Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re  Jakup Krasniqi e Fatmir Limaj prej t premtes edhe zyrtarisht nuk do t jen pjes e Partis Demokratike t Kosovs, meq po e formojn partin e tyre t re. Ata t enjten prmes rrjeteve sociale kan njoftuar se t premten pasdite n Prishtin e zyrtarizojn subjektin e tyre t ri politik.  N nj artikull q e ka postuar n profilin e tij, n rrjetin social Facebook, kreu i Kuvendit, Jakup Krasniqi, ka folur pr nj qeverisje t mir, t lir e t prgjegjshme. E miku i tij, Fatmir Limaj, po ashtu prmes ktij rrjeti social ka br thirrje pr tiu bashkuar subjektit t ri politik q ata dy do ta themelojn.

  T nderuar miq, prkrahs dhe qytetar, dshiroj tju njoftoj se nesr, e premte, m dat 28.2.2014, duke filluar nga ora 17:00, n Salln e Kuqe t Pallatit t Rinis n Prishtin do t mbajm tubimin e zyrtarizimit t subjektit ton t ri politik, ka shkruar Limaj t enjten.
  E Krasniqi ka qen m i gjat n postimin tij.

  Pr ish-sekretarin e prgjithshm t PDK-s, qeverisje t mir ka aty ku ka prgjegjshmri, aty ku jepen orientimet strategjike t zhvillimit, aty ku planifikohen perspektivat e vendit, aty ku objektivat e planifikuara prmbushen n trsi, aty ku rreziqet e mundshme pr siguri e stabilitet t vendit menaxhohen mir, dhe kan dhn rezultate t pritshme, aty ku t gjitha burimet q i kan pasur n pronsi jan prdorur n mnyr t prgjegjshme, efikase e n baz t rregullave t qarta ligjore.

  Qeverisja e mir kujdeset q t respektoj e t mbroj interesat e qytetarve dhe t bj t mundur q zrat e tyre t dgjohen n drejtimin e punve t shtetit. Qeverisja e mir mbshtetet n disa trekndsha apo shtylla mbi t cilat duhet t mbshtetet Qeveria, po i japim disa sosh, ka shkruar, mes tjerash, Jakup Krasniqi.

  http://www.koha.net/?id=27&l=1373

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  Deputett e SHIK-ut me Thain e jo me Limajn

  Latif Gashi, Ilmi Reica, Bekim Haxhiu, e mbase edhe Azem Syla e Fadil Demaku, do t mbesin edhe m tutje pjes e Partis Demokratike t Kosovs n krye me Hashim Thain!.

  Kan vendosur t mos ia kthejn shpinn partis s vjetr dhe shefit t partis pr shum arsye. Jo vetm se e ndjejn vetn pjes e themelimit t partis, aty ku tash e 14 vjet po e japin kontributin e tyre, por ish-drejtuesit e Shrbimit Informativ t Kosovs, tani deputet t Kuvendit t Kosovs, do t’i mbesin besnik jo vetm liderit t partis Hashim Thait, shefit t dikurshm t shrbimit informativ, Kadri Veselit, por edhe votuesve, atyre q i kan sjell n postet q mbajn sot.

  Latif Gashi, Ilmi Reica, Bekim Haxhiu, e mbase edhe Azem Syla e Fadil Demaku, q t gjith kta emra t njohur n opinion edhe si drejtues t Shrbimit Informativ t Kosovs do t mbesin edhe m tutje pjes e Partis Demokratike t Kosovs. Asnjri nga kta deputet, pjestar t ish-Shrbimit Informativ t Kosovs nuk do t’i bashkohet partis s kryetarit t Kuvendit Jakup Krasniqi dhe bashkpartiakut t tij Fatmir Limaj.

  Kta dy t fundit, edhe zyrtarisht t premten do t marrin n duar timonin e drejtimit t partis s re me emrin Iniciativa Qytetare e Kosovs, por q nga PDK-ja thuajse do t dalin t vetm.

  T kontaktuar nga gazeta “Botapress”, deputett e SHIK-ut n Kuvendin t Kosovs, jo vetm se nuk kan menduar pr asnj moment largimin e tyre nga PDK-ja, por n ann tjetr ikjen e Krasniqit dhe Limajt nga kjo parti ata e cilsojn pr interesa personale.

  Un do t vazhdoj angazhimin tim n Partin Demokratike t Kosovs ashtu sikur deri m tash. Konsideroj se elektoratin tim e kam n kt parti dhe konsideroj se z.Krasniqi dhe z.Limaj nuk po e bjn kt veprim pr shtje t interesit t prgjithshm, por pr shtje t interesit personal”, ka deklaruar deputeti Latif Gashi. /Telegrafi/

  http://www.telegrafi.com/lajme/deput...n-2-41731.html

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re
  PDK do t fitoj edhe pa Limajn e Krasniqin

  KosovaPress

  Nga Nebih Maxhuni
  KosovaPress
  Prishtin E premte, 28 Shkurt 2014 12:22

  Largimi i ish numrit dy dhe tre t PDK-s, Fatmir Limes dhe Jakup Krasniqit nga Partia Demokratike e Kosovs, nuk do ta dmtoj kt parti. Kshtu ka deklaruar kryetari i PDK-s dhe njherit kryeministr i vendit, Hashim Thai n nj intervist ekskluzive pr Kosovapress. Ai ka thn se sht vullnet i secilit q t zgjedh orientimin e tij politik.

  Thai nuk ka dashur t flas pr zyrtarizimin e partis s Krasniqit e Limajt, duk prsritur se PDK nuk sht e asnj individi apo personi t caktuar.

  sht n opinionin dhe vullnetin e secilit q t merr orientimin e vet politik, ka thn Thai pr Kosovapress.

  Kryeministri i Kosovs sht i bindur se edhe pas largimit t Limajt dhe Krasniqit , Partia Demokratike e Kosovs do t vazhdoi t jet partia numr nj n vend.

  E theksoi se Partia Demokratike e Kosovs, sht jashtzakonisht mir e organizuar, partia m e fuqishme, sht partia numr nj n Republikn e Kosovs, sht partia q do t fitoj bindshm edhe n zgjedhjet e vitit 2014. Partia Demokratike e Kosovs, me konceptin e vet zhvillimor dhe partnert e saj politik, do t vazhdoj t qeveris edhe n mandatin tjetr, por prsri e theksoj, sht n vullnetin e do njeriu q t merr orientimin ose riorientimin politik, ka thn ai.

  Kryetari i PDK-s ka thn se partia q ai udhheq nuk sht pron e askujt, por sht pron e sovranit.

  PDK do t vazhdoj t punoj me konceptin e vet, me programi ne vet, me filozofin e vet politike. PDK nuk sht e individit por sht pron e elektoratit, elektorati i PDK sht i lidhur me programin dhe vizionin e saj me vlerat dhe standardet e saj dhe jo me kultin e individit apo t ndonj personaliteti t caktuar, thot ai.

  Sipas tij, Partia Demokratike e Kosovs ka nj lidership t dshmuar dhe t fuqishm pr ta udhhequr vendin edhe pr nj mandat qeveriss.

  Intervistn e plot me kryeministrin dhe kryetarin e Partis Demokratike t Kosovs, lidhur me reformn zgjedhore, zgjedhjet e 2014, Tribunalin pr UK-n, bisedimet me Serbin, rritjen e pagave, kandidimin pr kryeministr, mocionin pr rrzimin e Qeveris, integrimin e veriut, liberalizimin e vizave, si dhe cshtje do t mund ti lexoni nesr n Kosovapress.
  Thai: PDK do t fitoj edhe pa Limajn e Krasniqin

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin


  PDK do t fitoj edhe pa Limajn e Krasniqin

  ...
  Sigurisht e ka mendjen tek koalicioni me Srpska te Dacicit, e cila do t'i fitoje te gjitha mandatet ne zgjedhjet e ardhshme...
  Sepse pa keta, te gjitha pakicat dhe eventualisht ndonje parti te vogel me 3-5% nuk ka as shansa minimale per te qene kryeminister i qeverise se ardshme te Kosoves.

  Prandaj, duke pasur parasyesh se rezultati i PDK-se edhe per shkak te partise se re (sidomos procentualisht) do te jete dukshem me i dobet se heren e kaluar, por edhe per shkak te humbjes qe do te pesojne partneret aktual te koalicionit, ne vecanti AKR e Pacollit, e vetmja mundesi qe Thaci&Co te mbesin ne pushtet edhe ne legjislaturen e ardhshme eshte nje koalcion ne mes te partive te medha (LDK-se dhe PDK-se, nese doerehiqet Presidentja aktuale), nje koalcion ne mes te PDK-se, Srpska-se, partive tjera te pakicave dhe partise se Limaj dhe Jakupit, nese arrine rezultat te mire ne zgjedhje.

  Nje mundesi tjeter eshte manipulimi masiv i votave, nga i cili do te perfitonin kryesisht Srpska e Dacicit, PDK dhe ndonje parti e vogel qe aktualisht eshte ne koalicion qeveritar.

  Perndryshe, humbja e Thacit qysh tani eshte e rezervuar, pavaresisht a do te jete PDK per 100, 1000 apo 3000 vota me e votuar se partia e dyte.
  Vetem edhe Ramushi eventualisht do te mund t'ia zgjaste jeten, nese do te hiqte dore nga Kryeministria dhe Presidenca. Kupohet, nga presioni masiv i amerikanve dhe BE-se nese keta kane interesa qe Thaci&Co te jene edhe me tutje ne krye te qeverise se Kosoves.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 28-02-2014 m 08:34

 5. #5
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re  Kadri Veseli: Prhajr partia Limajt dhe Krasniqit, ruaj respektin pr t kaluarn e prbashkt


  GazetaExpress E enjte, 27 Shkurt 2014 19:17
  Zv. kryetari i PDK-s, Kadri Veseli ua ka br i pari prhajr partin Limajt dhe Krasniqit. Thot se ruan respektin pr t kaluarn e prbashkt. Nuk mendon se ai ka ndonj faj pr largimin e tyre nga partia. Veseli n emisionin Rubikon ka folur pr shtje t ndryshme: reformn zgjedhore, koalicionet e mundshme...

  (E plotsuar)

  Veseli pr Limajn dhe Krasniqin: sht nj debat pothuajse i konsumuar publik tanim. Ata jan persona q kan kontribuar n rritjen dhe themelimin e partis. Kemi dhn qndrimet tona n lidhje me mundsin q ata t vazhdojn brenda PDK-s. Por tani jemi n kt situat kur vetm mundemi tua bjm prhajr partin e re politike. Nuk kemi entuziazt me daljen e tyre, t jemi t sinqert. Por PDK ka njerz pozitiv n strukturn e vet, sht situat q nuk sht provokuar nga lidershipi i PDK-s. N PDK ka nj debat shum pozitiv, vet opinioni publik e di q n Kshillin Drejtues ka pasur debate pozitive.

  sht prgjegjsi e tyre sht rrugtim i tyre, mua nuk m takon t gjykoj. N zgjedhjet lokale ata kan qen jasht PDK-s me Iniciativat e tyre edhe pse zyrtarisht kan qen brenda PDK-s.

  Z. Krasniqi dhe Limaj i njoh prej nj kohe t gjat. Kam respektin e veant pr kto dy figura. N situatn kur un jam futur n PDK ka qen pothuajse nj situat e kryer. Un personalisht ruaj respektin pozitiv pr t kaluarn e prbashkt.

  Veseli pr koalicionet: Angazhohemi pr nj logjik integruese e jo prjashtuese. Pastaj jan konceptet, programet.

  Veseli: PDK do ti fitoj zgjedhjet

  Por me vet faktin se kemi pranuar konceptin e pluralizmit politik, pyetja juaj abstrahohet, i tha ai autorit t emisionit, kur ky i fundit e pyeti se a do ta pranoj humbjen PDK-ja, nse ndodh kjo.

  PDK sht e gatshme ti prgjigjet n mnyrn m dinjitoze verdiktin t qytetarve t Kosovs. Shum e gatshme q t qeveris edhe pr mandatin e tret dhe n prmirsimin e atyre momenteve, sukseseve t munguara, q t kemi zhvillim ekonomik, arsim dhe shndetsi t mir.

  Kadri Veseli: Zgjedhjet mund t mbahen edhe n prill, por nuk kemi nevoj t ngutemi, asknd spo e lag bora e shiu

  Veseli pr mocionin e AAK-s dhe kohn e mbajtjes s zgjedhjeve: Po flas pr nj logjik q nuk i duhet Kosovs, po flas pr nj logjik q pushteti t mirret pr qytetart. Komunikimi mes liderve sht gjja m e mir, e kultivuar veanrisht n Republikn e Kosovs. Edhe mocioni sht nj shtje pozitive, sht veprim institucional. Nse flasim pr situatn aktuale dhe u referohemi vrejtjeve pr zgjedhjet e kaluara dhe shqetsimet m t mdha kan qen brenda vet subjekteve politike.

  Nse aktert politik vlersojn se nuk kemi nevoj asgj t ndrrojm, ather n zgjedhje mund t shkojm edhe n prill, por duhet ti bisedojm ca gjra para se t thirren qytetart n zgjedhje.

  Veseli: PDK-n e dallon nga partit tjera sensi i krkess q vetm t fitohen zgjedhjet

  Edhe ne dshirojm t fitojm zgjedhjet por ka pas zgjedhjeve. PDK-n e dallon kjo nga partit tjera, sepse ne nuk duam vetm ti fitojm zgjedhjet por edhe ka do t bjm pas ksaj. Koncepti i zhvatjes s pushtetit nuk i bn mir Republiks s Kosovs.

  Kadri Veseli pr zgjedhjet e fundit: Kemi arsye pr t qen t knaqur me prkrahjen qytetare n zgjedhjet e kaluara, lokale. Jemi duke punuar intensivisht q t ecim prpara, t reflektojm dhe t zhvillohemi. Jam i sigurt se n sfidn e ardhshme nacionale suksesi do t jet edhe m i thell. Kt e bazoj n komunikimet e prditshme me qytetart. Ekziston nj entuziazm dhe optimizm. Ekziston edhe nj krkes q t punohet edhe m mir. Jemi t vendosur q gabimet t mos prsriten.


  Kadri Veseli: Duam q zgjedhjet t jen fest nacionale, partit opozitare po tregohen joserioze

  Kadri Veseli pr reformn zgjedhore: Jemi duke folur pr nj standard demokratik q n Kosov duhet ta ndrtojme sepse kemi prgjegjsi para qytetarve t Kosovs. Njerzit duhet t ken besueshmri se n momentin kur votojn, vota e tyre duhet t jet e paprekur. sht qndrim zyrtar edhe i PDK-s se duhet t ket zgjedhje fer, t lira dhe demokratike. Vet situata e vitit 2010, sht nj perokopim pr ne q situata t jet sa m transparente. Duhet t ndrtojm standard q zgjedhjet t jen nj fest nacionale.

  Besoj se t gjith duhet t marrim prgjegjsi. Ka nj involvim t t gjitha partive politike. Ne nuk kemi arsye si PDK t shqetsohemi n kuptimin e procesit elektoral, por duam q besueshmria n procesin elektoral t jet e garantuar.

  Ne jemi duke punuar do dit me angazhimin ton, por duhet t pranojm nj fakt se jemi t zhgnjyer nga partite opozitare, q nuk kan pasur nj seriozitet, kjo shihet edhe n t kaluarn. Ne synojm q procesi zgjedhor t jet sa m i lir, sa m i drejt n t njjtn koh dhe pranueshmria e zgjedhjeve m t mos jet shtje debati.

  Zvendskryetari i PDKs, Kadri Veseli ua bn prhajr partin Limajt dhe Krasniqit

  N emisionin Rubikon, Veseli ka komentuar zhvillimet e fundit n PDK.

  Ai ka thn se nuk do t krkojn shkarkimin e Krasniqit nga kreu i Kuvendit.

  N aspektin juridik situatat n parlamentin e Kosovs q shkojn me prfaqsim si partia m e madhe, nuk e njoh se a mundet me u akceptu nj situat e till. Por e thash nj qndrim t PDK-s, nuk do t ndrmarrim ndonj veprim politik pr shkarkimin e dikujt n kt fundmandati, ka thn ve tjerash Veseli n kt emision, ku ka folur edhe pr shum shtje t tjera.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  Limaj dhe Krasniqi themelojn Nismn pr Kosovn (Foto)

  Partia e re e themeluar nga Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj do t quhet Nisma Pr Kosovn.

  Ata kan zgjedhur dy kshille n ditn e saj t par. Kshillin Kombtar dhe Kshillin Drejtues.

  Kryetar iKshillit Drejtues t Partis u zgjodh Fatmir Limaj ndrsa Jakup Krasniqi u zgjodh kryetar i Kshillit Kombtar.
  N Salln e Kuqe n Pallatin e Rinis e cila ishte e mbushur me njerz, Krasniqi dhe Limaj than se kjo do t jet nj frym e re n politikn kosovare e cila do t qoj n vend amanetin e dshmorve t Liris.

  Sipas tyre qeverisja aktuale duke u lshuar n interesa personale ka harruar idealin dhe arsyejen se prse i jan futur ksaj rruge.


  Fatmir Limaj tha se nga sot ata po ja nisin Nisms s re e cila do t sjell alternativ t re politike.

  Ngado q kam shkuar kto dy muaj ku jam takuar me mijra qytetar t gjith m kan pyetur se kur po ja nisim. E un po ju them sot se pikrisht tash po ja nisim. Nga sot Kosova do t ket nj nism t re nj alternativ t re politike,ka thn ai. (Pas pak video dhe informata t tjera)
  http://www.zeri.info/artikulli/27829...es-per-kosoven

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  ju deshiroi suksese

 8. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  SKIFTERI&12.05 (02-03-2014)

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re


  ...

  Logjika despotike q e karakterizoj themelimin dhe konsolidimin e partive politike dhe sidomos privilegjet individuale apo grupore shpjegon edhe mungesn e vullnetit politik pr t organizuar zgjedhje t lira n prputhje me vlerat dhe normat e demokracive perndimore".

  Fatmir Limaj tha se nga sot ata po ja nisin Nisms s re e cila do t sjell alternativ t re politike.

  “Ngado q kam shkuar kto dy muaj ku jam takuar me mijra qytetar t gjith m kan pyetur se kur po ja nisim. E un po ju them sot se pikrisht tash po ja nisim. Nga sot Kosova do t ket nj nism t re nj alternativ t re politike”,ka thn ai duke shtuar.

  ...

 10. #9
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  Remzi Ejupi, pronari i Gazets Zri dhe i EuroKohs, pjes e Nisms s Fatmir Limajt?
  HAHAHAHAHAHAHAHA
  valla paska ba zgjedhje te duhur Fatmiri e Kupa
  po ku more mendoin keta qe te bejn diqka ndryshe me
  Remzia e Hoxha e komurgji tier
  po qja paska fut veti Fatmiri qysh ne start

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  Jakup Krasniqi i gatshm t l postin e kryetarit t Kuvendit  Prishtin, 1 mars - Pas themelit t subjektit politik NISMA pr Kosovn, Kryesia e saj n mbledhjen e mbajtur sot, shqyrtoi pozitn e Kryetarit t Kuvendit t Kosovs Jakup Krasniqi.

  Kryetari i Kshillit Kombtar t NISMA pr Kosovn Jakup Krasnqi n mbledhjen e par t Kryesis pas themelimit t saj u deklarua se sht i gatshm t jap dorheqje nga posti i kryetarit t Kuvendit t Kosovs.

  Kryesia e NISMA pr Kosovn pas diskutimeve erdhi n prfundim se dorheqja e Kryetarit t Kuvendit n situatn n t ciln gjendet vendi, sidomos faktit q kemi hyr n vitin zgjedhor nuk do t’i kontribuonte stabilitetit institucional dhe politik n Kosov, njofton kumtesa Nisma.

  Kryesia sht e vetdijshme q posti i kryetarit t Kuvendit sipas Kushtetuts s Republiks s Kosovs i takon partis q ka dal forca e par politike, n kt rast PDK-s, prandaj kryetari i Kshillit Kombtar t NISMA pr Kosovn dhe Kryesia e saj jan plotsisht dakord q n rast se PDK parashtron nj krkese t till zyrtare, kryetari i Kuvendit t Kosovs Jakup Krasniqi sht i gatshm t dorhiqet nga posti i Kryetarit t Kuvendit.

  http://www.koha.net/?id=27&l=1559

 12. #11
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  Krasniqi: M s lehti partneriteti yn me Vetevendosjen

  Pas Isa Mustafs i cili shprehi interesim pr bashkpunim me lvizjen Vetvendosje! ksaj radhe edhe partia e re Nisma pr Kosovn ka vn n dukje se preferon partneritetin me lvizjen e Albin Kurtit.

  Kryetari i Kshillit Kombtar i Nisms pr Kosovn, Jakup Krasniqi, tha se m s lehti e kan partneritetin me Lvizjen Vetvendosje. Sipas, tij, prparsia e Vetvendosjes, sht, mos marrja pjes e tyre, si u shpreh n keqqeverisje.

  Duke folur n emisionin ‘Argument Plus’ n RTV 21, Krasniqi, tha se VV, ende nuk sht provuar n qeverisje, dhe prandaj mund t ken partneritet n t ardhmen.

  Ndoshta nj prparsi e subjektit politik Vetvendosje sht, si t themi, m i leht pr t’u bashkpunuar n t ardhmen, pr faktin q nuk e ka pjesn n keqqeverisje as tani e as n t kaluarn”, tha Krasniqi.

  Prndryshe, Vetvendosje! njihet si nj prej kundrshtareve m t ashpra t qeveris s Hashim Thait nga partia e t cilit u larguan para pak kohsh dy prej themeluesve t PDK’s, Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj.

  http://www.zeri.info/artikulli/27922...-vetevendosjen


 13. #12
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  fal u koft hahahahahaha

 14. #13
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  Limaj: Nisms kan dashur t’i bashkngjiten 10 deputet (Video)  Kryetari i subjektit m t ri politik, Nisma pr Kosovn, Fatmir Limaj ka thn se fillimisht kan qen dhjet deputet t Parlamentit t Kosovs q kan dashur t'i bashkohen nisms s tij. Limaj thot se Nisma sht e hapur pr t gjith dhe paralajmron se ktij subjekti politik do t’bashkangjiten personalitete shum t rndsishme nga skena politike dhe intelektuale e Kosovs.

  Limaj thot se askujt nuk i kan krkuar q t’i bashkohet Nisms, por mos bashkangjitjen e ktyre dhjet deputetve e arsyeton me faktin se Nisma pr Kosovn nuk ka dashur t bhet repriz e PDK-s.

  "Nse do t'i marrshim dhjet deputet s'do t ishte Nism e re. M mire q kemi vazhduar kshtu sepse duam q kjo Nism e re t jet e re", ka thn Limaj n Rrokum Tv.

  "Nuk kemi dashur t bjm nj lloj reprize t nj grupi politik", ka shtuar ai.

  Limaj ka thn se n Nismn pr Kosovn do t ket fytyra t reja t cilat nuk kan pasur hapsir npr parti tjera.

  "Nisma pr Kosovn do t jet subjekt i hapur dhe i ri pr t'iu dhn njerzve hapsir pavarsisht n cilin grup do t jen", ka thn ai. /RrokumTV/

  http://www.telegrafi.com/lajme/limaj...o-2-42073.html

 15. #14
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  hem po don me e shkatrrue PDK-ne hem po na i ardhka gjynah ese mos qesh me te madhe hahahahaha
  o PDK eshte PDK nuk nien per individ jo
  kan me lyp e skan me gjet i ka que e mira pesh
  deri n e majet e shtetit te Kosoves jan ngrit fal PDK-se keta trima

 16. #15
  i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
  Antarsuar
  04-11-2007
  Postime
  424
  Faleminderit
  9
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  mos deshte me than fal luftes o llape

 17. #16
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Limaj e Krasniqi zyrtarizojn sot partin e re

  Citim Postuar m par nga SKIFTERI&12.05 Lexo Postimin
  mos deshte me than fal luftes o llape
  fal luftes erdhi liria e shteti e PDK-ja ska fjal
  por qe te gjitha keto te mira e poste te larta shtetrore e partiake i kan pas fal PDK-se
  qe edhe 100 vite po te jetoin se sdo te arrijn kurr as gjysmen qe e kan arrit ne PDK

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •