Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 35 prej 35

Tema: Arilena Ara

 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara

  " Europa Plus Live 2017 "


 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara

  A do jete Arilena - Shqiperia ne Eurovision 2018 ? Pse jo nje dyshe si Flor Mumajesi e Arilena Ara ?


 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara

  Videoklipi


 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara

  “Nėntori” i Arilenės arrin edhe njė tjetėr sukses

  Arilena Ara rrėmben edhe njė trofe nė njė festival ndėrkombėtar.

  Kėnga “Nėntori” e cila u punua pėr festivalin “Kėnga magjike”, e Arilena Arės, befasishėm kaloi kufijtė shqiptarė duke u renditur nė vendet e para tė toplistave disa vende tė Evropės.

  Arilena performoi edhe nė “Evropa Plus” nė Rusi, aty ku kėnduan emra tė njohur tė muzikės. E “Nėntori”, i Arilenės po shėnon edhe njė sukses tjetėr! Kėngėtarja mori pjesė nė festivalin mė tė madh tė Kazakistanit “The Voice of Astana”, i cili ėshtė festival i rėndėsishėm ndėrkombėtar qė mbledh artistė mė tė suksesshėm nga mbarė bota, shkruan 21. Arilena do tė kėndojė krahas Willy William, Eva Simons, Arash.

  Gjithashtu pas performancės ajo mori edhe trofeun e kėngės mė tė dėgjuar tė vitit nė skenėn e stadiumit tė qytetit.

  Pavarėsisht se pati sukses edhe nė shqip “Nėntori” u realizua edhe nė gjuhėn angleze, pėr tė qenė e kuptueshme edhe pėr tė huajt. “I’m sorry”, erdhi edhe me videoklip i cili u publikua para pak ditėve.

  http://www.koha.net/showbiz/40364/ne...tjeter-sukses/

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  A do jete Arilena - Shqiperia ne Eurovision 2018 ? Pse jo nje dyshe si Flor Mumajesi e Arilena Ara ?

  Arilena Ara do tė garojė nė Festivalin e Kėngės nė RTSH

  Kėngėtarja Arilena Ara e cila arriti kulmin e suksesit nė karrierėn e saj me kėngėn “Nėntori”, kėngė e cila arriti tė depėrtojė jashtė vendeve shqipfolėse, nuk e ka ndėrmend tė ndalet, shkruan KultPlus.

  Si duket sukseset qė i ka pėrjetuar kohėve tė fundit veē sa ja kanė shtuar edhe mė shumė dėshirėn pėr punė dhe suksese tė tjera.

  Eurovision Kosovo, sapo ka bėrė me dije lajmin se Arilena Ara kėtė vit do tė garojė nė Festivalin e Kėngės nė RTSH. Ky lajm duket se po pėlqehet nga fansat tė cilėt po shpresojnė nė triumfin e Arilenės.

  Pritet tė shihet se ēfarė kėngė do tė sjellė Arilena dhe a do tė arrijė tė zgjidhet si pėrfaqėsuese ė Shqipėrisė pėr nė Eurovision. / KultPlus.com


  http://www.kultplus.com/muzika/arile...enges-ne-rtsh/

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara

  Arilena e nis Nėntorin me sukses tė ri pėr kėngėn “Nėntori”

  Kėngėtarja shqiptare, Arilena Ara, po vazhdon me sukseset e mėdha tė saj nė arenėn ndėrkombėtare.
  Bukuroshja shqiptare dhe krijuesja e shumė hiteve, ka vazhduar me sukseset e baladės sė saj.

  Arilena Ara ėshtė njėra ndėr artistet e reja mė tė pėlqyera nga shqiptarėt.
  Pasi pushtoi top listat nė Ukrainė dhe Rusi, tash ajo ėshtė shumė e angazhuar edhe nė Greqi.

  Ajo nė njė postim nė rrjetin social Instagram ka konfirmuar se do tė jetė pjesė e shumė intervistave nė Greqi, pėrfshirė televizionin mė tė njohur muzikor, Mad TV. Po ashtu, ajo do tė nisė edhe njė turne tė koncerteve nė shtetin helen, qė dėshmon suksesin e saj tė kėngės “Nėntori” nė kėtė fillim tė muajit.

  Arilena theu tė gjitha rekordet me baladėn “Nėntori” e cila u realizua nė shumė versione edhe nga artistė tė huaj.

  Njėkohėsisht, ky ėshtė hiti mė i madh i kėngėtares shqiptare, qė me kėtė kėngė e gjuhėn shqipe preku edhe top listat ruse. /Telegrafi/

  http://www.almakos.com/arilena-e-nis...n-nentori-foto

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara  FIFA FAN FEST - Korrik 2018
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-09-2018 mė 09:36

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-09-2018 mė 09:43

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara  [WINNER] Arilena Ara – Shaj - LIVE - Festivali i Kėngės 58. - FINAL - HD

  Kompozimi: Darko Dimitrov, Lazar Cvetkovski - Vargjet: Lindon Berisha
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-08-2021 mė 12:54

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara  Arilena Ara - Fall From The Sky - Albania - Official Music Video

  Eurovision Song Contest 2020 .

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara  Arilena Ara “Sounds Of Silence” - Live From Mother Teresa Square

  Premiera e Koncertit - 2 Maj, 2020.

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara

  ARILENA ARA SJELL FESTIVALIN E SAJ TĖ PARĖ NĖ SHQIPĖRI!

  Nė datėn 19 nėntor, nė orėn 19:00, sheshi “Skėnderbej” do tė presė publikun pėr tė festuar “ngjyrat” e albumit tė ri tė kėngėtares Arilena Ara.

  Ashtu siē edhe artistja ndėrkombėtare ka treguar nė rrjetet sociale, “Pop Art Festival” do tė presė nė skenė edhe kėngėtarin e njohur Gjon’s Tears.

  Ky festival ėshtė i pari i llojit tė tij pėr promovimin e njė albumi muzikor dhe ėshtė koncerti i parė recital nė Tiranė pėr kėngėtaren Arilena Ara.

  Kujtojmė se vitin e kaluar Arilena mbajti njė koncert akustik nė sheshin “Nėnė Tereza”, por pa praninė e publikut.

  Kjo shkaku i masave parandaluese tė COVID-19.

  Albumi “Pop Art”, me 12 kėngė pėrfshirė kėtu edhe “Thirr Policinė”, “Ke me mungu”, “Aligator” dhe “Murderer”, shėnon njė tjetėr stad tė karrierės sė Arilena Ara.

  Vite pas fitores sė X Factor Albania, pak vite pas bujės qė pati kėnga “Nėntori” dhe shumė pak kohė pas fitores sė Festivalit tė 58-tė tė Kėngės, Arilena duket gati mė shumė se kurrė pėr sukseset e radhės.

  Se ēfarė surprizash do tė ketė “Pop Art Festival” mbetet pėr t’u zbuluar nė 19 nėntor, nė sheshin Skėnderbej!


  / lapsi / ObserverKult

  https://observerkult.com/arilena-ara...e-ne-shqiperi/

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara  Ekskluzive: Arilena me koncert madhėshtor, promovon 'Pop Art'

  Koncerti - 19 Nėntor, 2021.

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara  Arilena Ara - Doja / Zemėr / Last Train To Paris (Live on Pop Art Festival)

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,302

  Pėr: Arilena Ara  Arilena Ara - Dance Me ft Gjon’s Tears (Live on Pop Art Festival)

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •