlerėsim nė Rusi. Ajo ka marrė njė certfikat Platinium pasi kėnga e saj ka kaluar mbi 500.000 kopje tė shitura nė Rusi.

  Arilena ndodhet nė Rusi nė njė festival me emrin “Europa Plus”, live i cili po mbahet nė Moskė. Ajo ėshtė atje sė bashku me dy kėngėtare tė tjera Shqiptare Bebe Rexha dhe Dua Lipa. 

  http://dualajm.com/showbiz/arilena-a...kopje-ne-rusi/

 20. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  " Europa Plus 2017 "


 21. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,210

  Pėr: Arilena Ara

  Arilena Ara shkėlqen nė Rusi, performon nė shqip

  Kėngėtarja Arilena Ara ka shkėlqyer me performancėn e saj nė Europa Plus Live, nė Rusi ku ka performuar kėngėt e saj.
  Ajo ka kėnduar kėngėn e saj tė famshme “Nėntori” nė versionin anglisht dhe shqip, por edhe disa kėngė tė tjera tė kėngėtarėve tė njohur me famė botėrore si “Lost On You” tė LP, “She Wolf” (Falling To Pieces) tė David Guetta ft. Sia, etj. Pėrveē Arilenės nė kėtė festival kanė performuar edhe kėngėtaret shqiptare me famė botėrore si Bebe Rexha dhe Dua Lipa.
  Tre kėngėtaret shqiptare kanė performuar mjaft mirė dhe fansat kanė vrapuar tė bėjnė dhe foto me ta.

   http://www.360grade.al/web-spy/item/...ne-shqip-video

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •