Emri:  79862.jpg

Shikime: 1857

Madhsia:  18.4 KBSamsung do t lanoj nj konkurrent t Google Glass, gjat shfaqjes IFA, n Berlin, n shtator t ktij viti. Pajisja, q quhet Galaxy Glass, mund t lidhet me telefonin tuaj inteligjent. Ekrani mund t prdoret pr t telefonuar t tjert, si dhe pr t dgjuar muzik, raporton Korea Times.

Raporti nuk jep shum detaje rreth programit aktual, por ata deklarojn q Samsung Electronics do t bashkpunoj me nj tjetr filial t Samsung, Samsung Display pr t krijuar Syzet Galaxy.

Samsung publikoi nj or inteligjente t prodhuar nga Galaxy Gear, n shfaqjen e fundit t IFA-s , dhe gjithashtu kompania lejoi krijimin e syzeve t vogla n tetor 2013. Megjithat, meq Shtatori sht akoma larg, ka mundsi q Samsung t ndryshoj plan.
Korea times gjithashtu citoi nj ekzekutiv anonim t Google, pjes e furnizuesve n Azi, i cili pretendon se Google Glass, do t bhet nga ana tregtare shum popullore n gjysmn e dyt t ktij viti.

Burimi: lajm-shqip.com