Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e abica
  Antarsuar
  28-08-2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  220
  Postimet n Bllog
  1

  Aktorja Hajrie Rondo n gjendje t rnd, thirrje pr ndihm n rrjetet sociale

  Nj thirrje pr t ndihmuar aktoren e madhe t skens shqiptare Hajrie Rondo e cila vuan nga nj smundje e rnd sht prhapur n rrjetin social facebook. Aktorja nuk ka t ardhura t mjaftueshme financiare pr tu kuruar ndaj n rrjetet sociale dhe n Bashkin e Fierit po zhvillohet nj fushat sensibilizuese pr ta ndihmuar. Ditn e sotme n salln e Bashkis Fier ftohen t gjith qytetart t japin nj kontribut sa kan mundsi n ndihm t aktores Rondo. Ndrkoh m posht do t gjeni edhe nj numr llogarie ku mund t kontribuoj kushdo q ka mundsi.

  Aktorja Hajrie Rondo numron m shum se 120 role n teatr dhe film.

  Mesazhi n FB:

  Miq t nderuar!

  Bashk jemi msuar t ndajm gzimet, punt e mira, arritjet, sukseset tona, t cilat i konsiderojm si t prbashkta, prsa koh jemi pjes e nj shoqrie, e pjes e s trs, rracs njerzore.
  Por, ashtu si t mirat, ne obligohemi t ndajm edhe fatkeqsit, ato t cilat nuk na lajmrojn, ato, q na vijn kur ne jemi t paprgatitur, kur ne vijojm t thurim ndrra e t shtrojm rrugt e shpress

  Kshtu ndodhi edhe me t Madhen, ikonn e skens dhe kinematografis shqiptare, aktoren Hajrie Rondo. Ajo sot vuan nga nj smundje e rnd, pr t ciln nuk ka mjetet e nevojshme financiare pr kurim.

  Miq t dashur!

  Hajria, me mbi 120 role, ka dhn kaq shum pr artin e kulturn shqiptare, duke u br ambasadore e kulturs son edhe jasht kufijve, prandaj le t japim ne sot dika pr t.

  NDIHMOJENI HAJRIEN, SEPSE AJO KA NEVOJ ME SHUME SE KURRE!

  Ne sapo kemi nisur nj fushat sensibilizuese pr dhurim n ndihm t aktores, bashkohu edhe TI me ne.
  Nesr, n salln e Bashkis Fier, ftojm t gjitha grat dhe vajzat, t cilat e ndiejn se mund t japin ndihm pr kt Grua t Madhe, t bhen pjes e nisms son.

  Aktiviteti nis n orn 09.00

  Ju mund t jepni kontributin Tuaj pr Hajrien edhe n numrin e llogaris n BKT 526384171


  17 Janar 2014 - 09:57 Gazeta Shqiptare

 2. #2
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  40
  Postime
  4,224

  Pr: Aktorja Hajrie Rondo n gjendje t rnd, thirrje pr ndihm n rrjetet social

  Sa gjynah, love her! Nese lajmi eshte i vertet uroj te mblidhen fondet edhe ta ndihmojme. Gjitheashtu edhe shteti duhet te nderhyj.
  I LOVE GOD

  j&g

 3. Anetart m posht kan falenderuar loneeagle pr postimin:

  abica (17-01-2014)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •