Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Vret dy vellezerit ne Lac dhe deklaron '' Jam Jezu Krishti''

    Vret dy vellezerit ne Lac dhe deklaron '' Jam Jezu Krishti''

    Njė krim i rėndė u shėnua mėngjesin e sotėm nė qytetin e Laēit. Dy vėllezėr u ekzekutuan me armė zjarri nga njė person nė qendėr tė qytetit, pranė stacionit tė furgonėve.

    Viktimat janė shtetasit Andrea Cara, 27-vjeē dhe Endri Cara 30-vjeē, ndėrsa autori i krimit tė rėndė ėshtė Altin Piroli.

    Nga plumbat kanė mbetur tė plagosur edhe dy kalimtarė.

    Ndėrkohė tė plagosurit, Nikoll Ndoji dhe Tonin Gjini 24 dhe 22 vjeē janė sjellė nė Tiranė nė Spitalin e Traumės pėr mjekim mė tė specializuar.

    Mjekėt thonė se njėri nga tė plagosurit ka plagė nė zonėn e legenit, ndėrsa tjetri nė krah.

    Autori i ngjarjes njihet si person me probleme mendore, ndėrsa ka pasur edhe njė precedent penal pasi ka qėlluar mbi djalin e xhaxhait tė tij.

    Autori Altin Piroli, dy vite mė parė kishte plagosur djalin e xhaxhait tė tij 13 vjeē dhe pėr kėtė vepėr penale ishte dėnuar me 1 vit burg.

    Dėnimin e kishte kryer nė burgun e Shėn Kollit nė Lezhė.

    Piroli kishte dy pistoleta me vete.

    Viktima dhe autorėt janė nga fshati Zhejė i Kurbinit.

    Policia ka prangosur autorin e ngjarjes, ndėrkohė qė mbeten tė paqarta arsyet se pėrse ndodhi krimi.

    Nė polici, Piroli ka deklaruar se ai ėshtė Zoti, ėshtė Jezu Krishti.

    Autori i krimit i ka vrarė vėllezėrit brenda nė njė lokal, ndėrkohė qė mė pas ka dalė jashtė duke qėlluar nė ajėr.

    Ai ishte parė duke lėvizur nėpėr qytet i armatosur, por nuk ėshtė ndaluar askush.

    Gazeta Tema
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691

    Pėr: Vret dy vellezerit ne Lac dhe deklaron '' Jam Jezu Krishti''

    Kjo eshte prove se krishterimi eshte fe e dhunes.

  3. #3

    Pėr: Vret dy vellezerit ne Lac dhe deklaron '' Jam Jezu Krishti''

    Mire qe ska pas tritol se nje dreq e di i derguari i kujt do ishte

  4. #4
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Pėr: Vret dy vellezerit ne Lac dhe deklaron '' Jam Jezu Krishti''

    Masakra nė Laē, rrėfehet i dyshuari: Pse i vrava ata qė mė ndihmonin

    Se ku i kish gjetur dy pistoleta njė Zot e di, por ajo qė dihet me siguri ėshtė se 27 vjeēari Altin Piroli, e kishte mbledhur mendjen: Do t’u merrte jetėn dy vėllezėrve fqinjė qė rregullisht e ndihmonin me ushqim, veshje dhe para.

    NOA.al publikon ekskluzivisht, dėshminė shokuese tė tė dyshuarit dhe fakte nga ngjarja dhe e kaluara e tij.

    Ditėn e sotme, Altini ka dalė nga shtėpia me dy pistoleta nė duar. Ai ėshtė drejtuar pėr nga kafja e lagjes.

    Nė tė njėjtin vend ishin duke shkuar edhe dy vėllezėrit Gentjan Cara 30 vjeē dhe Andrea Cara 27 vjeē. Por pa e ditur se po sjkonin drejt vdekjes. Nė kafenenėn ku pak miuta mė vonė do tė mbuloheshin nga plumba vrastarė tė fqinjit tė tyre.

    Gjithēka ndodhi nė orėn 08.30 tė mėngjesit tė sotėm.

    Dy vėllezėrit ishin ulur nė lokal dhe po pinin kafe.

    Nė kėto momente, afrohet Altini, i cili jeton me vėllanė pranė banesės sė viktimave.

    Familjarėt e viktimave i ndihmonin se u vinte keq.

    Ka marrė dy pistoleta dhe ka shkuar

    Krejt papritur, Altini ėshtė futur nė lokal, ėshtė drejtuar pėr nga tavolina ku dy vėllezėrit po qėndronin dhe ka i qėlluar duke i lėnė tė vrarė nė vend.

    Menjėherė mė pas, ka dalė nga lokali, por nuk ėshtė ndalur. Njėsoj si brenda edhe jashtė, si njė kauboj vrasės, ka qėlluar prapė, duke hapur zjarr ndaj njerėzve qė kalonin.

    “Ajo qė ndodhi nė ato momente ishte e tmerrshme. Brenda dergjeshin dy trupa djemsh tė sapovrarė. Kurse jashtė, kur vrasėsi doli, njerėzit ēuditėrisht nuk iu shmangėn pėr t’i shpėtuar plumbave, por iu afruan duke e rrethuar, ndoshta nė pėrpjekje pėr t’i marrė armėt. Nė kėto momente e sipėr, ai plagosi dy kalimtarė”, rrėfejnė pėr NOA.al burime okulare nė vendin e ngjarjes.

    Pasi kreu kėtė masakėr, i dyshuari ėshtė ndalur para portės sė lokalit dhe ka klithur: “Dua kamerierin ku ėshtė, tė vijė kėtu, mė ka marrė 200 kg kokainė”. E me bėrtitje tė tjera, thoshte: “Njėri mė ka 2 milionė euro borxh, njė tjetėr mė ka tre milionė euro, mi kanė borxh, i dua”.

    Pak minuta mė vonė, i dyshuari ėshtė arrestuar dhe u dėrgua nė drejtorinė rajonale tė policisė.

    Dėshmia e tij, ishte sa e pabesueshme aq dhe e thėnė me bindje prej tij.

    “Nė njėrėn dorė kisha librin e shenjtė tė myslimanėve dhe nė dorėn tjetėr mbaja Biblėn. Mua m ka sjellė Zoti qė tė ndjek rrugėn e perėndisė”, ka thėnė i dyshuari Altin Piroli para hetuesve qė nisėn ta marrin nė pyetje.

    I dyshuari ka shkuar mė herėt nė Itali ku edhe ka disa tė afėrm tė tij.

    Por ai e njeh veten pėr njeri tė rėndėsishėm, madje fantazon me bindje se e trajtojnė si tė tillė.’
    Nė Itali mua mė njohin mirė se kush jam, e dinė qė unė jam Presidenti i Italisė dhe kur lėviz unė, mė shoqėrojnė me dy motorė policie e mė nderojnė”.

    E kaluara e Altinit nuk ėshtė e panjohur pėr policinė dhe drejtėsinė.

    Nė vitin 2004 ai ka plagosur djalin e xhaxhait dhe kur e kreu kėtė krim, tha se donte tė tregonte se ja si bėhet vrasja.

    Pas kėsaj ngjarjeje, atė e mbyllin nė Psikiatri. Nė vitin 2006, Altin Piroli doli nga Psikiatria me njė vendim pėr mjekim nė kushte shtėpie. Nė polici sot u shprehėn se ky ka qenė njė vendim absurd dhe u ndėrmor edhe pse kishte rrezikshmėri tė lartė.

    /a.y/noa.al
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga angmokio : 05-03-2014 mė 04:30
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  5. #5
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anėtarėsuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Pėr: Vret dy vellezerit ne Lac dhe deklaron '' Jam Jezu Krishti''

    Duhėt kryqėzuar kete Juda Iskariot !
    … ///

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •