Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 26
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-12-2013
  Vendndodhja
  Saturn
  Postime
  48
  Faleminderit
  4
  2 falenderime n 2 postime

  Post Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  http://www.ama-news.al/2014/02/beris...ldive-arminen/
  Nuk prbn pr asknd habi fryrja dhe ekzagjerimi i shifrave n tubimet dhe protestat q bhen n bulevardin Dshmort e Kombit n Tiran. Dreqi ta haj, tani q kemi dhe google map, llogaritja e perimetrit t protestuesve me dendsin mesatare t protestuesve pr metr katror mund t nxjerr lehtsisht numrin e pjesmarrsve, por ja q nuk sht e thn. 150 mij protestues kndonte dje Berisha n Facebook-un e tij. I rrumbullakosin gjithnj shifrat, 100 mij, 200 mij, 150 mij, jemi msuar tashm. E vrteta sht se i gjith perimetri ku ishin shtrir protestuesit e djeshm nuk i kalonte 3 mij e 500 metra katror.

  Por le ti bjm hesapet si demokrat. Le ta marrim perimetrin pak m t gjer, jo 3.500 por 3.700 metra katror. N nj metr katror, maksimalisht qndrojn 4 persona. Vazhdojm ti bjm hesapet si demokrat dhe t presupozojm se n t gjith perimetrin e protests dendsia e personave ka qen maksimale. Rezultati mesatar del diku tek 12 mij protestues. Duke hequr dor nga prllogaritja optimale, me laps e kalem, del me garanci aritmetikore se jan m pak se 10 mij. Pra n nj far mnyre, prezencn dhe pjesmarrjen e djeshme n miting Berisha e ka 15 fishuar. A duhet t habitemi dhe nga kjo fryrje shifrash? Kur mendon se ekzagjerimi sht br nga i njti person q pak koh m par krahasonte rritjen ekonomike t Shqipris me at t Gjermanis, gabimi me 15-fish, ose gabimi me 1.500% duket lule.

  Por sidoqoft sheshi nuk ishte bosh dhe n thelb ata 5 apo 6 mij persona q qarkulluan dje gjat mitingut jan tregues se PD-ja e pas 23 Qershorit, gjeti forcn pr t treguar se mundet t mbledh n shesh m shum protestues se Altin Goxhaj. N njfar mnyre, protesta e djeshme ishte nj lloj prove historike se deri n muajin shkurt 2014 Partia Demokratike nuk ishte shndrruar ende n nj OJF. N fakt, kemi t bjm me nj prov q PD-ja kishte nevoj tia demonstronte vetes s saj m shum se sa qeveris. M s shumti njerzit q ndodheshin n at shesh jan ose simpatizant zakoni t PD-s, nga ata m t ethshmit e saj, militantt safi, ose njerz q realisht jan n hall dhe prballen me probleme ekonomike dhe q gjejn rastin t protestojn duke e par kt nism t PD-s si nj rast q u leverdis pr t thn t vetn. Kjo kategori protestuesish sht dhe m delikatja dhe q natyrisht duhet t bj t reflektoj doknd, aq m tepr qeverin, ndaj s cils drejtohej protesta. Vetm seka nj problem.

  Shklzen Berisha dhe Armina Mevlani jan par dje n biznes klas n kthim nga ishujt Maldive

  Nse dje zyrtarisht Berisha e konsideronte kt protest si nj protest kundr mashtrimit qeveritar ndaj qytetarve dhe gjendjes s vshtir q sipas tij qeveria e re ka krijuar n vend, varfris etj, nga vet familja biologjike e organizatorit t protests vjen nj prgnjshtrim trondits. Shklzen Berisha kthehej dje drejt Europs, s bashku me t dashurn e tij pas nj jave intensive relaksi n ishujt Maldive. Nuk po i hyjm hesapeve t biletave t ktij udhtimi q shkojn n 5 mij euro n klasin biznes, shtuar ktu dhe kostot e hoteleve me 5 yje, etj. Kto do ishin thjesht detaje plotsuese t nj kamje tashm t ditur t familjes s Berishs.

  Thelbi i kontrastit qndron n dy aspekte t tjera: S pari sht tregues i faktit se protestn n emr t varfris dhe drejtsis shoqrore po e udhheq nj familje Oligarke. Kjo sht dika q nuk ngjit dhe stonon kaq shum sa q nuk bind as vet Xenin, i cili n javn e fundit sht shungulluar n dielln Maldivet e mbla. S dyti, kontrasti mes Xenit n Maldive dhe babit t Xenit n shesh, sht tregues i faktit se Oligarkia Berisha , jo vetm q po i gzohet pushimeve dhe shlodhjeve t shtrenjta n ishuj ekzotik, por kt luks t siguruar nga varfrimi i shqiptarve n 8 vitet e fundit, jo vetm q po e gzon, por po e gzon duke qen e bindur se nj pjes t kamjes s krijuar n 8 vite mund edhe ta financojn pr t ndezur protestat q bhen n emr t lufts kundr varfris apo papunsis.

  Me siguri q sht nj kontrast i fort, nj ironi e hidhur e shoqris dhe momentit historis ku jetojm kjo e familjes oligarke q pasi i varfroi shqiptart tani po i mobilizon dhe po i financon n protesta kundr varfris. Por nuk duhet t habis krrknd. Psikanaliza dhe psikologjia e shpjegon shum mir se sht n natyrn njerzore, do kriminel q i bn bisht ndshkimit, nis dhe beson m tepr n efiencn e krimit. Ndaj dhe sduhet t habitemi, sikur ca jav m von, po prap babi i Xenit, t organizoj edhe ndonj protest pr Grdecin, pr sa koh jan t pandshkuar e kan luksin q edhe t bjn pall me fitimet e paligjshme n ishujt ekzotik por edhe t bjn protesta n Tiran. Pr kt nuk i bjm dot fajtor, nuk sht n dorn e tyre ndshkimi.
  Anonimus

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn
  Akuze dhe krahasim relativisht nonsens...

  Ne gjithe boten demokratike politikanet e profilit te Berishes dhe familjaret e tyre zakonisht nuk jane pjese e klases me te varfer apo te varfer te shoqerise.
  Kjo, megjithate, nuk eshte argument i vlefshem kunder kritikes se ketyre politikaneve ndaj politikave sociale dhe ekonomike te qeverise.

  Berisha eshte nje nder udheheqesit e opozites, pavaresisht se ka humbur ne zgjedhjet e kaluare. Dhe pavaresisht pasurise se vertete, te supozuar apo te dyshuar te tij dhe familjes se tij, ne rolin e opozitarit ai ka te drejte absolute te kritikoje politiken sociale te qeverise. Eshte joserioze dhe qesharake qe opozites se djathte ti mohohet e drejta dhe kompetenca per te shprehur kritikat e saj ndaj politikave sociale, duke aluduar kryesisht ne mireqenien materiale te udheheqesve opozitar.
  Sigurisht se ceshtjet sociale jane nje nder fushat e kompetences se partive te majta. Por, kjo nuk do te thote se partite popullore, konzervatore dhe te djathta nuk jane fare kompetente ne kete fusheveprim politik. Partite e medha (apo "partite e popullit") i mbulojne dhe duhet ti mbulojne te gjitha fusheveprimet e rendesishme politike dhe parimisht kane kompetenca gati te barabarta ne te gjitha fushat e rendesishme te politikes. Keto parti jane te detyruara ti perfaqesojne interesat e shumices se popullit, pavaresisht se preferencat gjate qeverisjes mund te jene te ndryshme. Por, ne rastin e Shqiperise edhe keshtu nuk ekziston nje klase vertete e mesme, por ka vetem nje klase relativisht te qarte te pasanikeve dhe nje klase relativisht e gjere e te varferve, te cilet mezi mbijetojne. Prandaj, atje eshte me veshtire per tu kujdesur per balancim te duhur te interesave te shumices. Pavaresisht a eshte e djadhta apo e majta ne qeveri.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 23-02-2014 m 10:03

 3. Anetart m posht kan falenderuar Antiproanti pr postimin:

  xfiles (23-02-2014)

 4. #3
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Jam shume i sigurte qe popullit tone te varfer nuk i pelqen qe hallet te ja qaj dikush, biri i te cilit ben pushime luksoze ne Maldive dhe udheton ne Bussines Class. Femijet ta nxijne faqen ndonjehere. Si djali i Berishes, atij nuk i shkon te kaperdiset neper Bussines Class etjere sepse e ka pasu babain per 8 vjete drejtuesin e shtetit me te varfer te Evropes.

  Thote nje shoku im shkodran qe eshte tifoz i cmendur i Vllaznise:

  " Kur vesh fanellen e vllaznise e dal ne xhiro apo per te pi kafe, ruhem te mos bej figure te keqe, qofte edhe nje leter se hedhi ne toke. Thjesht per me mbajt respektin dhe dinjitetin e klubit"

  Po Shkelzeni qe eshte djali i Berishes, ai duhet te kete shume kujdes, qe mos tu jape shkas hienave komuniste qe te hedhin balte mbi babain e tij.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 5. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-12-2013
  Vendndodhja
  Saturn
  Postime
  48
  Faleminderit
  4
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Jeni bere qesharake komplet kur perdorni ate fjalen komunista dhe mendoni se na ofendoni. Ka me komuniste se ju qe keni patur Kryetar te PD-se, Sali Berishen qe ka qene ish-sekretar i Partise ne kohen e Enverit, Jozefina ka qene agjente nen pseudonimin Dizenjatorja. Nese keta qe i kane sherbyer komunizmit me mish e me shpirt nuk quhen komunista, une nuk e di se cfare mund te quhen. Babi, qe ti i qan hallin, ka bere plot, edhe pa i numeruar ne gjynahet e te birit . Babi do e paguaje 97, 98, Gerdecin, 21 Janarin e shume e shume krime te tjera. Harrova dicka, Berisha zakonisht mbante urinen e Enverit ne xhep per analiza. Jam e sigurt qe ai ndihej i nderuar
  Anonimus

 6. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-12-2013
  Vendndodhja
  Saturn
  Postime
  48
  Faleminderit
  4
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  Jam shume i sigurte qe popullit tone te varfer nuk i pelqen qe hallet te ja qaj dikush, biri i te cilit ben pushime luksoze ne Maldive dhe udheton ne Bussines Class. Femijet ta nxijne faqen ndonjehere. Si djali i Berishes, atij nuk i shkon te kaperdiset neper Bussines Class etjere sepse e ka pasu babain per 8 vjete drejtuesin e shtetit me te varfer te Evropes.

  Thote nje shoku im shkodran qe eshte tifoz i cmendur i Vllaznise:

  " Kur vesh fanellen e vllaznise e dal ne xhiro apo per te pi kafe, ruhem te mos bej figure te keqe, qofte edhe nje leter se hedhi ne toke. Thjesht per me mbajt respektin dhe dinjitetin e klubit"

  Po Shkelzeni qe eshte djali i Berishes, ai duhet te kete shume kujdes, qe mos tu jape shkas hienave komuniste qe te hedhin balte mbi babain e tij.
  Jeni bere qesharake komplet kur perdorni ate fjalen komunista dhe mendoni se na ofendoni. Ka me komuniste se ju qe keni patur Kryetar te PD-se, Sali Berishen qe ka qene ish-sekretar i Partise ne kohen e Enverit, Berisha ka qene agjent i sigurimit te shtetit nen pseudonimin Penicilina, sa e sa sherbime i ka bere Berisha atij sistemi, Jozefina ka qene agjente nen pseudonimin Dizenjatorja, Majlinda Bregu ka qene sekretare e Organizates se Rinise ne kohen e Enverit. . Nese keta qe i kane sherbyer komunizmit me mish e me shpirt nuk quhen komunista, une nuk e di se cfare mund te quhen. Babi, qe ti i qan hallin, ka bere plot, edhe pa i numeruar ne gjynahet e te birit . Babi do e paguaje 97, 98, Gerdecin, 21 Janarin e shume e shume krime te tjera. Harrova dicka, Berisha zakonisht mbante urinen e Enverit ne xhep per analiza. Jam e sigurt qe ai ndihej i nderuar
  Ndryshuar pr her t fundit nga Jessy : 23-02-2014 m 11:54
  Anonimus

 7. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime n 26 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga Jessy Lexo Postimin
  Jeni bere qesharake komplet kur perdorni ate fjalen komunista dhe mendoni se na ofendoni. Ka me komuniste se ju qe keni patur Kryetar te PD-se, Sali Berishen qe ka qene ish-sekretar i Partise ne kohen e Enverit, Berisha ka qene agjent i sigurimit te shtetit nen pseudonimin Penicilina, sa e sa sherbime i ka bere Berisha atij sistemi, Jozefina ka qene agjente nen pseudonimin Dizenjatorja, Majlinda Bregu ka qene sekretare e Organizates se Rinise ne kohen e Enverit. . Nese keta qe i kane sherbyer komunizmit me mish e me shpirt nuk quhen komunista, une nuk e di se cfare mund te quhen. Babi, qe ti i qan hallin, ka bere plot, edhe pa i numeruar ne gjynahet e te birit . Babi do e paguaje 97, 98, Gerdecin, 21 Janarin e shume e shume krime te tjera. Harrova dicka, Berisha zakonisht mbante urinen e Enverit ne xhep per analiza. Jam e sigurt qe ai ndihej i nderuar
  sepse partia socialiste perfaqeson partine e pali miskes, lenka cukos ndersa pd-ja perfaqeson ndryshimin, hyrjen ne evrope.
  berisha nuk proteston per vete sepse ai i ka te gjitha, ai proteston per shqiperine.
  mos kujtoni se PS-ja do rrije ne pushtet per nje kohe te gjate. Sic e kane nisur ata shume shpejt do i thyejne hundet dhe per mashtrimet e bera do mbajne pergjegjesi.

 8. #7
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Berisha that ju apo m bn hundt mua ?! Ai Berisha q thoni ju, pr 8 vjet rrjesht e mbajti minimumin jetik m t ultin n ballkan ! Shqipria nuk krahasohet me asnj vnd Ballkanik pr nivelin e ult t jetess dhe t varfris... Ky sht Sali Berisha !!!
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga Ziti Lexo Postimin
  sepse partia socialiste perfaqeson partine e pali miskes, lenka cukos ndersa pd-ja perfaqeson ndryshimin, hyrjen ne evrope.
  berisha nuk proteston per vete sepse ai i ka te gjitha, ai proteston per shqiperine.
  mos kujtoni se PS-ja do rrije ne pushtet per nje kohe te gjate. Sic e kane nisur ata shume shpejt do i thyejne hundet dhe per mashtrimet e bera do mbajne pergjegjesi.
  Juve ju tremb zbatimi i ligjeve. Ja kush jane demokratet. Njerez hipokrita. Deri dje akuzonte Edin qe kerkonte destabilizim te vendit pse e ngriti popullin ne protesta pas me shume se 4 vitesh qeverisje te pd-se, ndersa pd-stet nuk presin dot as te mbushet viti. Brenda disa muajve kerkon nga PS-ja te nxjerri Shqiperine nga gremina qe e hodhi vet. Veten e tyre po tregojne qe jane qesharake, gjakpiresa e te etur per pushtet e me komunista ne shpirt, se ''komunistet'' qe akuzoni ju.
  Ps-ja po tregon qe eshte shume here me e afte se pd-ja. Ju shikoni vetem erresire se vetem ate i uroni Shqiperise.
  Feelings change - memories don't.

 10. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime n 26 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga mia@ Lexo Postimin
  Juve ju tremb zbatimi i ligjeve. Ja kush jane demokratet. Njerez hipokrita. Deri dje akuzonte Edin qe kerkonte destabilizim te vendit pse e ngriti popullin ne protesta pas me shume se 4 vitesh qeverisje te pd-se, ndersa pd-stet nuk presin dot as te mbushet viti. Brenda disa muajve kerkon nga PS-ja te nxjerri Shqiperine nga gremina qe e hodhi vet. Veten e tyre po tregojne qe jane qesharake, gjakpiresa e te etur per pushtet e me komunista ne shpirt, se ''komunistet'' qe akuzoni ju.
  Ps-ja po tregon qe eshte shume here me e afte se pd-ja. Ju shikoni vetem erresire se vetem ate i uroni Shqiperise.
  mia@,
  nuk jam demokrat, jam republikan.
  keta te ps-s me 6 muaj pushtet po stresojne gjithe miletin. nuk e shikon ti qe ne shqiperi perdite permbysen furgona, autobuza, makina.
  kjo s`ka ndodh ne epoken e berishes.

 11. #10
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga Ziti Lexo Postimin
  keta te ps-s me 6 muaj pushtet po stresojne gjithe miletin. nuk e shikon ti qe ne shqiperi perdite permbysen furgona, autobuza, makina.
  kjo s`ka ndodh ne epoken e berishes.
  haaaaaaaaaaaaaaaa

  N epokn e Berishs prmbyseshin fshatra nga eksplozionet dhe qytete nga hidrocentralet !!!!
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 12. Anetart m posht kan falenderuar Wordless pr postimin:

  Jessy (23-02-2014)

 13. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-12-2013
  Vendndodhja
  Saturn
  Postime
  48
  Faleminderit
  4
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga Ziti Lexo Postimin
  sepse partia socialiste perfaqeson partine e pali miskes, lenka cukos ndersa pd-ja perfaqeson ndryshimin, hyrjen ne evrope.
  berisha nuk proteston per vete sepse ai i ka te gjitha, ai proteston per shqiperine.
  mos kujtoni se PS-ja do rrije ne pushtet per nje kohe te gjate. Sic e kane nisur ata shume shpejt do i thyejne hundet dhe per mashtrimet e bera do mbajne pergjegjesi.
  Ke te drejte, Berisha i ka te gjitha, ka vjedhur sa i ka dashur qejfi, por ja qe oreksi rritet duke ngrene, dhe ne fund nuk luftohet vetem per para por edhe per pushtet, per te mbajtur nen kontroll cdo gje. PS do apo sdo ti, do qendroje ne pushtet sa ti doje e bardha zemer sepse populli shqiptar ka qene historikisht i majte me shumice derrmuese dhe sot e majta eshte me e bashkuar se kurre ndonjehere. Berisha ka ''fituar'' vetem kur kane tradhtuar deputete nga e majta. Jeni humbesit me te medhenj, mezi siguruat 15 % te votave ne 23 qershor, mire qe keni Kac Islamin aty se do humbnit fare. PD sot ka nivelin me te ulet historik te mbeshtetjes ne popull. 85% e votuesve shqiptare votuan kunder PD dhe i thyen turinjte 1 MILJON here Berishes. PD KURRE nuk behet 1 Miljon, asnjehere. Jeni minorance qe po shkoni drejt zhdukjes dhe me keto qaravitjet tuaja jeni bere si keshilli i ndrikullave, do i humbisni edhe ata pak mbeshtetes qe ju kane mbetur.
  Anonimus

 14. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime n 26 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  [QUOTE=Jessy; PS do apo sdo ti, do qendroje ne pushtet sa ti doje e bardha zemer sepse populli shqiptar ka qene historikisht i majte me shumice derrmuese dhe sot e majta eshte me e bashkuar se kurre ndonjehere. [/QUOTE]

  ndaj shqiptaret lajne halet e evropes sepse jane te majte.
  ndaj komunistet admirojne te punojne ne kompani pastrimi ne amerike sepse e majta eshte partia e dinjitetit.
  ju kenaqeni kur te mbushni barkun me qofte, sju interoson gje teter.

 15. #13
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga Jessy Lexo Postimin
  Jeni bere qesharake komplet kur perdorni ate fjalen komunista dhe mendoni se na ofendoni. Ka me komuniste se ju qe keni patur Kryetar te PD-se, Sali Berishen qe ka qene ish-sekretar i Partise ne kohen e Enverit, Berisha ka qene agjent i sigurimit te shtetit nen pseudonimin Penicilina, sa e sa sherbime i ka bere Berisha atij sistemi, Jozefina ka qene agjente nen pseudonimin Dizenjatorja, Majlinda Bregu ka qene sekretare e Organizates se Rinise ne kohen e Enverit. . Nese keta qe i kane sherbyer komunizmit me mish e me shpirt nuk quhen komunista, une nuk e di se cfare mund te quhen. Babi, qe ti i qan hallin, ka bere plot, edhe pa i numeruar ne gjynahet e te birit . Babi do e paguaje 97, 98, Gerdecin, 21 Janarin e shume e shume krime te tjera. Harrova dicka, Berisha zakonisht mbante urinen e Enverit ne xhep per analiza. Jam e sigurt qe ai ndihej i nderuar
  Jessy, ne kohen e Enver Hoxhes dhe Ramiz Alise, pothuajse te gjithe njerezit dikush me pak dhe dikush me shume jane angazhuar sepse nuk kishe edhe shansin per te qene asnjenes por ndryshon muhabeti ne lidhje me kreret e PS dmth pjelles se PPSH. Ju keni akoma ne gjirin tuaj njerez si Gramoz Ruci apo Skender Gjinushi, dizenjatoret e vertet te vitit dhunshem 97, ata te cilet krijuan "komiternet e shpetimit" me ne krye Altin Arapin dhe Orik Shytin.

  Partia Socialiste eshte pjella e PPSH dhe kete ska llogjike ne bote ta hedhe poshte. Historikisht eshte drejtuar prej klikes kriminale te bllokmeneve. Une jam shume i sigurte qe ju te cilet perkrahni PS, po te beni nje biografi te shkurter familjare, me shume mundesi dilni me gjysher qe kane qene spiunj dhe kapterre te cilet kane vertitur kerbacin ne kurrizin e te pafajshmeve dhe " armiqve te partise" thjesht per te marr nje garuzhde gjelle me shume apo per nje burse shkolle te pamerituar etjere.

  Kam lexuar ne librin Rrno per me tregue, te At Zef Pllumit, nje histori shume rrenqethese ne lidhje me paraardhesit tuaj, se deri ne cfare pike ishin degdisur.
  Kishte pas shkuar nena e nje kapterri per te vizituar te birin qe ishte me sherbim ne nji nga kampet famekeqe te asaj kohe dhe kur i afrohet vend rojes shikon te birin dhe i drejtohet:

  Hekuran, o Bir,
  Hekurani: Ndal !!!!
  Nena: Hekuran, o zemra nenes, jam nena jote!!!
  Hekurani: Ndal te thashe
  Nena: Hekuran, o drite sysh, ka udhetuar nena nje dite vetem te vije te shoh
  Hekurani: Ndal, mos u afro !!!

  Nena shkon drejt dhe i biri qellon.. Nena e mbledhur germuq, shtrire para deres se kampit dhe mbuluar ne gjak. Behet alarm i madh dhe vine gjithe oficeret dhe kapteret e komandes. Kush qelloi pyet drejtori i kampit?? Une qellova pergjigjet Hekurani. Kush eshte kjo fatkeqe pyet drejtori? A e njihni ju?
  Me cfare duket eshte nena ime pergjigjet Hekurani, por sic na ka mesuar nena parti armiku klases ndonjehere mund te maskohet edhe nen pamjen e njeriut te aferm dhe te vjen dhe te provokon. Une i thashe ndal por ajo su ndal dhe i qellova. Te gjithe mbeten te pafjale...
  Ngjarje e vertete kjo..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Meriamun : 23-02-2014 m 14:01
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 16. #14
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Kush Hekuran isht ki mo , Hekuran Isai ?
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 17. #15
  i/e regjistruar Maska e Etno3
  Antarsuar
  10-03-2014
  Vendndodhja
  Peje
  Postime
  775
  Faleminderit
  95
  99 falenderime n 86 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  Jam shume i sigurte qe popullit tone te varfer nuk i pelqen qe hallet te ja qaj dikush, biri i te cilit ben pushime luksoze ne Maldive dhe udheton ne Bussines Class. Femijet ta nxijne faqen ndonjehere. Si djali i Berishes, atij nuk i shkon te kaperdiset neper Bussines Class etjere sepse e ka pasu babain per 8 vjete drejtuesin e shtetit me te varfer te Evropes.

  Thote nje shoku im shkodran qe eshte tifoz i cmendur i Vllaznise:

  " Kur vesh fanellen e vllaznise e dal ne xhiro apo per te pi kafe, ruhem te mos bej figure te keqe, qofte edhe nje leter se hedhi ne toke. Thjesht per me mbajt respektin dhe dinjitetin e klubit"

  Po Shkelzeni qe eshte djali i Berishes, ai duhet te kete shume kujdes, qe mos tu jape shkas hienave komuniste qe te hedhin balte mbi babain e tij.

  Shkodranet e treguan veten ndeshjen e kalume me besen e kavajes ku rrahen Kosovaret vetem pse ju ofenduan serbet qe i mbani ne ekip ..pssstt

 18. #16
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  Jam shume i sigurte qe popullit tone te varfer nuk i pelqen qe hallet te ja qaj dikush, biri i te cilit ben pushime luksoze ne Maldive dhe udheton ne Bussines Class. Femijet ta nxijne faqen ndonjehere. Si djali i Berishes, atij nuk i shkon te kaperdiset neper Bussines Class etjere sepse e ka pasu babain per 8 vjete drejtuesin e shtetit me te varfer te Evropes.

  Thote nje shoku im shkodran qe eshte tifoz i cmendur i Vllaznise:

  " Kur vesh fanellen e vllaznise e dal ne xhiro apo per te pi kafe, ruhem te mos bej figure te keqe, qofte edhe nje leter se hedhi ne toke. Thjesht per me mbajt respektin dhe dinjitetin e klubit"

  Po Shkelzeni qe eshte djali i Berishes, ai duhet te kete shume kujdes, qe mos tu jape shkas hienave komuniste qe te hedhin balte mbi babain e tij.
  mir e ke meriamun shkelzeni duhet ti maj mqeftas gjith leket e pasunin qe vuni gjat rregjimit te babes vet se po i perdori i nxin faqen ftyr nximit.

  shum llogjik e fort.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 19. #17
  i/e regjistruar Maska e Etno3
  Antarsuar
  10-03-2014
  Vendndodhja
  Peje
  Postime
  775
  Faleminderit
  95
  99 falenderime n 86 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Derjanas he burre i fort ku ka shkrime kunder berishes aty je ,mu ke bo si mero baze hahahhahhhaha

 20. #18
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Berisha that ju apo m bn hundt mua ?! Ai Berisha q thoni ju, pr 8 vjet rrjesht e mbajti minimumin jetik m t ultin n ballkan ! Shqipria nuk krahasohet me asnj vnd Ballkanik pr nivelin e ult t jetess dhe t varfris... Ky sht Sali Berisha !!!
  Je ne terezi ca shkruan apo jo????? Ne me rritje ekonomike me te larte sesa Gjermania ti thua vendet ballkanike. Ato si llogarisim fare ne. Edhe do hynim ne Europ me Saliun po ishte tu bo not ne Sarand ai edhe thjeshte per inat nuk hym se do na shtrinte doren europa per borxh nga mireqenia ne kohen e sales. Normale se atje do i bej pushimet Shkelzua se ka vjedh baba per kete dite.

 21. #19
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn
  Shklzen Berisha sht vrass. Ja prova!


  9 Shkurt 2017


  Nj dit pas publikimit t kabllogrameve t Wikileaks, n t ciln tregohej se Ambasada Amerikane lakonte me emr t prvem Shklzen Berishn n afern e Grdecit, nj tjetr kabllogram akuzon direkt djalin e ish-Kryeministrit si prgjegjsin e fatkeqsis q i kushtoi jetn 26 personave, duke ln t plagosur dhe t gjymtuar 300 t tjer.

  N 15 maj 2009, nj vit e dy muaj pas ngjarjes, nj tjetr kabllogram i Wikileaks tregon se menjher pas shprthimit, Shklzeni, n cilsin e drejtorit dhe koks q kishte orkestruar t gjith afern, ishte i pari q u kontaktua nga personat e tjer t prfshir n shtjen e Grdecit.

  Tabulatet telefonike tregojn se n ort pas shprthimit t Grdecit, ish-ministri i Mbrojtjes, Mediu telefonoi djalin e Berishs katr her. Mihal Delijorgji, pronari i Albademilit, kompanis q operonte n Grdec telefonoi Shklzenin vetm 30 minuta pas shprthimit. Nga janari, deri n momentin e shprthimit, Delijorgji ka telefonuar Shklzenin 56 her. T dhna nga Ministria e Mbrojtjes tregojn se Mediu dhe Shklzeni jan takuar personalisht n shum raste, shkruhet n tekstin inkriminues t kabllogramit me numr 7687, q Ambasada Amerikane i drejton Departamentit t Shtetit.

  Ndrsa drejtsia shqiptare mbylli shtjen e Grdecit pa asnj fajtor, mbetet ende pr tu sqaruar se si ish-Ministri i Mbrojtjes dhe CEO i kompanis q operonte n Grdec telefonuan menjher pas shprthimit nj t pafajshm si djali i ish-Kryeministrit Berisha.

  Ndrsa prmbajtja e ktyre telefonatave nuk sht br kurr publike, ato hedhin drit mbi mnyrn se si operonte skema, prmes t cils u prvetsuan me qindra milion euro nga familja Berisha./Lexo.al/

 22. #20
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Berisha proteston pr varfrin, Shklzeni pushime luksoze n Maldive me Arminn

  Citim Postuar m par nga Ziti Lexo Postimin
  sepse partia socialiste perfaqeson partine e pali miskes, lenka cukos ndersa pd-ja perfaqeson ndryshimin, hyrjen ne evrope.
  berisha nuk proteston per vete sepse ai i ka te gjitha, ai proteston per shqiperine.
  mos kujtoni se PS-ja do rrije ne pushtet per nje kohe te gjate. Sic e kane nisur ata shume shpejt do i thyejne hundet dhe per mashtrimet e bera do mbajne pergjegjesi.
  Krejt faktet e tregojne se PD eshte armiku me i madh i shqiptareve sot. Qe me dhuraten e 97' ku duke keqperdorur parate e shqiptareve me firma piramidale kjo parti eshte bere parti e dhjere dhe parti e krimit. Ne nje shtet normal njerez si Berisha moti do te ishin burgjeve por I kane gjetur shqiptaret njerez naive dhe injorante keta kane luajtur qoqe sic kane dashur. PS sado e keqe te behet kurre nuk do te mund te ia kaloje PD se Sales. Ne ate parti ata njerez ne krye motiiiiiiiiiiiiii ia kane shitur shpirtin djallit dhe jane ne gjendje te bejne gjithcka qe te rrijne ne pushtet. Ata sjane aty per popull por per familje te veta, pra per rrethin e ngushte.
  PD eshte per hyrje ne Evrope?! Shumica e shqiptareve nuk jane idiote si ti. Kete edhe idioti me i madh po ta thote do te ishte turp per te. A e ke pyetur ndonjehere veten perse shtete ish komuniste jane ne BE moti kohe dhe Shqiperia jo? Me perralla a? Ne sjemi 7 vjecare zoteri. Gjerat jane pare. PD eshte nje manipulim i madh asgje me shume.
  Zoteri PS e ka gjetur vendin ne kaos total do te marre kohe qe te rregullohen gjerat.
  PS-ne nuk do te arrije ta rrezoje prej pushtetit PD-ja. Pervec me ndonje manipulim te madh se PD i ka thene karriges nje QAO te madhe.
  Destroyer of falsehood :)

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •