Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
    Anëtarësuar
    27-06-2010
    Postime
    1,027

    I arratisuri nga burgu grek, kapet në Tiranë



    Nuk e di , por mase kupa duhet te futet ne burg ne shqiperi edhe MOS te ekstradohet .

    Po shkovi ne greqi , e ka te sigurt vrasjen ... sepse poshteroj te gjithe mekanizmin grek .

    Shteti grek eshte nje shtet barbar , ka shume armiqesi edhe komplekse ndaj ndryshes edhe sidomos shqiptareve .

    Mua personalisht me dhimbset ta shikoje kete djale , te perfundoje i vrare ne nje burg grek , edhe grekerit te kalojne ne orgazem nga satisfaksioni se eshte shqiptar ... !

    Une kam jetuar 18 vjet ne greqi , qe 4 deri 22 vjec , edhe nje gje e theme me siguri , shtet policor qe te gjitha mekanizmat e tij jan ANTI shqiptare , nuk ka tjeter perveq greqise !

    Kupa duhet te gjykohet ne shqiperi per armebatjtje pa leje , te kryej denimin 3 ose 4 vjecar , edhe pastaj te MOS LEJOHET EKSTRADIMI I TIJ ne greqi per shkak te rrezikshmerishe qe ekziston per jeten e tij .

    Ju kujtoj se 2 peshkatar shqiptar u vran para 2 muajsh ne kufirin shqiperi greqi , nga policia greke ... !


    Mjaft ulet koken ndaj grekut , ndaj nje shteti te falimentuar moralisht edhe ekonomikisht .

    3 nga te aratisurit u vrane ... a do i jepni edhe gjak tjeter shqiptari , grekut ... ! Pak koshience edhe respekt ndaj vetes !

    Te gjykohet per te gjitha krimet sipas ligjeve shqiptare , edhe te kryeje denimin ne shqiperi ! Policia shqiptare e kapi , ka te gjithe te drejten e zotit per ta mbajtur ne burgjet shqiptare ... !

    Provoni ti thoni grekut , t ju ekstradoje shtetas grek qe kan vrare edhe prere shqiptare , per tu gjykuar ne shqiperi . Ve baste jeten time , qe e vetmja gje qe do mirnit eshte nje perqeshje deri ne maksimum !
    Ndryshuar për herë të fundit nga IllyrianPatriot : 28-01-2014 më 10:10

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
    Anëtarësuar
    27-06-2010
    Postime
    1,027

    Për: Ilir Kupa akuzon qeverine greke , ne gjyg vetem per arme pa leje

    a do coni gjak shqiptari te nje shet , qe vret bebe edhe gra , i mbyt ne det .

    A e kuptoni dimensjonin e makabritetit qe ekziston te nje pjese e shtetit grek , sidomos te qarqet policore edhe gjykatesit , qe ne masen dermuese jan pjesetare te partise naziste Xrisi aygh !

    4 dite me para , u vrane edhe u mbyten dhjetera gra edhe femij nga policia greke ! Ky eshte shteti grek ! Burra qe deklarojne qe policet u hodhen grate edhe bebet ne det te hapur !!!!

    http://www.neurope.eu/article/eu-gre...t-boat-sinking

    A e kuptoni kalbjen , apo jo .... !!!!

    Kupa nuk duhet te ekstradohet per arsye humanitare . Le te mbrojme veten te pakten ndaj grekut , ka ikur koha kurre shqiptaret vriteshin sic po vriten keta te shkret ne det te hapur nga policia barbare greke .

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Ilir Kupa akuzon qeverine greke , ne gjyg vetem per arme pa leje

    Po per kete grabitjen tek TEG-u c`fare do na thuash? Edhe ketu e ka fajin geku.
    Mos u lodh kot te shash greket sepse Greqia eshte Evrope. Ndersa shqiptaret jane llumi i botes. Vjedhjen, poshtersine e kane ne gene.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
    Anëtarësuar
    27-06-2010
    Postime
    1,027

    Për: Ilir Kupa akuzon qeverine greke , ne gjyg vetem per arme pa leje

    Citim Postuar më parë nga Ziti Lexo Postimin
    Po per kete grabitjen tek TEG-u c`fare do na thuash? Edhe ketu e ka fajin geku.
    Mos u lodh kot te shash greket sepse Greqia eshte Evrope. Ndersa shqiptaret jane llumi i botes. Vjedhjen, poshtersine e kane ne gene.
    Mbase ti e konsideron veten llumin e botes ... por kujdes se ke ngateruar qe jo te gjithe shqiptaret jan si tij .

    Greqia eshte nje shtet gjakatar , i cili vret gra edhe bebe duke i hedhur ne det ta hapur , ne vitin 2014 . http://www.neurope.eu/article/eu-gre...t-boat-sinking

    Greqia eshte nje shtet barbar i perkeledhur , nga EU , me leket e se ciles ndertuan shtetin e tyre ... por kur erdhi koha per testimin e vertet e mbajtjes se shtetit te tyre me vete aftesite e tyre , u vidhisen me thelle se sa edhe vete Titaniku ... !

    Greqia eshte nje shtet qe sot eshte i falimentuar ekonomikisht , kjo per shkak edhe te falimentimit moral qe kan si shoqeri !


    Sa per vjedhjen ne TEG , nuk ka akuza konkrete ... thjesht gjykohet per armebajtje pa leje , jo per vjedhjen ne TEG ... sepse me shume gjasa nuk e ka bere ate gje .


    Dreq o pune kurre na e doni ose na e lavderoni grekun me shume se ne qe e njohim nga brendesia shoqerine greke , eshte per tu habitur .

    Une kam jetuar 18 vite atje o mjeran ( pa deshire , me cuan bebe , ika me deshire sa marova shkollen ) , i njoh grekerit me mire sec e njohin veten e tyre , edhe ti po me flet se cfare eshte greqia ... ! Te lutem ....

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Ilir Kupa akuzon qeverine greke , ne gjyg vetem per arme pa leje

    Citim Postuar më parë nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
    . thjesht gjykohet per armebajtje pa leje , jo per vjedhjen ne TEG ... sepse me shume gjasa nuk e ka bere ate gje .


    Dreq o pune kurre na e doni ose na e lavderoni grekun me shume se ne qe e njohim nga brendesia shoqerine greke , eshte per tu habitur .

    Une kam jetuar 18 vite atje o mjeran ( pa deshire , me cuan bebe , ika me deshire sa marova shkollen ) , i njoh grekerit me mire sec e njohin veten e tyre , edhe ti po me flet se cfare eshte greqia ... ! Te lutem ....
    C`fare profesioni ka ky Ilir Kupa? Vecse grabitqar. Dhe mos kujto se ky ka vjedh greket, jo jo shqiptaret e dobet ka grabite me dhune ne greqi.
    Dhe mos ia qaj hallin greqise sepse ajo po mban me ndihma humanitare 500 mije shqiptare. Qaja hallin shqiptareve qe punojne per 3 dollare dita sikur te ishin ne bangladesh.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
    Anëtarësuar
    27-06-2010
    Postime
    1,027

    Për: Ilir Kupa akuzon qeverine greke , ne gjyg vetem per arme pa leje

    Citim Postuar më parë nga Ziti Lexo Postimin
    C`fare profesioni ka ky Ilir Kupa? Vecse grabitqar. Dhe mos kujto se ky ka vjedh greket, jo jo shqiptaret e dobet ka grabite me dhune ne greqi.
    Dhe mos ia qaj hallin greqise sepse ajo po mban me ndihma humanitare 500 mije shqiptare. Qaja hallin shqiptareve qe punojne per 3 dollare dita sikur te ishin ne bangladesh.
    Kurse une kohet e fundit po shikoje goxha video na kanalet greke , ku thuhet qe ka shume greke qe nxjerrin buket e gojes tashme ne Shqiperi .

    500,000 ishin para 2009 , tani jan a nuk jan 200.000 .

    Nuk ja qaj hallin greqise as nuk t ja dij per greqine , te jene mire atje ku jane . Neve thjesht te kemi sa me pak marredhenje me ata , edhe te shikojme punen tona .

    Shqiperia per nje 10 vjecar ja kalon greqise ... ! Mbama mend kete fjale qe po ta theme .

    P.S shqiptar me 3 dollar dita te punoj ne bangladesh vetem ajo mendja jote perverse mund ta nxjeri , nga qe je njeri i kompleksuar tej mase .

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-05-2012
    Postime
    390

    Për: Ilir Kupa akuzon qeverine greke , ne gjyg vetem per arme pa leje

    Citim Postuar më parë nga IllyrianPatriot Lexo Postimin

    Shqiperia per nje 10 vjecar ja kalon greqise ... ! Mbama mend kete fjale qe po ta theme .
    lol

    rrofsh o IllyrianPatriot me kete anekdode se na rrite jeten


    ps. e printova qe te mos thuash jo se kame then

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
    Anëtarësuar
    27-06-2010
    Postime
    1,027

    Për: Ilir Kupa akuzon qeverine greke , ne gjyg vetem per arme pa leje

    Citim Postuar më parë nga DiGiT@LiFE Lexo Postimin
    lol

    rrofsh o IllyrianPatriot me kete anekdode se na rrite jeten


    ps. e printova qe te mos thuash jo se kame then
    Une ne diference me ti , di shume mire se cfare theme ... ! Edhe pse ajo qe theme duket e pa imagjinueshme !

    Une shikoje projeksjonin e GDP se ( i cili sot eshte 11,200 $ PPP per shqiperine edhe 23.000 $ PPP per greqine ) , ne relacion me resourcet edhe potencialet qe ka shqiperia . Ne te njetin kohe , greqia humbet GDP en ,edhe vitet qe do vijne po ashtu do ta gjejine ne nje stagnacion .

    NQS do shpjegim me te hollesishem , jam gati te ta paraqes , ama me premisen se do tentosh ta kuptosh .

    P.S Apo kujton ti se ne jemi te mallkuar nga zoti , per te qene per jet me shekuj te fundit e botes ... Jo i dashur GDP ja sot tregon qe shqiperia eshte perpara Bosnjes , Ukrajnes , Moldavise , Kosoves edhe gati ne te njetin nivel me ate te Maqedonise edhe Serbise !
    Ndryshuar për herë të fundit nga IllyrianPatriot : 29-01-2014 më 13:35

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-07-2011
    Postime
    239

    Për: I arratisuri nga burgu grek, kapet në Tiranë

    Citim Postuar më parë nga IllyrianPatriot Lexo Postimin


    Nuk e di , por mase kupa duhet te futet ne burg ne shqiperi edhe MOS te ekstradohet .

    Po shkovi ne greqi , e ka te sigurt vrasjen ... sepse poshteroj te gjithe mekanizmin grek .

    Shteti grek eshte nje shtet barbar , ka shume armiqesi edhe komplekse ndaj ndryshes edhe sidomos shqiptareve .

    Mua personalisht me dhimbset ta shikoje kete djale , te perfundoje i vrare ne nje burg grek , edhe grekerit te kalojne ne orgazem nga satisfaksioni se eshte shqiptar ... !

    Une kam jetuar 18 vjet ne greqi , qe 4 deri 22 vjec , edhe nje gje e theme me siguri , shtet policor qe te gjitha mekanizmat e tij jan ANTI shqiptare , nuk ka tjeter perveq greqise !

    Kupa duhet te gjykohet ne shqiperi per armebatjtje pa leje , te kryej denimin 3 ose 4 vjecar , edhe pastaj te MOS LEJOHET EKSTRADIMI I TIJ ne greqi per shkak te rrezikshmerishe qe ekziston per jeten e tij .

    Ju kujtoj se 2 peshkatar shqiptar u vran para 2 muajsh ne kufirin shqiperi greqi , nga policia greke ... !


    Mjaft ulet koken ndaj grekut , ndaj nje shteti te falimentuar moralisht edhe ekonomikisht .

    3 nga te aratisurit u vrane ... a do i jepni edhe gjak tjeter shqiptari , grekut ... ! Pak koshience edhe respekt ndaj vetes !

    Te gjykohet per te gjitha krimet sipas ligjeve shqiptare , edhe te kryeje denimin ne shqiperi ! Policia shqiptare e kapi , ka te gjithe te drejten e zotit per ta mbajtur ne burgjet shqiptare ... !

    Provoni ti thoni grekut , t ju ekstradoje shtetas grek qe kan vrare edhe prere shqiptare , per tu gjykuar ne shqiperi . Ve baste jeten time , qe e vetmja gje qe do mirnit eshte nje perqeshje deri ne maksimum !
    Nuk e di car eksperience ke pasur ne shtetin helen por duket qarte se flet me urrejtje e kompleks ndaj popullit grek duke harruar qe qindra mijera Shqiptare hane dhe kan ngrene buke ne Greqi, mes te cileve edhe une edhe ti sic the edhe vet. 1) Ai link-u qe dergove nuk verteton asnje gje prej atyre qe shkruan. 2)Mos mbro kriminela qe kan vrare e kan grabitur, e te cilet nuk pefaqesojne Shqiptaret ne pergjithesi.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
    Anëtarësuar
    27-06-2010
    Postime
    1,027

    Për: I arratisuri nga burgu grek, kapet në Tiranë

    Citim Postuar më parë nga TilVolioR Lexo Postimin
    Nuk e di car eksperience ke pasur ne shtetin helen por duket qarte se flet me urrejtje e kompleks ndaj popullit grek duke harruar qe qindra mijera Shqiptare hane dhe kan ngrene buke ne Greqi, mes te cileve edhe une edhe ti sic the edhe vet. 1) Ai link-u qe dergove nuk verteton asnje gje prej atyre qe shkruan. 2)Mos mbro kriminela qe kan vrare e kan grabitur, e te cilet nuk pefaqesojne Shqiptaret ne pergjithesi.
    Nuk mbron njeri kriminalitetin ... per kete te jesh i bindur ! Thjesht nje kerkese normale eshte qe mos te ekstradohet por te kryej denimin qe meriton ne Shqiperi per arsyet qe jan permendur me larte... kaq e thjeshte ! Apo e harrove , trumpetimin mediatik e fitores se forcave ekstra speciale greke kundra UCK es ne territorin grek ( e kishin fjalen per marjan kolen edhe rrugacet e tjere ) .

    Buken nuk e di nqs e ha qyl ti , por zakonisht si i punesuar atje , jep shumefish me shume se sa merr . Apo eshte kthyer greqia ne OJQ e edhe nuk e dija . Sepse une personalisht buken e kam ngrene nga babaj im , te cilen buke e gatuante mamaja ime .

    Ti zoteri sic thua , je atje ne greqi ketu e 25 vjet , edhe sot po deshe te kalosh kufirin per ne Shqiperi nuk te lejohet , sepse aj shteti i permasave deitiste grek nuk ta rinovon ate adian paramonhs , apo jo .

    25 vite me pas ... !


    Qartesohu njehere , shko ne ndonje vend tjeter te botes , shkeputu pak nga propagandizimi konstant i grekut kundra emigranteve shqiptare atje , edhe do kuptosh shume gjera ... Por diferenca jone eshte se une vjec 22 ( ne ate kohe ) i rritur , i shkolluar ne ASOE ... me shoqeri komplet greke ,ja futa vrapit sepse nuk deshiroja te jetoja ne nje shtet ku ekzistonte nje ofensive konstante kundra shqiptareve , nga te gjitha mekanizmat greke .

    Kjo eshte e verteta . Ti vazhdo jeto ne greqin e mjeruar ku termin shqiptar e kan katandisur qellimisht akoma me te mjeruar , duke humbur shancin e marrjes lire fryme ne vendin tend , kjo eshte edhe kostoja qe paguan pa dashje ... Mos me keqkupto ,sepse e kuptoj qe te kthehesh ne shqiperi eshte emigrim i dyfishte pas kaq shume vitesh qe kan kaluar .


    P.S Emigrant shqiptar ne greqi tashme jan a nuk jan 20 % e numrit para 2009 ... kete besoj do ta kesh konstatuar edhe vete ,sepse une nga 13 familje qe njoja , 2 vetem kan ngelur ,edhe madje njeri po behet gati per tu kthyher kete behar , femijt e tij te lindur ne greqi vjec , sot 12 , qe i bien kushurint e mi , ne behar kurre ishin ne Tirane , qanin se nuk donin te ktheheshin ne greqi me qe bleven edhe shtepi ne Tirane ... !

    Mase aj trishtim i atyre femijve te te tregoje dicka ... per shoqerine greke . Besoj mund te bihem dakort qe nuk eshte se kan akumuluar komplekse edhe ata femij te lindur ne greqi , qe 12 vjec apo jo ...... !

    P.S.S Me shume pak fjale , le te te theme me plot sinqeritet , se opinioni im per mos ekstradimin e Kupes ne greqi , eshte per shkak se njoh realitetin grek ne brendesine e tij . Ky rast specifik , nenkupton qe ky shqiptar do vritet ne qelite greke , apo nuk ta ndjen per gjak shqiptari ty ... sidomos kurre aj behet kurban per te dhene ngopur epshin anti shqiptar , te nje pjese te shoqerise greke qe pamvaresisht aparencave nga jashte eshte thellesisht barbare edhe e prapambetur .. !

    Shteti shqiptar e kapi , te gjykohet edhe te burgoset ne shqiperi , sepse eshte edhe shqiptar . Apo mos e ke kaluar grekun ne pjedestal deitist ku ka te drejten e imponimit te ekstradimit te cdo shqiptari , kurre ajo e drejte nuk i takon.

    Pra flasim per 2 gjera te ndryshme !

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: I arratisuri nga burgu grek, kapet në Tiranë

    O Ilirjan, o kapedan
    mos harro se rruga per ne evrope do kaloje nepermjet greqise
    ti shume mire qe je optimist por sa leke i kane te gjithe milioneret shqiptare se bashku, aq leke i ka vetem 1 grek i amerikes
    po sa greke ka australia, gjermania, franca
    ndersa per ate ilir kupen: ne qofte se ai e shtron qafen, kerkon falje per ato qe ai ka bere atehere greket do e trajtojne si gjithe te tjeret.
    dhe mos harro se te gjithe ata shqiptare qe jane kthyer flinin neper kasollet e greqise sepse shqiptari kursen leket te paguaje qiran per te jetuar.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
    Anëtarësuar
    27-06-2010
    Postime
    1,027

    Për: I arratisuri nga burgu grek, kapet në Tiranë

    Citim Postuar më parë nga Ziti Lexo Postimin
    O Ilirjan, o kapedan
    mos harro se rruga per ne evrope do kaloje nepermjet greqise
    ti shume mire qe je optimist por sa leke i kane te gjithe milioneret shqiptare se bashku, aq leke i ka vetem 1 grek i amerikes
    po sa greke ka australia, gjermania, franca
    ndersa per ate ilir kupen: ne qofte se ai e shtron qafen, kerkon falje per ato qe ai ka bere atehere greket do e trajtojne si gjithe te tjeret.
    dhe mos harro se te gjithe ata shqiptare qe jane kthyer flinin neper kasollet e greqise sepse shqiptari kursen leket te paguaje qiran per te jetuar.
    Te ishte se do futeshim ne europe , ajde de , por kam rezervat e mia , per anetaresimin e shqiperise ne EU , sepse ka qarqe qe nuk e duan te ndodhe kjo ( kryesisht sllave apo sllavofile qe luajn me karten e nje shqiperie muslimane ne EU te krishtere ) .

    Nuk thote njeri te mos kemi marredhenje te mira me greqine . Ne interes te perbashket do jete , edhe per greket , madje shume . Thjesht , marredhenje tipike edhe te mira .

    Sa per leket o ziti edhe fuqine , mos mendo me te kaluaren ose tashmen , por me prespektivat ne vitet qe vijne , edhe qartesisht ato favorizojne Shqiperine , kjo per shume arsye ( gjeopolitike , por edhe per shkak te resourceve ) .

    Gjithsesi nuk eshte se greku , eshte edhe monster ... e kunderta njerez si ne jane ku gjenden njerez normal por edhe njerez injorant . Edhe e verteta eshte se ka pasur shqiptare qe kan bere edhe makabritete ne greqi ... do ishte injorance ta mohonte njeri kete gje .

    P.S ama per mekanizmat greke , vazhdoj te insistoj edhe do vazhdoj , qe nuk ka dicka me anti shqiptare , se ato ne rruzulin boteror , te pakten deri para 4 vitesh qe e njoh realitetin une .
    Ndryshuar për herë të fundit nga IllyrianPatriot : 29-01-2014 më 20:25

  13. #13
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anëtarësuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730

    Për: I arratisuri nga burgu grek, kapet në Tiranë

    Nese ka bere krim ne Greqi dhe faktohet dicka e tille, ai duhet dorezohet. Jane disa ligje per kete pune, dhe sdo na marre kush parasysh brockullat apo lotet tona neper forume
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •