Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-05-2007
  Postime
  45
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Fjalori i ndertimtaris? ka hapsire ne forumin Shqiptare...

  Tungjatjeta te gjithve.
  Une ka deshire te gjej ne kete faqe nje hapsire per fjalorin e ndertimtaris.
  Une dhe shume kosovare kemi shume probleme ne emertimin e materialeve elektrike dhe jo elektrike... qe ka te bej me ndertimtarin ose oborin, shpesh her i emertojme ne gjuhe slave apo gjuhet te ndryshme europiane.
  Do ishte mire te gjem nje hapire per ne faqen tuaj.


  Gjitha te mirat.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Fjalori i ndertimtaris? ka hapsire ne forumin Shqiptare...

  Po mund ta hapesh nje teme besoj tek nenforumi i GJuhes Shqipe me titullin:
  Pershtatja e fjaleve apo termave te profesioneve te ndryshme ne Shqip.
  Ose te hapin nje nenforum ne lidhje me kete kerkese, ku cdo profesioni ti kushtohet nje teme e vecante.
  Nje ide gjithsesi.
  Feelings change - memories don't.

 3. #3
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Fjalori i ndertimtaris? ka hapsire ne forumin Shqiptare...

  Citim Postuar mė parė nga lklk Lexo Postimin
  Tungjatjeta te gjithve.
  Une ka deshire te gjej ne kete faqe nje hapsire per fjalorin e ndertimtaris.
  Une dhe shume kosovare kemi shume probleme ne emertimin e materialeve elektrike dhe jo elektrike... qe ka te bej me ndertimtarin ose oborin, shpesh her i emertojme ne gjuhe slave apo gjuhet te ndryshme europiane.
  Do ishte mire te gjem nje hapire per ne faqen tuaj.


  Gjitha te mirat.
  Nė pėrgjithsi edhe ne tė Shqipėrisė pėrdorim terma ose emėrtime tė huaja pėr veglat e punės. Pse ? Sepse ne nuk kemi shpikur gjė vetė qė t'i vėndosim emrat dhe duam s'duam shumicėn e tyre i thėrrasim me emrin e origjinės, me pėrjashtim tė disave qė i kemi adaptuar pa lidhje fare !!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Wordless pėr postimin:

  Lexuesi_ (04-03-2014)

 5. #4
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime

  Pėr: Fjalori i ndertimtaris? ka hapsire ne forumin Shqiptare...

  Citim Postuar mė parė nga lklk Lexo Postimin
  Tungjatjeta te gjithve.
  Une ka deshire te gjej ne kete faqe nje hapsire per fjalorin e ndertimtaris.
  Une dhe shume kosovare kemi shume probleme ne emertimin e materialeve elektrike dhe jo elektrike... qe ka te bej me ndertimtarin ose oborin, shpesh her i emertojme ne gjuhe slave apo gjuhet te ndryshme europiane.
  Do ishte mire te gjem nje hapire per ne faqen tuaj.


  Gjitha te mirat.

  Po pra mire e tha Wordles.
  Mu mu thy nje drite e kerrit perpara edhe lypsha kerkund nuk gjejsha sepse nuk dilsha me kerr temin po me nje tjeter. Pas nje kohe shkova me kerr temin edhe si shkova gjeta. Ishin msu i thojshin Far po more tha kemi sa te duash a po do t'bajtun a t'ri I bajtun kushton 200 e lart i ri ma mire mos vet hiq. Kshtu qe nese dritat ti i merr nga italia futja emertimin qysh i shkruan ne paketim. Nese vjen nga gjermanija futja emeritimin qysh i shkrun dojq.
  Edhe rahatohesh ma te leht do ta kesh tju shpjegosh klientave per kete se sa te kerkosh ne fjalorin e gjuhes dhe letersise shqipe.

 6. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime nė 82 postime

  Pėr: Fjalori i ndertimtaris? ka hapsire ne forumin Shqiptare...

  Po n'departamentin e Arkitektures, ke pyet nese posedojn ndonje fjalor profesional ?

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Fjalori i ndertimtaris? ka hapsire ne forumin Shqiptare...

  shkruaji ne gjuhet e huaja dhe ne do perpiqemi t'i pershtatim ato ne shqip dhe ooooop u be fjalori....
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •