Close

Rezultati i Sondazhit: A mund te qendroje qeveria Rama pa LSI?

Votues
4. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po

  1 25.00%
 • Jo

  3 75.00%
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 25
 1. #1
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Nese PS do te detyrohej nga fakti se ajo ka renje ne opinionin publik, qe te qeveriste pa LSI, a do te mund te qendronte ajo ne kembe?

  Mendoj se po. Ajo do ti kishte numrat e nevojshem, sepse nje pjese e mire e deputeteve te LSI do te kalonin ne PS. PS shpetonte nga imazhi i keq i krijuar nga aleanca me Ilir Meten dhe do ti hapte rrugen drejtesise per te luftuar korrupsionin ne sistem dhe veēanerisht ngjarjen e 21 Janarit 2011.

  PD deklaroi se kurre nuk do te beje me ndonje aleance me kete LSI!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 25-01-2014 mė 17:02

 2. #2
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Sali Berisha vendos vijėn e kuqe: “PD kurrė koalicion me LSI

  January 25, 2014 | Filed under: Aktualitet | Postuar nga: juli (online)

  Ish- kryeministri Sali Berisha, nė njė intervistė pėr agjencinė NOA, i sugjeron PD-sė tė mos bėjė nė asnjė mėnyrė koalicion me LSI-nė.

  “Disa thonė bleu vota, disa thonė mori votat tona. Ka njė problem kėtu, se LSI ishte pjesa mė e sulmuar nga socialistėt. Ata ishin tabela e qitjes pėr socialistėt dhe ata vazhdojnė edhe sot tė jenė tabelė qitjeje. Se sot ēfarė sulmohet, shėndetėsia, koncesionet, kėto janė nė sulmin kryesor, pra nėse LSI qė ishte tabelė e qitjes, rriti votat shumė ndjeshėm, nuk e di pse pėr njė pjesė qeverie votohet dhe pėr pjesėn tjetėr nuk votohet. Ēfarė dua tė them me kėtė. Dua tė them se ishin premtimet, mashtrimet e Edi Ramės, ato tė cilat u besuan me tė drejtė nga qytetarėt. Unė, po tė isha vetė zgjedhės i thjeshtė, unė do tė votoja pėr ato premtime, qė ishin tė ėmbla dhe nuk kam pse tė paragjykoj. Nė kėto kushte LSI u largua, sigurisht kjo ishte njė goditje pėr PD. Pse ishte goditje? Shumė e thjeshtė, sepse nuk dua tė mbroj qė PD s’ka pasur defekte dhe tė meta, dobėsi, etj., por kur shumica kalon nė anėn tjetėr, atėherė psikologjia e njerėzve ėshtė e tillė se ndjekin shumicėn, sepse mendojnė, ky do tė fitojė. Nė ēdo rast unė personalisht nuk do tė bėja koalicion parazgjedhor me LSI dhe me kėtė kurs qė ka, nuk do t’i sugjeroja PD-sė, nė asnjė mėnyrė njė koalicion me kėtė forcė politike,” u shpreh Berisha.

  opozita.com

 3. #3
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Pse duhet qe ti duroje Edi Rama komente te tilla per shkak te LSI?

  KOALICIONI PS-LSI, XHAXHAI I ALEKS NIKĖS KĖRKON TAKIM ME RAMĖN

  Pas lajmit se Rama po bėn koalicion me Metėn, xhaxhai i Aleks Nikės, protestuesit tė vrarė mė 21 Janar kėrkoi sot njė takim me kryetarin e PS. “Pasnesėr takim me Edi Ramėn, nėse kjo ėshtė e vėrtetė, atėhere kjo ėshtė njė tradhti!”, tha xhaxhai i Akleks Nikės, njė prej 4 protestuesve qė mbetėn tė vrarė mė 21 Janar tė vitit 2011.

  Motra e Ziver Veizit: PS s’mund tė shkelė mbi gjakun e tim vėllai

  Trėndafile Muhametaj, motra e njė prej demonstruesve tė vrarė mė 21 janar tė vitit 2011, Ziver Veizit, ka reaguar dje pas lajmit tė dhėnė nga mediat pėr njė aleancė tė mundshme mes Edi Ramės dhe Ilir Metės. Nė njė intervistė pėr Tema TV, ajo e ka konsideruar anormal bashkėpunimin e Partisė Socialiste me Metėn, i cili sipas saj i quante demonstruesit e “21 janarit” kokėpalarė dhe huliganė. Muhametaj u shpreh se vėllai i vet u vra pikėrisht pėr shkak tė videos sė Ilir Metės mė 21 janar. “Jam tmerrėsisht e befasuar nga ajo ēfarė na dėgjuan veshėt pėr njė qeveri me LSI, po tė jetė kjo e vėrtetė, atėherė nuk ėshtė pėr tė votuar mė pėr PS, megjithėse jemi tė majtė”, - tha motra e Ziver Veizit.

  Sipas saj Ilir Meta ėshtė pėrgjegjėsi kryesor pėr vrasjen e vėllait tė saj pasi ata dolėn nė demonstratė tė thirrur nga PS, pikėrisht pėr tė denoncuar bllokun e tij tė korrupsionit nė videon e fshehtė tė publikuar. “Tani qė Ilir Meta na dalka nga qeveria e Berishės, u dashka bėrė hero? Jo, kjo ėshtė e pamoralshme, sepse nuk mund tė shkelė mbi gjakun e vėllait tim tė vrarė nga regjimi PD-LSI. Vėllai im, sipas Ilir Metės, ishte njė prej kokėpalarėve qė kishin dalė nė bulevard pėr tė protestuar dhe nuk ka kurrfarė morali qė tė jetė nė njė qeveri me socialistėt qė janė tė ndershėm. Do tė doja me tė vėrtetė qė kjo mos tė ndodhė, pra njė qeveri me LSI, pasi na trondit zemrat dhe shpirtin qė na ėshtė vrarė nė kėto vite nga ky pushtet qė na vjedh dhe na vret dhe njė protagonist si Ilir Meta kėrkon qė tė bėhet faktor duke na vrarė pėr sė dyti herė? Jo, nėse PS nuk ka moral, nuk jemi ne tė pamoralshėm dhe le tė gjejė njerėz me kėtė moral qė i ka me shumicė tek LSI”, - ka pėrfunduar rrėfimin e saj motra e Ziver Veizit, Trėndafile Muhametaj (BalkanWeb)

 4. #4
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Pse duhet Edi Rama qe te mbese peng i perhershem i nje mbeturine puniste siē eshte Ruēi?

  Ruci: Edhe koalicion paszgjedhor me LSI, ne politike nuk thuhet kurre

  E Shtune, 07 Prill 2012 08:49 | PDF | Print | E-mail

  Garmoz Ruci e le hapur koalicionin paszgjedhor me LSI. Ne nje interviste dhene Vizion Plus ai deklaroi se: LSI, sipas programit tė saj dhe tė spektrit ku qėndron, ėshtė shumė afėr nesh. Ka dalė nga ne. Kjo forcė politike sot ėshtė nė pushtet. Nuk bėhet fjalė qė ne tė na kėrkohet sot njė pėrgjigje qė jeni apo s’jeni dakord. I takon partisė qė ėshtė nė pushtet, unė jam nė opozitė me tė. Ai duhet tė hedhė hapin tė dalė nga pushteti, tė radhitet nė opozitė dhe unė nė politikė, siē kam thėnė, kurrė nuk duhet thėnė kurrė. Me partitė qė radhiten si opozitė dhe qė kanė pėrafėrsi programore, asnjėherė nuk themi kurrė. Pėr koalicionet qeveritare, praktika ka treguar nė Itali, Gjermani, Greqi qė ka koalicione tė spektrave diametralisht tė kundėrt. Ne futemi nė kėtė betejė elektorale dhe ajo qė ne luftojmė, ėshtė qė jemi me pikėsynimin qė tė fitojmė, tė kemi garanci tė plotė te qeverisja jonė me rezultatin minimal qė i duhen vendit 71 vota. Ky ėshtė objektivi ynė.

 5. #5
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Pse duhet qe ta ndjeje veten Edi Rama te poshteruar nga Naēo?

  Konferenca nė Twitter, Rama ftesė LSI-sė, Naēo: LSI nuk bėn koalicion me PS-nė
  Publikuar mė 06.01.2013 | 15:47

  http://shekulli.com.al/web/p.php?id=12860&kat=88

  Platforma pėr aleatėt, Naēo: Me ato kushte nuk bėj kurrė koalicion me PS

  ...Nėse PS-ja apo PD-ja, apo parti tė tjera na pranojnė pėr shkak tė ideve dhe reformave qė japim, sigurisht qė jemi tė hapur pėr tė bėrė koalicione tė mundshme para apo pas zgjedhjeve. Nė asnjė rast personalisht nuk do tė pranoja qė pėr njė vend pune, po mora kaq vota unė do tė jem nė rolin e drejtorit apo zėvendėsministrit. Kėto llogari nuk bėhen as brenda forcave politike, pra brenda strukturave tė partisė, pasi njė pėrfaqėsim kėrkon pėrveē votave, kėrkon edhe pėr shkak tė profesionit, integritetit qė ka pėr tė pėrfaqėsuar njė vend pune”, – tha Naēo.

  http://mapo.al/2013/03/22/platforma-per-aleatet-naco-me-ato-kushte-nuk-bej-kurre-koalicion-me-ps/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 25-01-2014 mė 17:17

 6. #6
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  8 vite ne opozite per te mbetur pergjithmone i varur ne politike nga tekat e Metes!

  Meta: Kurrė koalicion me Ramėn, jam mirė me Berishėn

  http://www.albeu.com/video-lajme/meta-kurre-koalicion-me-ramen-jam-mire-me-berishen-%28video%29/63999/

 7. #7
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  21 JANARI VARET VETEM NGA 23 QERSHORI

  Postuar mė: 04-04-2013 /

  Pjesa mė e zymtė e reagimit ndaj ftesės sime pėr LSI ėshtė manipulimi mediatik me emocionet e forta tė 21 janarit. Ky manipulim nis me kundėrshtarė fanatikė tė bashkimit tonė me LSI, tė cilėt nė 21 janar ishin nė krahun e protestuesve. E pastaj shtrihet si shtresė e ndyhtė mbi sipėrfaqen e llumit tė medias proqeveritare, nėn diktatin e disa botuesve tė cilėt nė ditėt pas 21 janarit lanin poturet e kryeministrit apo ndėrronin kompresat mbi ballin e Ministrit tė Brendshėm.

  Tė parėt, kundėrshtarėt e bashkimit, nuk i mirėkuptoj. Por ama i respektoj nė tė drejtėn e tyre qė tė ngrenė stuhi nė gotėn bosh tė “moralit tė humbur” tė fitores sė afėrt tė PS me Metėn, pavarėsisht se do tė doja tė mos qorroheshin pėrballė tė vėrtetės se 23 qershori duhet tė sigurojė nė radhė tė parė humbjen pa apel tė Saliut. Pa ekuivok. Pa kushte. Pa “pse” as “si”. Sepse pa diskutim qė kėtė herė nuk ka asnjė lloj humbje tė mundshme “me nder” pėr opozitėn. Ēdo humbje nė emėr tė “moralit”, sado “heroike”, do tė ishte thjesht ēnderuese pėr Shqipėrinė. Madje ende mė shumė, do tė shkatėrronte jo moralin qeverisės qė sot nuk ekziston, por edhe ato thėrrime tė mbetura morali shoqėror pas tetė vjetėsh rrėnimi tė vazhdueshėm.

  Ndėrsa tė dytėt, ata qė tek bashkimi i PS me LSI shohin fundin e njė biznesi djallėzor me shtypin e tyre zagar gjahu tė pushtetit dhe vetveten kalė shėtitjeje nė pyllin e korrupsionit pėr kryeministrin a pėr ish-ministrin e brendshėm tė 21 janarit, mė kallin kėto ditė njė neveri tė patregueshme. Me njė tėrbim tė hatashėm, po faqosin mu nė ballinat e mėngjezit prononcime tė familjarėve tė dėshmorėve tė 21 janarit krejt jashtė kontekstit apo prononcime kryekėput tė sajuara qė drejtuesit e PS s’i kanė bėrė kurrė. Eshtė njė ripėrgjakje e ndyrė duarsh nė kulmin e panikut prej humbjes sė kėnaqėsisė fitimprurėse tė tė qenit zagar, kalė apo shalė e pushtetit nė ikje.

  Kjo rendje nė lukuni pas shpirtrave tė djegur tė atyre familjeve qė sot ndjehen tė trazuara nga bashkimi i PS me LSI, pėr tė penguar reflektimin gjakftohtė tė shumė socialistėve e progresistėve fillimisht tė palumtur nga ky bashkim, ėshtė njė makabritet qė tregon se nė ēfarė shpelle primitive zhvillohet jeta VIP e tribusė sė Saliut. Sahanlėpirės tradicionalė, borxhlinj me nam, bankierė pa din e as iman, njė lukuni e tėrė parazhvatėsish nga xhepat e shtetit nė kėmbim tė shėrbimeve mė tė ulėta mediatike pėr llogari tė pushtetit, kanė veshur shtypin e tyre nė zinė e vajtimit pėr moralin e humbur opozitar. Zoti i marrtė nė mbrojtje teksa po mbyten nė dallgėt e panikut!

  Tė tretėt, ata mė tė vėrtetėt, janė ata qė nė fakt mė shtynė t’i shkruaj sot kėta rreshta. Janė tė tėrė ata mbėshtetės qė kanė rrugėtuar me mua nė kėto vite tė rėnda, duke mė dhėnė energji, kurajo, forcė e durim dhe qė ndjehen keq nga ky bashkim sepse kujtojnė 21 janarin. I kam lexuar njė pėr njė gjithė ē’kanė shkruar nėpėr rrjete dhe ē’mė kanė shkruar mua personalisht. I kam dalluar ata shumė ndjekės tė mi besnikė qė flasin me zemrėn e lėnduar tė opozitarit, nga disa dhjetra minj tė nxjerrė prej gjirizave tė medias proqeveritare, tė cilėt janė kurdisur pėr tė lėnė ditė-natė, kudo nėpėr uebfaqe gjurmė tė bishtit tė tyre tė qelbur ngjyer nė gjakun e pastėr tė 21 janarit.

  I kam kuptuar drejt e thellė nė shqetėsimin e tyre ata mbėshtetės dhe dua t’i siguroj sot nė fjalėn time tė nderit se 21 janari nuk lėviz nga axhenda jonė qeverisėse. Drejtėsia pėr 21 janarin ka qenė dhe do tė mbetet deri nė fund njė nga detyrimet tona mė madhore, pjesė e pandashme e pėrpjekjes pėr tė ndėrtuar njė Shqipėri tė drejtė. E rikonfirmoj pa asnjė ekuivok atė qė kam thėnė ditėn rrėqethėse tė lirimit tė vrasėsve nė sallėn e gjyqit: Gjyqi pėr vrasėsit e 21 janarit dhe pėr urdhėruesit e tyre jo nuk ka mbaruar, po nuk ka filluar.

  Por qė 21 janari tė mos mbetet siē ėshtė sot, njė plagė e hapur qė lėndon vijimėsisht popullin opozitar dhe qė po ushqen kėto ditė me gjak opozitar mediat e regjimit qė vrau katėr protestues tė pafajshėm, duhet fitorja e 23 qershorit. E ja pra ku kthehemi pėrsėri tek e njėjta pikė:

  Pa larguar Saliun dhe partinė e tij familjare, gjithēka tjetėr mbetet pėrshpirtje jashtė realitetit. Dhe pėr tė larguar tė Keqen e Njohur duhet medoemos bashkimi ynė me LSI, si edhe gatishmėria jonė pėr tė bėrė koalicion me ēdo forcė tjetėr politike pėrveē PD-sė. Ne jemi plotėsisht tė gatshėm pėr kėtė.

  Mos e harroni pėr asnjė cast dhe asnjė arsye: 23 qershori nuk ėshtė njė ballafaqim normal elektoral pėr tė zgjedhur mes dy alternativash nė njė mjedis demokratik. Por ėshtė njė betejė e madhe pėr tė mos lejuar nė radhė tė parė, pėrsėritjen e qershorit 2009 dhe 8 majit tė Tiranės 2011. Eshtė njė betejė deri nė dekikėn e fundit pėr tė pėrcaktuar nėse Shqipėria do tė rrėnohet ende mė shumė pėrmes zgjedhjesh tė vjedhura, apo do tė rilindė duke u ēliruar nga zgjedha e vjedhėsit tė zgjedhjeve tė shkuara – i cili jo rastėsisht ėshtė edhe i dyshuari kryesor si urdhėruesi i vrasjeve tė 21 janarit.

  Kush nuk do qė ta tradhėtojė 21 janarin nuk duhet tė mbytet nė gotėn bosh tė moralizimeve tė palogjikshme mbi bashkimin PS – LSI. As nuk duhet tė bjerė pre e zagarėve tė gjahut mediatik tė pushtetit. Por duhet tė votojė pa asnjė mėdyshje Partinė Socialiste nė 23 qershor.

  23 qershori ėshtė dita qė opozita tė marrė pikėrisht hakun moral pėr 21 janarin, duke e degdisur me votė jashtė zyrave tė shtetit kryeministrin e 21 janarit dhe partinė e tij familjare. Vetėm paskėtaj fillojnė ditėt kur do tė vihet nė provė morali i qeverisė qė ne, tė bashkuar, PS – LSI dhe tė tjerė do tė krijojmė pėr tė rilindur Shqipėrinė. E vetėm atėherė do tė vihet nė provė edhe vėrtetėsia e zotimit tim pėr tė krijuar kushtet qė dėshmorėt tanė dhe familjet e tyre ta marrin edhe hakun e ngrėnė ligjor.

  http://www.edirama.al/blog/21-janari-varet-vetem-nga-23-qershori/

 8. #8
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Sa % e simpatizanteve socialiste kane mbetur te papune sepse vendet e tyre i mbajten me tapi ata te LSI? Pakenaqesia zbrazet ēdo dite ne porten e PS! Porta e LSI eshte e qete!

  Rreziku me i madh eshte qe shume nga ata te behen anetare te LSI! Sigurisht per nje vend pune. LSI ka gjithmone akses ne ēdo nivel te qeverisjes!

  Punėsimi, ministrat nisin pritje me popullin nė PS, zbardhet grafiku

  NGA: DARINA TANUSHI

  Punėsimi, ministrat nisin pritje me popullin nė PS, zbardhet grafikuTIRANE-Pasditet kanė nisur tė popullohen, ashtu si paraditet, nė selinė e Partisė Socialiste, pak muaj pasi ėshtė hapur portali online i punėsimit “Dėrgo CV”. Ora 18:00 e pasdites sė djeshme, e gjeti hollin e selisė rozė tė mbushur me njerėz qė prisnin tė takonin ministren e Arsimit, Lindita Nikolla. Dje dhe nė dy-tri ditėt nė vijim ėshtė radha e saj tė presė qytetarėt, sipas rregullores sė pėrcaktuar. Nė xhamin e dezhurnit ishin shpallur edhe oraret e pritjes sė popullit, nė zbatim tė porosisė qė kryetari e njėherėsh kryeministri Edi Rama dha, nė fund tė vitit qė shkoi, nė njė nga mbledhjet e grupit parlamentar tė partisė. “Ju njoftojmė se takimet me anėtarėt e kabinetit qeveritar do tė zhvillohen nė selinė e PS-sė, nė katin e katėrt, ēdo ditė, sipas kėtij orari: e hėnė-tė premte, ora 16:00-18:00, tė shtunė ora 11:00-13:00. Ju lutem plotėsoni formularin pėr takim, qė gjendet pranė recepsionit”. Ky ishte njoftimi i shpallur pikėrisht nė hollin e PS-sė. Gra e burra, edhe nė moshė, edhe tė rinj, prisnin ende, edhe pse orari i takimit kishte pėrfunduar. Disa tė ulur nė karriget e rastėsishme dhe disa duke mbajtur radhė tek dera e brendshme e selisė, prisnin qė tė flisnin me ministren. Afrohemi tek njė burrė qė po priste. Nuk ka pranuar tė thotė emrin, por na sqaroi se kishte bėrė kėrkesėn pėr takim me ministren nė Ministrinė e Arsimit dhe po priste tė diskutonte me tė pėr problemin e tij. “Do kėrkoj tė drejtėn time si qytetar”, - shprehet qytetari. I pyetur nėse kėrkonte punė apo ndonjė gjė tjetėr, ai nuk ka pranuar tė specifikojė, por vetėm tha se “pres njė pėrgjigje, do ma zgjidhė apo jo, ta di”. “Punė duam, jemi pa punė. Na hoqi PD-ja se jemi socialistė. Tani shyqyr qė erdhi PS-ja tė na japė punė”, - thotė njė grua, qė qėndron mė tej. Nė fakt, nuk ka njė kalendar takimesh, me emra ministrash, pasi kjo do tė varet edhe nga angazhimet e tyre nė detyrėn shtetėrore. Por ēdo pasdite, madje edhe tė shtunėn, dy apo tri orė, njė prej ministrave do tė jetė nė selinė e PS-sė. Shoqėruar edhe nga njė apo dy punonjės tė aparatit tė partisė, ministrat do tė majėn shėnim tė gjitha kėrkesat e qytetarėve, pėr t’u dhėnė zgjidhje. Nė njė nga mbledhjet e fundit tė grupit tė PS-sė, kryeministri Rama e cilėsoi si njė prioritet dėgjimin e popullit. Ndaj ashtu siē ai bėri nė Vlorė, duke hapur zyrėn e vet, kėrkoi qė ēdo deputet ta bėjė nė zonėn e tij. Ndėrkohė, pėr tė shmangur radhėt e njerėzve nėpėr ministri dhe pėr t’i lėnė tė qetė ministrat tė bėjnė detyrėn gjatė orarit zyrtar, u caktua njė orar pasditeve nė selinė e partisė, qė njerėzit tė qajnė hallet dhe tė marrin njė zgjidhje pėr kėrkesat e tyre.

  http://www.balkanweb.com/m/kryesore/punesimi-ministrat-nisin-pritje-me-popullin-ne-ps-zbardhet-grafiku-167723.html
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 25-01-2014 mė 17:27

 9. #9
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Te papunet shpresojne te gjejne nje pune ne Seline e PS

  Qe prej fitores se zgjedhjeve nga kjo parti, por me shume pas njoftimit te kryetarit Edi Rama per te mbledhur CV-te, shume njerez shkojne dhe kerkojne te takojne kryetarin. Dje, ishte nje nga ditet e zakonta te punes ne seline e PS-se, por pak te pazakonte nga ditet kur ajo ishte ne opozite, e benin levizjet e shumta te njerezve. Njerez qe ndoshta hynin edhe per here te pare ne ate godine kerkonin takim me kryetarin, pikerisht ate, kryeministrin e ri te vendit.

  “Eshte ne mbledhjen e grupit. Eshte shume i zene”, ishte pergjigja qe merrnin te gjithe, qe kerkonin te linin takim, me kryetarin Rama. E ai ndodhej vetem nje kat me lart. Madje, madje po ata njerez kishin mundesine ta shihnin dhe ta degjonin live ne nje televizor te vogel, qe ndodhej aty ne zyren e vockel, te recepsionit te PS-se. Televizioni ishte sintonizuar pikerisht ne “News 24” dhe gjithcka nga mbledhja e grupit ndiqej drejtperdrejt edhe nga punonjesit e PS-se, por edhe qe prisnin ndonje takim te mundshem me deputetet e sapozgjedhur.

  “Mire po pres”, ishte pergjigja nga ana tjeter e sportelit, e vajzes, gruas apo burrit qe kishte ardhur per te kerkuar pune dhe per te depozituar CV-ne. “Per kete njoftimin kam ardhur. Ku mund ta dorezoj CV-ne”, pyet nje vajze, te ciles Nora, recepsionistja e dezhurnit te PS-se i jep pergjigje shume te sakte. “E ke ne “Facebook”, aty direkt mund te cosh CV-ne”. “Jam e papune. Vete Edi tha qe kush eshte hequr nga puna keto kohe te vije tek une se do te hyje ne pune. Dua ta takoj”, shprehet nje tjeter grua, e irrituar jo pak. Por, edhe pse vendosi te priste ashtu si disa te tjere, u largua pas disa minutash, kur e pa se mbledhja po zgjaste. “Sa shume veta kane ardhur, ….pa fund”, thote Nora. Te gjithe kerkonin pune, por dyndja ka filluar dje, pasi kane lexuar edhe shkrimin ne forme njoftimi te kryeministrit te ri, ne rrjetin social “Facebook”, i cili tha se ne shtator te gjithe qe do te dergojne CV-te do te vleresohen per tu bere pjese e administrates se re.

  Imazhi i Ri

  Por, pervec njerezve qe vinin e iknin, ne seli punohej. Punohej per te ndryshuar imazhin e saj. Nga baneri i madh, ngjyre lejla, me mbishkrimin “Rilindje” ne njeren faqe te hollit te selise se Partise Socialiste, dje eshte hequr ai dhe eshte vendosur nje tjeter, me i thjeshte. Mbi nje poster te madh, ngjyre gri, perziere me fare pak lejla serish, ishte shkruar “Zyra e kryeministrit te zgjedhur”. Punetoret e kane ngjitur ate mbi posterin e Rilindjes. Ndersa pak me tej kishte ardhur edhe podiumi i porositur po me mbishkrimin “Zyra e kryeministrit te zgjedhur”. Te dyja keto elemente do te sherbejne per daljet publike te kryeministrit te ri, njeheresh kreut te PS-se Edi Rama, deri ne marrjen zyrtare te detyres, ne shtator. E gjithe keto ndryshime duheshin bere, se keshtu ndodh me partite qe vijne ne pushtet, duhet ta nisin punen nga vetja.

  http://borovatv.com/2013/07/10/te-papunet-shpresojne-te-gjejne-nje-pune-ne-seline-e-ps/

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  nese Meta ishte nen efektin doktorit po Rama nen efektin e kujt eshte????!!!!

  p.s. kush e gjen ka nje like (jo like si Meta)
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Si pa lidhje sulmi ndaj LSI-s. Ishte normale qe per te ruajtur koken Ilir Meta do shkonte atje ku ai mendonte se do fitohej.
  Partia demokratike duhet te analizoje shkaqet e humbjes. nuk u luftua korrupsioni, administrata shterore nuk ndryshoje qendrim per sa i perket miresjelljes me popullin, nuk u mbrojt liria e qytetarit te thjeshte nga individe me rrezikshmeri shoqerore, nuk u vendosen rregullat e qarkullimit rrugor si duheshin, nuk u ben legalizimet…..
  Vetem keshtu do kuptohej qe PD ben politike te drejte jo duke luftuar nje kok turku (ilir meten) sepse iliri ne 2009-en e beri si burrat duke u bashkuar me Berishen per te miren e kombit. Dhe ishte ky bashkim qe e coi shqiperine ne NATO, qe beri liberalizimin e vizave, qe vazhdoi ndertimin e rrugeve, qe i forcoi ekonomine shqiptare. E keqja e Shqiperise eshte Edvin Kristaq Rama.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e par
  Anėtarėsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime nė 50 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  berisha dje e kishte ne qeveri
  "Ilir Meta festoi 45-vjetorin e lindjes me mbi 500 tė ftuar dhe muzike “live” deri nė orėt e para tė mėngjesit. Teksa nė shtypin e sotėm u bėnė me dije disa nga politikanėt e njerėzit e medias qė morėn pjesė, njė farė amullie pati pėrsa i takon kėngėtarėve qė argėtuan tė pranishmit.
  Kėshtu, janė zbuluar konkretisht njerėzit qė mbajtėn ndezur festen e kryetarit te Kuvendit. Nė bazė tė njė fotoje tė publikuar nė rrjetet sociale ka qenė bashkėpunim i kėngėtarėve, tė cilėt gjatė fundjavave kėndojnė nėpėr shfaqjet “live” qė ofrojnė dy lokale krejt tė ndryshme, prandaj mund tė konsiderohen si "rivalė"... Sidrit Bejleri, Juliana Pasha, Kejsi Tola dhe Olta Boka janė bėrė bashkė me Endri e Stefin, pėr t’i dhėnė hare’ ditėlindjes sė kryeparlamentarit Meta. Mėsohet se si gjithmonė ishte zonja e tij, Monika Kryemadhi, e cila ėshtė marrė me organizimin dhe detajet e kėsaj feste, qė ka zgjatur pėr disa orė me radhė nė Gjirin e Lalzit, aty ku ēifti Meta ka njė vilė gjigante."
  Sot me ramen
  Basha mezi pret ndonje shkendij te ketyre me njeri-tjetrin qe te marr karriken, para te hedhura lum ne nje ditelindje qe duhet te ishte e zakonshme,
  A e shikon populli miopine e tyre ne momentin e hedhjes se votes?
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-04-2014
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Kjo as nuk mund te mendohet sepse rezultatet e votimeve treguan qe lsi ishte ajo qe e mundesoi kete qeveri.

  http://www.peshkopiasot.com

 14. #14
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  A do te mund te qendroje ne kembe Rama pa LSI?

 15. #15
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  "Dėgjojmė" ne, nuk ke nevojė t'i pėrsėrisėsh dy herė pyetjet

  Pėrgjigjia ėshtė : Nuk na plas fare nė qėndron apo jo Rama pa LSI-nė. Rėndėsi ka qė nė qeveri nuk janė mė shpellarėt e babzitur pėr pushtet e pasuri !!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 16. #16
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Vazhdon kjo pyetje qė tė mbetet aktuale.

  A mund tė qendrojė nė kėmbė qeveria Rama pa LSI?

 17. #17
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  "Dėgjojmė" ne, nuk ke nevojė t'i pėrsėrisėsh dy herė pyetjet

  Pėrgjigjia ėshtė : Nuk na plas fare nė qėndron apo jo Rama pa LSI-nė. Rėndėsi ka qė nė qeveri nuk janė mė shpellarėt e babzitur pėr pushtet e pasuri !!

  shume e drejte ,se keto rilindasit ta lyjn me margarine

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar drague pėr postimin:

  2043 (27-11-2014)

 19. #18
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Kjo eshte pyetja e gabuar qe beni. Pyetja me vend qe duhet te beni eshte:

  - Edhe sa do presi Ilir Meta, qe ta lere menjane ison: "Te gjitha fajet i ka Saliu!" dhe t'ia marri isos se re: "Te gjitha fajet i ka Edi Rama!"?

  Une them se do presi derisa Lulzim Basha te nxjerri 500,000 shqiptare ne rruget e Tiranes ne proteste dhe pastaj Ilir Meta do dali ne televizor e do thote:

  "I bashkohemi edhe ne protestes se opozites! Te gjitha fajet i ka Edi Rama!"

  Me LSI hani buke ne cdo sistem, si me Saliun, si me Edi Ramen!

  Albo

 20. #19
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime nė 34 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Kot ben te moralshmin Albo se Likja ju mbajti ne pushtet 4 vjet.
  La verita' ti rendera' libero!

 21. #20
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Pėr: A mund te qendroje ne kembe qeveria Rama pa LSI?

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Kjo eshte pyetja e gabuar qe beni. Pyetja me vend qe duhet te beni eshte:

  - Edhe sa do presi Ilir Meta, qe ta lere menjane ison: "Te gjitha fajet i ka Saliu!" dhe t'ia marri isos se re: "Te gjitha fajet i ka Edi Rama!"?

  Une them se do presi derisa Lulzim Basha te nxjerri 500,000 shqiptare ne rruget e Tiranes ne proteste dhe pastaj Ilir Meta do dali ne televizor e do thote:

  "I bashkohemi edhe ne protestes se opozites! Te gjitha fajet i ka Edi Rama!"

  Me LSI hani buke ne cdo sistem, si me Saliun, si me Edi Ramen!

  Albo
  U be parrulle e vjeter - "Fajin e ka Sala!" .

  Per mos u ndalur tek periudha para zgjedhore, por edhe tani qe jane qene ne pushtet per 1 vit e ca perseri nuk duan te marrin pergjegjsite per gabimet e tyre dhe vazhdohet me te njejtin refren. Po mire qe kemi gjetur Salen ta "varrim" fajin. Pyetja qe vijon, po mos te ishte Sala, kujt do t'ia vishnim fajin?! Normal qe do gjendej dicka tjeter, e majta shqiptare ka qene gjithmone e pergatitur ne kete drejtim.
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •