Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai  Dega n Gjakov e Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs ka ftuar qytetart e ksaj ane q t nnshkruajn peticinionin pr rrzimin e qeveris s Hashim Thait.

  “Qytetar t nderuar t komuns s Gjakovs dhe t gjith ju q jeni t paknaqur me qeverisjen aktuale t vendit, ju ftojm q nesr dat 05.03.2014 ora 10:00 n qendr t qytetit t Gjakovs t bashkangjiteni n nnshkrimin e peticionit pr rrzimin e ksaj qeverie. Bashk, pr nj jet m t mir n vendin ton!”, thuhet n nj njoftim t degs s ksaj partie n Gjakov.

  Kreu i ksaj partie, Ramush Haradinaj, ka paralajmruar t hnn n nj tubim n Prishtin se e ka ndrmend q t krkoj nnshkrime nga qytetart pr t ndrprer qeverisjen q sipas tij, i ka br dm vendit.

  http://www.koha.net/?id=27&l=1852

 2. #2
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Me kan politikan duhet me kan edhe dinak dhelpen ujk qe me i qky ujqit e tjere. Thaqi keto gjana i ka te gjitha taman qe duhet me i pase Politikani Kshtu qe mduket e ka qit ne Aksion Isa Mustafen e po i mbledh te gjithe sa me humb kohe pas tyre se qysh si ku me ja lidhe kryt , ne fund prap do behet siq ti citoj thaqi fjalet e miqve tone amrikan

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Citim Postuar m par nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Me kan politikan duhet me kan edhe dinak dhelpen ujk qe me i qky ujqit e tjere. Thaqi keto gjana i ka te gjitha taman qe duhet me i pase Politikani Kshtu qe mduket e ka qit ne Aksion Isa Mustafen e po i mbledh te gjithe sa me humb kohe pas tyre se qysh si ku me ja lidhe kryt , ne fund prap do behet siq ti citoj thaqi fjalet e miqve tone amrikan
  Jo, n'fund behet si e ka shkru Zoti...

  Nese edhe Zoti eshte mik nderkombetar, atehere ok!

 4. #4
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Jo, n'fund behet si e ka shkru Zoti...

  Nese edhe Zoti eshte mik nderkombetar, atehere ok!
  Ja ketu punet e Zotit sduhet me i perzi , une do thoja ma shume punet e Dreqit jan ka i ndihmojn ketyre

 5. #5
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  a ne gjakove a ne banhofat e perendimit a ne beograd
  po kot more te marr e kini
  a e dini pse sepse populli u msue ma me dolloveret e UDB-es
  Hashim Gjarper Thaqi e ka perkrahjen
  e Popullit ju lehni sa te doni edhe ku te doni

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  a ne gjakove a ne banhofat e perendimit a ne beograd
  po kot more te marr e kini
  a e dini pse sepse populli u msue ma me dolloveret e UDB-es
  Hashim Gjarper Thaqi e ka perkrahjen
  e Popullit ju lehni sa te doni edhe ku te doni
  E bone edhe Ramushin UDB-ash ...!?

  Sigurisht se ka qene plani i UDB-se qe Ramushi te qendroje ne Haag disa vite, per ta pergatitur me mire per rrezimin Thacit!

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime n 82 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Kryetari i AAK-es, Adem Jashari, fillon peticion qytetar per rrezimin e qeverise 4 muaje para zgjedhjeve !

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Haradinaj nnshkruan peticionin

  Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj, e ka nnshkruar peticionin qytetar Kjo qeveri meriton shkarkimin.

  Haradinaj, ka treguar se qllimi i tij sht q ti nxis qytetaret e vendit q t reflektojn te t zgjedhurit e tyre, n kt rast te deputett.

  Ai ka treguar se nuk do t heqin dor nga mocioni, andaj krkoi ndihmes nga qytetart ta nnshkruajn peticionin dhe ti bindin deputett e Kuvendit, t veprojn n prkrahje t mocionit.

  Kam dgjuar qndrime se peticioni nuk ka efekte juridike. Neni 43 i Kushtetuts s Kosovs e garanton lirin e tubimit, protestave, t demonstratave. Pra, peticioni sht shprehje e vullnetit politik t qytetarve, vullnet i lir i garantuar me kushtetut. Pra, sht edhe nj presion publik politik, pr reflektim n parlamentin e vendit nga deputett, ka thn Haradinaj.

  I pari i AAK-s, ka thn se nuk do t heqin dor nga mocioni. Ai ka thn se Lidhja Demokratike e Kosovs, Lvizja Vetvendosje dhe deputett e tjer, e kan mundsin q me prkrahjen e mocionit ti krijojn vendit nj perspektiv m t mir dhe t kontribuojn me zgjedhje t lira dhe fer. /Telegrafi/

  http://www.telegrafi.com/lajme/harad...n-2-41928.html

 9. #9
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Athu pse po i nguget rambos kaq shume kur tash ma po dihet qe zgjedhjet do jen ne qershor Apo ka frike qe nese shkojn deri ne qershor egziston rreziku qe as pragun mos me mujt me kapercy.

 10. #10
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai


  Thai tallet me Ramush Haradinajn, i thot 'pse s'e more peticionin edhe n ndeshje'?


  GazetaExpress E mrkur, 05 Mars 2014 18:17
  Duket se kryeministri Thai ndeshjen e sotme miqsore n mes t Kosovs dhe Haitit e ka shfrytzuar edhe pr nj tjetr qllim, at politik.

  Kryeministri n prfundim t lojs, n t dal nga stadium Adem Jashari n Mitrovic ka shfrytzuar pak minuta pr ta pyetur kryetarit e AKK-s Ramush Haradinaj lidhur me peticionin pr rrzimin e qeveris.

  Pse nuk e more peticionin edhe ktu, i ka thn kryeministri t parit t AAK-s.

  Dy dit m par, gjat prurimit t stadiumit olimpik Adem Jashari n Mitrovic. kryeministri Thai u ishte shmangur pyetjeve t gazetarve lidhur me ngjarjet politike n vend duke thn se ktu kemi ardhur pr t folur pr sport por, sot ai bri pikrisht t kundrtn duke shfrytzuar ngjarjen sportive edhe pr qllime politike, raporton nj portal.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Teksti i peticionit...


  PETICION QYTETAR


  Qeveria e Kosovs ka humbur shumicn e nevojshme parlamentare pr t qeverisur.
  Gjendja ekonomike dhe sociale n Kosov sht duke u prkeqsuar n vazhdimsi.
  Papunsia po rritet.
  Korrupsioni nuk po ndalet.
  Kosova sht vendi m i izoluar n Evrop.
  Qeveria aktuale e ka mbytur shpresn e qytetarve pr jet m t mir.
  Gjendja e siguris n Kosov po prkeqsohet.
  Kosova po prballet me sfida t mdha n t gjitha lmit e jets dhe t politiks.
  Pr t gjitha kto arsye dhe shum t tjera, qeveria aktuale dhe koalicioni qeveriss e kan humbur legjitimitetin pr t udhhequr me vendin dhe nuk jan n gjendje q as politikisht e as moralisht t vazhdojn t qeverisin m tutje.

  Kjo qeveri duhet t shkarkohet!


  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 05-03-2014 m 15:02

 12. #12
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Teksti i peticionit...


  PETICION QYTETAR


  Qeveria e Kosovs ka humbur shumicn e nevojshme parlamentare pr t qeverisur.
  Gjendja ekonomike dhe sociale n Kosov sht duke u prkeqsuar n vazhdimsi.
  Papunsia po rritet.
  Korrupsioni nuk po ndalet.
  Kosova sht vendi m i izoluar n Evrop.
  Qeveria aktuale e ka mbytur shpresn e qytetarve pr jet m t mir.
  Gjendja e siguris n Kosov po prkeqsohet.
  Kosova po prballet me sfida t mdha n t gjitha lmit e jets dhe t politiks.
  Pr t gjitha kto arsye dhe shum t tjera, qeveria aktuale dhe koalicioni qeveriss e kan humbur legjitimitetin pr t udhhequr me vendin dhe nuk jan n gjendje q as politikisht e as moralisht t vazhdojn t qeverisin m tutje.

  Kjo qeveri duhet t shkarkohet!


  a i kini mledh edhe bijat me e nenshkrue peticionin hahahaha
  deri ti ban rambushi disa nenshkrime po vin zgjedhjet e rregullta hahaha

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Haradinaj: Doja rrzimin e Qeveris vitin e kaluar, kurr me PDK-n
  Kreu i AAK-s, Ramush Haradinaj ka thn se ka dashur q ta rrzoj Qeverin e Hashim Thait, q kur sht kthyer nga Haga, n vjesht t 2012-s. Por llogaria e tij e numrave t deputetve nuk i ka dal n favor. Ai ka qen i prer kur ka thn se nuk do t bj koalicion me PDK-n, pas zgjedhjeve nacionale.  N emisionin “Rubikon” t KTV-s, ai ka thn se ather nuk ka pasur mundsi reale q t bashkohen votat pr t rrzuar qeverin.
  Ne kemi br kalkulim numror se a kemi mundsi t rrzojm qeverin. Nuk kemi dashur t provojm dhe t’i japim nj rilegjitimitet asaj qeverie”.

  Haradinaj i sht prgjigjur akuzave pr “opozit t but” ndaj pushtetit. Thot se ka prkrahur nj tem nacionale q sht dialogu, por nuk ka prkrahur Qeverin “Thai 2”. Kt thot se do ta bnte kushdo q do t ishte n krye t Qeveris.

  I ftuari i Adriatik Kelmendit, ka thn se ende ka shpres q dy partit opozitare, LDK e Vetvendosje do ta prkrahin mocionin e nisur nga partia e Haradinajt, pr ta rrzuar qeverin.
  Kshtu i bjm shrbim vendit, sepse nj qeverisje e keqe nuk duhet t mbetet e pa ndshkuar”, ka thn Haradinaj.

  Por ai nuk ka prjashtuar mundsi t tjera pos peticionit me qytetar q t rrzoj qeverisjen e Hashim Thait.
  Nuk kemi dal ende n protesta, por nuk e dim se si do t zhvillohen ngjarjet”.

  Haradinaj ka prkujtuar se partia e tij nuk ka qen kurr e vetme n koalicion me PDK-n e Thait.
  Nuk do t ndodh as pas zgjedhjeve. PDK-ja i ka br dme vendit. Epilogu m i mir pr kt parti sht t qndroj n opozit. E ardhmja duhet t jet e atyre q synojn ndryshime thelbsore”, ka thn Haradinaj.
  Ai e ka mohuar nj koalicion paszgjedhor edhe me partin e Behgjet Pacollit, AKR-n.


  Haradinaj ka thn se qytetart nuk do t’i durojn t ardhshmit, qysh i kan duruar t tashmit.

  N postin e kryeministrit ai thot se do t synonte mesataren e pags 1 mij euro, por ka thn se nuk rrezikon t afatizoj se pr sa koh do t mund ta bnte kt gj.

  Rritja e pagave nga kryeministri Thai, n vitin zgjedhor pr Ramush Haradinajn sht nj tallje q po bhet me qytetart.
  Rritja e pagave duhet t jet e vazhdueshme dhe e planifikuar”, ka thn ai.


  Ai kritikuar konkretisht n shum pika qeverisjen e Thait.
  Sipas tij, ajo nuk duhet t mburret fort as me infrastrukturn rrugore q ka br. E korrupsioni nuk sht m n raste, por sht sistematik e industrial. “Ne flejm mbi thngjill, por blejm rrym. Parja e rryms shkon n Serbi”, ka thn Haradinaj.
  Qeverin Thai e ka kritikuar edhe pr numrin e madh t shqiptarve prpara ambasadave t huaja pr t krkuar vizn pr t ikur nga shteti.

  Pr komunat q i ka humbur, sidomos ato t Dukagjinit q konsideroheshin bastion i AAK-s, thot se u besoi bashkpartikave q i kan thn se “mir sht puna”.

  Vazhdimi i dialogut me Serbin sht nj lloj abuzimi, pr Hardinajn. Ai thot se jan shter temat, kur ka folur edhe pr pjesmarrjen e nnkryetarit t AAK-s, Blerim Shala n kt proces.
  Un krkoj q mos t vazhdoj m kjo form e dialogut. Po frikoj se kjo zhagitje nuk po bhet m pr hir t dialogut”, ka thn Haradinaj.

  Ai shpreh bindjen se nga dialogu fitoi Serbia, t cils iu dha data e nisjes s negociatave pr antarsim n BE, e Kosovs nuk iu dha asgj. Nse do t bhej kryeministr ai nuk do t prkrahte kt format t dialogut.

  Tribunali ad-hoc pr gjykimin e krimeve potenciale t lufts, sht nj lajm i keq pr Kosovn, thot Haradinaj, q sht shpallur dy her i pafajshm pr krime lufte nga Haga.
  sht nj mosbesim pr Kosovn. E n ann tjetr Kosovs nuk i jepen asnj shpjegim se si jan vrar mijra njerz”, ka thn Haradinaj.

  Ai ka prsritur edhe njher qndrimin e tij, kundr ekstremizmit fetar.

  Respektoj do njeri q beson me zemr n fe, por po shoh ka po ndodh, dikush q po do t prfitoj n kt gjendje t rnd ekonomike. N Kosov nuk ka vend pr ata q po provojn me kriju ligje islame, q prishin rendin ton kushtetues, e q qojn djemt tan t vdesin diku n fund t dyjes, pa kurrfar kauze. Ky vend ka njerz q i dalin zot, e q nuk lejojn profitert q t shfrytzojn kt situat”, ka thn Haradinaj.

  http://www.koha.net/?id=27&l=2117

 14. #14
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  hahahahaha
  deri sa nuk e dinte i shkreti qe Thaqi do te jet prap Kandidat per Kryeminister
  tuj shpresue se Rambushin do ta bej PDK-ja kryeminister i hyke Thaqit ne byth
  e tash kur e pa qe Thaqi eshte jo veq kandidat por edhe i pa konkurenc
  qe te jet kryminister edhe nji mandat
  kishe po them diqka
  le rambo se je ba bajat tuj lyp pun
  qitash ja jeop Thaqi nji terrnakop e drejt ne pun e qon hahahaha

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Ramadani, Kuit: PDK ka humbur n kolltuk e luks

  Pas deklaratave t njeriut t dyt t PDK-s, Hajredin Kui se peticioni i AAK-s sht br vetm pr t matur fuqin reale q ka partia e Haradinajt, ka reaguar sekretari i prgjithshm i ksaj partie, Burim Ramadani, i cili ka thn se kjo qeveri duhet t bjer sa m par.

  Mund t’i them PDK-s dhe Hajredin Kuit se ata kan humbur n kolltuk, n luks t qeveris dhe thjesht e kan humbur realitetin. Ata do t befasohen m mbshtetjen e madhe q do ta ket ky peticion pr rrzimin e ksaj qeverie”, ka thn Ramadani. Sipas tij, nuk sht e vrtet q ky peticion sht kundrkushtetues.

  Prkundrazi, Ramadani thot se sht e drejt kushtetuese q qytetart t shprehin vullnetin e tyre kundr ksaj qeverie prmes ktij peticioni.

  Ai ka thn se Kuvendi i Kosovs e ka obligim kushtetues q t debatoj pr kt shtje, sepse ky sht vullneti i qytetarve dhe askush nuk mund ta mohoj at.

  http://www.telegrafi.com/lajme/ramad...s-2-42048.html  Kui: AAK-ja, prmes peticionit, po e teston fuqin e saj

  Zvendskryeministri i Kosovs, Hajredin Kui e ka vlersuar peticionin e Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs pr rrzimin e qeveris si barometr q kjo parti do ta prdor pr t par fuqin e saj reale.

  I dyti i PDK-s, ka thn se AAK n kt form po krkon q ta shoh sa ka elektorat.

  Peticioni i AAK-s s pari nuk sht kategori kushtetuese, dhe si i till nuk do t ket kurrfar efekti. Me kt peticionin ata po synojn q t shohin realisht sa kan fuqi elektorale”, ka thn i dyti i PDK-s. Ai kto komente i ka br n nj bised t shkurtr telefonike pr Gazetn Blic.

  Ndryshe, Aleanca pr Ardhmrin e Kosovs e Ramush Haradinajt para disa ditsh ka iniciuar peticionin pr rrzimin e qeveris s drejtuar nga Hashim Thai.

  Ndrkoh, q para ktij peticioni kishte iniciuar nj mocion mosbesimi pr qeverin e Kosovs, por q nuk kishte gjetur prkrahjen e partive t tjera opozitare. /Gazeta Blic/

  Ndryshe, zvendskryeministri i Kosovs e ka vlersuar kt peticion t AAK-s, si barometr pr matjen e fuqis elektorale. /Gazeta Blic/

 16. #16
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Ramadani, Kuit: PDK ka humbur n kolltuk e luks

  Pas deklaratave t njeriut t dyt t PDK-s, Hajredin Kui se peticioni i AAK-s sht br vetm pr t matur fuqin reale q ka partia e Haradinajt, ka reaguar sekretari i prgjithshm i ksaj partie, Burim Ramadani, i cili ka thn se kjo qeveri duhet t bjer sa m par.

  Mund ti them PDK-s dhe Hajredin Kuit se ata kan humbur n kolltuk, n luks t qeveris dhe thjesht e kan humbur realitetin. Ata do t befasohen m mbshtetjen e madhe q do ta ket ky peticion pr rrzimin e ksaj qeverie, ka thn Ramadani. Sipas tij, nuk sht e vrtet q ky peticion sht kundrkushtetues.

  Prkundrazi, Ramadani thot se sht e drejt kushtetuese q qytetart t shprehin vullnetin e tyre kundr ksaj qeverie prmes ktij peticioni.

  Ai ka thn se Kuvendi i Kosovs e ka obligim kushtetues q t debatoj pr kt shtje, sepse ky sht vullneti i qytetarve dhe askush nuk mund ta mohoj at.

  http://www.telegrafi.com/lajme/ramad...s-2-42048.html
  a e kini gati me e rrzue Thaqin eiiii sa nenshkrime i bat deri sot hahahaha

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: AAK-ja e nis nga Gjakova rrzimin e qeveris Thai

  Haradinaj ka mbledhur 30 mij nnshkrime qytetarsh  Kryetari i AAK Ramush Haradinaj,duke folur rreth peticionit q ka organizuar pr rrezimin e qeveris s Kosovs, prmes mbledhje s nnshkrimeve t qytetarve,tha se deri tani kan arritur ti mbledhin 30 mij nnshkrime dhe numri i t nnshkruarve po rritet. Haradinaj disa jav m par dshtoi t''i mblidhte nshkrimet e deputetve pr t organizuar nj mocion mosbesimi dhe rrezimin e qeveris.

  Sipas kreut t AAK Ramush Haradinaj nuk sht n plan t partis s tij koalicioni eventual me PDK-n pas zgjedhjeve parlamentare. Ai prjashton fardo koalicioni me PDK’n.

  Haradinaj krkon s pari shkarkimin e Qeveris, e pastaj mbajtjen e zgjedhjeve nacionale. Ai thot se Kosova ballafaqohet me nj rrezik, q sipas tij, sht vazhdimi i ksaj mendsie qeverisse.

  Kto komente Haradinaj i bri pas nj takimi lamtumirs q zhvilloi me Ambasadorin e Shqipris n Kosov, Islam Lauka, i cili po prfundon mandatin e tij. Haradinaj i ka dhuruar ambasadorit t Shqipris nj dekorat me Hartn e Art t Kosovs.
  http://www.botasot.info/kosova/28044...me-qytetaresh/

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •