Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 192
  1. #21
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Policia: Dyshohet se busti është rrëzuar për shkak se nuk ka qenë i shtrënguar mirë


    G/E

    Diten kur t'ia thyeje rrufeja gishtat e kembes, dhe ta gjunjezojn misionaren ton morale, e qe s'eshte vendos aty nga njerez te kishes, por nga njerez ordiner, qe simbolizon vetem paqen, dashurin, dashuurin dhe vetemse dashurin...... do ta shohesh se keta njerez do t'na ndalojn me dekret besimin ne 1 Zot !!!

    Mendimi im eshte qe s'duhet lejuar me qe shtatore te kesaj gruaje te vendosen, sepse sic shihet, jan si "mina", po shkele mbi te, te rruajti dreci !!! Pra jan vendosur, thjesht per perçarje, e aspak per paqe e miresi !
    … ///

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Le dévoué për postimin:

    Sayan2003 (19-01-2014)

  3. #22
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Ke do rrezosh bustin e Ismail Qemalit apo Naim Frasherit?
    JO, ato monumente i rrëzoni ju gjakprishurit Turko - Arabë. Unë po mendoja ta fillojmë me Et'hem beun.... Ndoshta kthjelloheni pastaj që nuk duhet lozur me figurat e një kombi që po ju mban me bukë dhe po ju toleron pak si shumë, bile duke rrezikur dhe të ardhmen e tijë.
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Wordless për postimin:

    arvanitasi (21-01-2014)

  5. #23
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Diten kur t'ia thyeje rrufeja gishtat e kembes, dhe ta gjunjezojn misionaren ton morale, e qe s'eshte vendos aty nga njerez te kishes, por nga njerez ordiner, qe simbolizon vetem paqen, dashurin, dashuurin dhe vetemse dashurin...... do ta shohesh se keta njerez do t'na ndalojn me dekret besimin ne 1 Zot !!!

    Mendimi im eshte qe s'duhet lejuar me qe shtatore te kesaj gruaje te vendosen, sepse sic shihet, jan si "mina", po shkele mbi te, te rruajti dreci !!! Pra jan vendosur, thjesht per perçarje, e aspak per paqe e miresi !
    Une e kam shkruajtur dhe me pare. C'respekt mund te kene per Terezen ato shqiptare te cilet ju vrane prinderit , u dhunuan, u torturuan , u burgosen kur kjo sapo shkeli ne shqiperi shkoi e vendosi lule ne varrin e Enverit?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  6. Anetarët më poshtë kanë falenderuar angmokio për postimin:

    Sayan2003 (19-01-2014)

  7. #24
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    A kishin pranuar Gjermanët që në Berlin, te vendosët shtatorja e misionarit Pierre Vogel ?

    A e kishte vendosur shteti shtatoren e misionarit Pierre Vogel pa konsultimin e popullates lokale ?

    Jan pyetje legjitime, dua te di nese kan be mir apo jo qe kan vendos nje shtatore te nje misionare katolike ne mesin e nje shoqerie 100% muslimane, dhe ne nje shtet 100% laik-extremist !!?
    Perseri po vazhdon me krahasime banale...

    Permendorja e Nene Terezes nuk eshte permendore e misionares katolike, por ne radhe te pare e shqiptares me fame kombetare dhe boterore, kontributi i se ciles eshte cmuar larte ne gjithe boten.
    Shqiptaret qe disa shekuj i kane tri fe kryesore dhe vepra e asnje personaliteti te madh historik nuk mund ti atribuohet ekskluzivisht komunitetit perkates fetar.
    Njerezit nganjehere i nderojne edhe te huajt, pavaresisht fese, nese ne ndonje menyre kane kontribuar apo kontribuojne ne cfaredo forme ne avancimin e pergjithshem te ambicjeve kombetare.

    Per fundamentalistet islamik me mjeker dhe pa mjeker ambicjet aktuale te shumices se shqiptarve mund te trajtohen te gabueshme etj. dhe ne vend te tyre te propozojne ndjekjen e rruges se islamisteve ne Arabi apo talebaneve ne Afganistan dhe Pakistan, por as kjo nuk e delegjitimon ngritjen e permendoreve te personaliteve te perkatesive te ndryshme fetare, pavaresisht perberjes aktuale fetare te popullsise shqiptare ne vendin ku vendoset permendorja. Jane vetem mendime dhe qendrime te nje pakice radikale.
    Argumentet tua gjithesesi nuk jane me te ndryshme se te neonazisteve ne Europe, te cilet shume ngjashem "argumentojne" dhe provojne te arsyetojne dhe miratojne edhe aktet me barbare ndaj njerezve qe nuk jane si ata apo qe konsiderohen si te huaj, ndaj vlerave te tyre, ndaj objekteve te tyre etj.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Antiproanti : 19-01-2014 më 17:26

  8. #25
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Une e kam shkruajtur dhe me pare. C'respekt mund te kene per Terezen ato shqiptare te cilet ju vrane prinderit , u dhunuan, u torturuan , u burgosen kur kjo sapo shkeli ne shqiperi shkoi e vendosi lule ne varrin e Enverit?
    Vella, keto buste e keto shtatore i vendos Kisha katolike e cila gjen financime majtas e djathas ne Vatikan. Figura e saj nuk percillet tek ne me qellim humanitar, apo "SHEMBULL" devotshmerie, sepse asnje kosovar nuk do lejonte qe shembullin e saj ta ndjek femiu i saj deri ne asimilim total !

    Ajo mban nje Kryç, e veshur si misionare dhe e prezantuar si shenjtore ne mes te qytetit ! Pra e bejn epiqendren e identitetit shqitpar, thua ti se me t'vertet na kishte lindur ajo, e jo nenat tona respektive !
    Boll me kesaj propagande te flliqur !
    … ///

  9. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Le dévoué për postimin:

    Sayan2003 (19-01-2014)

  10. #26
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga Antiproanti Lexo Postimin
    Perseri po vazhdon me krahasime banale...

    Permendorja e Nene Terezes nuk eshte permendore e misionares katolike, por ne radhe te pare e shqiptares me fame kombetare dhe boterore, kuntributi i se ciles eshte cmuar larte ne gjithe boten.
    Shqiptaret qe disa shekuj i kane tri fe kryesore dhe vepra e asnje personaliteti te madh historik nuk mund ti atribuohet ekskluzivisht komunitetit perkates fetar.
    Njerezit nganjehere i nderojne edhe te huajt, pavaresisht fese, nese ne ndonje menyre kane kontribuar apo kontribuojne ne cfaredo forme ne avancimin e pergjithshem te ambicjeve kombetare.

    Per fundamentalistet islamik me mjeker dhe pa mjeker ambicjet aktuale te shumices se shqiptarve mund te trajtohen te gabueshme etj. dhe ne vend te tyre te propozojne ndjekjen e rruges se islamisteve ne Arabi apo talebaneve ne Afganistan dhe Pakistan, por as kjo nuk e delegjitimon ngritjen e permendoreve te personaliteve te perkatesive te ndryshme fetare, pavaresisht perberjen aktuale fetare te popullsise shqiptare ne vendin ku vendoset permendorja. Jane vetem mendime dhe qenrime te nje pakice radikale.
    Argumentet tua gjithesesi nuk jane me te ndryshme se te neonazisteve ne Europe, te cilet shume ngjashem "argumentojne" dhe provojne te arsyetojne dhe miratojne edhe aktet me barbare ndaj njerezve qe nuk jane si ata apo qe konsiderohen si te huaj, ndaj vlerave te tyre, ndaj objekteve te tyre etj.
    Mos genje o Antiproant, mos keshtu !

    Ajo nuk u be e famshme "me fame KOMBTARE", se askujt s'i hante palla pse ishte me origjine sic thoshte : shqiptare !

    Po nese kjo qe thua eshte e vertet, atehere pritet qe bustat e rradhes te jen ato te Rita Orës !!!!

    Un s'do isha kunder shtatores se Gjergj Fishtes, sepse ka dhene nje kontribut per shqiptaret i cili do t'mbahet mend perjetesisht, por jo edhe misionares katolike !! Busti i saj eshte me uniform te misionareve, me kryç ne krah ! E jo me veshje KOMBTARE e plis te Bardhe ne krye !!

    Un s'kam problem me 3 fete qe bashkeegzistojn ne trojet tona, perkundrazi kemi ndertuar ate qe asnje popull ne Evrope nuk ka arrit ta ben : TOLERANCEN Absolute fetare ! Tash ajo denigrohed sepse vendosen kurthe te tilla e te ndjeshme per pjesen dermuese te popullates !
    … ///

  11. #27
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Une e kam shkruajtur dhe me pare. C'respekt mund te kene per Terezen ato shqiptare te cilet ju vrane prinderit , u dhunuan, u torturuan , u burgosen kur kjo sapo shkeli ne shqiperi shkoi e vendosi lule ne varrin e Enverit?
    Kur Nena Tereze shkeli ne Shqiperi, ishte koha e komunizmit dhe gjate kohes se komunizmit per te shkelur ne Shqiperi se pari duhej ta vizitoje varrin e Enver Hoxhes (ishte lloje protokolli) e pastaj te vazhdoje me misionet e tjera.
    Enver Hoxhen ishin shqiptaret qe e mbajten pushtet mbi 40 vite e c'faj ka Nene Tereza e cila mbi 30 vite nuk eshte lejuar te futet ne Shqiperi sa ishte gjalle "Hoxha", fajin dhe respektin kerkoje tek vete shqiptaret sidomos Enver Hoxha ka qene me i adhuruari nga komuniteti musliman ndersa komuniteti katolik (me sakte prifterinjet) ka qene shume te persekutuar gjate kohes kur ne pushtet ishte Enver Hoxha.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Fishtani1 : 19-01-2014 më 17:40

  12. #28
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Mos genje o Antiproant, mos keshtu !

    Ajo nuk u be e famshme "me fame KOMBTARE", se askujt s'i hante palla pse ishte me origjine sic thoshte : shqiptare !

    Po nese kjo qe thua eshte e vertet, atehere pritet qe bustat e rradhes te jen ato te Rita Orës !!!!

    Un s'do isha kunder shtatores se Gjergj Fishtes, sepse ka dhene nje kontribut per shqiptaret i cili do t'mbahet mend perjetesisht, por jo edhe misionares katolike !! Busti i saj eshte me uniform te misionareve, me kryç ne krah ! E jo me veshje KOMBTARE e plis te Bardhe ne krye !!

    Un s'kam problem me 3 fete qe bashkeegzistojn ne trojet tona, perkundrazi kemi ndertuar ate qe asnje popull ne Evrope nuk ka arrit ta ben : TOLERANCEN Absolute fetare ! Tash ajo denigrohed sepse vendosen kurthe te tilla e te ndjeshme per pjesen dermuese te popullates !
    Derisa xhamite dhe ideologjite e A.S Muhamedit arabit gjenden ne trojet shqiptare, c'te pengon Nena Tereza nje bije shqiptare.?...Muhamedi cfare beri per shqiptarine? .....ae dinte pakten ku gjendej ballkani e asaj kohe?

  13. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Fishtani1 për postimin:

    arvanitasi (21-01-2014)

  14. #29
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Kur Nena Tereze shkeli ne Shqiperi, ishte koha e komunizmit dhe gjate kohes se komunizmit per te shkelur ne Shqiperi se pari duhej ta vizitoje varrin e Enver Hoxhes (ishte lloje protokolli) e pastaj te vazhdoje me misionet e tjera.
    Enver Hoxhen ishin shqiptaret qe e mbajten pushtet mbi 40 vite e c'faj ka Nene Tereza e cila mbi 30 vite nuk eshte lejuar te futet ne Shqiperi sa ishte gjalle "Hoxha", fajin dhe respektin kerkoje tek vete shqiptaret sidomos Enver Hoxha ka qene me i adhuruari nga komuniteti musliman ndersa komuniteti katolik (me sakte prifterinjet) ka qene shume te persekutuar gjate kohes kur ishte ne pushtet Enver Hoxha.
    Me komentin qe ke bere me siper kuptohet qe ske asnje ide mbi realtetin e besimeve fetare gjate komunizmit ne shqiperi. Shqiperia i shkaterroi si xhamite ashtu dhe kishat pa bere as me te voglin dallim. Sigurisht qe duke qene vend me popullate me te madhe muslimane xhamite qe u shkaterruan ishin te pakrahasueshme me numrin e kishave. Gjithashtu numri i hoxhallareve qe u vrane e u burgosen ishte 10 fishi i numrit te krishtereve.

    Sa per viziten e Nene Terezes ne Shqiperi dhe posacerisht ne varrin e Enver Hoxhes je plotesisht gabim. Nje gjest i tille nuk ishte aspak ne protokollin e shtetit shqiptar. Nuk ka asnje lloj arsyeje qe mund te justifikoje gjestin e saj. Per mua eshte dicka e ulet qe e klasifikon Terezen me rangun e njerezve ordiner te cilet adhuronin vepren e shokut Enver.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  15. 2 antarët më poshtë falenderuan angmokio për mendimin e shprehur në këtë postim:

    Sayan2003 (19-01-2014),Shtimjanii (19-01-2014)

  16. #30
    dEaD rAceR Maska e unreal
    Anëtarësuar
    02-04-2003
    Postime
    528

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Nje pyetje keshtu,..

    - Sa katolik numron Mitrovica dhe cilët jan lidhjet "Nene Tereza - Mitrovica" ?
    Mjafton se ishte shqiptare dhe humaniste.

  17. #31
    dEaD rAceR Maska e unreal
    Anëtarësuar
    02-04-2003
    Postime
    528

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    Shumë shpejt do të rrëzojnë dhe Gjergj Kastriotin këta fetarët e ndyrë ! I duhet kthyer me të njëjtën monedhë !!
    E tera c'mund te bejne eshte t'i kapin Gjergjit kalin nga bishti.

  18. #32

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Derisa xhamite dhe ideologjite e A.S Muhamedit arabit gjenden ne trojet shqiptare, c'te pengon Nena Tereza nje bije shqiptare.?...Muhamedi cfare beri per shqiptarine? .....ae dinte pakten ku gjendej ballkani e asaj kohe?
    Për këtë shkak neveve nuk i kemi venduar statujë Profetit tonë sepse ai nuk e ka ditur se ku është kosova dhe kurrë nuk ka qen në kosovë,dhe neve kurrë nuk do ti vendojmë statujë atik/
    Ore budalla ,profeti jonë nuk e meritonë statujë që në kokën etij të dhiihen tërë sorrat dhe të shurren tërë qentë...nccc jeni njerëz pa mend.
    anreal :
    Mjafton se ishte shqiptare dhe humaniste.
    Edhe atyre ju mjafton që tu dhiihen sorrat dhe ti pshurin qentë,për atë na nuk i prishim ata tani,sepse ma rrespekt se kështu nuk ka..
    Ndryshuar për herë të fundit nga referi_1 : 19-01-2014 më 17:51
    Fitorja e vërtetë i takon Allahut dhe besimtarëve por qafirat këtë nuk e kuptojnë.

  19. Anetarët më poshtë kanë falenderuar referi_1 për postimin:

    Shtimjanii (19-01-2014)

  20. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2009
    Postime
    1,464

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    ..Shiqoni,une flas per veten time:

    ...Se pari,une jame i vogel dhe shume i vogel te shkruaj per NENE TEREZEN.Mandej i beje edhe me kete rast pyetje vetes time,se kush jam une qe shkruaj ne mbrojtje te SAJ, Ajo tekefundit s'ka nevoj per mua sepse puna e SAJ eshte mbinjerezore.Puna e SAJ eshte perhapur ne gjithe boten.Veprimtarija e SAJ eshte madheshtore dhe per shekullin qe AJO veproj u be FEMRA NUMER NJE E BOTES. ???!!Megjithate desha tua rikujtoj ketyre talebaneve serboturkoarab(mjekerrcjap)Perderisa popuj e popuj i jane perkulur e i perkulen gjithmone,figura madheshtore neper bote i jane perkulur,e do ti ulen ne gjunje gjithmone,atehere me vajti mendja tek populli i SAJ,po kush qenkemi ne qe ja rrezojme bustin ???!!...NENA TEREZE,vertete shkoj te'k varri i Enverit,porse per ka logjike(duket mirefilli se ky me lart nuk ka tru,per te logjikuar)ky gjest i NENE TEREZES tregon akoma me shume se kush ishte ne e vertete NENA E BOTES_NENE TEREZA...Ne do ta dish,Enveri ishte aj qe nuk e lejoj qe te vinte ne Shqiperi,Enveri ishte aj,qe pushkatoj,ekzekutoj,persekutoj KLERIN KATOLIK ne Shqiperi,porse NENA E BOTES NENE TEREZA,kishte aq fuqi sa qe ti shkonte te'k varri dhe te lutej per te,ta fal enverin per te bemat e tij kuntrejt gjithe Shqiptareve...Kete veprim te NENES SE BOTES_NENE TEREZES,ti(dhe"njerezit"si ti)nuk je(jeni )ne gjendje ta akceptosh,sepse feja juaj eshte e njejte me fene e Hebrenjeve,ku motoja e tyre eshte:syrin per sy...NENA E BOTES_NENA TEREZE,per mote te jetes se SAJ ka patur e ka(sepse veprimtarija e SAJ nuk vdes kurr):
    ....Dashuri,PAQE,FALJE,AFRIM,MIQESI ME TE GJITHE PA DALLIM etjetj....AJO te'k varri i enverit,shkoj me FJALINE E JEZUSIT KU ISHTE NE KRYQ DHE THOSHTE: FALI O ZOT SE NUK DIJNE SE C'BEJNE...

    ..per fund kesaj radhe:Njerezit e medhenj falin,njerezit e medhenj nuk perulen me nje te rrezuar te nje busti....NENA E BOTES NENA TEREZE NUK KA NEVOJ PER NE,NE KEMI NEVOJ PER TE....

  21. Anetarët më poshtë kanë falenderuar dielli1 për postimin:

    arvanitasi (21-01-2014)

  22. #34
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Derisa xhamite dhe ideologjite e A.S Muhamedit arabit gjenden ne trojet shqiptare, c'te pengon Nena Tereza nje bije shqiptare.?...Muhamedi cfare beri per shqiptarine? .....ae dinte pakten ku gjendej ballkani e asaj kohe?
    ???

    Ku pa ti statuja te Muhamedit a.s. ne trojet shqiptare ?!!
    … ///

  23. #35
    dEaD rAceR Maska e unreal
    Anëtarësuar
    02-04-2003
    Postime
    528

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga referi_1 Lexo Postimin
    Për këtë shkak neveve nuk i kemi venduar statujë Profetit tonë sepse ai nuk e ka ditur se ku është kosova dhe kurrë nuk ka qen në kosovë,dhe neve kurrë nuk do ti vendojmë statujë atik/
    Ore budalla ,profeti jonë nuk e meritonë statujë që në kokën etij të dhiihen tërë sorrat dhe të shurren tërë qentë...nccc jeni njerëz pa mend.
    anreal :
    Edhe atyre ju mjafton që tu dhiihen sorrat dhe ti pshurin qentë,për atë na nuk i prishim ata tani,sepse ma rrespekt se kështu nuk ka..
    Sorrat nuk dhiihen mbi profetin Muhamed,as qente nuk pshurrin mbi te.
    Ky eshte i dhjere dhe i pshurrur,s'ka ku shkon me tej.

  24. #36
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Sa per viziten e Nene Terezes ne Shqiperi dhe posacerisht ne varrin e Enver Hoxhes je plotesisht gabim. Nje gjest i tille nuk ishte aspak ne protokollin e shtetit shqiptar. Nuk ka asnje lloj arsyeje qe mund te justifikoje gjestin e saj. Per mua eshte dicka e ulet qe e klasifikon Terezen me rangun e njerezve ordiner te cilet adhuronin vepren e shokut Enver.
    Rangu i njerezve ordiner eshte gjithnje nje nivel me lart se rangu i pedofilave. (me vjen keq qe te jap kete pergjirje por vjen por ajo qe ke shkruar vetem kete pergjigje mund te marre)

    Nene Tereza nuk respektohet dhe nderohet nga shqiptaret per perkatesine fetare por per vepren qe ajo ka kryer,duket qarte qe disa e kane te veshtire per ta kuptuar ose nuk duan ta kuptojne.

    Fjala Islam do të thotë paqe, dorëzim, harmoni, butësi, drejtësi
    Parime te cilave Nene Tereza i perkushtoi gjithe jeten e saj.
    Ndryshuar për herë të fundit nga freeopen : 19-01-2014 më 18:05
    MOS I NDY TEMAT no name

  25. #37
    dEaD rAceR Maska e unreal
    Anëtarësuar
    02-04-2003
    Postime
    528

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    ???

    Ku pa ti statuja te Muhamedit a.s. ne trojet shqiptare ?!!
    Cdo WC eshte statuje e Muhamedit.

  26. Anetarët më poshtë kanë falenderuar unreal për postimin:

    ane (19-01-2014)

  27. #38
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Me komentin qe ke bere me siper kuptohet qe ske asnje ide mbi realtetin e besimeve fetare gjate komunizmit ne shqiperi. Shqiperia i shkaterroi si xhamite ashtu dhe kishat pa bere as me te voglin dallim. Sigurisht qe duke qene vend me popullate me te madhe muslimane xhamite qe u shkaterruan ishin te pakrahasueshme me numrin e kishave. Gjithashtu numri i hoxhallareve qe u vrane e u burgosen ishte 10 fishi i numrit te krishtereve.

    Sa per viziten e Nene Terezes ne Shqiperi dhe posacerisht ne varrin e Enver Hoxhes je plotesisht gabim. Nje gjest i tille nuk ishte aspak ne protokollin e shtetit shqiptar. Nuk ka asnje lloj arsyeje qe mund te justifikoje gjestin e saj. Per mua eshte dicka e ulet qe e klasifikon Terezen me rangun e njerezve ordiner te cilet adhuronin vepren e shokut Enver.
    Une nuk pretendoj qe e njoh mire realitetin e komunizmit sepse s'kam jetuar ne Shqiperi ne ate kohe, por me duket as ti nuk e dike mire realitetin dhe nuk thash qe jane prishur vetem kishat katolike.
    Komuniteti katolik ka qene me i persekutuari, jo sepse Enver Hoxha vinte nga familje modeste islame por sepse komuniteti katolike gjithnje kane qene kunder ideologjise se Enver Hoxhes, te mjafton si fakt vetem krahina e Mirdites.
    Shif gjate historine kur ishte ne krye Enver Hoxha, gjithe kabineti i tij vinte me persona me background musliman ose ortodoks. Nuk i kishte besim personave me background katolik.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Fishtani1 : 19-01-2014 më 18:13

  28. #39
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga dielli1 Lexo Postimin
    .AJO te'k varri i enverit,shkoj me FJALINE E JEZUSIT KU ISHTE NE KRYQ DHE THOSHTE: FALI O ZOT SE NUK DIJNE SE C'BEJNE...

    ..


    Pooo , sigurisht, me buqete me lule tek varri. Po ndjenjat e 90% te shqiptareve te persekutuar prej tij ? A mendoi shenjtorja ndopak per to? Apo varja atyre?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  29. Anetarët më poshtë kanë falenderuar angmokio për postimin:

    Sayan2003 (19-01-2014)

  30. #40

    Për: Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë

    Citim Postuar më parë nga unreal Lexo Postimin
    Sorrat nuk dhiihen mbi profetin Muhamed,as qente nuk pshurrin mbi te.
    Ky eshte i dhjere dhe i pshurrur,s'ka ku shkon me tej.
    Po po mor për atë feja e tij ta pshurri nacionalizmin tënd,pra të erdhi deri këtu në shqipëri në çdo qoshe dhe shtëpi,kurse ti dhe feja jote nuk keni shkuar te arapi ..vetëm munset të plasish nga urejtja se tjetër gjë ske mundësi të bësh.
    Kurse ato statujat e juaja çdo ditë po rrespektohen duke u dhjeerë nga sorrat dhe pshurrur nga qentë që këndej i kemi me bollëk.
    Fitorja e vërtetë i takon Allahut dhe besimtarëve por qafirat këtë nuk e kuptojnë.

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •