Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1

Tema: Kosova-haiti

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  27
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime

  Kosova-haiti

  KOSOVA-HAITI

  C'do shqiptar duhet te i gezohet kesaj ndeshje, Kosova-Haiti, nuk jam kunder kesaj ndeshje dhe nuk jam qe mos te shkojm dhe perkrahim perfaqesuesen e Kosoves, por, perfaqesuesja e Kosoves te thirret kombetare, dhe dikur me vone, pra ne ndeshje tjera te nxirret edhe flamuri i Bosnjes, kete po qe nuk e pranon asesi mendja shqiptarit.

  Jam kunder asaj qe perfaqesuesja e Kosoves te thirret kombetare.
  "Kombetare e Kosoves", kur boterisht dihet se me kushtetute te saj me 92% shqiptare dhe me 8% te tjere (minoritetet) eshte MULTIETNIKE. Pra ne realitet duhej te thirret "Kombetarja MULTIETNIKE e Kosoves".

  Sa e sa shekuj, te gjitha figurat kombetare kane luftuar dhe sakrifikuar veten, e per c'fare qellimi, vetem per nje qellim, qe ta ruajm identitetin tone SHQIPTAR, me krenarine me te madhe kemi arritur ta ruajm deri ne ditet e sotme identitetin tone s'i SHQIPTAR, e sot, te quhet kombetare perfaqesuesja e Kosoves, te kete mendime te nderrohet ky identitet, qe i verboj armiqet tane, kjo po qe do te ishte apsurdi i 20 shekujve te kohes se re.

  Ata te cilet veten e quajn kosovar, mos te flasin shqip, gjuha shqipe, eshte gjuhe e shqiptareve e nuk eshte gjuhe e jevgjeve.
  Po mire, le te del dikush dhe te na tregon se me nuk jemi pjestar te kombit shqiptare.
  Pervec gjuhes shqipe qe e flisni, c'fare tjeter j'u bene me shqiptar juve ?!

  Per ata qe jane te prirur te lexojn vetem titullin e ndonje lajmi ne gazeta dhe me pas te akuzojn, shajn e ofendojn, e te shkojn edhe me larg se sa kjo, deri aty k'u edhe i ofendojn figurat kombetare, le te e mesojn se edhe Cana eshte shprehur se eshte i gezuar qe Kosova do ta luan ndeshjen e pare miqesore:

  “Unė Samirin e kam mikė tė mirė, dhe gėzohem qė Kosova do ta luaj ndeshjen miqėsore. Unė mendoj se vendimet duhet tė merren pas konsultimit me tė gjithė pjesėtarėt e tjetė tė kombėtares shqiptare, e jo zgjedhjet tė bėhen veē e veē”, tha Cana, duke shprehur pakėnaqėsin qė Ujkani dhe Sadiku kanė vendosur t’i bashkohen Kosovės.

  T'i, qe lexon vetem titullin e gazetes dhe me pas ofendon, s'i te te quajm ne ty ??? Po mire, pse edhe disa te tjere qe e quajn veten analsit duhet rene patjeter prehe e lajmeve te gazetes express (srbska) ?!

  Nder te tjerash, Cana tha:

  “Skuadra pėrfaqėsuese e shqiptarėve duhet tė jetė vetėm njė”, ka thėnė Cana. Ai mbajti njė qėndrim kategorik nė lidhje me kėtė ēėshtje. “Tė dyja vendet duhet tė bashkojnė forcat pėr njė skuadėr sa mė solide dhe konkurruese”.

  C'ka ka te keqe ketu, ka ndonje qe eshte kunder qe te jemi vetem: nje KOMB, nje KOMBETARE, nje LIGE SHQIPTARE ???

  N.Sh
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga The_Capital : 05-03-2014 mė 08:51
  Burri 1 X flet !

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •